• Przystanek Rekolekcje

          • W dniach 15 – 19 marca uczestniczyliśmy w Szkolno-Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych prowadzonych przez ks. Tadeusza Musza – Michalitę z Przemyśla oraz Siostrę Emanuelę z Siostrami Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik. Trwanie w modlitewnym nastroju ubogaciło nam również spotkanie z grupą wokalną z Sokołowa Młp.

            Teraz już tylko od nas zależy, czy te wszystkie piękne wskazówki i świadectwa wykorzystamy w naszym codziennym życiu. Oby chociaż część :)

          • „Symbol kraju anglojęzycznego”

          • Szkolny konkurs plastyczno – językowy

                 W lutym zorganizowany został szkolny konkurs plastyczno – językowy dla klas I-III. Jego cele to rozwijanie aktywności twórczej dzieci i ich wyobraźni, propagowanie kultury krajów anglojęzycznych, zwrócenie uwagi dzieci na wielokulturowość współczesnego świata. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką przedstawiającej symbol wybranego kraju anglojęzycznego. Do organizatorów, Pani Katarzyny Niemiec i Pani Joanny Wąs, wpłynęło łącznie 11 prac. Przy ocenie brano pod uwagę samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę i walory artystyczne oraz ciekawe ujęcie tematu.

                 W dniu 13 marca 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród:

            I miejsce ex aequo – Katarzyna Figiela (kl. I) i Adrian Kuca (kl. II)

            II miejsce – Paweł Nowak (kl. II)

            III miejsce – Wiktor Kudła (kl. III)

                 Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim zaś uczniom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie prac, które można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

          • Chcieć to móc

          • Po udanym występie w Podegrodziu Kolędnicy obrali kurs na Murzasichle, gdzie w poniedziałek 28 stycznia czekała ich przygoda z ... nartami.

            Dla zdecydowanej większości chłopców był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportową, dlatego rozpoczęliśmy go od indywidualnych lekcji z instruktorami i opanowania podstawowych umiejętności bezpiecznej jazdy i równie bezpiecznego, kontrolowanego upadku. Potem przyszedł czas na korzystanie z duchowego wsparcia Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy oraz fizycznego Pani Izy i Pani Beaty, a przede wszystkim samodzielne doszkalanie się na stoku i na orczyku.

            Efekty? Wyśmienite! Cała szóstka złapała bakcyla narciarskiego, poszerzając wąskie dotąd w naszej szkolnej społeczności grono pasjonatów dwóch desek.

          • Skazani na sukces

          • Nadszedł w końcu długo wyczekiwany przez Kolędników ostatni weekend stycznia - czas zmagań konkursowych w Podegrodziu. Po tak licznych występach na rodzimym gruncie, połączonych z dużą troską o dobór tekstów, ubiorów i rekwizytów, jechaliśmy tam pełni nadziei na dobry wynik i … tak się stało.

            Jury 22. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE  na 14 grup młodzieżowych reprezentujących 4 województwa (lubuskie, podkarpackie, śląskie i małopolskie) przyznało nam jedno z równorzędnych II miejsc. Biorąc pod uwagę wysoki poziom rywalizacji oceniany przez „wyspecjalizowaną” 5-osobową komisję artystyczną (etnomuzykolog, etnograf, muzyk, etnograf, etnolog) oraz brak w składzie naszego zespołu instrumentalistów, jest to naprawdę doskonały wynik.

            Ten sukces był możliwy przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu szóstki chłopców (trzech 8-klasistów: Konrada Gołębiowskiego, Jakuba Modłkowskiego i Huberta Prucnala; dwóch 6-klasistów: Jakuba Ciska i Macieja Piwińskiego; jednego 5-klasisty: Szymona Ciska) oraz wspomagającego grupę podczas lokalnych występów Karola Sroczyka z klasy VI, ale także bardzo dużemu wsparciu parafian z Trzebosi i Podlasu, wszystkich Gospodarzy odwiedzanych przez nas instytucji i firm z terenu miasta Rzeszowa, gmin Sokołów Młp. i Rakszawa, oraz Społeczności szkolnej na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą, która osobiście towarzyszyła „Kolędnikom z Dwójki” podczas większości występów, w tym w Podegrodziu.

            DZIĘKUJEMY!!!