"Kolędnicy z Dwójki"

"Trzej królowie przyjechali ..."

Z kolędą w parafii

W Święto Przemienienia Pańskiego „Kolęda z Gwiazdą” rozbrzmiewała najpierw w kaplicy na Podlesiu, a później w kościele parafialnym w Trzebosi. Występ we własnym środowisku zawsze jest nie lada wyzwaniem, ale i tym razem Kolędnicy świetnie sobie poradzili, czego najlepszym dowodem były gromkie brawa i pełne uznania komentarze dotyczące całego widowiska. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie byłoby to możliwe bez zaangażowania nie tylko chłopców i opiekuna zespołu, ale również wielu, wielu osób (rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i „przyjaciół Dwójki”), którym bardzo serdecznie dziękujemy i z którymi pragniemy dzielić się naszymi osiągnięciami.

Tej radości nie byłoby również bez życzliwości Księdza Proboszcza i Parafian, którzy niemal rokrocznie od kilkunastu już lat goszczą nas u siebie.

Bóg Wam zapłać Księże Dobrodzieju za te kolynde

I Wam także wszyscy Gospodorze i Gospodynie

z Podlasu i z Trzebosi niech się tak stanie:

W domu i na polu, w ogrodzie, na roli

Jabłka, pszenica, owies, jarzyca …”

Kolędowanie w Rzeszowie

Trzeciego stycznia „Kolędnicy z Dwójki” w towarzystwie Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy i opiekuna zespołu Pani Beaty Dzwonnik odwiedzili Rzeszów, doskonale wpisując się w świąteczną scenerię miasta i piękną aurę.

Najpierw byli gośćmi Pani Iwony Kosztyły w Radiu Via https://radiovia.com.pl/informacje-z-diecezji/tradycja-koledowania-nie-zanika, a następnie kolędowali w Kuratorium Oświaty, u Wicewojewody Podkarpackiego Pani Lucyny Podhalicz https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/kolednicy-z-trzebosi-w-podkarpackim-urzedzie-wojewodzkim/, w Ratuszu i w Księgarni Nova, wszędzie będąc bardzo mile widzianymi i podziwianymi zarówno ze względu na warstwę tekstową, jak i stroje oraz rekwizyty.

W podziękowaniu za okazaną serdeczność i gościnność do wszystkich jeszcze raz kierujemy słowa kolędy:

Niech Gospodorz wesół bedzie, że nos przyjon po kolyndzie.

Niech mu za to nowe lato, dej mu Boże zdrowia za to

Hej, kolynda

" ...z trzeboski krainy" do Sokołowa

„Kolędnicy z Dwójki” gośćmi podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp.

Korzystając z zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. Pana Henryka Kraski, „Kolędnicy z Dwójki” mogli spełnić swoje marzenie i wreszcie pokazać się z nowoopracowanym widowiskiem pt. „Kolęda z Gwiazdą”. Stało się to  podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp., która odbyła się 30 grudnia https://www.youtube.com/watch?v=_JbFaGQA4ag.

Dziarski występ siedmiu chłopców ubranych w tradycyjne dawne stroje, trzymających typowe kolędnicze rekwizyty, w tym ten najważniejszy – ruchomą gwiazdę z szopką, oraz wspomożonych gościnnie przez przygrywającego im na akordeonie Pana Józefa Bawora (organistę), spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez naszych samorządowców, którzy dobrym słowem, słodyczami i datkami docenili nasz wkład w kultywowanie pięknej tradycji i w ten sposób promowanie naszej gminy nie tylko w powiecie, ale i na arenie ogólnopolskiej.

W drodze powrotnej grupa spontanicznie zakolędowała jeszcze w pobliskim sklepie prowadzonym przez Państwa Joannę i Mariusza Osetków, spotykając się z nie mniej życzliwym przyjęciem.

" Nie masz ci, nie masz nad te gwiozdeczke ..."

W sobotę 21 grudnia "Kolędnicy z Dwójki" wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, który odbył się w MGOKSiR w Sokołowie Młp. i pastorałką pt. "Nie masz ci, nie masz nad te gwiozdeczke ..." wyśpiewali I miejsce w kat. zespoły. Brawo!