Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- 24
Do zobaczenia w dorosłym życiu, Drodzy Ósmoklasiści
- 34
Podsumowanie projektu „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.
Z dumą informujemy, że klasa pierwsza Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi ukończyła roczny projekt „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.
Przez cały rok szkolny pojawiały się postaci Natalki i Antka, które pełniły funkcję przewodników po świecie matematyki. Każdy moduł dotyczył propagowania nauki oraz popularyzacji matematyki.Tworzyliśmy warunki do różnorodnej aktywności uczniów. Rozwijaliśmy wyobraźnię przestrzenną, samodzielność, kompetencje cyfrowe, kształtowaliśmy pozytywne nastawienie do podejmowania wysiłku intelektualnego. Łącznie zrealizowaliśmy 8 modułów.
Przede wszystkim uczniowie poprzez swoją twórczość szukali i doświadczali matematykę, która jest wokół nas. Mogą już z całą pewnością stwierdzić, że jest bardzo ważna i spotkać ją możemy prawie wszędzie.
Zakończenie projektu zostało zwieńczone certyfikatem dla szkoły. Natomiast każdy uczeń otrzymał DYPLOM WZOROWEGO MATEMATYKA potwierdzający pracę, zaangażowanie i zdobytą wiedzę.😊
Już dziś czekamy na koleją edycję jako drugoklasiści 😊
Giga laurka dla strażników lasów 2024
- 12
Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.
Dzieci z naszej szkoły oraz z całej Polski stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.
Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie akcji w naszej szkole była Pani Monika Nizioł, która wraz z Panią Izabelą Nają oraz Panią Katarzyną Niemiec zachęcały uczniów do przygotowania prac. Zostało wysłanych 37 laurek z klas od I do VII.
Z całej Polski wpłynęło 31 250 cudownie kolorowych prac , dzięki czemu udało się stworzyć 6 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek. W tym niewiarygodnym dziele uczestniczyły dzieci z 4052 placówek edukacyjnych z całej Polski.
Z naszej szkoły wpłynęło 37 prac wykonanych pod kierunkiem p. Moniki Nizioł, Izabeli Nai i Katarzyny Niemiec
Giga Laurka jest umieszczona na stronie internetowej, można wejść i odnaleźć laurki naszych uczniów.
Adres strony internetowej : https://straznicylasow.pl/giga-laurka-2024/Tylko w 2022r. w Polsce wybuchło ponad 6900 pożarów lasów, z czego większość spowodowanych było z WINY CZŁOWIEKA! Wspólnymi siłami należy propagować modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka.
DZIĘKI DZIAŁANIOM STRAŻNIKÓW LASÓW WSPÓLNIE BĘDZIEMY DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!
Rodzinna czerwcowa niedziela w trzeboskiej Dwójce
Okiem szkolnego fotoreportera
94
Już dzisiaj zapraszamy ...
Spotkanie z leśnikiem
- 1
24.06.2024 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w leśnych warsztatach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu "Bagna,lasy i drzewa dla czystego powietrza Podkarpacia!". Z powodu deszczowej pogody zajęcia odbyły się w szkole. Pan Piotr z dużym entuzjazmem prezentował badania przyrodnicze, formy lasu, zwierzęta, roślinny oraz zależności w ekosystemach i ich zagrożeniach. Wszystko to w łatwej i przystępnej formie z dużą ilością zdjęć i filmów. Prowadzący aktywizował dzieci, zadając im pytania i pobudzając wyobraźnię.
Powiatowy konkurs matematyczno-przyrodniczy
- 26
W dniu 29 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs matematyczno-przyrodniczy „Z królową nauk na łonie natury” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski. Gościliśmy uczniów z gminy Sokołów Małopolski i gminy Rakszawa, razem siedem trzyosobowych zespołów. Z zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi zmagali się uczniowie klas szóstych i siódmych z nastepujacych szkół:
- SP nr 2 w Rakszawie,
- ZS w Sokołowie Małopolskim,
- ZS w Wólce Niedźwiedzkiej,
- ZS w Trzebosi,
- ZS nr 2 w Nienadówce,
- SP nr 2 w Górnie
- i SP nr 2 w Trzebosi.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań naukami ścisłymi z wykorzystaniem zasobów naturalnego środowiska i zastosowanie wiedzy w typowych sytuacjach życia codziennego. Zadania matematyczne i przyrodnicze, które należało rozwiązać, wymagały od uczniów umiejętności mierzenia, przetwarzania danych w celu obliczenia objętości prostopadłościanów, pola powierzchni, kosztów zakupu drzewek, kostki brukowej , stempli drewnianych, korzystania z kompasu i mapy, rozpoznawania roślin w ich środowisku naturalnym.
Najlepiej z zadaniami w tegorocznej edycji konkursu poradzili sobie uczniowie z ZS w Sokołowie Małopolskim w składzie: Milena Dec, Dawid Matuła, Stanisław Poźniak; tuż za nimi uplasowali się uczniowie ze SP nr 2 w Górnie w składzie: Łukasz Rychel, Łucja Zdeb, Piotr Zagaja; trzecie miejsce przypadło uczniom z ZS w Trzebosi w składzie: Karol Boho, Milena Matuła, Amelia Cisek.
Okolicznościowy puchar za zdobycie pierwszego miejsca, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył Pan Andrzej Kraska Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski. Skierował on również do uczniów słowa uznania , złożył gratulacje i podziękowania za zaangażowanie i chęć podejmowania trudu celem rozwijania swoich zdolności matematycznych i pasji. Słowa podziękowania popłynęły również do nauczycieli za kreatywność, pomysłowość, wspieranie wychowanków w dążeniu do osiągania lepszych wyników.
Na koniec gratulacje i słowa podziękowaniaprzekazała Pani Bożena Chorzępa Dyrektor szkoły oraz zaprosiła na kolejną edycję konkursu.
Morza szum, ptaków śpiew ...
- 7
Uczniowie z klas III - VIII wraz ze swoimi wychowawcami w dniach 27.05.- 28.05.2024 r. odbyli wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Spacerowali po słynnym sopockim molo. Chłodzili się w bryzach morskich, odpoczywali i spacerowali po plaży. Spali i gościli się w Gdyn w hostelu i z widokiem na morze. Z przewodnikiem zwiedzili trasę " Drogi Królewskiej ", zobaczyli najważniejsze zabytki Gdańska. Weszli na zabytkowy statek "Sołdek" - unikatowy zabytek techniki okrętowej, jedyny rudowęglowiec z napędem parowym zachowany obecnie na świecie. Po smacznym obiedzie na Starówce w Gdańsku wyruszyli w drogę powrotną. Uczniowie, szczególnie Ci którzy pierwszy raz byli w tak dalekiej podróży, uświadomili sobie, jak duża jest Polska, obserwowali zmieniające się krajobrazy i zachwycili pięknem polskiego morza. Zapewne zechcą kiedyś tam wrócić na dłużej. Dziękujemy p. kierowcy T. Decowi za bezpieczną podróż i niespodzianki.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie