• Przegląd Pieśni Patriotycznych

     • W poniedziałek 13 listopada 2023 r. odbył się u nas Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Panie Izabelę Naję oraz Katarzynę Niemiec.

      Wspólne śpiewanie miało na celu umocnienie poczucia tożsamości narodowej, uczenie szacunku wobec polskości i odświeżenie pamięci o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za naszą wolność. Każdy mógł tu znaleźć wiele pozytywnych emocji i przeżyć lekcję historii pisaną w pieśniach patriotycznych, które, jak wiemy, podtrzymywały nadzieję i wiarę w lepszą przyszłość, niosąc zapowiedź wolności. 

      W trakcie przeglądu trwał także konkurs solistów i duetów. Wystąpili w nim uczniowie klasy trzeciej: Zuzanna Tęcza, Paweł Kudła i Bartłomiej Sroczyk, klasy drugiej: Iga Jagusztyn i Daria Kondziołka oraz Julia Prucnal i Magdalena Burda z klasy piątej. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami i drobnymi gadżetami.

     • Pierwsze kroki w Świecie Wielkiej Matematyki

     • Miło nam poinformować, że nasza klasa I bierze udział w rocznym projekcie edukacyjnym Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki.

      Celem głównym przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

      Wychowankowie Pani Moniki Nizioł pierwszy z ośmiu modułów, Matematyka w szkole, mają już za sobą. Projekt zakończył się sukcesem, otrzymali PIERWSZY CERTYFIKAT 😊

     • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada uroczystą akademią. Młodzież klas V-VIII, prezentując garść historii w oparciu o komentarz, recytacje i krótkie scenki z wykorzystaniem oryginalnych strojów i rekwizytów, przeprowadziła widzów przez burzliwe dzieje naszego narodu od roku 1795 do 1918. Podniosłą atmosferę podkreślała okolicznościowa dekoracja, a także nastrojowa muzyka oraz odśpiewanie przez wszystkich uczestników uroczystości "Mazurka Dąbrowskiego" i "Roty".  

      Wspólne świętowanie podsumowała Pani Dyrektor Bożena Chorzepa, odnosząc się do 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz dziękując za występ uczniom i odpowiedzialnym za oprawę akademii Paniom - Beacie Dzwonnik i Agnieszce Sondej.

     • Mamy Mistrza!

     • W czwartek 9 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem Spotkanie z Mikołajkiem  dla klasy II i III szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.

      Naszą szkołę reprezentowali trzecioklasiści Bartłomiej Sroczyk i Paweł Kudła oraz Iga Jagusztyn i Kacper Dul z klasy II. Te niełatwe zmagania polegały interpretacji głosowej wskazanych przez jury fragmentów książek R. Goscinnego - "Mikołajek" przez uczniów klas drugich oraz "Mikołajek i spółka"  przez trzecioklasistów.

      Wielu uczestników stanęło na wysokości zadania i rzeczywiście pięknie czytało. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły, podopieczny Pani Izabeli Nai, Bartłomiej Sroczyk, który zajął I miejsce, zostając tym samym mistrzem pięknego czytania wśród trzecioklasistów z gminy Sokołów Małopolski.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Jak co roku, tak i w tym, 7 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wykazania się poprzez  sprawne wykonywanie zadań przygotowanych przez p. Magdalenę Ożóg. Były to między innymi tzw. stacje zadaniowe i domina matematyczne, a wykorzystano także tablety. Młodsi uczniowie otrzymali i pięknie uzupełnili kolorowanki, starsi mogli ćwiczyć sprawność rachunkową, wykonując złożone działania na liczbach wymiernych, a wszyscy, także pracownicy szkoły, zostali odpytani ze znajomości tabliczki mnożenia.

     • Patriotyczny dublet

     • Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”

      6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.

      Naszą szkołę reprezentowali uczeń klasy II Kacper Dul (podopieczny Pani Renaty Panek) oraz siódmoklasista Kamil Dołęga (podopieczny Pani Beaty Dzwonnik).

      Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Kyc – historyk Instytutu Pamięci Narodowej Oddziałowego Biura Edukacji w Rzeszowie, p. Jadwiga Buczak – pisarka, poetka, malarka i członkini rzeszowskiego oddziału Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz p. Patrycja Bilińska – polonistka, specjalistka w zakresie neurologopedii, właścicielka Centrum Terapeutycznego „Brzęczychrząszcz” w Łańcucie oraz  autorka książeczek i pomocy do terapii logopedycznej.

      Obydwaj nasi reprezentanci uhonorowani zostali nagrodami specjalnymi. Kacper otrzymał wyróżnienie ufundowane przez rzeszowski oddział Regionalny Stowarzyszenia Twórców Kultury, a Kamil przez Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowego Biura Edukacji w Rzeszowie.

      Serdecznie gratulujemy!

     • #SzkołaPamięta

     • Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

      W ramach projektu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pana Sławomira Sondeja złożyli znicze przy pomniku pomordowanych żołnierzy AK przez NKWD oraz zapoznali się z historią tego miejsca.

     • Recyklingowy zawrót głowy

     • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"

      Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do wykorzystania swoich prac. Mamy nadzieję, że będzie to motywacja do systematycznego oszczędzania.

       

      WYNIKI KONKURSU

       

      I kategoria wiekowa (oddział przedszkolny)

      nagroda SKO Gabriela Kłoś, Kamila Kłoś

       

      II kategoria wiekowa (klasy I-III)

      I miejsce Wiktoria Dul, Paweł Kudła

      II miejsce Iga Jagusztyn, Julia Jurek

      III miejsce Hanna Gołojuch, Daria Kondziołka, Mikołaj Kłoś

      wyróżnienie Kacper Dul, Szymon Piersiak

       

      III kategoria wiekowa (klasy IV - VIII)

      I miejsce Szymon Cisło

      II miejsce Kamil Chudzik

      III miejsce Wiktor Kudła

      wyróżnienie Klaudia Kuca

       

     • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

     • Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym  wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Bożena Chorzępa. Za swój trud i zaangażowanie nasi najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a później czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      W dalszej części tego uroczystego dnia z programem słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy piątej, podkreślając 250. rocznicę utworzenia KEN, oraz szóstej i siódmej, prezentując humorystyczne scenki z życia szkolnego. Miłym akcentem ze strony młodzieży przygotowanej pod okiem Pani Katarzyny Niemiec i Pani Moniki Sidor było wręczenie nauczycielom podziękowań w formie świadectw z paskiem, a od kierowanego przez Panią Renatę Panek Samorządu Uczniowskiego pięknych życzeń i słodkości.