• Miło Babcią być i Dziadkiem

• Z pewnością nie inaczej myśleli sobie dostojni Goście, Babcie i Dziadkowie dzieci z klas 0- III, którzy 22 stycznia zawitali do naszej szkoły, gdzie czekaliśmy na Nich z częścią artystyczną, słodkim poczęstunkiem i laurkami. Malujące się na twarzach Gości wzruszenie, a na buźkach dzieciaków szczere uśmiechy, były bezcenną nagrodą dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie akademii.

• Gościnne występy

• "Wieczór z Kolędą" w Świetlicy w Kątach Rakszawskich

19 stycznia "Kolędnicy z Dwójki" wystąpili podczas organizowanego przez GOKiC w Rakszawie i Świetlicę GOKiC w Kątach Rakszawskich "Wieczoru z Kolędą". Zaprezentowane przez naszych chłopców widowisko pt. "Kolęda z Rajem"  wzbudziło duże zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności, która nie tylko podziwiała stroje, rekwizyty i grę aktorską, ale też żywo reagowała na humorystyczne dialogi Adama i Ewy oraz harce Diabełka.

Bardzo dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie :)

Warto podkreślić, że nie był to jedyny występ uczniów naszej szkoły podczas tego nastrojowego Wieczoru. Z barwnym programem kolędniczym pokazała się również kilkunastoosobowa grupa dzieci przygotowana przez instruktora miejscowej Świetlicy, p. Jadzię.

Gratulujemy wszystkim aktorom!

• Na straży tradycji kolędniczych

• 10 stycznia zapukaliśmy do położonych głównie na terenie gminy Sokołów Młp kilku firm oraz instytucji i zaprezentowaliśmy "Kolędę z Rajem" w wykonaniu "Kolędników z Dwójki" oraz pastorałki śpiewane przez dziewczęta z klasy piątej.

Wszyscy Gospodarze przyjęli nas bardzo mile, wykazując się niezwykłą gościnnością i hojnością, za które z serca DZIĘKUJEMY :)

• "Jest taki dzień ..."

• Spotkanie opłatkowe

W naszej szkolnej społeczności takim niezwykłym dniem jest ostatni spędzony w szkole dzień grudnia. Tak było i 22 grudnia 2017 roku, kiedy to wszyscy spotkaliśmy się na głównym korytarzu i w atmosferę zbliżających się świąt wprowadzili nas Jakub i Wiktoria z klasy VII, przedszkolacy, trzecioklasiści i dziewczęta z klasy V. Najpierw obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie  "Dziewczynki z zapałkami" oraz wysłuchaliśmy kolęd w wersji wokalnej i instrumentalnej, a następnie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Dopełnieniem tej części spotkania były wigilie klasowe, na których królowały pierogi i barszcz z uszkami oraz inne świąteczne przysmaki.

A już za dwa dni radością z Narodzenia Bożego Dzieciątka będziemy się dzielić  w gronie naszych rodzin. Wesołych świąt!

• Inwazja płazów?

• Spokojnie, to tylko żywa lekcja przyrody

Dzięki miłośnikowi zwierząt, który w połowie grudnia odwiedził naszą szkołę, znacznie ubogaciliśmy swoją wiedzę na temat płazów żyjących w Polsce. Ciekawym doświadczeniem była możliwość obejrzenia z bliska niektórych z nich, np. żaby, ropuchy, traszki czy salamandry plamistej, poznania ciekawostek o ich trybie życia i odżywianiu, a nawet o reagowaniu na stres.

Było wesoło i pouczająco.