• Pamięć o Nich - naszym obowiązkiem

• W czwartek 19 września podopieczni Pani Katarzyny Niemiec wzięli udział w XV Patriotycznej Drodze Krzyżowej poświęconej pamięci pomordowanych w turzańskim lesie. Nasi siódmoklasiści włączyli się w prowadzone przez młodzież modlitwy i rozważania, mieli także swój udział w niesieniu krzyża. Refleksje uczestników pogłębiła autorska prezentacja wierszy Pani Sabiny Woś.

Ta lekcja patriotyzmu z pewnością na długo utkwi w ich pamięci.

• Święto Patrona

• Przypadający 18 września Dzień Patrona uczciliśmy Mszą św. sprawowaną przez naszego katechetę, ks. Mariusza, oraz uroczystą akademią, podczas której program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy IV i wspierający ich siódmoklasiści. Na koniec odpowiedzialne za oprawę artystyczną Panie Kasia, Monika i Beata zaprosiły wszystkich na prezentację multimedialną o św. Stanisławie Kostce – młodzieńcu z Rostkowa, który „nie kalkulował, tylko zaryzykował i odważył się żyć bardziej.”

Teraz kolej na nas!

• Polskość jest w nas

• W niedzielę 15 września delegacja naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą i Pocztem Sztandarowym uczestniczyła we Mszy Św. Polowej celebrowanej przez Ks. Bpa Seniora Kazimierza Górnego nad grobami pomordowanych przez NKWD w 1944 w Turzy. W dalszej części obchodów tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat odczytano Apel Pamięci, oddano Salwę Honorową i złożono wieńce.

Udział w tych corocznych uroczystościach poczytujemy sobie jako zaszczyt, a jednocześnie hołd pamięci tragicznie poległym.

• Witaj nasza dobra szkoło!

• 2 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Zmotywowani dobrym słowem przez ks. Mariusza i Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę już dzisiaj w ekspresowym tempie powtórzyliśmy materiał z historii, języka polskiego, przyrody i muzyki. Było to możliwe dzięki oprawie uroczystości, którą pod czujnym okiem Pani Basi przygotowali uczniowie klasy piątej. Natomiast od jutra, już nieco wolniej, ale równie sumiennie, zabieramy się do pracy w 45-minutowym systemie lekcyjnym.

Niech to będzie dla nas wszystkich dobry, owocny czas.