• Nagrody dla SKO-wiczów

• 13 czerwca naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Przyjechali do nas Grzegorz Mazgaj, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim i Anna Soszyńska, pracownik banku. Podczas spotkania odbyło się uroczyste przekazanie nagród dla naszych uczniów oszczędzających w SKO, których sponsorem był Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim. Do naszych podopiecznych, którzy oszczędzają w SKO trafiły: plecaki, torby, nerki, notesy, bidony, kredki, długopisy i pudełka śniadaniowe.

Przypominamy, że w X edycji Programu TalentowiSKO w konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" na etapie regionalnym, tak jak w roku poprzednim, nasza szkoła zajęła I miejsce.

Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za systematyczne oszczędzanie, a patronującemu nam bankowi za owocną współpracę i wspieranie naszych szkolnych przedsięwzięć.

• Piknikowa niedziela

• 11 czerwca, już po raz siódmy, w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi odbył się Piknik Rodzinny „Stawiamy na Rodzinę”. Podczas niedzielnego świętowania przedstawiona została bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków, klas I-III oraz Kabaretu „Powrót do Młodości”, który zainscenizował „Kaczkę dziwaczkę” Jana Brzechwy. Dzień ten obfitował w moc atrakcji. Nie zabrakło jazdy w siodle, malowania twarzy, zabaw na dmuchańcach, popcornu, waty cukrowej, kiełbasek z grilla, gofrów, lodów, napojów i przepysznych słodkości przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Niemałą uwagę dużych i małych przykuł niecodzienny pokaz sprzętu i umiejętności strażackich zaprezentowany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rakszawy. W tym roku dla naszych gości przygotowany został pokaz grupy motocyklowej „Wędrowne Sokoły”, gra zręcznościowa „Upoluj misia”, wędkowanie „Upoluj rybkę za lizaka”, wystawa staroci, mini ZOO, miodny zakątek z pszczołami, „Bieg rodzinny” i tradycyjnie już „Kostki z niespodzianką”. Dzięki ofiarności wielu firm oraz zaangażowaniu szeregu osób, a przede wszystkim Rady Rodziców, wszyscy uczestnicy tej zabawy odchodzili z wartościowymi nagrodami, a cała impreza mogła zostać zorganizowana na tak wysokim poziomie. Niestety, wszystko co miłe, szybko się kończy. Na koniec niedzielnego świętowania zatańczono belgijkę. Bawiono się również przy piosence „Góry do góry” czy „Jedzie pociąg z daleka”. Mamy nadzieję, że piknik dla szerokiego grona na długo pozostanie w pamięci.