Kronika wydarzeń

     • XIV Patriotyczna Droga Krzyżowa Trzebuska – Turza

     • We wtorek, 18 września, przedstawiciele naszej społeczności - uczniowie klasy VII pod opieką p. Izabeli Olszowej, wzięli udział w organizowanej już po raz czternasty Patriotycznej Drodze Krzyżowej. Swój czynny udział podkreślili, włączając się w rozważania stacji Drogi Krzyżowej i modlitwę wiernych.

      Ten szczególny czas zadumy i refleksji, pogłębiony autorską prezentacją wierszy  p. Sabiny Woś, z pewnością pozostawi w młodzieży trwały ślad w postaci pamięci o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się jesienią 1944 r. w turzańskim lesie.

     • Wiedza, wyzwanie, wiara, wytrwałość

     • Tego uczy nas św. Stanisław Kostka

      Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały szczególny charakter ze względu na obchodzony właśnie Rok Świętego Stanisława Kostki i 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

      O podniosłą atmosferę święta zadbali głównie uczniowie klas VI i VIII, którzy w atrakcyjny sposób przybliżyli sylwetkę Patrona i udowodnili, że jest On doskonałym wzorem do naśladowania  również dla dzieci i młodzieży XXI wieku. Niewątpliwym walorem akademii okazała się również niecodzienna scenografia, nawiązująca do prezentowanej treści i podkreślająca podniosły charakter uroczystości.       

      Idąc za przykładem św. Stanisława - wielkiego patrioty, dla Niepodległej utworzyliśmy "żywy napis", będący wyrazem naszej wdzięczności dla wszystkich, dzięki którym Polska jest dziś w pełni wolnym, suwerennym krajem.

     • Hołd zamordowanym w turzańskich lasach

     • W niedzielę 16 września przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli, na czele z Panią dyrektor Bożeną Chorzępą, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej polowej odprawianej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątrobę nad grobami pomordowanych przez NKWD w 1944 r. w Turzy. Szczególną rolę odegrała młodzież - Aleksandra Cisek, Wiktoria Pokrzywa, Konrad Gołębiowski, Julia Misztal, Gabriela Weremińska i Jakub Modłkowski. Uczniowie ci zaangażowani byli w Poczcie Sztandarowym i przy składaniu wiązanki.

     • Ruszyła maszyna ...

     • Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty

      Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy od udziału we mszy św. sprawowanej przez ks. Tomasza. Następnie przemaszerowaliśmy do szkoły. Tam piątoklasiści, podopieczni p. Magdaleny Ożóg, z humorem przeprowadzili nas z rzeczywistości wakacyjnej do szkolnej, a Pani Dyrektor Bożena Chorzępa zachęcała wszystkich do wytężonej pracy zwieńczonej wieloma sukcesami i wyraziła nadzieję na dobrą współpracę całej społeczności szkolnej.

      Pokrzepieni tymi słowami udaliśmy się do klas na spotkania z wychowawcami i poznanie planów lekcji. A to oznacza jedno: od jutra ruszamy pełną parą.

     • Wakacji nadszedł czas

     • W dniu 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był to pomyślny dla szkoły rok, uwieńczony sukcesami i osiągnięciami, za którymi stoi wielu uczniów, rodziców i nauczycieli. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, by w przeróżnych zakątkach naszego kraju, a nawet świata, zaczerpnąć nowych sił i optymizmu na kolejny rok.

       

      WSPANIAŁYCH WAKACYJNYCH WRAŻEŃ :)