• Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://sp2trzebos.edupage.org.

• Data publikacji strony internetowej:
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Część zdjęć nie ma dodanego opisu alternatywnego.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
          • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Bożena Chorzępa.
          • E-mail: sp2trzebos@wp.pl
          • Telefon: 17 7727 333

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi
          • Adres: Trzeboś, ul. Podlas 29, 36-050 Sokołów Młp.
          • E-mail: sp2trzebos@wp.pl
          • Telefon: 17 7727 333

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

• Do budynku prowadzą dwa wejścia z lewej strony budynku.
          • Do wejścia prowadzą schody (kilka stopni) jest zamontowana poręcz.
          • Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
          • Wejścia nie są zabezpieczone bramkami.
          • Budynek posiada dwie kondygnację.
          • Dla osób na wózkach dostępne są korytarze.
          • Przed budynkiem brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
          • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
          • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
          • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.