• Zakupiony sprzęt

• Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 30 000 zł. Dzięki tym pieniądzom wzbogacone zostały pracownie: techniczna, informatyczna (z elementami druku 3D).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła:

Nazwa produktu

Opis produktu

Przeznaczenie

Osoby odpowiedzialne

Drukarka 3D
          z akcesoriami, skaner do drukarki 3D

Drukarka 3D z akcesoriami Adventure3 Flashforge, zestaw filamentów PLA, szkolenie online

druk 3D kółko Świat programowania
          i robotyki
          , druki okolicznościowe, lekcje informatyki

n-le kółek zainteresowań, n-le informatyki

Mikrokontroler

Mikrokontroler z czujnikami Arduino

lekcje fizyki, informatyki

n-l fizyki, informatyki

Lutownica

Lutownica z akcesoriami

zajęcia techniki, informatyki, fizyki

n-l techniki

BeCreo - zestaw
          z mikrokontrolerem

BECREO KIT – ZESTAW KONSTRUKCYJNY
          Z MIKROKONTROLEREM, CZUJNIKAMI I AKCESORIAMI
          Zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki.

zajęcia techniki
          i informatyki, koła zainteresowań

n-l techniki
          i informatyki

Robot

Roboty Q-Scout 3 szt.

Świat programowania
          i robotyki

n-l koła

Sprzęt audio-wideo

Aparat z funkcją kamery CANON, statyw do aparatu, oświetlenie studyjne, mikrofon nakamerowy, mikroport, gimbal prosty do aparatu

rejestrowanie zajęć, imprez szkolnych, przygotowywanie materiałów na konkursy, wykorzystanie na kołach zainteresowań zgodnie
          z zapotrzebowaniem, współpraca z SKO

opiekun SKO. RSU

Klocki konstrukcyjne

Zestaw klocków konstrukcyjnych KORBO 5 zestawów,
          ROBOT KORBO 2 szt.

zajęcia techniczne w kl. 1-3, kółko Świat programowania kl.3

n-le kl. 1-3

Stół warsztatowy
          ucznia z nadstawką

Stół warsztatowy/montażowy/stolarski ucznia,
          1 szt. Stół z regulowaną wysokością.

zajęcia techniczne, rozwijające kreatywność

n-le techniki, zajęć rozw. kreatywność

Zestaw narzędzi
          ucznia

Narzędzia do drewna:

• Kątownik stolarski• Młotek drewniany• Młotek gumowy•  Młotek ślusarski •Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco• Wkłady klejowe do pistoletu• Taśma miernicza• Zestaw wkrętaków (śrubokrętów)• Kątomierz• Zestaw tarników do drewna (zdzieraki)• Taker • Zszywki (do takera)• Zestaw wierteł do drewna• Zestaw dłut• Strug do drewna• Nóż do cięcia (ostrze chowane)• Obcęgi•  Szczypce uniwersalne (kombinerki)• Ołówek stolarski•  Bity do wkrętarki akumulatorowej.

Narzędzia dodatkowe:•  Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka (z zapasową baterią)• Przymiar stalowy• Imadło ślusarskie z kowadłem. Poziomica

zajęcia techniczne, rozwijające kreatywność

n-le techniki, zajęć rozw. kreatywność

Wypalarka do drewna

Do ozdabiania przedmiotów wykonanych z drewna 1szt.

zajęcia techniczne, plastyczne, wykonanie prac konkursowych, dekoracje

Materiały eksploatacyjne

Papier ścierny. Klej uniwersalny przeznaczony do błyskawicznego klejenia: metalu, gumy, drewna, ceramiki, cementu, twardych tworzyw sztucznych, szkła, skóry, sklejki, aluminium itp. Wkłady do pistoletu na klej. Gwoździe. Wkręty stożkowe. Papier milimetrowy do wykonywania rysunków technicznych.

zajęcia techniczne, plastyczne, koła zainteresowań

Tekstylia

Zestaw igieł w różnych rozmiarach. Nożyczki uniwersalne. Igły do haftu. Naparstek metalowy. Miarka krawiecka. Zestaw nici do szycia. Kordonki. Kanwy białe do haftu. Zestaw szydełek. Druty dziewiarskie. Włóczka kolory podstawowe. Filce, farby tempery, pędzle.

zajęcia techniczne, koła zainteresowań, zajęcia plastyczne, wykonanie prac na konkursy, dekoracje

BHP

Instrukcja BHP przy obsłudze narzędzi warsztatowych. Okulary ochronne stanowiskowe. Rękawice ochronne. Apteczka szkolna.

wykorzystane na zajęciach  by zapewnić bezpieczną i higieniczną pracę

n-le korzystający ze sprzętu w celu zapewnienia ochrony