• Muzyczna podróż po Polsce

     • Dzięki artystom z Mobilnej Filharmonii w 45 minut odbyliśmy muzyczną podróż z północy Polski na południe, poznając zarówno tradycyjne stroje jak i przyśpiewki danego regionu. Nie zabrakło też garści wiedzy o towarzyszących muzykom instrumentach, spośród których największe zainteresowanie widowni wzbudziły charakterystyczne dla Kaszub diabelskie skrzypce. Gry m.in. na tym właśnie instrumencie mogło spróbować kilku ochotników.

      Za piękny koncert odwdzięczyliśmy się gromkimi brawami i nietuzinkowym dyplomem-podziękowaniem, którym, tym razem nam, udało się wywołać uśmiech na twarzach gości.

     • … Misia zawsze się przytula :)

     • Duże i małe, kolorowe i mięciutkie pluszowe misie ostatnio opanowały naszą szkołę, a  przybyły do niej razem ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Okazją do tego były obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia . Na szczęście, mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

      W poniedziałek gościliśmy zaprzyjaźnionego Dużego Misia, który zawitał przede wszystkim do przedszkolaków, czytając im bajki, bawiąc się z nimi, a nawet częstując łakociami. Natomiast we wtorek nasi najmłodsi aż po klasę III zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w „misiowej krainie”, gdzie nie zabrakło „misiowych” piosenek, „misiowych” zabaw ruchowych i plastycznych oraz „misiowych” konkursów i „misiowych” przysmaków, czyli ciasteczek z miodkiem (mniam, mniam …). 

       

      „Miś jest mały i puchaty
      Miś jest fajny i kudłaty
      Miś jest gruby jak ta kula
      Misia zawsze się przytula.”

       

      Nie wierzycie? Spójrzcie jeszcze raz na zdjęcia, a potem szybko odszukajcie swojego pluszowego misia i mocno go przytulcie.

     • Ojczyzna w pieśni i wierszu

     • Radosne świętowanie Niepodległości tym razem rozbrzmiewało w naszej szkole za sprawą 2. Szkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych „Śpiewamy dla Niepodległej” połączonego z autorską prezentacją wierszy Pani Sabiny Woś.

      Było i poważnie, i wesoło, i refleksyjnie, czyli tak, jak chyba być powinno podczas prezentacji wojennych losów naszej Ojczyzny. Panująca na sali atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania i z pewnością utwierdziła ich w przekonaniu, że wspólne śpiewanie pieśni i głośna lektura poezji na trwałe powinny zagościć w kalendarzu imprez szkolnych.

      Natomiast za tegoroczną uroczystość serdecznie dziękujemy pomysłodawcom - Pani Katarzynie Niemiec i Pani Annie Ożóg - oraz wszystkim uczestnikom począwszy od  przedszkolaków (nazwanych przez Panią Sabinę „studentami” ), poprzez dzieci i młodzież, a skończywszy na pedagogicznej i niepedagogicznej kadrze szkoły.

     • Trzeboś świętuje 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości

     • 11 listopada przedstawiciele SP nr 2 w Trzebosi na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą uczestniczyli w uroczystej Mszy św. sprawowanej przez Ks. Proboszcza Józefa Filę w kościele parafialnym w Trzebosi. Nasza młodzież w składzie: Gabriela Weremińska, Julia Misztal, Gabriela Prucnal, Natalia Tęcza, Katarzyna Cisek, Mateusz Szuberla, Jakub Cisek pełniła honory w Poczcie Sztandarowym oraz w delegacji składającej kwiaty pod Kopcem Niepodległości, do którego przemaszerowaliśmy po nabożeństwie.

      Niecodziennym gościem  tegorocznych obchodów była córka śp. kpt. Zbigniewa Bielaka ps. Sław (1926 – 2019), naszego rodaka, który  służył w Armii Krajowej w okresie od lipca1942 do stycznia 1945 i który do końca swoich dni czuł się niezwykle związany ze swoją Małą Ojczyzną i pielęgnował pamięć o bohaterach, którym poświęcono trzeboski Kopiec.

      Dopełnieniem obchodów Święta Niepodległości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego

     • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • Celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości w gronie społeczności szkolnej odbyło się w piątek 8 listopada. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwał Pan Sławomir Sondej, współpracujący z Panią Izabelą Olszową i Panią Izabelą Piersiak. Spośród młodzieży zaangażowani zostali przede wszystkim szóstoklasiści, którzy zaprezentowali skłaniający do refleksji nad losami Ojczyzny dialog Babci i Dziadka z Wnukami ubogacony śpiewem pieśni legionowych oraz recytacją. Niezwykle wzruszającym momentem było również odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11.11 i dzięki temu udział w akcji „Szkoła do hymnu!”, łączącej uczniów i nauczycieli z tysięcy placówek w kraju i za granicą.

      Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera, którą wszyscy uczestnicy chętnie podtrzymali, na koniec wspólnie powtarzając repertuar muzyczny wykorzystany w przedstawieniu.