Kronika wydarzeń

     • Przedsmak mundialowych emocji?

     • SP 2 Trzeboś vs SP 3 Trzeboś

       

       

      11 czerwca  gościliśmy w naszej szkole czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebosi, którzy przybyli na Podlas, by rozegrać mecz piłki nożnej z rówieśnikami z naszej szkoły. W pierwszej części rywalizacji lepsi okazali się gospodarze, a w drugiej, składającej się z rzutów karnych - goście.  Z takiego rozstrzygnięcia najbardziej cieszyła się p. Iza - wuefistka ucząca w obydwu szkołach.

      Po krótkiej regeneracji sił kiełbaską  z ogniska chłopcy rozegrali kolejne spotkanie. Tym razem w mieszanych drużynach ze względu na fakt, że do gry dołączyli nasi uczniowie z klas starszych. Warto podkreślić, że od pierwszego do ostatniego gwizdka zawodnikom towarzyszył żywiołowy doping "przyjezdnych" i "miejscowych" koleżanek.

      Powtórka za rok, a juz za kilka dni wspólnie będziemy trzymać kciuki za Biało-Czerwonych na Mundialu w Rosji.

     • Rodzinne biesiadowanie

     • 4. Piknik Rodzinny

      Niedzielne popołudnie 10 czerwca spędziliśmy bardzo rodzinnie, uczestnicząc w zorganizowanym przez naszą szkołę juz po raz czwarty Pikniku "STAWIAMY NA RODZINĘ". Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu wielu rodziców, nauczycieli i dyrekcji, a także wsparciu zaprzyjaźnionych firm, instytucji oraz osób  indywidualnych. Otwarcia imprezy dokonała Pani dyrektor Bożena Chorzępa, witając zaproszonych gości, na czele z przedstawicielami władz samorządowych, mieszkańców i sympatyków naszego zakątka oraz rodziców, dzieci i młodzież.

      Występy artystyczne tanecznie i śpiewająco rozpoczęli przedszkolacy. Po nich życzenia dla mam i tatusiów przekazali uczniowie klas I - III. Zaś na zakończenie pierwszej części prezentacji scenicznych  z piosenkami i układem tanecznym wystąpili przedstawiciele klas starszych.

      Po krótkiej przerwie, spędzonej przez wielu na przejażdżce zabytkowym autobusem, z programem dla małych i dużych zaprezentował się Kabaret "Powrót Do Młodości". Z występujących rodziców szczególnie dumne były ich "prywatne" pociechy, które chętnie przyłączyły się do wesołego korowodu Smoka, a następnie towarzyszyły aktorom podczas końcowej prezentacji.

      Wśród innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły sie ponadto: przejażdżki na koniu, zdjęcia z kucykiem, zumba pod okiem instruktorki oraz konkurencje dla dzieci i rodziców. W tzw. "międzyczasie" stoiska handlowe oferowały m.in. kiełbaski, ciasta, lody, ciepłe i zimne napoje oraz drobne okolicznościowe upominki.

      Rodzinne biesiadowanie zakończyło się ok. godz. 20.00. Jego zwieńczeniem było wręczenie pucharów i nagród najbardziej zgranym sportowym duetom. W tym gronie znaleźli się:  Martynka Szuberla  ( kl. "0") z tatą, Ala Niemiec (kl. IV) z tatą, Filipek Panek (kl."0")  z tatą, Julcia Panek (kl. III) z tatą, Wika Kłoś (kl. II) z mamą, Ernest Chorzępa (kl. IV) z tatą,   Kuba Drapała (kl. III) z tatą oraz Maciek Piwiński (kl. V) z mamą.

     • Witaj, Warszawo!

     • Pomysł na miejsce szkolnej wycieczki zrodził się jeszcze w czerwcu ubiegłego roku na fali sukcesu w konkursie SKO i udziału reprezentantów szkoły w gali wręczania nagród, która odbyła sie w siedzibie BPS w Warszawie. Potem w realizację planów zaangażowali się "Kolędnicy z Dwójki" i dziewczęce trio z klasy piątej. Mając już całą sumę potrzebną na transport, oddaliśmy się w ręce Kierowniczki - p. Renaty Panek i ... w dniach 29 - 30 maja 2018 r. wszyscy chętni z klas III - VII wzięli udział w wyprawie do stolicy.

      Program obejmował zwiedzanie zabytków (m.in. Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich i Pałacu na Wyspie), przejażdżkę metrem, jazdę zabytkowym autobusem trasą Szarych Szeregów, wizytę na Stadionie Narodowym oraz pobyt w Parku Rozrywki "Farma Iluzji".

      Pogoda dopisała, humory też, pozostał jedynie niedosyt, że ... wycieczka trwała tylko dwa dni. Większość zauroczyła się wielkomiejskimi atrakcjami i chętnie zostałaby w stolicy nieco dłużej.

     • Wyłaniamy Mistrzów Pięknego Czytania

     • Tegoroczna edycja szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez opiekunkę biblioteki - p. Emilię Szeligę, odbyła się w dwóch terminach. Uczniowie klas młodszych prezentowali się 24 maja, natomiast starsi cztery dni później. Zadaniem każdego z 20 zgłoszonych uczestników było w ciągu dwóch minut oczarować publiczność i jury fragmentem wybranego tekstu literackiego. Liczyła się dykcja, bezbłędność i ekspresja.

      Z wymogami konkursu najlepiej poradzili sobie: wśród pierwszoklasistów - Lena Jacek, drugoklasistów - Wiktor Kudła, trzecioklasistów - Emilka Kłoś, otrzymując tytuły Klasowego Mistrza Pięknego Czytania. W kategorii klas IV - VII wyłoniono dwóch Mistrzów Klasowych: Gabrielę Weremińską z kl. V oraz Mateusza Zimnego z kl. VII, a także dwóch Wicemistrzów Klasowych: Julię Misztal z kl. V i Jakuba Modłkowskiego z kl. VII.

      Natomiast zaszczytne tytuły Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania otrzymali: Wiktor Kudła (w kat. klas młodszych) i Mateusz Zimny (w kat. klas starszych).