Kronika wydarzeń

     • "Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. ...

     • Zrobiłem i zrozumiałem."

      Kierując się powyższą myślą Konfucjusza, zorganizowaliśmy dzisiaj, 22 maja, II edycję Gminnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego  "Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY". Oryginalna formuła konkursu przyciągnęła w nasze strony reprezentantów siedmiu szkół podstawowych. Dla wielu osób była to pierwsza wizyta w tym pięknym zakątku, który, jak zauważył Gość Honorowy  - Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg, jest najwyżej położonym miejscem w całej gminie.

                  Najpierw uczestnicy spotkali się w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie zostali uroczyście powitani przez Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę oraz Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga. Po krótkich czynnościach organizacyjnych drużyny ruszyły w teren. Tam w ściśle określonym czasie musiały zmierzyć się z zadaniami zlokalizowanymi ... w ogrodzie Pani Zosi, na szkolnym podwórku, w ogrodzie Pana Staszka i na skraju lasku. Było m.in. odmierzanie długości, przeliczanie jednostek, wyznaczanie współrzędnych , a także rozpoznawanie roślinnych i zwierzęcych szkodników oraz "sprzymierzeńców" człowieka. Ponadprogramową atrakcją okazała się ... jaszczurka, zażywająca kąpieli słonecznej w pobliżu jednego ze stanowisk.

                  Po dobrych dwóch godzinach zmagań zespoły wróciły na teren szkoły i, goszcząc się kiełbaską smażoną na ognisku, oczekiwały na wyniki. Dodatkową miłą informacją okazał się fakt, że dzięki sponsorom nikt nie odjedzie bez nagrody. Tak też się stało, natomiast najwięcej powodów do radości miały: drużyna z ZS w Sokołowie Młp, która zajęła miejsce pierwsze i otrzymała nagrodę główną w formie statuetki, oraz drużyny z ZS nr 1 w Górnie i SP nr 2 w Górnie, które zajęły odpowiednio miejsca drugie i trzecie.

                  Wszystkim bardzo dziękujemy i już dziś zapraszamy na Podlas na kolejną edycję konkursu.

     • Majowe święta

     • Dzień Flagi Rzeczypospolitej i 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy już w piątek 27 kwietnia. O część artystyczną i dekorację zadbała p. Izabela Olszowa i zaangażowani przez nią uczniowie z klas V-VII, którzy zaprezentowali krótki rys historycznych obydwu świąt, ubogacając go śpiewem i recytacją. Podniosła atmosfera udzieliła się również słuchaczom - wszyscy z dumą i uwagą wsłuchiwali się  w burzliwe dzieje naszej Ojczyzny.

     • "Anielska" twórczość nagrodzona

     • W XV edycji konkursu wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piękne" naszą szkołę godnie reprezentował siódmoklasista Hubert Prucnal. Wykonany przez niego album pt. "Na kolędniczym szlaku", oparty na tegorocznych  występach "Kolędników z Dwójki" (z Hubertem w roli Anioła), został "wyceniony" przez jury na II miejsce. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 12 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce.

      Hubert, gratulujemy zaangażowania i sukcesu!

     • Co się odwlecze ...

     • Powitanie wiosny

       

      W tym roku wiosnę witaliśmy dopiero 10 kwietnia, a stało się tak za sprawą niesprzyjającej wcześniej aury. Matka natura wynagrodziła nam to oczekiwanie piękną, słoneczną pogodą, dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkursy i pokazy, a na koniec delektować się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.

      Było bardzo wesoło, bardzo kolorowo i ... bardzo smacznie :)