Nawigacja

 • Grand Prix dla Kacpra Jurka

  1 czerwca Kacper Jurek odebrał Grand Prix XVII edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”. To pierwsze tego typu trofeum zdobyte przez ucznia naszej szkoły. Szóstoklasista sięgnął po nie, przesyłając na konkurs dwie oryginalne i niezwykle czasochłonne prace przestrzenne. Swoim zwycięstwem niemałą radość sprawił również nauczycielce plastyki – Marcie Nizioł, i opiekunce „Kolędników z Dwójki” – Beacie Dzwonnik, które skutecznie zachęciły go do zdwojonego wysiłku.

  Brawo Kacper!

 • Nagrody dla Natalii Tęczy

  26 maja MGOKSiR w Sokołowie Młp. zorganizował Międzygminny Konkurs Wokalny „Śpiewamy dla mamy”. Trwająca epidemia koronawirusa wymusiła na organizatorach i uczestnikach skorzystanie wyłącznie z technik zdalnych, co zaowocowało  audiowizualnymi nagraniami piosenek przez wykonawców.

  Takiego wyzwania z powodzeniem podjęła się również uczennica naszej szkoły - Natalia Tęcza z klasy VII, której jury przyznało trzecie miejsce w kategorii IV – soliści z klas VII, VIII szkoły podstawowej i szkoła średnia.

  Ta historia ma swój ciąg dalszy. Otóż  nagranie zostało przesłane na III Powiatowy Konkurs Piosenki „Z dedykacją dla mojej Mamy” organizowany przez  GOKSiR w Raniżowie i tam Natalia zajęła miejsce drugie

  Kto wie, jak byłoby na konkursie wojewódzim ... :)

  Brawo Natalko!

 • Bez Nich byłoby to niemożliwe ...

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bez współpracy z Rodzicami nauka zdalna byłaby poprostu niemożliwa.

  Po dwóch miesiącach edukacji na odległość śmiało możemy powiedzieć, że w przypadku Rodziców uczniów naszej szkoły była ona bardzo dobra, dlatego do podziękowań, które składane im były indywidualnie i przez wychowawców, i przez panią dyrektor, dołączamy jeszcze tę krótką, wspólną prezentację od całego Grona Pedagogicznego:

  https://biteable.com/watch/dla-rodzicw-2550388

   

 • Osobno, ale razem

  Do grona otwartych zwolenników lekcji online dołączyli uczniowie klasy siódmej. Mimo pojawiających się od czasu do czasu utrudnień, systematycznie i niemal w komplecie uczestniczą we wszystkich tego typu spotkaniach.

  W końcu od dawna wiadomo, że razem raźniej, nawet na odległość :)

 • Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!

   

  Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

  nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

  pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,

  wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża,

  zdrowia w tak trudnym czasie oraz wszelkich potrzebnych łask

  od Zmartwychwstałego Pana Jezusa

   

  życzą: dyrektor, nauczyciele i pracownicy

  SP nr 2 im. św. St. Kostki w Trzebosi

 • Zda(o)lni Czwartacy

  Z uwagi na zaistniałą sytuację zagrożenia koronawirusem nauka w szkole stała się niemożliwa, ale za to możliwe okazało się nauczanie zdalne. Wymaga ono od nas wszystkich, uczniów, nauczycieli, rodziców, większego zaangażowania w proces lekcyjny, ale najważniejsze, że wszyscy staramy się podołać wyzwaniu, korzystając z  różnorodnych form komunikacji.

  Czwartacy szczególnie polubili lekcje online. A pozostali uczniowie?

 • Bezpieczne surfowanie z Plikiem, Folderem i …

  Panią Basią

  28 lutego uczniowie klas IV - VI wzięli czynny udział w przygotowanym przez Panią Basię miniprojekcie związanym z Dniem Bezpiecznego Internetu. Punktem wyjścia był  filmik z Plikiem i Folderem w rolach głównych. Potem uczestnicy rozwiązali jeszcze kilka „basigłówek” i stało się dla nich jasne, że po pierwsze: podczas surfowania w Internecie zawsze należy zachować ostrożność, a po drugie:  Internet NIGDY nie zastąpi rodziny i przyjaciół.

 • Walentynki, walentynki

  14 lutego "pełne ręce roboty" miał nasz etatowy Amor (Pani Kasia Niemiec) roznoszący pocztę walentynkową. Ale to dobrze, bo to oznacza, że choć czasem się czubimy, to jednak się lubimy. Lubimy i do tego potrafimy okazać wzajemną sympatię.

