• 2023/2024

    • Tegoroczne kolędowanie "Kolędnicy z Dwójki" rozpoczęli 28 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sokołów Małopolski, korzystając z zaproszenia Pana Henryka Kraski - Przewodniczącego Rady Gminy. Obecność Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga, Radnych i licznych zaproszonych Gości, m.in. Dyrektorów Szkół i Prezesów Firm  była dla chłopców niezwykle mobilizująca i, mimo tremy, dziarsko się zaprezentowali, zbierając gromkie brawa i sowitą kolędę. Zbudowani reakcją publiczności i propozycją wsparcia wyjazdu na konkurs ogólnopolski przez MGOKSiR śmiało ruszyli na kolędniczy szlak.

     Najpierw zawitali do niezwykle serdecznych i "żywo" reagujących Pracowników i Prezesa firmy "Albatros" w Trzebusce.

     Kilka dni później, w towarzystwie Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy i Pani Agnieszki Sondej, z przyjemnością odpowiedzieli na zaproszenie Prezesa Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim, Banku z którym nasza placówka owocnie współpracuje od kilkunastu lat, oraz odwiedzili "zawsze otwarty" (dosłownie i w przenośni)  Urząd Gminy i Delikatesy "Centrum".

     Z kolei 14 stycznia dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Piotra Treli "Kolędą z Turoniem" mogli się podzielić z parafianami z Trzebosi, którzy jak zwykle bardzo chętnie czekali na widowisko po niedzielnej sumie.

     Ostatnim sprawdzianem przed konkursem w Podegrodziu był występ w gościnnych progach Świetlicy w Kątach Rakszawskich.

     Dzięki hojności tak wielu życzliwych osób w sobotę 27 stycznia "Kolędnicy z Dwójki" w skladzie:

     Mateusz Burda (kl. 7), Kamil Dołęga (kl. 7), Paweł Kudła (kl. 3), Wiktor Kudła (kl. 8), Jan Ożóg (kl. 6), Sebastian Prucnal (kl. 7), Filip Ryzner (kl. 8),

     wsparci obecnością Pani Agaty Dec - Dyrektora MGOKSiR w Sokołowie Młp. oraz Pani Izabeli Nai, zaprezentowali się podczas 27. Ogólnopolskich Spotkań Dzięciecych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie", otrzymując wyróżnienie.

     Miłą nagrodą dla chłopców za tak intensywny okres kolędowania był nocny spacer po Krakowie, udział we Mszy Świętej w Bazylice Mariackiej i pobyt w Parku Wodnym.

     Serdecznie gratulujemy całej siódemce Kolędników oraz ich opiekunowi - Pani Beacie Dzwonnik, doceniajac wkład w krzewienie pięknej polskiej tradycji.