• Szkolny Konkurs Kulinarno-Fotograficzny

     • 20 października 2022 r. nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Kulinarno-Fotograficznym pn. "Zdrowie na talerzu". Uczestnicy kulinarnych potyczek przygotowali wiele zdrowych potraw. Zaprezentowano, między innymi: owsiankę z owocami, sałatkę owocową, szpinak, batoniki owsiane, makaron z kurczakiem w sosie brokułowym i placuszki z płatkami owsianymi. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory kuchenne, które mamy nadzieję przydadzą się w trakcie gotowania podczas nadchodzących długich wieczorów. 

       

      Wyniki konkursu "Zdrowie na talerzu":

       

      Kategoria klasy I-III:

       

      I miejsce Zuzanna Tęcza, kl. 2

      II miejsce Maja Kłoś, kl. 2

      III miejsce Iga Jagusztyn, kl. 1

       

      Wyróżnienie Szymon Cisło, kl. 3

       

      Kategoria klasy IV-VIII:

       

      I miejsce Wiktoria Kłoś, kl. 7

      II miejsce Olivia Harsze-Miedzianko, kl. 8 

      III miejsce Kevin Kołodziej, kl. 4

       

      Wyróżnienie Wiktoria Cisło, kl. 8 

       

      Organizatorki pani Renata Panek i pani Agnieszka Sondej serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękują za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie wyjątkowych potraw.  

       

     • Dzień Nauczyciela i Pasowanie

     • 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela połączona z Pasowaniem na Ucznia. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Renatą Panek i p. Agnieszką Sondej przygotowali ciekawe przedstawienie. Pomogli im starsi uczniowie, którzy wcielili się w role Duszka i Baby Jagi. Doszło nawet do „ porwania i uwięzienia” p. Dyrektor w „Magicznym Kole”. Uczniowie musieli wykonać trudne zadania, aby Ją uwolnić. Całe szczęście, że im się udało i mogli złożyć Uroczyste Ślubowanie. Następnie przy muzyce i pysznym torcie przygotowanym przez Rodziców, odbyła się dalsza część uroczystości.

     • Grosz do Grosza

     • Nasze zmagania w dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO rozpoczynamy szkolnym konkursem Grosz do Grosza, który połączony jest z ogólnopolską akcją Góra Grosza.

      W każdej klasie znalazła się eko skarbonka, do której będą trafiać jednogroszówki, dwugroszówki i pięciogroszówki.

      Przypominamy, że na klasę, która uzbiera największą ilość monet czeka wyjątkowa nagroda integrująca grupę. Upominki czekają również na tych uczniów, którzy przyniosą najwięcej groszaków.

      Przyświeca nam szczytny cel. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i dla tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

      Szkolny konkurs trwa do końca lutego.

      Życzymy powodzenie. Niech złoto będzie z nami. 🙂

     • XVIII Patriotyczna Droga Krzyżowa

     • W czwartek 22 września uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w XVIII Patriotycznej Dodze Krzyżowej poświęconej pamięci jeńców obozu NKWD w Trzebusce. Swój udział w tej pełnej zadumy uroczystości przedstawiciele naszej szkoły zaakcentowali, włączając się w rozważania Męki Pańskiej oraz modlitwę wiernych. 

     • O SKO na łamach Kuriera Sokołowskiego

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym, że w Kurierze Sokołowskim, piśmie społeczno-kulturalnym gminy Sokołów Małopolski, ukazał się artykuł dotyczący sukcesu uczniów ze SP nr 2 w Trzebosi. Przypominamy, że nasza szkoła w Konkursie: „Oszczędzanie w SKO Procentuje w Banku Spółdzielczym” zdobyła I miejsce w swoim regionie.

      Uczniowie zmotywowani sukcesem z poprzedniego roku szkolnego po wakacjach ponownie zaczynają oszczędzanie z Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.

     • Święto Patrona

     • Świętowanie Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą z udziałem Pocztu Sztandarowego. Następnie podczas akademii uczniowie klas V-VIII zaprezentowali scenki z życia św. Stanisława Kostki. Przekaz był jasny i oczywisty, nawiązujący do hasła z dekoracji - "I Ty możesz być jak św. Stanisław Kostka - wierny Bogu, uczciwy, pilny, dobry, pracowity, ambitny, odważny, spokojny". 

     • Pożegnanie klasy 8

     • 23 czerwca swoje ostatnie pięć minut w murach naszej szkoły wykorzystali ósmoklasiści, sentymentalnie żegnając się z wychowawczynią, Panią Dyrektor i wszystkimi nauczycielami.

     • 6. edycja Pikniku Rodzinnego

     • W niedzielne popołudnie 12 czerwca społeczność naszej szkoły zorganizowała 6. edycję Pikniku Rodzinnego. Liczne atrakcje i słoneczna pogoda zapewniły wszystkim doskonałą rozrywkę.