  W całej szkole próżno by szukać tego dnia osoby nieobdarowanej prezentem od serca. Warto natomiast poszukać, śledząc zdjęcia, gdzie Amor zgubił buty (podobno czeka nagroda).

 • Pełna kultura

  10 lutego do Rzeszowa na widowisko „W krainie króla lwa” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa wyruszyli uczniowie klas 0 - III, a dzień później  dzieci i młodzież na „Bajki” Ignacego Krasickiego (IV – VI) i „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza (VII – VIII).

  Wtorkowy wyjazd ze względów organizacyjnych, i ku uciesze uczniów, uzupełniony został dwugodzinnym pobytem w kręgielni. W ten sposób kultura słowa i kultura fizyczna doskonale się uzupełniły, zaspokajając oczekiwania i nauczycieli, i  młodzieży.

  Szczególne powody do radości miał czwartoklasista Filip Ryzner, któremu koleżanki i koledzy w porozumieniu z Paniami  przygotowali urodzinową niespodziankę.

 • Spotkanie z iluzjonistą

  7 lutego naszą szkołę odwiedził iluzjonista Ryszard Goclon. W godzinnym programie mistrz zaprezentował wiele sztuczek zręcznościowych: karcianych, z piłeczkami, naczyniami z wodą, kolorowymi chusteczkami, latającymi kulami, metalowymi kółkami i sznureczkami. Swoje występy prowadzone w rytmie energetycznej muzyki dodatkowo ubarwiał humorystycznymi historyjkami, których bohaterami byli nasi koledzy i koleżanki zaproszeni na scenę.

  Miłym akcentem ze strony artysty było uchylenie rąbka tajemnicy zawodowej i pokazanie widowni mechanizmu tworzenia niektórych sztuczek. Pan Ryszard nie omieszkał przy tej okazji podkreślić, że jest to przede wszystkim efekt … długich, długich godzin ćwiczeń, do czego i nas zachęcał w odniesieniu do nauki.

 • Tańce, występy, konkursy …

  Pierwszy dzień lutego upłynął nam pod znakiem zabawy choinkowej. Dla najmłodszych rozpoczęła się ona już w samo południe a prowadziła ją Pani Monika Nizioł, natomiast dla starszych klas trwała od 17.00 do 20.00 i tam DJ była Pani Irena Figiela. Obie Panie zadbały o moc atrakcji, dzięki czemu  imprezy były bardzo udane.

  Łącznikiem obu części był półtoragodzinny program artystyczny. Na początek zaprezentowali się przedszkolacy z pastorałkami oraz Natalka (kl. 7), Agata (kl. 4) i Tosia („0”) z utworami konkursowymi. Następnie sceną zawładnęli uczniowie klasy VII z baśniowym przesłaniem i Kolędnicy, którzy tym razem do okolędowania wybrali sobie Pannę Monikę :) Zwieńczeniem występów były dwie scenki w wykonaniu Kabaretu „Powrót do Młodości”. Dzięki takiemu doborowi repertuaru licznie zgromadzona publiczność miała pełen przekrój naszych scenicznych możliwości i pasji od przedszkolaków, przez dzieci i młodzież, po dorosłych.

  Niektórych tylko do końca nurtowały pytania: „Czy w poniedziałek na pewno idziemy do szkoły?", „Czy od 3 lutego nie rozpoczyna się dla nas wolne?” Ale skoro Pani Dyrektor twierdziła, że ferie już były, pozostało nam jej wierzyć i po niedzieli stawiliśmy się w pełnej gotowości do nauki.

 • Kolędowanie i …

  okolędowanie w Świetlicy

  W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy 31 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Świetlicy GOKiC w Kątach Rakszawskich. Oczywiście bardzo chętnie skorzystali z tej propozycji, wziąwszy pod uwagę wspaniałą atmosferę towarzyszącą ubiegłorocznemu spotkaniu.

  Tym razem społeczność Podlasu również nie zawiodła - wypełniona po brzegi sala „żyła” Koncertem, co bardzo pozytywnie wpływało na wszystkich występujących.

  W ten nastrój doskonale wpisali się nasi chłopcy z „Kolędą z Gwiazdą” i w towarzystwie Pana Józefa, wprowadzając do swojego widowiska zupełnie nowy (przygotowywany specjalnie na tę okazję) element – okolędowanie panny. Ryzyko się opłaciło – Kolędnicy zebrali gromkie brawa, a Panna Basia z uśmiechem na ustach w 110 % sprostała wyzwaniu.

  Nie mniej interesujące były występy pozostałych artystów, a wśród nich licznej grupy uczniów naszej szkoły przygotowanych pod okiem Pani Jadwigi Dołęgi sprawującej pieczę nad dziećmi i młodzieżą korzystającymi z zajęć świetlicowych.

