• Finał II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”

• 18 stycznia 2022 roku odbył się Finał II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Organizatorami konkursu byli : Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku, Wójt Gminy Trzebownisko oraz Centrum Ogrodnicze AGRICO w Trzebownisku. Na scenie sali widowiskowej Domu Ludowego w Trzebownisku zaprezentowało się 25 finalistów wyłonionych 11 stycznia w I etapie konkursu na podstawie przesłanych nagrań audiowizualnych. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi do Finału dostały się 3 osoby: Paweł Kudła, Antonina Ożóg oraz Diana Jagusztyn., którzy dzięki swoim talentom i ciężkiej pracy również w Finale zostali wyróżnieni przez jury. Wszystkie wykonania wokalne oceniało jury w składzie: Ewa Jaworska-Pawełek, Małgorzata Boć, Agnieszka Piątek-Dembowska oraz Jacek Laska. Decyzją jury Antonina Ożóg wyśpiewała sobie wyróżnienie, Paweł Kudła – III miejsce, a Diana Jagusztyn – II miejsce. Nagrodami w konkursie były przygotowane przez Organizatorów karty podarunkowe oraz upominki rzeczowe, a dzięki sponsorom wyróżnione osoby otrzymały statuetki, vouchery na sesję fotograficzną, zestawy kosmetyków i słodkie przekąski. Organizatorom dziękujemy za miłą atmosferę i ciepłe przyjęcie, a wszystkim występującym gratulujemy oraz życzymy kolejnych śpiewających sukcesów.

• Nasi uczniowie w finale

• II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Trzebownisku

Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku, Wójt Gminy Trzebownisko oraz Centrum Ogrodnicze AGRICO w Trzebownisku po raz drugi zorganizowani Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Pierwszy etap konkursu w formie kwalifikacji wstępnych odbył się online, gdzie uczestnicy wysyłali do Organizatorów nagranie audiowizualne dowolnie wybranej kolędy lub pastorałki w języku polskim. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych i zespoły rodzinne z terenu powiatu rzeszowskiego.  Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Maja Jagusztyn, Paweł Kudła, Jagoda Stafa, Anonina Ożóg, Julia Prucnal oraz Diana Jagusztyn, którzy przed kamerami zaprezentowali swoje kolędy. Decyzją Organizatorów do finału konkursu dostali się Paweł Kudła, Antonina Ożóg oraz Diana Jagusztyn, którzy już 18 stycznia 2022 roku zaprezentują swoje wokalne talenty na scenie Domu Ludowego w Trzebownisku. Wszyscy trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów.