• 2019/2020

    •  

     • Kolędowanie i …

     • okolędowanie w Świetlicy

       Kolędowanie i … - Obrazek 2Kolędowanie i … - Obrazek 3

      Kolędowanie i … - Obrazek 4

      Kolędowanie i … - Obrazek 6

      W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy 31 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Świetlicy GOKiC w Kątach Rakszawskich. Oczywiście bardzo chętnie skorzystali z tej propozycji, wziąwszy pod uwagę wspaniałą atmosferę towarzyszącą ubiegłorocznemu spotkaniu.

      Tym razem społeczność Podlasu również nie zawiodła - wypełniona po brzegi sala „żyła” Koncertem, co bardzo pozytywnie wpływało na wszystkich występujących.

      W ten nastrój doskonale wpisali się nasi chłopcy z „Kolędą z Gwiazdą” i w towarzystwie Pana Józefa, wprowadzając do swojego widowiska zupełnie nowy (przygotowywany specjalnie na tę okazję) element – okolędowanie panny. Ryzyko się opłaciło – Kolędnicy zebrali gromkie brawa, a Panna Basia z uśmiechem na ustach w 110 % sprostała wyzwaniu.     • „Wycenieni” i wypoczęci …

     • czyli Kolędnicy w Podegrodziu i w Krakowie

      „Wycenieni” i wypoczęci … - Obrazek 1„Wycenieni” i wypoczęci … - Obrazek 3

      „Wycenieni” i wypoczęci … - Obrazek 2„Wycenieni” i wypoczęci … - Obrazek 4

      „Wycenieni” i wypoczęci … - Obrazek 5„Wycenieni” i wypoczęci … - Obrazek 6

      25 stycznia nadszedł czas zmagań w 23. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu koło Nowego Sącza. Nasza „Kolęda z Gwiazdą” została tam „wyceniona” przez jury na III miejsce. BRAWO CHŁOPCY!

      Jeszcze tego samego dnia Kolędnicy przemieścili się do Krakowa, rozpoczynając wypoczynek od  pobytu w „Klockolandzie” i wieczornego spaceru po Rynku. Natomiast w niedzielę zaraz po mszy św. w kościele Mariackim, zakupie pamiątek i wysłuchaniu hejnału wszyscy udali się do długo wyczekiwanego Parku Wodnego. Kilkugodzinne korzystanie z atrakcji tego obiektu z pewnością było doskonałą rekompensatą za dotychczasowy trud włożony w pielęgnowanie tradycji kolędniczych.

      I tak upłynęły ferie, a od poniedziałku zajęcia w szkole i … ciąg dalszy kolędowania w środowisku lokalnym. Na początek odwiedziny (na zaproszenie Pani Elżbiety Nowak) społeczności SP nr 2 w Nienadówce.       

     • Pracowite ferie Kolędników

     •  

      12 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” po raz kolejny zaprezentowali się na deskach MGOKSiR w Sokołowie Młp., a okazją ku temu był Gminny Koncert Kolęd.

      Kilka dni później, 16 stycznia, „Kolęda z Gwiazdą” z powodzeniem podbijała serca sokołowskich Seniorów przybyłych na tradycyjny Opłatek.

      Z kolei w Dniu Babci Kolędnicy odwiedzili Bank Spółdzielczy i Referat Oświatowy w Sokołowie Młp. oraz firmy „Greinplast” w Krasnem, „Albatros” w Trzebusce i „Styrobud” w Trzebosi https://www.facebook.com/styrobudbetoniarnie , zaś w Dniu Dziadka podopiecznych Domu Opieki Seniora „Leśniówka” w Turzy.

      Wygląda na to, że w przyszłym roku trasa zostanie powtórzona, bo wszędzie chłopcy otrzymali zaproszenie z kolejnym widowiskiem.       

      

     "Trzej królowie przyjechali ..."

      

     Z kolędą w parafii

      

      

     W Święto Przemienienia Pańskiego „Kolęda z Gwiazdą” rozbrzmiewała najpierw w kaplicy na Podlesiu, a później w kościele parafialnym w Trzebosi. Występ we własnym środowisku zawsze jest nie lada wyzwaniem, ale i tym razem Kolędnicy świetnie sobie poradzili, czego najlepszym dowodem były gromkie brawa i pełne uznania komentarze dotyczące całego widowiska. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie byłoby to możliwe bez zaangażowania nie tylko chłopców i opiekuna zespołu, ale również wielu, wielu osób (rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i „przyjaciół Dwójki”), którym bardzo serdecznie dziękujemy i z którymi pragniemy dzielić się naszymi osiągnięciami.

     Tej radości nie byłoby również bez życzliwości Księdza Proboszcza i Parafian, którzy niemal rokrocznie od kilkunastu już lat goszczą nas u siebie. 

      

     Bóg Wam zapłać Księże Dobrodzieju za te kolynde

     I Wam także wszyscy Gospodorze i Gospodynie

     z Podlasu i z Trzebosi niech się tak stanie:

     W domu i na polu, w ogrodzie, na roli

     Jabłka, pszenica, owies, jarzyca …”

            

     Kolędowanie w Rzeszowie

      

     Trzeciego stycznia „Kolędnicy z Dwójki” w towarzystwie Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy i opiekuna zespołu Pani Beaty Dzwonnik odwiedzili Rzeszów, doskonale wpisując się w świąteczną scenerię miasta i piękną aurę.

     Najpierw byli gośćmi Pani Iwony Kosztyły w Radiu Via https://radiovia.com.pl/informacje-z-diecezji/tradycja-koledowania-nie-zanika, a następnie kolędowali w Kuratorium Oświaty, u Wicewojewody Podkarpackiego Pani Lucyny Podhalicz https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/kolednicy-z-trzebosi-w-podkarpackim-urzedzie-wojewodzkim/, w Ratuszu i w Księgarni Nova, wszędzie będąc bardzo mile widzianymi i podziwianymi zarówno ze względu na warstwę tekstową, jak i stroje oraz rekwizyty.

     W podziękowaniu za okazaną serdeczność i gościnność do wszystkich jeszcze raz kierujemy słowa kolędy:

      

     Niech Gospodorz wesół bedzie, że nos przyjon po kolyndzie.

     Niech mu za to nowe lato, dej mu Boże zdrowia za to

     Hej, kolynda     " ...z trzeboski krainy" do Sokołowa

      

     „Kolędnicy z Dwójki” gośćmi podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp.

      

     Korzystając z zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. Pana Henryka Kraski, „Kolędnicy z Dwójki” mogli spełnić swoje marzenie i wreszcie pokazać się z nowoopracowanym widowiskiem pt. „Kolęda z Gwiazdą”. Stało się to  podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp., która odbyła się 30 grudnia https://www.youtube.com/watch?v=_JbFaGQA4ag.

     Dziarski występ siedmiu chłopców ubranych w tradycyjne dawne stroje, trzymających typowe kolędnicze rekwizyty, w tym ten najważniejszy – ruchomą gwiazdę z szopką, oraz wspomożonych gościnnie przez przygrywającego im na akordeonie Pana Józefa Bawora (organistę), spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez naszych samorządowców, którzy dobrym słowem, słodyczami i datkami docenili nasz wkład w kultywowanie pięknej tradycji i w ten sposób promowanie naszej gminy nie tylko w powiecie, ale i na arenie ogólnopolskiej.

     W drodze powrotnej grupa spontanicznie zakolędowała jeszcze w pobliskim sklepie prowadzonym przez Państwa Joannę i Mariusza Osetków, spotykając się z nie mniej życzliwym przyjęciem.     " Nie masz ci, nie masz nad te gwiozdeczke ..."

     W sobotę 21 grudnia "Kolędnicy z Dwójki" wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, który odbył się w MGOKSiR w Sokołowie Młp. i pastorałką pt. "Nie masz ci, nie masz nad te gwiozdeczke ..." wyśpiewali I miejsce w kat. zespoły. Brawo!