• Na spotkanie z przygodą, przyrodą i św. Mikołajem

     • W dniu 30 listopada 2023 r. w związku ze zbliżającymi się mikołajkami nasi przedszkolacy i uczniowie z klas I-III wyjechali do tajemniczej Wioski Appaloosa. Na łonie natury, w otoczeniu pięknych drzew odbyły się tam warsztaty twórcze, na których dzieci wykonały ozdobne, świąteczne stroiki. Zabrały je później ze sobą do domu. Następnie została zorganizowana sesja zdjęciowa na tle cudnych aranżacji świątecznych. Rodzice dzieci dostali linki do zdjęć.Nie był to koniec atrakcji ...każde dziecko miało okazję skorzystać z przejażdżki konnej .

      Pobyt zakończył się wspólnym ogniskiem, smażeniem kiełbasek (oraz naleśników z inicjatywy naszego wspaniałego kierowcy p.Tomasza Deca). Podczas pobytu dzieci miło spędziły czas na nietypowym placu zabaw, gdzie gotowały zupy błotne i głaskały zwierzęta znajdujące się na terenie wioski. Niespodzianką były paczki osobiście wręczone przez św. Mikołaja.

      Zachwycone, dotlenione i wybawione dzieci wróciły bezpiecznie do domów.Organizatorem wyjazdu i upominków dla dzieci byla Renata Panek .

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Szkolne obchody Święta Niepodległości odbyły się u nas w czwartek, 10 listopada. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu. O bogaty program artystyczny zadbali szóstoklasiści wsparci przedstawicielami klasy V i VIII. W końcowej części uroczystości pięknie zaprezentowali się również soliści - Zuzia i Paweł z kl.II.

     • Szkoła Pamięta

     • Uczniowie naszej szkoły w dniu 31 października wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta. Jej celem było przypomnienie najważniejszych postaci oraz wydarzeń z historii Polski. 

     • Szkolny Konkurs Kulinarno-Fotograficzny

     • 20 października 2022 r. nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Kulinarno-Fotograficznym pn. "Zdrowie na talerzu". Uczestnicy kulinarnych potyczek przygotowali wiele zdrowych potraw. Zaprezentowano, między innymi: owsiankę z owocami, sałatkę owocową, szpinak, batoniki owsiane, makaron z kurczakiem w sosie brokułowym i placuszki z płatkami owsianymi. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory kuchenne, które mamy nadzieję przydadzą się w trakcie gotowania podczas nadchodzących długich wieczorów. 

       

      Wyniki konkursu "Zdrowie na talerzu":

       

      Kategoria klasy I-III:

       

      I miejsce Zuzanna Tęcza, kl. 2

      II miejsce Maja Kłoś, kl. 2

      III miejsce Iga Jagusztyn, kl. 1

       

      Wyróżnienie Szymon Cisło, kl. 3

       

      Kategoria klasy IV-VIII:

       

      I miejsce Wiktoria Kłoś, kl. 7

      II miejsce Olivia Harsze-Miedzianko, kl. 8 

      III miejsce Kevin Kołodziej, kl. 4

       

      Wyróżnienie Wiktoria Cisło, kl. 8 

       

      Organizatorki pani Renata Panek i pani Agnieszka Sondej serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękują za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie wyjątkowych potraw.  

       

     • Dzień Nauczyciela i Pasowanie

     • 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela połączona z Pasowaniem na Ucznia. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Renatą Panek i p. Agnieszką Sondej przygotowali ciekawe przedstawienie. Pomogli im starsi uczniowie, którzy wcielili się w role Duszka i Baby Jagi. Doszło nawet do „ porwania i uwięzienia” p. Dyrektor w „Magicznym Kole”. Uczniowie musieli wykonać trudne zadania, aby Ją uwolnić. Całe szczęście, że im się udało i mogli złożyć Uroczyste Ślubowanie. Następnie przy muzyce i pysznym torcie przygotowanym przez Rodziców, odbyła się dalsza część uroczystości.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • 6 października w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia na uczniów z klas I-III czekał ogrom atrakcji. Ziemniaczane zgadywanki, zabawa z "gorącym ziemniakiem", liczne konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej, konkurs na portret ziemniaczanego króla, tworzenie ziemniaka-dziwaka z materiału przyrodniczego, a także wybór ziemniaka-cudaka. To tylko niektóre z niespodzianek. Na zakończenie wyjątkowego i pełnego wrażeń święta na naszych podopiecznych czekał posiłek. Oprócz pysznych kiełbasek pojawił się on, czyli król tego dnia - pieczony ziemniak w ognisku.   

