• Wycieczka do banku

     • 23 marca SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli przyjemność gościć w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Uczniowie podczas lekcji bankowości zapoznali się z zabezpieczeniami banknotów i nauczyli się rozpoznawać ich autentyczność.

      Podczas wizyty w placówce nie zabrakło również czasu na wspólne liczenie, sortowanie gotówki i odpowiedzi na pytania naszych dociekliwych uczniów. Tego dnia nasi podopieczni mieli również okazję zobaczyć jak wygląda wpłata ich pieniędzy na konto SKO.

      Z całego serca dziękujemy za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie i poświęcony czas. Wizyta w banku dla SKO-wiczów była wyjątkowym przeżyciem z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

      Warto zaznaczyć, że wycieczka była bezpłatna. Koszty autobusu zostały pokryte ze środków SKO wygranych w ubiegłorocznym konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO.

      Przypominamy, że nasza szkoła zajęła wówczas pierwsze miejsce w swoim regionie.

     • Wiosna, ach to ty

     • Dokładnie 21 marca powiało wiosną w naszej szkole. Było to możliwe przede wszystkim dzięki p. Izabeli Nai oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi, p. Katarzynie Niemiec, którzy wspólnie zaplanowali Pierwszy Dzień Wiosny.

      Po raz kolejny sprawdziły się kolorowe przebrania klas w połączeniu z Dniem Bez Plecaka i Torebki. Miłym urozmaiceniem było z kolei prowadzenie lekcji przez uczniów, z czym wszyscy chętni poradzili sobie wyśmienicie.

      Możemy spać spokojnie ... kadry pedagogicznej w naszej szkole nie zabraknie, a póki co obecna też świetnie się spisuje :)

     • Wiosenne podróże najmłodszych

     • 20 marca przedszkolacy i uczniowie  klas I - III pod opieką wychowawców pojechali do kina w Żołyni na bezpłatną projekcję filmu pt. "Clifford. Wielki Czerwony Pies". Film dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń. Dodatkową atrakcją był popcorn zorganizowany przez panią Agnieszkę Sondej - opiekunkę SKO. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami w poszukiwaniu wiosny przejechali do Julina. Tam, korzystając z pięknej pogody, we wspaniałych nastrojach smażyli i jedli kiełbaski. Później zwiedzali obejście Pałacyku Myśliwskiego, podziwiając piękne, zabytkowe budynki oraz dorodne drzewa. Nie zabrakło również gry w piłkę oraz innych zabaw na świeżym powietrzu. Ze śpiewem na ustach ze wspaniałym i pomocnym kierowcą autokaru panem T. Decem wrócili do domu. Organizatorem wyjazdu była Renata Panek.

     • W oczekiwaniu na święta

     • Czas Wielkiego Postu  zawsze łączy się u nas ze szkolno-parafialnymi rekolekcjami.

      W tym roku przeżywaliśmy je w dniach 15-17 marca pod kierownictwem naszego rodaka, ks. Jana Ożoga, który poprzez głoszone homilie i rozważania Drogi Krzyżowej pomagał nam we właściwym przygotowaniu naszych serc na spotkanie ze Zmartychwstałym.

      W owocnym przeżywaniu tego świętego czasu wspomagały nas również siostry Michalitki z Miejsca Piastowego, przybliażając swoich świętych patronów i "muzycznie" dzieląc się radością z własnego powołania.

     • Wizyta Biskupa Edwarda Białogłowskiego

     • W poniedziałkowy poranek 6 marca nasza szkoła miał zaszczyt gościć Biskupa Edwarda Białogłowskiego, któremu towarzyszyli dziakan ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii Trzeboś ks. Józef Fila i nasz katecheta ks. Kamil Bambrowicz.

      Po uroczystym powitaniu gości przez delegację uczniów i Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę zaprezentowaliśmy program artystyczny o naszym Patronie - św. Stanislawie Kostce, ubogacony "Barką" w wykonaniu solistów z klasy II - Zuzi Tęczy i Pawełka Kudły. Nastepnie swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami do dobrego życia podzielił się z nami ks. biskup, na koniec udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

      Rodzinna atmosfera panująca w naszej szkole przeniosła się również na krótkie śniadaniowe spotkanie ks. biskupa z nauczycielami i pracownikami szkoły.

       

     • O wydarzeniach w Turzy

     • W poniedziałek 27 lutego na zaproszenie p. Sławomira Sondeja naszą szkołę odwiedził bibliotekarz z Sokołowa, Pan Piotr Ożóg, z prelekcją o wydarzeniach w Turzy. Zgromadzenie w sali uczniowie klas V-VIII oraz nauczyciele z uwagą wysłuchali o dziejach obozu NKWD w Trzebusce, mordzie w Turzy i na cyplu nienadowskim. Dwugodzinna barwna opowieść p. Piotra, wzbogacona materiałami zdjęciowymi i dygresjami, była doskonałą lekcją historii o naszej Małej Ojczyźnie

     • Rekrutacja do przedszkola

     • W związku z zakończoną rekrutacją do przedszkoli dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi oświadcza, że wszystkie dzieci, których rodzice dokonali zapisu do 17 marca 2023r., zostały przyjęte do oddziału przedzszkolnego na rok szkolny 2023/2024.

     • Dzień Matematyki

     • W naszej szkole obchodziliśmy święto Królowej Nauk – Dzień Matematyki. 15 marca 2023r. uczniowie klas 4-6 na kilku lekcjach rozegrali turniej wiedzy i umiejętności matematycznych, wykonując ciekawe zadania z zakresu obliczeń arytmetycznych, zdobywając w odpowiedniej kolejności stacje zadaniowe. Pracowali wytrwale i z dużym zaangażowaniem, chcąc zdobyć najwyższe miejsce, które przypadło drużynie w składzie S. Prucnal kl.6, K. Figiela kl. 5, J. Prucnal, F. Kondziołka oraz A. Woś kl.4. Gratulujemy.

     • W świecie iluzji

     • Pokaz iluzjonisty, który odbył się w naszej szkole 20 lutego, zaintrygował i rozbawił wszystkich zgromadzonych na sali uczniów. Podziwialiśmy nie tylko zręczność, ale i komunikację z widownią. Nie mniej miłym gestem ze strony sztukmistrza było obdarowanie uczestnków pamiątkowymi balonami.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • DBI 7 lutego 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole organizując uczniom zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Począwszy od przedszkolaków, którzy zaciekawili się stroną necio.pl, klasy 1-3 z zainteresowaniem śledziły historyjki owiec z projektu „Owce w sieci”, a później uczniowie wykonali plakaty prezentujące odpowiednie zasady korzystania z Internetu. Natomiast klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bezpieczeństwa, na których formułowali zasady zachowania się w sieci, a zwłaszcza podczas korzystania z portali społecznościowych.

      Zapraszamy do zapoznania się z broszurą „Twoje dziecko bezpieczne w sieci. Poradnik dla rodziców nastolatków.”

      twoje_dziecko_bezpieczne_w_sieci-FDDS-12042017_ulotka.pdf

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujmy razem”

     • W dniu 21 grudnia 2022 r. odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt.,,Kolędujmy razem”. Wszyscy artyści, pięknie przygotowani do występów, stworzyli świąteczną atmosferę, śpiewając uroczyste kolędy i pastorałki.

       

      Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

       

      Kategoria I (soliści) klasy 0-III

      I miejsce -  Gabriel Sroczyk

      II miejsce- Zuzanna Tęcza

      III miejsce – Paweł Kudła

      Wyróżnienie: Wiktoria Harsze, Wiktoria Dul

       

      Kategoria II ( soliści) klasy IV-VI

      I miejsce – Diana Jagusztyn

      II miejsce – Julia Prucnal

      III miejsce –Magdalena Burda

      Wyróżnienie: Paweł Nowak

       

      Kategoria III (instrumentaliści)

      I miejsce – Antonina Ożóg, Jan Ożóg

       

      Organizatorzy konkursu, p. Wioletta Nawara , p. Katarzyna Niemiec, ks. Kamil Bambrowicz, gratulują i życzą dalszych sukcesów.

     • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

     • 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Szopka Bożonarodzeniowa”. Do konkursu zgłoszonych zostało 18 wyjątkowych, oryginalnych i przygotowanych z niezwykłą precyzją prac.

      Jury konkursowe postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

       

      Kategoria I klasy I-IV

       

      Miejsce I Maria Chorzępa – klasa I Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Miejsce II Mikołaj Kłoś – klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Miejsce III Maksym Zdeb - klasa II Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

       

      Wyróżnienia

       

      Bartłomiej Sroczyk - klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Paweł Kudła – klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Kacper i Grzegorz Ożóg - klasa IV i klasa VII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

       

       

      Kategoria II klasy V-VIII

       

      Miejsce I Jeremi Krzanowski - klasa VIII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Miejsce II Adam Boguń - klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

      Miejsce III Martyna Maślanka – klasa V Szkoła Podstawowa nr 1 w Nienadówce

       

      Wyróżnienia

       

      Kacper i Grzegorz Ożóg, klasa IV i klasa VII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Katarzyna Figiela, klasa V Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Oliwia Partyka – klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

      Wojciech Sieczkowski, klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

       

       

      Wystawa konkursowa szopek bożonarodzeniowych wprowadziła do szkoły świąteczny klimat i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Organizatorki, p. Izabela Naja i p. Agnieszka Sondej, serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu, dziękują za zaangażowanie i ogrom wysiłku włożony w wykonanie przepięknych prac.

