• Wykorzystanie sprzętu

• ROK SZKOLNY 2022/2023

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zapaszmy do odwiedzania naszej strony.

Wrzesień

Zakupiona w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości drukarka 3D zainstalowana i uruchomiona pierwsze wydruki czas zacząć:

Październik

Pora na roboty zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie według instrukcji samodzielnie poskładali roboty i uruchomili je do pracy i zabawy.

Listopad

Za nami kilka pierwszych zajęć z korbo klocami oraz z robotem DOC zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w zabawach wprowadzających je w świat kodowania i programowania. Zapoznali się z zasadami zapisywania kodu na panelu kodowania, a także z działaniem matematycznym, jakim jest programowanie.  Największy entuzjazm wzbudzały możliwości konstrukcyjne klocków i działanie robota.

Grudzień

Grudzień obfitował w wiele działań związanych z wykonywaniem świątecznych dekoracji z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Były to wyszywanki, dekoracje z włóczki, drewna, na którym wypalano ciekawe świąteczne wzory wypalarką, powstały również dekoracje za pomocą pistoletu na gorący klej oraz takera. Ponadto w ramach współpracy z SKO uczniowie wykonywali fotografie monet z czasów PRL za pomocą sprzętu adio zakupionego w ramach programu.

Styczeń

Uczniowie klasy szóstej pracując z drukiem 3d zapoznali się z budową i obsługą drukarki 3d – kupionej dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, jak również z oprogramowaniem potrzebnym do projektowania modeli Tinkercad i obróbki FlashPrint. Zaprojektowali i wydrukowali m.in. breloczki ze swoim imieniem. Ponadto zaciekawiła ich bogata baza modeli 3d w bibliotece  FlashCloud.

Uczniowie z powodzeniem sterują oraz programują roboty Q-Scout zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Ponadto rozpoczęli pracę z zakupionym zestawem z mikrokontrolerem BeCreo.

Luty

Uczniowie korzystają ze stołu warsztatowego oraz narzędzi zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości do wykonywania ciekawych prac technicznych np. stolnicy lub domku dla owadów – używają wypalarki do drewna wkrętarki i wielu drobnych narzędzi do drewna lub metalu.

Marzec

Kolejny miesiąc uczniowie korzystają ze stołu warsztatowego oraz narzędzi zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości do wykonywa ciekawych prac technicznych np. breloczki na klucze, drewniane sowy itp. Ponadto nadal korzystają systematycznie z robotów, zestawów elektronicznych, czy drukarki 3d na zajęciach techniki, informatyki ale również na dodatkowych - kreatywnych lub kołach zainteresowań zwłaszcza informatycznych. Ponadto współpracujemy ze Szkolną Kasą Oszczędności, która ostatnio wykorzystywała sprzęt audio-video i oświetlenie do nagrań związanych z oszczędzaniem

Kwiecień

Systematycznie nasza szkoła wykorzystuje sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości – w tym miesiącu m. in. na zajęciach kreatywnych wykonano domek dla owadów z wykorzystaniem narzędzi warsztatowych.

Na kołach informatycznych pracowali uczniowie w dalszym ciągu z zestawem BeCreo testując i wykorzystując wyświetlacz, generator dźwięku i inne czujniki; programowali roboty, czy projektowali z programie Tinkercad modele do wydruku 3d.

Maj

Maj to miesiąc, w którym mamy maja swoje świąto. W związku z tym uczniowie wykonywali dla swoich mam piękne prezenty z wykorzystaniem materiałów popchodzących z programu Laboratoria Przyszłości. Były to broszki, serca również drukowane przy pomocy drukarki 3d.

Czerwiec

Na zakończenie roku szkolnego przedszkolaki z naszej szkoły otrzymały drobne upominki w postaci figurek wydrukowanych w drukarce 3d zakupionej w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Słoniki sprawiły dużą radość naszym milusińskim.

ROK SZKOLNY 2023/2024

Październik 2023 r.

W nowym roku szkolnym w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły nadal korzystają z zakupionego sprzętu na kółkach zainteresowań, na lekcjach techniki czy informatyki.

Na zajęciach uczniowie używają drukarki 3d np. do wydruku okolicznościowych figurek – np. uczniowie kl. 1 pierwszej otrzymali wydrukowane sówki z okazji pasowania na ucznia.

Używany jest również skaner 3d w trybie stolika lub ręcznym. Uczniowie potrafią wydrukować modele 3d z dostępnych bibliotek, jak również projektują obiekty w programie Tnkercad.

Grudzień 2023 r.

Na lekcjach techniki korzysta się z narzędzi, materiałów eksploatacyjnych czy stołu warsztatowego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości do wykonania różnych prac projektowych, z drewna, metalu, materiały włókiennicze.