• Piknik ekologiczny w SP2

• Piknik Ekologiczny “Ekomajówka” dofinansowany  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie odbył się 9 maja  2024 roku w godzinach 8: 00 – 14:30  na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi. W pikniku uczestniczyło około 150  osób: uczniowie szkoły oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebosi, nauczyciele i rodzice.

Celem pikniku było:

• szerzenie edukacji ekologicznej połączonej z bezpośrednim zaangażowaniem lokalnej społeczności w działania proekologiczne,
            • budowanie postaw ekologicznych w szczególności wśród najmłodszych uczestników pikniku,
            • integrowanie społeczności lokalnej.

Podczas trwania pikniku działały następujące stanowiska warsztatowe:

• Warsztaty z pszczelarzem.
            • Warsztaty z  recyklingu i segregacji śmieci.
            • Lawendowe warsztaty .
            • Warsztaty ogrodnicze.
            • Warsztaty zdrowej żywności.
            • Mikroskopowanie i badanie gleby.

Przewidziano również  czas na zabawę i zajęcia sportowe. Młodsi uczniowie mogli spędzić aktywnie czas korzystając z dmuchanych zabawek rekreacyjnych i placu zabaw, wykonywali również ogromną  kolorowankę grupową ukazującą sposoby dbania o Ziemię.

Dla uczniów starszych klas zorganizowano  ekosztafetę w plenerze, w której wykazywali się m.in. umiejętnością segregacji śmieci, odczytywania nasłonecznienia wykorzystując wiatrak do pomiaru różnych rodzajów energii.

Wszyscy uczestnicy oglądali spektakl o tematyce ekologicznej „Odważny pastuszek”

W czasie pikniku nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom rodzinnego konkursu plastycznego „Moja Ekorodzina” . W konkursie brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi oraz 4 sąsiadujących szkół podstawowych z okolicznych miejscowości.   Nagrodzeni zostali również uczniowie biorący udział w warsztatach  m.in. zwycięzcy konkursów na najładniejszą ekodoniczkę, strój z materiałów podlegających recyklingowi, ekosztafety. Drobne upominki otrzymali wszyscy uczniowie biorący udział w pikniku.

• To już jutro ... Ekomajówka w trzeboskiej Dwójce

• 9 maja.2024 roku  w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebosi odbędzie się piknik ekologiczny. Dofinansowanie przedsięwzięcia nasza Gmina otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Umowa o dofinansowanie została zawarta w ramach programu priorytetowego: Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej (Część 2) Fundusz ekologii z udziałem środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie.

Kwota dotacji wynosi 8 000,00 zł.

Planeta Ziemia Się Uśmiecha Ilustracji - Ilustracja złożonej z kolorowy,  twarze: 2794723

W ramach pikniku  zostaną zorganizowane konkursy, warsztaty i zawody z atrakcyjnymi nagrodami.

Wygrać będzie można m.in. gry planszowe, sprzęt sportowy, akcesoria elektroniczne czy sadzonki kwiatów.

• Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W tym roku mija 233 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 29 kwietnia  odbył się w naszej szkole apel upamiętniający to wydarzenie. Uczniowie klasy VI, VII i VIII przygotowali akademię przybliżającą okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej znaczenie dla Polski i Polaków.