     • Grosz do Grosza

     • Nasze zmagania w dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO rozpoczynamy szkolnym konkursem Grosz do Grosza, który połączony jest z ogólnopolską akcją Góra Grosza.

      W każdej klasie znalazła się eko skarbonka, do której będą trafiać jednogroszówki, dwugroszówki i pięciogroszówki.

      Przypominamy, że na klasę, która uzbiera największą ilość monet czeka wyjątkowa nagroda integrująca grupę. Upominki czekają również na tych uczniów, którzy przyniosą najwięcej groszaków.

      Przyświeca nam szczytny cel. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i dla tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

      Szkolny konkurs trwa do końca lutego.

      Życzymy powodzenie. Niech złoto będzie z nami. 🙂

     • XVIII Patriotyczna Droga Krzyżowa

     • W czwartek 22 września uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w XVIII Patriotycznej Dodze Krzyżowej poświęconej pamięci jeńców obozu NKWD w Trzebusce. Swój udział w tej pełnej zadumy uroczystości przedstawiciele naszej szkoły zaakcentowali, włączając się w rozważania Męki Pańskiej oraz modlitwę wiernych. 

     • O SKO na łamach Kuriera Sokołowskiego

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym, że w Kurierze Sokołowskim, piśmie społeczno-kulturalnym gminy Sokołów Małopolski, ukazał się artykuł dotyczący sukcesu uczniów ze SP nr 2 w Trzebosi. Przypominamy, że nasza szkoła w Konkursie: „Oszczędzanie w SKO Procentuje w Banku Spółdzielczym” zdobyła I miejsce w swoim regionie.

      Uczniowie zmotywowani sukcesem z poprzedniego roku szkolnego po wakacjach ponownie zaczynają oszczędzanie z Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.

     • Święto Patrona

     • Świętowanie Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą z udziałem Pocztu Sztandarowego. Następnie podczas akademii uczniowie klas V-VIII zaprezentowali scenki z życia św. Stanisława Kostki. Przekaz był jasny i oczywisty, nawiązujący do hasła z dekoracji - "I Ty możesz być jak św. Stanisław Kostka - wierny Bogu, uczciwy, pilny, dobry, pracowity, ambitny, odważny, spokojny". 

     • Pożegnanie klasy 8

     • 23 czerwca swoje ostatnie pięć minut w murach naszej szkoły wykorzystali ósmoklasiści, sentymentalnie żegnając się z wychowawczynią, Panią Dyrektor i wszystkimi nauczycielami.

     • 6. edycja Pikniku Rodzinnego

     • W niedzielne popołudnie 12 czerwca społeczność naszej szkoły zorganizowała 6. edycję Pikniku Rodzinnego. Liczne atrakcje i słoneczna pogoda zapewniły wszystkim doskonałą rozrywkę.

     • Pomysł na 1000 zł

     • Przed uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi kolejny konkurs w ramach SKO. Tym razem będą mogli się wykazać SKO-wicze ze starszych klas. Szczegóły na plakacie.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego. 

      DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

      W naszej szkole również podejmiemy działania z okazji TEGO wydarzenia - bedą to ciekawe zajęcia prowadzone przez nauczycieli, prace plastyczne, filmy.

      Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie do obejrzenia Konferencji, która odbędzie się 8 lutego 2022 r. w formule online.

      https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

      Z okazji obchodów DBI 2022 przygotowany został cały kalendarz wydarzeń w lutym i marcu. Uczestnicy obchodów mogą wybierać z gamy webinarów, spektali oraz lekcji online.

      https://www.saferinternet.pl/kalendarium.html