• Dziękujemy za piękny odzew

     • Kolejna akcja za nami. Tym razem w naszej szkole odbyła się zbiórka książek. Publikacje trafiły do siedziby Radia Rzeszów, a stamtąd zostaną przekazane do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, na oddział onkohematologii dziecięcej. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

     • Finał Gminnego Konkursu Fotograficznego "Szukamy wiosny"

     • Uroczyste rozstrzygnięcie zorganizowanego przez p. Katarzynę Niemiec i p. Monikę Nizioł Gminnego Konkursu Fotograficznego "Szukamy wiosny" odbyło się 11 maja. W gali wręczenia nagród uczestniczyli nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami. Wszystkim serdecznie gratulujemy 

     • Majowe święto

     • W odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Poczet Sztandarowy i delegacja naszej szkoły, na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Proboszcza ks. Józefa Filę w kaplicy na Podlesiu. Obchody z udziałem samorządowców i licznych pocztów sztandarowych uświetnił występ chóru "Raxavia" oraz orkiestry detej "Zgoda".

      Dziękujemy za  zaproszenie :) 

     • Witaj majowa jutrzenko ...

     • Uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się już w przeddzień święta. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i V pod okiem nauczyciela historii - p. Sławomira Sondeja. Krótkie scenki podkreslone barwnymi dialogami i starannie dobranymi strojami z epoki pozwoliły wszystkim uczestnikom poczuć klimat tamtych, tak ważnych i dla nas, wydarzeń.

     • „Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY” - konkurs matematyczno - przyrodniczy

     •  


      Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi

      Trzeboś ul. Podlas 29, 36-050 Sokołów Małopolski
      tel. 17 7727333, e-mail: sp2trzebos@wp.pl 

       

      Zaproszenie

      na konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej dla uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej.

       

      Panie i Panowie Dyrektorzy Szkół

      oraz Szanowni Nauczyciele
      przedmiotów matematyczno- przyrodniczych

       

             Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji gminnego konkursu wiedzy matematyczno-przyrodniczej pod hasłem
      „Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY” organizowanego w dniu 30  maja 2023 r. (wtorek) o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi, ul. Podlas 29.

                  Mamy nadzieję, że udział uczniów w konkursie utwierdzi ich w przekonaniu, iż warto poszerzać swoje zainteresowaniaw dziedzinie nauk ścisłych.

                   Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie
      i odesłanie do 26 maja 2023 r. formularza zgłoszeniowego.

      Koordynatorzy konkursu:
      mgr Bożena Chorzępa
      mgr Katarzyna Ziemlińska

      W załączeniu:

      1.  Regulamin Konkurs_mat-przyr._2023.docx
      2. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku w postaci zdjęć.
      3. Karta zgłoszenia szkoły do udziału w konkursie. 
       Karta_zgloszenia__oswiadczenie_o_przetwarzaniu_danych_konkurs_2023.docx
     • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych ogólnopolskiego turnieju BRD, które odbyły się 20 kwietnia w Sokołowie Młp na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie Martyna Szuberla, Martyna Staszkiewicz, Kacper Kurasiński oraz Filip Kondziołka wywalczyła I miejsce – gr. młodsza - tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu turnieju. W eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Łące 25 kwietnia, nasza drużyny, w nieco zmienionym składzie (Martynę Staszkiewicz zastąpiła Lena Jacek), zdobyła II miejsce. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu!

      Eliminacje gminne

      Etap powiatowy

     • Zaświeciliśmy się na niebiesko

     • Trzeciego kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego wyjątkowego dnia założyliśmy ubrania w kolorze niebieskim. Był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Dla uczniów zostały przygotowane filmy edukacyjne, gazetka tematyczna, kolorowanka, a także sensoryczny stolik. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmienych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. 

     • Podwójny powrót do przeszłości

     • Tym razem w podróż wybrali się uczniowei klas IV - VIII. Celem ich wyprawy ostatniego dnia marca najpierw był MDK w Łańcucie, gdzie Teratr Muzyczny z Wrocławia wystawiał musical profilaktyczno-dydaktyczny "Nazywam się ... Powrót do przeszłości". Barwne, pełne humoru i młodzieżowych zwrotów widowisko o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji z pewnością uświadomiło młodym widzom, w jaki sposób mogą poszerzać swoje horyzonty, by przyszłości, być radosnym, twórczym, pełnym pasji dorosłym.

      Kolejnym punktem wycieczki było markowskie Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, które zwiedzaliśmy i z przewodnikiem, i samodzielnie, poznając trudne losy naszych rodaków, a w szczególności rodziny Ulmów. Wizytę w Muzeum poprzedziliśmy ubiegłotygodniową prelekcją filmu "Chleba naszego powszedniego", dzięki czemu omawiane zaganienia nie były nam już obce.

     • Wycieczka do banku

     • 23 marca SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli przyjemność gościć w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Uczniowie podczas lekcji bankowości zapoznali się z zabezpieczeniami banknotów i nauczyli się rozpoznawać ich autentyczność.

      Podczas wizyty w placówce nie zabrakło również czasu na wspólne liczenie, sortowanie gotówki i odpowiedzi na pytania naszych dociekliwych uczniów. Tego dnia nasi podopieczni mieli również okazję zobaczyć jak wygląda wpłata ich pieniędzy na konto SKO.

      Z całego serca dziękujemy za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie i poświęcony czas. Wizyta w banku dla SKO-wiczów była wyjątkowym przeżyciem z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

      Warto zaznaczyć, że wycieczka była bezpłatna. Koszty autobusu zostały pokryte ze środków SKO wygranych w ubiegłorocznym konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO.