       

     • Święta tuż, tuż...

     • Czwartek był dniem, gdzie w przedszkolu unosił się zapach przypraw korzennych. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem dekorowały pierniczki lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły piękne. Każdy był zupełnie inny. Po udekorowaniu każde z dzieci mogło skosztować swojego dzieła. Dekorowanie pierników dało dzieciom mnóstwo radości.

     • Wystawa świątecznych arcydzieł

     • W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi trwa niezwykła wystawa. W placówce można obejrzeć 18 wyjątkowych szopek, które zostały zgłoszone do Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego "Szopka Bożonarodzeniowa". Tuż przed świętami odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia przepięknych arcydzieł.

       

     • Na spotkanie z przygodą, przyrodą i św. Mikołajem

     • W dniu 30 listopada 2023 r. w związku ze zbliżającymi się mikołajkami nasi przedszkolacy i uczniowie z klas I-III wyjechali do tajemniczej Wioski Appaloosa. Na łonie natury, w otoczeniu pięknych drzew odbyły się tam warsztaty twórcze, na których dzieci wykonały ozdobne, świąteczne stroiki. Zabrały je później ze sobą do domu. Następnie została zorganizowana sesja zdjęciowa na tle cudnych aranżacji świątecznych. Rodzice dzieci dostali linki do zdjęć.Nie był to koniec atrakcji ...każde dziecko miało okazję skorzystać z przejażdżki konnej .

      Pobyt zakończył się wspólnym ogniskiem, smażeniem kiełbasek (oraz naleśników z inicjatywy naszego wspaniałego kierowcy p.Tomasza Deca). Podczas pobytu dzieci miło spędziły czas na nietypowym placu zabaw, gdzie gotowały zupy błotne i głaskały zwierzęta znajdujące się na terenie wioski. Niespodzianką były paczki osobiście wręczone przez św. Mikołaja.

      Zachwycone, dotlenione i wybawione dzieci wróciły bezpiecznie do domów.Organizatorem wyjazdu i upominków dla dzieci byla Renata Panek .

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Szkolne obchody Święta Niepodległości odbyły się u nas w czwartek, 10 listopada. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu. O bogaty program artystyczny zadbali szóstoklasiści wsparci przedstawicielami klasy V i VIII. W końcowej części uroczystości pięknie zaprezentowali się również soliści - Zuzia i Paweł z kl.II.

     • Szkoła Pamięta

     • Uczniowie naszej szkoły w dniu 31 października wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta. Jej celem było przypomnienie najważniejszych postaci oraz wydarzeń z historii Polski. 

     • Szkolny Konkurs Kulinarno-Fotograficzny

     • 20 października 2022 r. nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Kulinarno-Fotograficznym pn. "Zdrowie na talerzu". Uczestnicy kulinarnych potyczek przygotowali wiele zdrowych potraw. Zaprezentowano, między innymi: owsiankę z owocami, sałatkę owocową, szpinak, batoniki owsiane, makaron z kurczakiem w sosie brokułowym i placuszki z płatkami owsianymi. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory kuchenne, które mamy nadzieję przydadzą się w trakcie gotowania podczas nadchodzących długich wieczorów. 

       

      Wyniki konkursu "Zdrowie na talerzu":

       

      Kategoria klasy I-III:

       

      I miejsce Zuzanna Tęcza, kl. 2

      II miejsce Maja Kłoś, kl. 2

      III miejsce Iga Jagusztyn, kl. 1

       

      Wyróżnienie Szymon Cisło, kl. 3

       

      Kategoria klasy IV-VIII:

       

      I miejsce Wiktoria Kłoś, kl. 7

      II miejsce Olivia Harsze-Miedzianko, kl. 8 

      III miejsce Kevin Kołodziej, kl. 4

       

      Wyróżnienie Wiktoria Cisło, kl. 8 

       

      Organizatorki pani Renata Panek i pani Agnieszka Sondej serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękują za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie wyjątkowych potraw.