• Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych ogólnopolskiego turnieju BRD, które odbyły się 20 kwietnia w Sokołowie Młp na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie Martyna Szuberla, Martyna Staszkiewicz, Kacper Kurasiński oraz Filip Kondziołka wywalczyła I miejsce – gr. młodsza - tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu turnieju. W eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Łące 25 kwietnia, nasza drużyny, w nieco zmienionym składzie (Martynę Staszkiewicz zastąpiła Lena Jacek), zdobyła II miejsce. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu!

      Eliminacje gminne

      Etap powiatowy

     • Zaświeciliśmy się na niebiesko

     • Trzeciego kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego wyjątkowego dnia założyliśmy ubrania w kolorze niebieskim. Był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Dla uczniów zostały przygotowane filmy edukacyjne, gazetka tematyczna, kolorowanka, a także sensoryczny stolik. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmienych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. 

     • Podwójny powrót do przeszłości

     • Tym razem w podróż wybrali się uczniowei klas IV - VIII. Celem ich wyprawy ostatniego dnia marca najpierw był MDK w Łańcucie, gdzie Teratr Muzyczny z Wrocławia wystawiał musical profilaktyczno-dydaktyczny "Nazywam się ... Powrót do przeszłości". Barwne, pełne humoru i młodzieżowych zwrotów widowisko o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji z pewnością uświadomiło młodym widzom, w jaki sposób mogą poszerzać swoje horyzonty, by przyszłości, być radosnym, twórczym, pełnym pasji dorosłym.

      Kolejnym punktem wycieczki było markowskie Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, które zwiedzaliśmy i z przewodnikiem, i samodzielnie, poznając trudne losy naszych rodaków, a w szczególności rodziny Ulmów. Wizytę w Muzeum poprzedziliśmy ubiegłotygodniową prelekcją filmu "Chleba naszego powszedniego", dzięki czemu omawiane zaganienia nie były nam już obce.

     • Wycieczka do banku

     • 23 marca SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli przyjemność gościć w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Uczniowie podczas lekcji bankowości zapoznali się z zabezpieczeniami banknotów i nauczyli się rozpoznawać ich autentyczność.

      Podczas wizyty w placówce nie zabrakło również czasu na wspólne liczenie, sortowanie gotówki i odpowiedzi na pytania naszych dociekliwych uczniów. Tego dnia nasi podopieczni mieli również okazję zobaczyć jak wygląda wpłata ich pieniędzy na konto SKO.

      Z całego serca dziękujemy za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie i poświęcony czas. Wizyta w banku dla SKO-wiczów była wyjątkowym przeżyciem z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

      Warto zaznaczyć, że wycieczka była bezpłatna. Koszty autobusu zostały pokryte ze środków SKO wygranych w ubiegłorocznym konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO.

      Przypominamy, że nasza szkoła zajęła wówczas pierwsze miejsce w swoim regionie.

     • Wiosna, ach to ty

     • Dokładnie 21 marca powiało wiosną w naszej szkole. Było to możliwe przede wszystkim dzięki p. Izabeli Nai oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi, p. Katarzynie Niemiec, którzy wspólnie zaplanowali Pierwszy Dzień Wiosny.

      Po raz kolejny sprawdziły się kolorowe przebrania klas w połączeniu z Dniem Bez Plecaka i Torebki. Miłym urozmaiceniem było z kolei prowadzenie lekcji przez uczniów, z czym wszyscy chętni poradzili sobie wyśmienicie.

      Możemy spać spokojnie ... kadry pedagogicznej w naszej szkole nie zabraknie, a póki co obecna też świetnie się spisuje :)

     • Wiosenne podróże najmłodszych

     • 20 marca przedszkolacy i uczniowie  klas I - III pod opieką wychowawców pojechali do kina w Żołyni na bezpłatną projekcję filmu pt. "Clifford. Wielki Czerwony Pies". Film dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń. Dodatkową atrakcją był popcorn zorganizowany przez panią Agnieszkę Sondej - opiekunkę SKO. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami w poszukiwaniu wiosny przejechali do Julina. Tam, korzystając z pięknej pogody, we wspaniałych nastrojach smażyli i jedli kiełbaski. Później zwiedzali obejście Pałacyku Myśliwskiego, podziwiając piękne, zabytkowe budynki oraz dorodne drzewa. Nie zabrakło również gry w piłkę oraz innych zabaw na świeżym powietrzu. Ze śpiewem na ustach ze wspaniałym i pomocnym kierowcą autokaru panem T. Decem wrócili do domu. Organizatorem wyjazdu była Renata Panek.

