• Plony, które nie cieszą

• Tegoroczna akcja „Czysta Gmina”, niestety, znów przyniosła obfite „plony”. A złożyły się na nie „zbiory” wszystkich ekip z klas 0-VII, które 9 kwietnia ruszyły w teren, by uprzątnąć najbliższą okolicę. Najwięcej pracy mieli najstarsi uczniowie, bowiem odcinek, na który zostali wyznaczeni, czyli trasa w kierunku Trzebosi, okazał się szczególnie „urodzajny”.

Czy doczekamy się takiej wiosny, że z podobnej akcji do szkoły wrócimy z pustymi workami i w czystych rękawiczkach? Pomarzyć zawsze warto…

• Podwójne zwycięstwo

• Czwartego kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”.

W zaszczytnym gronie nagrodzonych za zdobycie I miejsca znaleźli się dwaj reprezentanci naszej szkoły:

Kacper Jurek (kl. V, op. Joanna Wąs)

Hubert Prucnal (kl. VIII,  op. Beata Dzwonnik)

Serdecznie gratulujemy !

• Wszystkie klasy pokazały klasę

• Z inicjatywy SU 1 kwietnia odbył się konkurs na „Najbardziej zgraną klasę”. Rywalizacja wymagała przede wszystkim zespołowego zaangażowania w czasie kilku przerw międzylekcyjnych, podczas których uczestnicy w prima aprilisowych strojach rozwiązywali łamigłówki i tworzyli słowne lub plastyczne portrety klasy. Do zabawy wciągnięci zostali również wychowawcy. Brawo także dla nich, bowiem wszyscy stanęli na wysokości zadania, przebraniem wpasowując się w klimat konkursu i w ten sposób wzbogacając zdobycze punktowe  swoich podopiecznych.

W kategorii klas młodszych najbardziej zgraną klasą okazała się klasa I, a wśród starszych – klasa VI. Jury doceniło również pomysłowość dorosłych, przyznając  Paniom: Renacie Panek i Emilii Szelidze wyróżnienia.

• Dzień dobry, wiosno!

• Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją do prezentacji oryginalnej garderoby, rozruszania szarych komórek, wreszcie sprawdzenia kondycji fizycznej na świeżym powietrzu. Mimo wietrznej aury, odpowiedzieliśmy na wszystkie wyzwania i niemal w komplecie stanęliśmy do składającej się z kilku etapów rywalizacji drużynowej. Wszyscy uczestnicy błysnęli talentem językowym i plastycznym oraz wiedzą przyrodniczą, natomiast największą trudność sprawiło im … trafienie kapeluszem na wieszak. Ta sztuka udała się tylko Szymonowi Ciskowi, który celnym rzutem poprowadził swój zespół do ostatecznego zwycięstwa.

Wspólne świętowanie zakończyliśmy ogniskiem i wręczeniem nagród dla drużyny „Bez szarf” oraz nagród indywidualnych za najlepsze wiosenne przebrania.

• Jasna strona matematyki i nauk pokrewnych

• Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve do udziału w Dniu Matematyki, 15 marca uczniowie klas IV- VI przyłączyli się do zabawy mającej przybliżyć uczniom jasną stronę matematyki i nauk pokrewnych.

Turniej ten nie był kolejnym testem – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Sprzyjały temu zastosowane przez organizatorów nowoczesne narzędzia i formy pracy. Wszystko to sprawiło, że rozwiązywanie zadań okazało się czystą przyjemnością okraszoną dreszczykiem emocji wynikającym z rywalizacji drużynowej.

Dzięki wspaniałomyślności szkolnych organizatorów ­­(Pań: Magdaleny Ożóg, Barbary Miazgi i Bożeny Chorzępy) wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowe nagrody.

W podobnym tonie piątkowe przedpołudnie upłynęło klasom I-III, dla których Panie Wychowawczynie również przygotowały matematyczne zabawy i łamigłówki oraz nagrody.