 • „Wycenieni” i wypoczęci …

  czyli Kolędnicy w Podegrodziu i w Krakowie

  25 stycznia nadszedł czas zmagań w 23. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu koło Nowego Sącza. Nasza „Kolęda z Gwiazdą” została tam „wyceniona” przez jury na III miejsce. BRAWO CHŁOPCY!

  Jeszcze tego samego dnia Kolędnicy przemieścili się do Krakowa, rozpoczynając wypoczynek od  pobytu w „Klockolandzie” i wieczornego spaceru po Rynku. Natomiast w niedzielę zaraz po mszy św. w kościele Mariackim, zakupie pamiątek i wysłuchaniu hejnału wszyscy udali się do długo wyczekiwanego Parku Wodnego. Kilkugodzinne korzystanie z atrakcji tego obiektu z pewnością było doskonałą rekompensatą za dotychczasowy trud włożony w pielęgnowanie tradycji kolędniczych.

  I tak upłynęły ferie, a od poniedziałku zajęcia w szkole i … ciąg dalszy kolędowania w środowisku lokalnym. Na początek odwiedziny (na zaproszenie Pani Elżbiety Nowak) społeczności SP nr 2 w Nienadówce.

 • Pracowite ferie Kolędników

  12 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” po raz kolejny zaprezentowali się na deskach MGOKSiR w Sokołowie Młp., a okazją ku temu był Gminny Koncert Kolęd.

  Kilka dni później, 16 stycznia, „Kolęda z Gwiazdą” z powodzeniem podbijała serca sokołowskich Seniorów przybyłych na tradycyjny Opłatek.

  Z kolei w Dniu Babci Kolędnicy odwiedzili Bank Spółdzielczy i Referat Oświatowy w Sokołowie Młp. oraz firmy „Greinplast” w Krasnem, „Albatros” w Trzebusce i „Styrobud” w Trzebosi https://www.facebook.com/styrobudbetoniarnie , zaś w Dniu Dziadka podopiecznych Domu Opieki Seniora „Leśniówka” w Turzy.

  Wygląda na to, że w przyszłym roku trasa zostanie powtórzona, bo wszędzie chłopcy otrzymali zaproszenie z kolejnym widowiskiem.

 • Matematyka w wersji świątecznej

  Podczas kiedy my odpoczywaliśmy w czasie przerwy świątecznej, nasze matematyczki, Pani Dyrektor Bożena Chorzępa i Pani Barbara Miazga, sprawdzały zadania, które spłynęły do nich od uczestników szkolnego konkursu „Matematyczny Kalendarz Adwentowy” adresowanego do uczniów klas IV – VIII. Na wyniki wpływ miała przede wszystkim poprawność merytoryczna, ale nie bez znaczenia było również ozdobienie kart odpowiedzi świątecznymi elementami dekoracyjnymi.

  Zespołowo organizatorki wyróżniły czwartoklasistów za liczny udział w konkursie, natomiast Mistrzami poszczególnych klas pozostali:

  Wiktor Kudła (kl.IV)

  Wiktoria Cisło (kl.V)

  Maja Harsze-Miedzianko (kl.VI)

  Hubert Jodłowski (kl.VII)

   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych :)

 • „Trzej Królowie przyjechali …”

  Z kolędą w parafii

  W Święto Przemienienia Pańskiego „Kolęda z Gwiazdą” rozbrzmiewała najpierw w kaplicy na Podlesiu, a później w kościele parafialnym w Trzebosi.

  Występ we własnym środowisku zawsze jest nie lada wyzwaniem, ale i tym razem Kolędnicy świetnie sobie poradzili, czego najlepszym dowodem były gromkie brawa i pełne uznania komentarze dotyczące całego widowiska.

  Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie byłoby to możliwe bez zaangażowania nie tylko chłopców i opiekuna zespołu, ale również wielu, wielu osób (rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i „przyjaciół Dwójki”), którym bardzo serdecznie dziękujemy i z którymi pragniemy dzielić się naszymi osiągnięciami.

  Tej radości nie byłoby również bez życzliwości Księdza Proboszcza i Parafian, którzy niemal rokrocznie od kilkunastu już lat goszczą nas u siebie. 

