• Kolędowanie rozpoczęte

• "Kolędnicy z Dwójki" gośćmi parafii Trzeboś

Tegoroczne kolędowanie rozpoczęliśmy 13 stycznia od występu w kaplicy na Podlesiu i w kościele parafialnym w Trzebosi. Siedmioosobowa grupa chłopców z klas V, VI, VIII  wsparta przez naszego organistę - Pana Józefa Bawora tym razem zaprezentowała widowisko pt. „Kolęda z Turoniem”.

Pełne ludowej mądrości i humoru sceny z Dziadem, Żydem czy Bydlątkiem spotkały się  z dużą życzliwością Gospodarza, ks. Józefa Fili, oraz Parafian, którzy pod adresem kolędników nie szczędzili ni pochwał, ni datków.

Uskrzydleni dobrym startem już planujemy dalsze występy na terenie naszej gminy i miasta Rzeszowa oraz udział w ogólnopolskim przeglądzie „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu.

• Święta już tuż, tuż

• Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia czuć było w naszej szkole na każdym kroku. A to za sprawą kiermaszu z przepięknymi ręcznie wykonanymi ozdobami i pachnącymi pierniczkami, a to dzięki wystrojowi korytarza i klasopracowni.

Zwieńczenie tego okresu oczekiwania nastąpiło w piątek 21 grudnia, na kiedy to zaplanowane zostało ogólnoszkolne spotkanie opłatkowe przygotowane przez klasę I pod kierunkiem Pani Reni, wspólne kolędowanie oraz Wigilie międzyklasowe.

Było bardzo uroczyście, miło i rodzinnie, a w niejednym oku zakręciła się łza …