     • W oczekiwaniu na święta

     • Czas Wielkiego Postu  zawsze łączy się u nas ze szkolno-parafialnymi rekolekcjami.

      W tym roku przeżywaliśmy je w dniach 15-17 marca pod kierownictwem naszego rodaka, ks. Jana Ożoga, który poprzez głoszone homilie i rozważania Drogi Krzyżowej pomagał nam we właściwym przygotowaniu naszych serc na spotkanie ze Zmartychwstałym.

      W owocnym przeżywaniu tego świętego czasu wspomagały nas również siostry Michalitki z Miejsca Piastowego, przybliażając swoich świętych patronów i "muzycznie" dzieląc się radością z własnego powołania.

     • Wizyta Biskupa Edwarda Białogłowskiego

     • W poniedziałkowy poranek 6 marca nasza szkoła miał zaszczyt gościć Biskupa Edwarda Białogłowskiego, któremu towarzyszyli dziakan ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii Trzeboś ks. Józef Fila i nasz katecheta ks. Kamil Bambrowicz.

      Po uroczystym powitaniu gości przez delegację uczniów i Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę zaprezentowaliśmy program artystyczny o naszym Patronie - św. Stanislawie Kostce, ubogacony "Barką" w wykonaniu solistów z klasy II - Zuzi Tęczy i Pawełka Kudły. Nastepnie swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami do dobrego życia podzielił się z nami ks. biskup, na koniec udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

      Rodzinna atmosfera panująca w naszej szkole przeniosła się również na krótkie śniadaniowe spotkanie ks. biskupa z nauczycielami i pracownikami szkoły.

       

     • O wydarzeniach w Turzy

     • W poniedziałek 27 lutego na zaproszenie p. Sławomira Sondeja naszą szkołę odwiedził bibliotekarz z Sokołowa, Pan Piotr Ożóg, z prelekcją o wydarzeniach w Turzy. Zgromadzenie w sali uczniowie klas V-VIII oraz nauczyciele z uwagą wysłuchali o dziejach obozu NKWD w Trzebusce, mordzie w Turzy i na cyplu nienadowskim. Dwugodzinna barwna opowieść p. Piotra, wzbogacona materiałami zdjęciowymi i dygresjami, była doskonałą lekcją historii o naszej Małej Ojczyźnie

     • Rekrutacja do przedszkola

     • W związku z zakończoną rekrutacją do przedszkoli dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi oświadcza, że wszystkie dzieci, których rodzice dokonali zapisu do 17 marca 2023r., zostały przyjęte do oddziału przedzszkolnego na rok szkolny 2023/2024.

     • Dzień Matematyki

     • W naszej szkole obchodziliśmy święto Królowej Nauk – Dzień Matematyki. 15 marca 2023r. uczniowie klas 4-6 na kilku lekcjach rozegrali turniej wiedzy i umiejętności matematycznych, wykonując ciekawe zadania z zakresu obliczeń arytmetycznych, zdobywając w odpowiedniej kolejności stacje zadaniowe. Pracowali wytrwale i z dużym zaangażowaniem, chcąc zdobyć najwyższe miejsce, które przypadło drużynie w składzie S. Prucnal kl.6, K. Figiela kl. 5, J. Prucnal, F. Kondziołka oraz A. Woś kl.4. Gratulujemy.

