• Nasze męskie podium

• w XVIII  edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne

Pod koniec kwietnia rozstrzygnięta została XVIII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne organizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce. Jego celem było zaangażowanie uczniów i ich środowisk do aktywnego poznania swojej małej ojczyzny oraz odkrycia jej piękna, walorów historycznych, kulturowych i obyczajowych.

Na konkurs wpłynęło 256 prac z 30 szkół, a wśród nagrodzonych znalazło się aż trzech naszych siódmoklasistów:

Szymon Cisek - I miejsce (filmik o tematyce obrzędowej A w Trzebosi zima jak u Kotuli; opiekun Beata Dzwonnik)

Kacper Jurek - I miejsce (praca plastyczna; opiekun Monika Sidor)

Maksymilian Pokrzywa - II miejsce (praca plastyczna; opiekun Monika Sidor)

Ze względu na obostrzenia covidowe nie odbyła się uroczysta gala wręczania nagród, uczniowie mogli zgłaszać się po nie w różnych majowych termianch. Nasi własnie je odbrali.

Gratulujemy zaangażowania i osiągniętych sukcesów :)

• challenge #niebieskiemotyle2021

• Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi dziękuje Przedszkolu Samorządowemu w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce za nominację i melduje wykonanie zadania.

Z wielką przyjemnością nominujemy:

1. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Plaster Miodu" w Wysokiej

2. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. bł. Bronisława Markiewicza w Trzebosi

3. Fundację ASDreamer w Lublinie

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki za nominowanych i życzymy powodzenia

• Świąteczne inspiracje

• W dniach od 15.03 do 31.03 2021r. w naszej szkole odbył się dla przedszkola i klas I-III konkurs plastyczny na "Najładniejszą Kartkę Wielkanocną". Wzięło w nim udział 28 dzieci. Jury w składzie: M. Nizioł, B. Chorzępa i R. Panek miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane.

Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia.

Przedszkole:

I Maja Jagusztyn,

II Alicja Dec,

III Mikołaj Kłoś

Wyróżnienia: ZuzannaTęcza, Paweł Kudła, Hanna Gołojuch, Julia Jurek

I   Maksymilian Baran,

II  Jagoda Stafy,

III Szymon Cisło

Wyróżnienia: Magdalena Burda, Wojciech Chmiel, Amanda Wiśniewskia, Kacper Kurasiński.

Nagrodzeni uczniowie dostali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodką nagrodę pocieszenia. Organizatorki - Pani Renata panek i Pani Monika Nizioł dziękują za udział w konkursie i zapraszają za rok 😊