      Przypominamy, że nasza szkoła zajęła wówczas pierwsze miejsce w swoim regionie.

     • Wiosna, ach to ty

     • Dokładnie 21 marca powiało wiosną w naszej szkole. Było to możliwe przede wszystkim dzięki p. Izabeli Nai oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi, p. Katarzynie Niemiec, którzy wspólnie zaplanowali Pierwszy Dzień Wiosny.

      Po raz kolejny sprawdziły się kolorowe przebrania klas w połączeniu z Dniem Bez Plecaka i Torebki. Miłym urozmaiceniem było z kolei prowadzenie lekcji przez uczniów, z czym wszyscy chętni poradzili sobie wyśmienicie.

      Możemy spać spokojnie ... kadry pedagogicznej w naszej szkole nie zabraknie, a póki co obecna też świetnie się spisuje :)

     • Wiosenne podróże najmłodszych

     • 20 marca przedszkolacy i uczniowie  klas I - III pod opieką wychowawców pojechali do kina w Żołyni na bezpłatną projekcję filmu pt. "Clifford. Wielki Czerwony Pies". Film dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń. Dodatkową atrakcją był popcorn zorganizowany przez panią Agnieszkę Sondej - opiekunkę SKO. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami w poszukiwaniu wiosny przejechali do Julina. Tam, korzystając z pięknej pogody, we wspaniałych nastrojach smażyli i jedli kiełbaski. Później zwiedzali obejście Pałacyku Myśliwskiego, podziwiając piękne, zabytkowe budynki oraz dorodne drzewa. Nie zabrakło również gry w piłkę oraz innych zabaw na świeżym powietrzu. Ze śpiewem na ustach ze wspaniałym i pomocnym kierowcą autokaru panem T. Decem wrócili do domu. Organizatorem wyjazdu była Renata Panek.

     • W oczekiwaniu na święta

     • Czas Wielkiego Postu  zawsze łączy się u nas ze szkolno-parafialnymi rekolekcjami.

      W tym roku przeżywaliśmy je w dniach 15-17 marca pod kierownictwem naszego rodaka, ks. Jana Ożoga, który poprzez głoszone homilie i rozważania Drogi Krzyżowej pomagał nam we właściwym przygotowaniu naszych serc na spotkanie ze Zmartychwstałym.

      W owocnym przeżywaniu tego świętego czasu wspomagały nas również siostry Michalitki z Miejsca Piastowego, przybliażając swoich świętych patronów i "muzycznie" dzieląc się radością z własnego powołania.

     • Wizyta Biskupa Edwarda Białogłowskiego

     • W poniedziałkowy poranek 6 marca nasza szkoła miał zaszczyt gościć Biskupa Edwarda Białogłowskiego, któremu towarzyszyli dziakan ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii Trzeboś ks. Józef Fila i nasz katecheta ks. Kamil Bambrowicz.

      Po uroczystym powitaniu gości przez delegację uczniów i Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę zaprezentowaliśmy program artystyczny o naszym Patronie - św. Stanislawie Kostce, ubogacony "Barką" w wykonaniu solistów z klasy II - Zuzi Tęczy i Pawełka Kudły. Nastepnie swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami do dobrego życia podzielił się z nami ks. biskup, na koniec udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

      Rodzinna atmosfera panująca w naszej szkole przeniosła się również na krótkie śniadaniowe spotkanie ks. biskupa z nauczycielami i pracownikami szkoły.

       

     • O wydarzeniach w Turzy

     • W poniedziałek 27 lutego na zaproszenie p. Sławomira Sondeja naszą szkołę odwiedził bibliotekarz z Sokołowa, Pan Piotr Ożóg, z prelekcją o wydarzeniach w Turzy. Zgromadzenie w sali uczniowie klas V-VIII oraz nauczyciele z uwagą wysłuchali o dziejach obozu NKWD w Trzebusce, mordzie w Turzy i na cyplu nienadowskim. Dwugodzinna barwna opowieść p. Piotra, wzbogacona materiałami zdjęciowymi i dygresjami, była doskonałą lekcją historii o naszej Małej Ojczyźnie

     • Rekrutacja do przedszkola

     • W związku z zakończoną rekrutacją do przedszkoli dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi oświadcza, że wszystkie dzieci, których rodzice dokonali zapisu do 17 marca 2023r., zostały przyjęte do oddziału przedzszkolnego na rok szkolny 2023/2024.

     • Dzień Matematyki

     • W naszej szkole obchodziliśmy święto Królowej Nauk – Dzień Matematyki. 15 marca 2023r. uczniowie klas 4-6 na kilku lekcjach rozegrali turniej wiedzy i umiejętności matematycznych, wykonując ciekawe zadania z zakresu obliczeń arytmetycznych, zdobywając w odpowiedniej kolejności stacje zadaniowe. Pracowali wytrwale i z dużym zaangażowaniem, chcąc zdobyć najwyższe miejsce, które przypadło drużynie w składzie S. Prucnal kl.6, K. Figiela kl. 5, J. Prucnal, F. Kondziołka oraz A. Woś kl.4. Gratulujemy.

     • W świecie iluzji

     • Pokaz iluzjonisty, który odbył się w naszej szkole 20 lutego, zaintrygował i rozbawił wszystkich zgromadzonych na sali uczniów. Podziwialiśmy nie tylko zręczność, ale i komunikację z widownią. Nie mniej miłym gestem ze strony sztukmistrza było obdarowanie uczestnków pamiątkowymi balonami.