     • W świecie iluzji

     • Pokaz iluzjonisty, który odbył się w naszej szkole 20 lutego, zaintrygował i rozbawił wszystkich zgromadzonych na sali uczniów. Podziwialiśmy nie tylko zręczność, ale i komunikację z widownią. Nie mniej miłym gestem ze strony sztukmistrza było obdarowanie uczestnków pamiątkowymi balonami.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • DBI 7 lutego 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole organizując uczniom zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Począwszy od przedszkolaków, którzy zaciekawili się stroną necio.pl, klasy 1-3 z zainteresowaniem śledziły historyjki owiec z projektu „Owce w sieci”, a później uczniowie wykonali plakaty prezentujące odpowiednie zasady korzystania z Internetu. Natomiast klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bezpieczeństwa, na których formułowali zasady zachowania się w sieci, a zwłaszcza podczas korzystania z portali społecznościowych.

      Zapraszamy do zapoznania się z broszurą „Twoje dziecko bezpieczne w sieci. Poradnik dla rodziców nastolatków.”

      twoje_dziecko_bezpieczne_w_sieci-FDDS-12042017_ulotka.pdf

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujmy razem”

     • W dniu 21 grudnia 2022 r. odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt.,,Kolędujmy razem”. Wszyscy artyści, pięknie przygotowani do występów, stworzyli świąteczną atmosferę, śpiewając uroczyste kolędy i pastorałki.

       

      Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

       

      Kategoria I (soliści) klasy 0-III

      I miejsce -  Gabriel Sroczyk

      II miejsce- Zuzanna Tęcza

      III miejsce – Paweł Kudła

      Wyróżnienie: Wiktoria Harsze, Wiktoria Dul

       

      Kategoria II ( soliści) klasy IV-VI

      I miejsce – Diana Jagusztyn

      II miejsce – Julia Prucnal

      III miejsce –Magdalena Burda

      Wyróżnienie: Paweł Nowak

       

      Kategoria III (instrumentaliści)

      I miejsce – Antonina Ożóg, Jan Ożóg

       

      Organizatorzy konkursu, p. Wioletta Nawara , p. Katarzyna Niemiec, ks. Kamil Bambrowicz, gratulują i życzą dalszych sukcesów.

     • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

     • 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Szopka Bożonarodzeniowa”. Do konkursu zgłoszonych zostało 18 wyjątkowych, oryginalnych i przygotowanych z niezwykłą precyzją prac.

      Jury konkursowe postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

       

      Kategoria I klasy I-IV

       

      Miejsce I Maria Chorzępa – klasa I Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Miejsce II Mikołaj Kłoś – klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Miejsce III Maksym Zdeb - klasa II Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

       

      Wyróżnienia

       

      Bartłomiej Sroczyk - klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Paweł Kudła – klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Kacper i Grzegorz Ożóg - klasa IV i klasa VII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

       

       

      Kategoria II klasy V-VIII

       

      Miejsce I Jeremi Krzanowski - klasa VIII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Miejsce II Adam Boguń - klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

      Miejsce III Martyna Maślanka – klasa V Szkoła Podstawowa nr 1 w Nienadówce

       

      Wyróżnienia

       

      Kacper i Grzegorz Ożóg, klasa IV i klasa VII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Katarzyna Figiela, klasa V Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Oliwia Partyka – klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

      Wojciech Sieczkowski, klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

       

       

      Wystawa konkursowa szopek bożonarodzeniowych wprowadziła do szkoły świąteczny klimat i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Organizatorki, p. Izabela Naja i p. Agnieszka Sondej, serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu, dziękują za zaangażowanie i ogrom wysiłku włożony w wykonanie przepięknych prac.

       

     • Święta tuż, tuż...

     • Czwartek był dniem, gdzie w przedszkolu unosił się zapach przypraw korzennych. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem dekorowały pierniczki lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły piękne. Każdy był zupełnie inny. Po udekorowaniu każde z dzieci mogło skosztować swojego dzieła. Dekorowanie pierników dało dzieciom mnóstwo radości.

     • Wystawa świątecznych arcydzieł

     • W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi trwa niezwykła wystawa. W placówce można obejrzeć 18 wyjątkowych szopek, które zostały zgłoszone do Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego "Szopka Bożonarodzeniowa". Tuż przed świętami odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia przepięknych arcydzieł.