• Ziemniaczane harce

• Jak co roku, uczniowie kl. III wraz ze swoją wychowawczynią zorganizowali "Święto Pieczonego Ziemniaka", na które zaprosili uczniów i wychowawców z klasy I i II.

Po części artystycznej i konkursie wiedzowym  odbyły się konkursy sprawnościowe, np. szukanie ukrytych ziemniaków, rzuty ziemniakiem do celu -wiadra itp. Następnie konkursy na "Ziemniaka-Dziwaka" i "Ziemniaka- Olbrzyma". W tym czasie piekły się już ziemniaki w ognisku. Nie mogło też zabraknąć malowania węglem drzewnym "Ziemniaczanego Króla". Na końcu wszyscy uczniowie zajadali się pysznymi ziemniakami.

• Wrześniowa moc atrakcji

• W dniu 26 września 2024 r. 74 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Rzeszowa do kina Helios na film pt. "W głowie się nie mieści 2" . Następnie dzieci  pojechały do Parku Trampolin FlyPark. Celem wyjazdu był aktywny odbiór sztuki filmowej, zainteresowanie uczniów nietypową dyscypliną sportu, rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz środkach transportu a także integracja uczniów. Koszt transportu oraz część kwoty za bilety do kina zostały pokryte z funduszu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wyjazd zorganizowała opiekunka  SU Renata Panek

• To już 15 lat razem

• 19 września 2024 roku zapisze się w pamięci całej społeczności szkolnej na długi czas. Tego dnia świętowaliśmy XV rocznicę nadania naszej szkole imienia św. Stanisława Kostki. Swoją obecnością zaszczycił nas pan burmistrz Sławomir Ożóg oraz była pani dyrektor – Anna Ożóg.Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. sprawowaną przez ks. Kamila Bambrowicza i ks. Witosława Kardasia. Następnie przeszliśmy do szkoły na akademię przygotowaną przez uczniów klasy VI, w której młody Staś Kostka odwiedził mury naszej placówki i odpowiadał na pytania uczniów. Obejrzeliśmy także prezentację pokazującą w przekroju ostatnie 15 lat świętowania oraz wysłuchaliśmy prelekcji ks. Kamila, który przybliżył nam życie i wartości przekazywane przez naszego Patrona.

Piękna wrześniowa pogoda była wymarzona do drugiej części obchodów. Młodsi uczniowie tworzyli książkę o życiu Patrona oraz bawili się na dmuchańcach. Natomiast starsi sprawdzali swoją wiedzę o św. Stanisławie Kostce w grze terenowej oraz rozegrali mecz piłki nożnej. Dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbaski na ognisku. Wszyscy świetnie się bawili i zgodnie orzekli, że chętnie powtórzą takie świętowanie w następnym roku.

• Wszystko zaczyna się od kropki

• 16 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem tego dnia jest pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchody Dnia Kropki  rozpoczęły się od zapoznania dzieci z historią małej dziewczynki Vashti, która jest bohaterką książki „The Dot” Petera Reynoldsa.  Dzieci brały udział w wielu kreatywnych zabawach oraz tworzyły piękne prace plastyczne, których bohaterem była „kropka”.Tego dnia Przedszkolaki wspaniale się bawiły i odkrywały swoje talenty inspirowane kropką. Był to dzień pełen radosnej, twórczej i kreatywnej zabawy.

Pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od kropki!