   

  Bóg Wam zapłać Księże Dobrodzieju za te kolynde

  I Wam także wszyscy Gospodorze i Gospodynie

  z Podlasu i z Trzebosi niech się tak stanie:

  W domu i na polu, w ogrodzie, na roli

  Jabłka, pszenica, owies, jarzyca …”

 • Kolędowanie w Rzeszowie

  Trzeciego stycznia „Kolędnicy z Dwójki” w towarzystwie Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy i opiekuna zespołu Pani Beaty Dzwonnik odwiedzili Rzeszów, doskonale wpisując się w świąteczną scenerię miasta i piękną aurę.

  Najpierw byli gośćmi Pani Iwony Kosztyły w Radiu Via https://radiovia.com.pl/informacje-z-diecezji/tradycja-koledowania-nie-zanika, a następnie kolędowali w Kuratorium Oświaty https://ko-rzeszow.blogspot.com/ , u Wicewojewody Podkarpackiego Pani Lucyny Podhalicz https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/kolednicy-z-trzebosi-w-podkarpackim-urzedzie-wojewodzkim/, w Ratuszu i w Księgarni Nova, wszędzie będąc bardzo mile widzianymi i podziwianymi zarówno ze względu na warstwę tekstową, jak i stroje oraz rekwizyty.

  W podziękowaniu za okazaną serdeczność i gościnność do Wszystkich jeszcze raz kierujemy słowa kolędy:

                     Niech Gospodorz wesół bedzie, że nos przyjon po kolyndzie.

                     Niech mu za to nowe lato, dej mu Boże zdrowia za to

                     Hej, kolynda

 • " ...z trzeboski krainy" do Sokołowa

  „Kolędnicy z Dwójki” gośćmi podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp.

  Korzystając z zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. Pana Henryka Kraski, „Kolędnicy z Dwójki” mogli spełnić swoje marzenie i wreszcie pokazać się z nowoopracowanym widowiskiem pt. „Kolęda z Gwiazdą”. Stało się to  podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp., która odbyła się 30 grudnia https://www.youtube.com/watch?v=_JbFaGQA4ag.

  Dziarski występ siedmiu chłopców ubranych w tradycyjne dawne stroje, trzymających typowe kolędnicze rekwizyty, w tym ten najważniejszy – ruchomą gwiazdę z szopką, oraz wspomożonych gościnnie przez przygrywającego im na akordeonie Pana Józefa Bawora (organistę), spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez naszych samorządowców, którzy dobrym słowem, słodyczami i datkami docenili nasz wkład w kultywowanie pięknej tradycji i w ten sposób promowanie naszej gminy nie tylko w powiecie, ale i na arenie ogólnopolskiej.

  W drodze powrotnej grupa spontanicznie zakolędowała jeszcze w pobliskim sklepie prowadzonym przez Państwa Joannę i Mariusza Osetków, spotykając się z nie mniej życzliwym przyjęciem.

 • Trzy plus jeden, czyli dobry …

  a nawet bardzo dobry występ naszych

  W sobotę 21 grudnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Śpiewajcie i grajcie Mu ...", który odbył się w MGOKSiR w Sokołowie Młp.

  Przedszkolacy, czwartoklasistka Agata Biernat i siódmoklasistka Natalia Tęcza wyśpiewali trzy wyróżnienia w trzech różnych  kategoriach wiekowych, natomiast „Kolędnicy z Dwójki” w składzie: Jakub Cisek (kl. VII), Szymon Cisek (kl. VI) , Kacper Ostolski (kl. VI) , Kacper Jurek (kl. VI) , Kamil Dołęga (kl. III)  i Janek Ożóg  (kl. II) zdobyli I miejsce wśród zespołów.

  Biorąc pod uwagę, że w zmaganiach rywalizowało ponad 100 uczestników, którzy wykonali 59 utworów, występ naszych uczniów oceniamy nie jako dobry, ale bardzo dobry i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 • Jest taki dzień …

  W życiu społeczności szkolnej tym najpiękniejszym dniem jest ostatni dzień zajęć bezpośrednio poprzedzający przerwę świąteczną. Właśnie wtedy odbywają się u nas  Ogólnoszkolne Spotkanie Opłatkowe i klasowe Wigilie, podkreślające więzy łączące naszą „szkolną Rodzinę”.

   O uroczystą oprawę pierwszej części uroczystości zadbały Panie Renata Panek, Izabela Olszowa oraz Izabela Naja i dzieci z klas 0 – II. Nie zabrakło żłóbka, opłatka, choinki, pięknych życzeń, kolęd i pastorałek, a także nagród dla uczestników konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Później, już w klasach, zasiedliśmy do Wigilii, by wkrótce znów spotkać się na sali gimnastycznej i wspólnie kolędować.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi
  ul. Podlas 29
  36-050 Sokołów Młp.
 • 17 7727 333

Galeria zdjęć