Kronika wydarzeń

     • Szczególna wizyta w szczególnym roku

     • Szczególna wizyta w szczególnym roku - Obrazek 1

      Czwartkowy poranek 22 marca rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej w kaplicy i wysłuchania homilii wygłoszonej przez Ordynariusza  Diecezji Rzeszowskiej - Biskupa Jana Wątrobę.

      Kilkadziesiąt minut później Jego Ekscelencję oraz Księdza Dziekana Jana Krzywińskiego i Księdza Proboszcza Józefa Filę gościliśmy w naszej szkole. Uroczystego powitania dokonała Pani Dyrektor Bożena Chorzępa oraz przedstawiciele młodzieży.

      Z uwagi na tę szczególną wizytę w placówce, która nosi imię św. Stanisława Kostki, w szczególnym roku - 2018, który został ogłoszony Rokiem Świętego Stanisława Kostki, z dumą  zaprezentowaliśmy Gościom program artystyczny oparty na scenkach z życia naszego Patrona. Ksiądz Biskup docenił zaangażowanie całej społeczności szkolnej, pochwalił przedstawienie i grę aktorską. Jego uwadze nie uszedł również fakt, że odtwórcom głównych ról - braciom Szymkowi i Kubie -  towarzyszyła na widowni ich mama i malutka siostrzyczka - Ania.

      Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze i zakończyło się uroczystym błogosławieństwem oraz pamiątkowymi zdjęciami.

     • Rekolekcyjne drogowskazy

     • Rekolekcyjne drogowskazy - Obrazek 1

      W dniach 15 -19 marca uczestniczyliśmy w rekolekcjach szkolnych.

      We czwartek, po mszy świętej z nauką ks. rekolekcjonisty Janusza Kałamuta z Głuchowa, obejrzeliśmy przedstawienie Teatru Ewangelizacyjnego "Eden" z Wieliczki. Aktorzy zaprezentowali barwną opowieść o Dawidzie, zapraszając dzieci do bezpośredniego udziału w tworzeniu widowiska. Ta forma przekazu bardzo spodobała się publiczności.

      W piątek, po Drodze Krzyżowej, spotkaliśmy się z ss. Służebniczkami z Przemyśla. Siostry przedstawiły nam sylwetkę błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, pokazały jak dzielić się radością i uświadomiły, że do Boga przybliża nas i modlitwa, i zabawa, i nauka, i praca, a w codziennym życiu warto kierować się dobrocią.

     • "Dzień z Matematyką" pod dyktando Zielonych

     • "Dzień z Matematyką" pod dyktando Zielonych - Obrazek 1

      12 marca odbył się w naszej szkole "Dzień z Matematyką" przygotowany przez Panią Magdalenę Ożóg, którą organizacyjnie wsparły Pani dyrektor Bożena Chorzępa i Pani Barbara Miazga.

      Rywalizacja toczyła się drużynowo, a w skład poszczególnych "kolorowych" zespołów weszli losowo wybrani przedstawiciele klas 4-7. Uczestnicy musieli wykazać się przede wszystkim umiejętnościami matematycznymi i pracą w grupie, ale pomocne okazywały się również sprawność fizyczna i odporność na wykonywanie zadań pod presją czasu.  

      Najlepiej ze wszystkim poradzili sobie "Zieloni" w składzie: Szymon Cisek (kl. 4), Gabriela Prucnal (kl. 5), Gabriela Weremińska (kl.5), Andżelika Cisek (kl. 6) i Jakub Modłkowski (kl. 7). Brawo!

     • Czas refleksji i czas rozrywki

     • Czas refleksji i czas rozrywki - Obrazek 1

      6 marca uczniowie kl. IV- VII uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa.

      Najpierw obejrzeliśmy ekranizację wzruszającej powieści R.J. Palacio pt. "Cudowny chłopak". Wprawdzie nie od dziś wiadomo, że ocenianie ludzi po pozorach jest niesprawiedliwe i krzywdzące, ale od czasu do czasu warto sobie przypomnieć jak bardzo. Ponadto film z pewnością pomógł zaszczepić w nas zrozumienie i otwartość na tych, którzy z jakichś względów są inni.

      Drugą część wyjazdu spędziliśmy w kręgielni. Z takiej formy rozrywki korzystaliśmy po raz pierwszy, ale, sądząc po zaciętości rywalizacji we wszystkich drużynach, nie ostatni.

       

     • Cyrk w szkole

     • Cyrk w szkole - Obrazek 1

      W poniedziałek 5 marca do naszej szkoły zawitał cyrk "O'Bimbolando". Artyści z Ukrainy zachwycili publiczność pokazem żonglerki i akrobatyki,  ale najwięcej radości dostarczył oczywiście clown, który do swoich popisów chętnie dobierał asystentów z widowni. Niemałą atrakcją okazał się również "królik z kapelusza" i "taniec z pytonem".

      Takie lekcje to my lubimy, nawet bardzo :)