• Wieczór z kolędą

• Piątkowy wieczór 25 stycznia wielu mieszkańcom naszego zakątka upłynął w miejscowej Świetlicy na „Koncercie kolęd i pastorałek” zorganizowanym przez GOKiC w Rakszawie. W tej wspaniałej świątecznej atmosferze, tworzonej m.in. przez Kapelę „Brzeziny” i chór „Raxavia”, udział mieli również przedstawiciele naszej szkoły: kilkanaścioro podopiecznych instruktorki Pani Jadwigi Dołęgi śpiewających pastorałki oraz prowadzeni przez Panią Beatę Dzwonnik „Kolędnicy z Dwójki”, dla których był to ostatni sprawdzian przed niedzielnym konkursem ogólnopolskim w Podegrodziu.

Dziękujemy za możliwość współtworzenia tego cyklicznego widowiska i współdziałania na rzecz lokalnej społeczności oraz wszelkie wyrazy uznania i sympatii kierowane pod adresem Kolędników.

• Dla Babci i Dziadka

• 21 stycznia gościliśmy w naszej szkole Seniorów, dla których z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy małą ucztę dla ciała i dla ducha. O słodki poczęstunek zadbali rodzice, natomiast  specjalny program artystyczny to wspólne dzieło dzieci i wychowawców klas 0-III, na które złożyły się pełne miłości życzenia, jasełka i kolędy, a także humorystyczne wizje życia dziadków.

Miłą niespodzianką okazał się również występ „Kolędników z Dwójki”, którzy dzisiejsze święto uczcili podwójnie, odwiedzając chwilę wcześniej podopiecznych Domu Opieki "Leśniówka" w Turzy.

Kochani Seniorzy, do zobaczenia za rok :)

• Karnawał w Dwójce

• Tym razem tradycyjna choinka szkolna odbyła się w trzech odsłonach. Najmłodsi, uczniowie klas 0 – III, bawili się od 12.00 do 15.00 przy muzyce serwowanej przez DJ Irę oraz w towarzystwie przesympatycznego Misia, a starsi, IV – VIII od 16.30 do 20.00 również przy dźwiękach „zapodawanych” przez niestrudzoną DJ-kę oraz  uczestnicząc w zaproponowanym przez nią międzyklasowym konkursie tanecznym. Wielkie brawa dla wszystkich klas IV – VIII oraz ich wychowawców za przystąpienie do rywalizacji, nietuzinkowe stroje i układy taneczne, a największe dla zwycięzców - klasy IV i Pani Basi. Niskie ukłony również w kierunku Jury, które strojem błyskawicznie dostosowało się do uczestników, a spontanicznym tańcem omal nie pozbawiło czwartaków głównej nagrody.

Pomiędzy konsumpcją oraz zabawami tanecznymi obydwu grup zaplanowana została część artystyczna, podczas której zaprezentowali się instrumentaliści: Kacper Ostolski (flet) i Jaś Ożóg (akordeon) oraz przedszkolacy z jasełkami, „Kolędnicy z Dwójki” z Turoniem, dziewczęta z klas starszych z układem tanecznym i Kabaret „Powrót do Młodości” z programem „W świecie bajek”.

Podobno taki program choinki tylko u nas. Bardzo nas to cieszy.

• "Ka turoniek chodzi, tam się wszystko rodzi …"

• Moc takich życzeń kolędników znają wszyscy, dlatego Gospodarze, których odwiedziliśmy z kolędą 17 stycznia, szeroko otwarli przed nami nie tylko drzwi instytucji i firm oraz kieszenie, ale przede wszystkim serca. A byli to:

• Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg,
            • Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sokołowie Młp. Tadeusz Pasierb,
            • Kierownik Referatu Oświaty w Sokołowie Młp. Stanisław Jarosz,
            • Prezes Firmy „Greinplast” z siedzibą w Krasnem Ewa Stefanowska,
            • Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nienadówce Andrzej Sztorc,
            • Szefowie Firmy „Styrobud” w Trzebosi Bogdan, Krzysztof i Tomasz Radomscy.

Niezwykła gościnność i serdeczność, a także szczery podziw za teksty, stroje, rekwizyty i grę aktorską oraz współudział Gospodarzy w tworzeniu widowiska świadczą o docenieniu podejmowanych przez naszą szkołę działań na rzecz kultywowania tradycji i stanowią solidną motywację do dalszej pracy.

Dziękujemy :)

• „Słuchaj Gospodorzu, co my Ci powiemy …”

• I słuchali zacni Gospodarze: Pani Kurator Małgorzata Rauch, Pani Wojewoda Ewa Leniart, Pan Prezydent Tadeusz Ferenc, Jego Gość – Biskup Jan Wątroba, ale także Panie z księgarni Nova, Pani Redaktor Radia Via Iwona Kosztyła oraz Szefostwo i Pracownicy firmy „Albatros” z Trzebuski.

Słuchali, podziwiali i szczerze uśmiali się, bowiem zabiegi Pasterzy, Żyda i Dziada, mające na celu ożywienie Turońka, pełne były zabawnych dialogów i guseł.

Przyjmując i hojnie wynagradzając kolędników, wszyscy zapewnili sobie pomyślność i bogactwo plonów w nadchodzącym sezonie.

W wyprawie do Rzeszowa "Kolędnikom z Dwójki" towarzyszyły Pani Dyrektor Bożena Chorzępa i opiekun grupy Pani Beata Dzwonnik.

• „W bieli i czerwieni – moje Boże Narodzenie”

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W dniu 15 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „W bieli i czerwieni – moje Boże Narodzenie”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki bożonarodzeniowej w  kolorach białym i czerwonym przy zastosowaniu różnych faktur i walorów. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw współczesnego patriotyzmu oraz motywowanie młodego pokolenia do osiągania sukcesów i wartościowego spędzania wolnego czasu. Miło jest mi poinformować, że prace uczniów naszej szkoły zostały docenione i nagrodzone przez komisję konkursową:

• Nagrody równorzędne w kategorii wiekowej dzieci przedszkolne otrzymały:Magdalena Burda i Diana Jagusztyn z klasy 0
            • W kategorii wiekowej klasy I-III Szkoły Podstawowej wyróżnienie otrzymał Adrian Kuca z klasy II
            • W kategorii wiekowej klasy IV-VI Szkoły Podstawowej II miejsce zajął Kacper Jurek z  klasy V

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym reprezentantom naszej szkoły oraz ich opiekunom – Pani Izabeli Nai, Pani Grażynie Figieli oraz Pani Joannie Wąs, i życzymy dalszych sukcesów.