• 2017/2018

• "Niechaj tu radość będzie, życzymy po kolędzie ..."

26 stycznia pastorałki i "Kolęda z Rajem" w wykonaniu naszych uczniów rozbrzmiewały najpierw w UG w Rakszawie, a potem w Rzeszowie, gdzie odwiedziliśmy m.in.: Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego oraz pracowników Kurii Diecezjalnej, Radio Via, Pana Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, Podkarpackiego Kuratora Oświaty Panią Małgorzatę Rauch, Wojewodę Podkarpackiego Panią Ewę Leniart i Dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Pana Marcina Zaborniaka.

Wszyscy Gospodarze przyjęli nas niezwykle serdecznie, nie szczędząc datków, słodyczy i upominków, a także pochwał za repertuar, stroje, rekwizyty i grę aktorską. Zaś szczególne względy okazywali ... Diabełkowi, który improwizowanymi psotami wzbudzał ogólna wesołość "domowników".

Tak właśnie wyglądała kiedyś kolęda, dlatego jest nam niezmiernie miło, że udało się nam przybliżyć świąteczną atmosferę minionych lat.

"Kolędnicy z Dwójki" poddali się ...

... ocenie jury

Tym razem "Kolędnicy z Dwójki" poddali się ... ocenie jury XXVIII Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Jasełkowych, który odbył się w niedzielę 21 stycznia w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej. "Kolędą z Rajem" nasza wspaniała szóstka wywalczyła II miejsce i Nagrodę Finansową w wysokości 200 zł.

Brawo, brawo!!!

Gościnne występy

"Wieczór z Kolędą" w Świetlicy w Kątach Rakszawskich

19 stycznia "Kolędnicy z Dwójki" wystąpili podczas organizowanego przez GOKiC w Rakszawie i Świetlicę GOKiC w Kątach Rakszawskich "Wieczoru z Kolędą". Zaprezentowane przez naszych chłopców widowisko pt. "Kolęda z Rajem"  wzbudziło duże zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności, która nie tylko podziwiała stroje, rekwizyty i grę aktorską, ale też żywo reagowała na humorystyczne dialogi Adama i Ewy oraz harce Diabełka.

Bardzo dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie :)

Warto podkreślić, że nie był to jedyny występ uczniów naszej szkoły podczas tego nastrojowego Wieczoru. Z barwnym programem kolędniczym pokazała się również kilkunastoosobowa grupa dzieci przygotowana przez instruktora miejscowej Świetlicy, p. Jadzię.

Gratulujemy wszystkim aktorom!

Na straży tradycji kolędniczych

10 stycznia zapukaliśmy do położonych głównie na terenie gminy Sokołów Młp kilku firm oraz instytucji i zaprezentowaliśmy "Kolędę z Rajem" w wykonaniu "Kolędników z Dwójki" oraz pastorałki śpiewane przez dziewczęta z klasy piątej.

Wszyscy Gospodarze przyjęli nas bardzo mile, wykazując się niezwykłą gościnnością i hojnością, za które z serca DZIĘKUJEMY :)