• Sukces Ósmoklasistów

     • W dniu 12 kwietnia reprezentacja klasy ósmej w składzie: Agata Biernat, Martyna Kłosowska i Wiktor Kudła brała udział w Wojewódzkim Konkursie z Języków Obcych  „Języki integrują”, który odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem. Była to już XII edycja tego konkursu, w którym biorą udział uzdolnieni językowo uczniowie szkół podstawowych z naszego województwa. Nasi uczniowie startowali zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego.

      Miło nam poinformować że nasza drużyna z języka angielskiego zajęła drugie miejsce  na jedenaście zespołów biorących udział w tej kategorii. Cieszymy się tym bardziej, że jest to konkurs kuratoryjny, co oznacza, że oprócz nagród rzeczowych nasi uczniowie otrzymają również dodatkowe punkty na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, co ułatwi im dostanie się do wymarzonej szkoły średniej.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”

     • We środę 17 kwietnia uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły odwiedzili Miejski Dom Kultury w Łańcucie i obejrzeli w nim musicale profilaktyczno-dydaktyczne. Był to wyjątkowy wyjazd przepełniony artystycznymi wrażeniami. Nasi podopieczni z klas 0-III oglądnęli spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”, dzięki któremu przenieśli się do świata pełnego tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Na uczniów z klasy IV-VIII czekała ponadczasowa komedia Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Prosta i mistrzowsko opracowana historia oparta na absolutnie klasycznych podziałach wywarła na nich niebywałe wrażenie. Po zakończonych spektaklach sala widowiskowa przepełniona została gromkimi brawami, którymi podziękowano aktorom z Teatru Muzycznego Forte za ich niepowtarzalną grę i ogrom włożony w przygotowanie widowisk. Tego dnia nie zabrakło również wyjścia na lody i spędzenia czasu na łonie natury podczas spaceru po parku przy łańcuckim zamku. To była niezwykła wycieczka.

      Jest nam niezmiernie miło, że w ramach realizowanych przez szkołę działań profilaktycznych mogliśmy zabrać naszych uczniów w tę wyjątkową podróż i pokazać, jak można spędzać czas wolny. Teatr, przenosząc do krainy, gdzie wszystko jest możliwe, uczy, bawi, wychowuje i uwrażliwia.

     • Ale czad ... zbieramy na studnię w Czadzie

     • Nasza szkoła przystąpiła do wielkiej akcji zbiórki makulatury. Dochody zostaną przeznaczone na studnie w Czadzie w Afryce. Pracuje tam jeden z rzeszowskich misjonarzy ks. Edward. Zachęcamy, aby wszyscy włączyli się w ten szlachetny cel. Każdą ilość makulatury mozna składowaćdo niebieskiego kontenera znajdującego się obok szkoły. 

      Z góry bardzo dziękujemy :) 

     • Teatrzykowe ,,Przygody Koziołka Matołka”

     •  

       W środę 27 marca naszą szkołę odwiedził ... Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka" na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale również brały w nim czynny udział, wykonujac różne zadania. Jednym z nich było podkucie Koziołka. Widzowie poznali też polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dołączyli do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, z zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat i pozwoliło miło spędzić wspólny czas.

     • Prace plastyczne nagrodzone

     •  

      Rozstrzygnięty został IV Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Sokołów Małopolski Oczami Dziecka" pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzeja Ożoga. Niezmiernie miło nam jest poinformować, że z naszej szkoły na konkurs zostały zgłoszone dwie prace i obie zostały nagrodzone. I miejsce w plastycznych potyczkach zdobył Aleksander Figiela, który namalował kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Sokołowie Małopolskim. Drugą pracę przygotowała Maja Wakuła, która namalowała zalew w Turzy. Pracę Mai nagrodzono wyróżnieniem. 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Wielka Liga Czytelników – mamy laureatów!


     • Wśród prawie 15 tysięcy Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników z całej Polski znalazło się 17 uczniów z naszej szkoły.

      Każda przeczytana książka jest sukcesem, zwłaszcza w czasach, kiedy sztuczna inteligencja chce nami zawładnąć. Dlatego należy walczyć o rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można osiągnąć, czytając książki. 

      Za nami etap szkolny i test półfinałowym VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligii Czytelników. Pierwszy etap był okazją do wspólnego czytania w rodzinach. Eliminacje do finału ogólnopolskiego sprawdzały umiejętności czytania ze zrozumieniem i  zapamiętywania. Wszyscy uczestnicy, którzy dotrwali do półfinału są zwycięzcami, bo czytają, do czego ich w dalszym ciągu w sposób szczególny gorąco zachęca koordynator szkolny - Pani Izabela Naja. 

      Laureaci, którzy będą reprezentować naszą szkołę w finale już 9 maja 2024 roku to: Bartłomiej Sroczyk i Paweł Kudła z klasy III. Ogromne brawa dla nich za włożony trud, a przede wszystkim za zamiłowanie do czytania.
       

     • W duchu zbliżającej się Wielkanocy

     • Doniosłość nadchodzących świąt uczciliśmy ogólnoszkolnym spotkaniem.

      W pierwszej części drugoklasiści aktorsko odegrali minisprzeczkę między kurkami a zajączkiem zakończoną wesołymi życzeniami.

      Potem głos zabrali uczniowie klas starszych, prezentując podniosły montaż słowno-muzyczny oparty na rozważaniu Męki Pańskiej również zakończony życzeniami, ale już o poważniejszym charakterze.

      Warto podkreslić, że główną dekorację - okazały krzyż z Panem Jezusem - wykonała uczennica kl. 8 Agata Biernat.

       

     • Szalony wiosenny tydzień

     • Od 18 do 22 marca w naszej szkole trwał Szalony wiosenny tydzień pod hasłem Przyłącz się!  Rusz głową! Zaszalej! zainicjonowany przez RSU i jej opiekuna p. Renatę Panek.

      Poniedziałek: „Dzień bez plecaka”

      Wtorek: „Dzień na opak”

      Środa: „Dzień żaby”

      Czwartek: „Dzień kolorowej skarpetki”

      Piątek: „Dzień szalonej fryzury”

      Zabawa! Pomysłowość! Odwaga!

      Uczniowie wraz z nauczycielami, szczególnie klas młodszych, brali aktywny udział w zabawie. Dziękujemy za zaangażowanie, włożoną pracę i ciekawe pomysły.

      21. 03. 2024 r. uczniowie klas 0-IV wraz z wychowawcami M. Nizioł, I. Nają i A. Sondej powitali wiosnę na wycieczce w leśniczówce w Lipnicy. W ramach spotkania z ciekawymi ludźmi poznali pracę leśnika i myśliwego. Panowie myśliwi ugościli nas również pyszną kiełbaską z ogniska. Dzieci, korzystając z pięknej pogody, mogły się swobodnie pobawić na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknego lasu i śpiewu ptaków.

      Bardzo dziękujemy panom z Koła Łowieckiego Sokół za wartościowe spotkanie, a w szczególności p. Tomkowi za pomysł, pomoc oraz bezpieczny i promocyjny transport.