• Utalentowani i odważni są wśród nas!

• Jury w składzie: p. Katarzyna Niemiec, p. Izabela Naja i p. Izabela Woś 23 stycznia ogłosiło wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z Wysokości”. Oto lista nagrodzonych z podziałem na kategorie wiekowe:

KATEGORIA I – przedszkole

Miejsce I : Wiktor Kudła

Miejsce II : Daniel Szuberla

Miejsce III : Wiktoria Cisło

Dla niektórych to już kolejny tryumf w kolejnym konkursie, ale dla wielu - pierwsze doświadczenie konkursowe i pierwsze nagranie audiowizualne. Jednym i drugim, a także pomysłodawczyni i kordynatorce - p. Izabeli Woś jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

• Nasza Natalka walczy o „Nagrodę Publiczności”

• Głosowanie zakończyło się, bardzo dziękujemy za wszystkie "Lubię to!"

Natalka wprawdzie nie zdobyła Nagrody Publiczności, ale, plasując się na miejscu trzecim z ponad 350 głosami, i tak dała nam wszystkim powód do dumy. Brawo!

Link do głosowania:

Pod listą uczestników znajduje się m.in. wykonanie Natalii Tęczy, która walczy o „Nagrodę Publiczności” XXIV Dynowskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2021

! ! ! Pod uwagę brane są tylko głosy z "lajkami" (serduszka się nie liczą).

UWAGA! Na telefonach komórkowych mogą pokazywać się zdjęcia innych osób pod danym wykonaniem. Jest to błąd Facebooka. Aby dodać like, czytamy opis i oglądamy wykonanie, wszystkie są załączone prawidłowo do opisu.

• Nie głosujemy na zdjęcia, a na wykonanie.
            • Oglądnijmy i posłuchajmy przed kliknięciem "lubię to".

Wymienione w linku prezentacje rywalizują o „Nagrodę Publiczności” na następujących zasadach:

1. Głosowanie potrwa do dnia 20 stycznia 2021 r. do godziny 15.00, a zwycięzcą zostanie wykonawca, który otrzyma najwięcej polubień pod nagraniem. Organizator Konkursu 20 stycznia o godz. 15.00 wykona screen dokumentujący ilość głosów pod nagraniem konkretnego Uczestnika Konkursu.

2. Organizator zamieści listę laureatów Konkursu oraz wyniki głosowania publiczności w dniu 22 stycznia 2021 r do godz. 15.00 na stronie MOK oraz FB MOK.

• Siostry Natalia i Zuzanna Tęcza znów nagrodzone!

• 12 stycznia poznaliśmy  listę laureatów II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu i grajcie Mu", na który wpłynęło aż sto nagrań. Wśród wyróżnionych przez jury w składzie:

p. Beata Kraska-Kosiara – sopran, instruktor śpiewu w Szkole Wokalno-Aktorskiej w Krakowie,

p. Dagmara Moskwa – sopran, instruktor wokalny,

p. Sebastian Lesiczka –etnomuzykolog, nauczyciel muzyki, dyrygent i organista

znalazły się nasze uczennice:

• w kat. I - przedszkole - Zuzanna Tęcza (podopieczna p. Izabeli Nai),
            • w kat. IV - klasy VII, VIII sp i szkoła średnia - Natalia Tęcza (podopieczna p. Izabeli Woś).

Brawo Siostry! Brawo Panie Izabele!

• By tradycji stało się zadość

• Obchodzone 6 stycznia Święto Trzech Króli było okazją do „pokolędowania” przez „Kolędników z Dwójki” w rodzinnej parafii, a kilka dni później także w UGiM w Sokołowie Młp. oraz w lokalnej firmie „Styrobud”.

Warto podkreślić, że właśnie ta niezwykła życzliwość i gościnność Gospodarzy oraz „domowników” są dla chłopców najlepszą nagrodą i motywacją zarówno do pielęgnowania pięknej tradycji nawet w trudnych okolicznościach, jak i do udziału w konkursach on-line. Dlatego jeszcze raz DZIĘKUJEMY za otwarte dla nas serca:)

• #Gaszyn Challenge – wyzwanie przyjęte!

• Robimy pompki i przysiady!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie zaprosiła nas do podjęcia wyzwania #Gaszyn Challenge, a my podjęliśmy rękawicę.

Kto nie wierzy, niech obejrzy filmik:

20210107_114101_W.mp4

Wszystko po to, by wspomóc walkę o Pana Michała Matyję z Brzózy Królewskiej, który w kwietniu 2020 roku uległ wypadkowi samochodowemu i wymaga intensywnej rehabilitacji.

Do 10 pompek/przysiadów dołączamy pozyskane ze zbiórki pieniądze (650 zł) i plastikowe nakrętki (8 worków).

Wpłat można dokonywać także indywidualnie na portalu siepomaga.pl, do czego serdecznie zachęcamy.

Link do zbiórki  - https://www.siepomaga.pl/michal-matyja

Link do aukcji - https://www.facebook.com/groups/679163242863525/?ref=share

Dziękujemy za nominację Pani Dyrektor SP nr 2 w Górnie, a my nominujemy:

- Szkołę Podstawową nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi,

- Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Rakszawie.

• Kolejne sukcesy przedszkolaków

• i nie tylko …

Przedszkolaki w dalszym ciągu starają się godnie reprezentować naszą szkołą. Przemawiają za tym wyniki IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Raniżowie, gdzie uzyskali dwa I miejsca oraz dwa wyróżnienia. Jak widać, kolędowanie jest im bliskie. Część w dalszym ciągu preferowała "domowe studio nagrań", za co p. Iza składa podziękowania na ręce rodziców. Jednak znaleźli się też śmiałkowie podejmujący wyzwanie nagrania w warunkach szkolnych, czemu również udało sprostać. Przedszkolaki, oby tak dalej! Wasza Pani Wychowawczyni jest z Was dumna, my również. A oto wyniki:

I miejsce (ex aequo) - Maja Jagusztyn (5 lat) i Zuzanna Tęcza (6 lat)

Wyróżnienie - Martyna Burda (5 lat), Paweł Kudła (6 lat)

Warto dodać, że w/w konkursie w kategorii kl. VII-VIII wyróżnienie zdobyła również Natalia Tęcza.

Brawa dla wszystkich laureatów oraz ich opiekunów - p. Izabeli Nai oraz p. Izabeli Woś!