• Nasze jesienne święto

     • W naszej szkole, jak co roku, przywitaliśmy jesień, świętując Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie w imprezie, która odbyła się 26 września, udział wzięły klasy 1-3. Organizatorki, Pani Emilia Szeliga i Pani Izabela Naja, przybliżyły historię ziemniaka. Można było poznać wiele ciekawostek na temat tak bardzo popularnego kartofla. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i zabawach. Jednym z nich było szukanie wcześniej ukrytych ziemniaków, sadzenie i zbieranie. Mnóstwo śmiechu i emocji było przy skakaniu w workach i przy zabawie "gorący kartofel". Po konkursowych zmaganiach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i degustację głównego przysmaku - ziemniaka z ogniska. 

     • Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży

     • 19 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Olszową wzięli udział w organizowanej w Trzebusce 19. edycji Patriotycznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podkreślając w ten sposób pamięć o ofiarach mordu NKWD w pobliskich lasach oraz miłość do swojej Małej Ojczyzny.

     • Dzień Patrona

     • Przypadający 18 września Dzień Patrona rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. Następnie podczas uroczystej akademii młodzież kl. 7 i 6, przygotowana przez Pana Sławomira Sondeja, przedstawiła program poświęcony naszemu Patronowi - św. Stanisławowi Kostce.

      Zaprezentowane scenki, wiersze, filmik i komentarze miały na celu nie tylko przypomnienie biografii Świętego, ale również zainspirowanie do świadomego wyboru właściwych dróg życia i radosnego podążania nimi, co równiez w swojej okolicznościowej wypowiedzi podkreśliła Pani Dyrektor Bożena Chorzępa.

     • Wkrótce błogosławieni

     • W piątek 8 września podczas uroczystej akademii młodzież klas 7 i 8 pod kierunkiem p. Agnieszki Sondej i p. Beaty Dzwonnik przybliżyła życie Rodziny Ulmów w przededniu jej beatyfikacji. 

      Piękna, miłosierna postawa tej skromnej podkarpackiej rodziny o wielkim sercu niech będzie dla nas wszystkich wzorem codziennego postępowania i otwarcia na drugiego człowieka.

     • Zaczynamy nowy rok szkolny

     • Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września od udziału w Mszy św. sprawowanej przez ks. Proboszcza Piotra Trelę. Następnie wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez piątoklasistów i ich wychowawczynię Panią Katarzynę Niemiec. W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wątków szkolnych, jak i upamiętniających 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

      Było nam bardzo miło, że w tym ważnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Proboszcz Parafii Trzeboś ks. Piotr Trela, katecheta ks.Witosław Kardaś oraz liczne grono Rodziców.

      Wypoczęci, serdecznie powitani i pokrzepieni dobrym słowem przez Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę od jutra przystępujemy do sumiennej pracy, by w czerwcu zebrać jak najpiękniejsze jej owoce.

     • Nagrody dla SKO-wiczów

     • 13 czerwca naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Przyjechali do nas Grzegorz Mazgaj, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim i Anna Soszyńska, pracownik banku. Podczas spotkania odbyło się uroczyste przekazanie nagród dla naszych uczniów oszczędzających w SKO, których sponsorem był Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim. Do naszych podopiecznych, którzy oszczędzają w SKO trafiły: plecaki, torby, nerki, notesy, bidony, kredki, długopisy i pudełka śniadaniowe.

      Przypominamy, że w X edycji Programu TalentowiSKO w konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" na etapie regionalnym, tak jak w roku poprzednim, nasza szkoła zajęła I miejsce.

      Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za systematyczne oszczędzanie, a patronującemu nam bankowi za owocną współpracę i wspieranie naszych szkolnych przedsięwzięć.

     • Piknikowa niedziela

     • 11 czerwca, już po raz siódmy, w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi odbył się Piknik Rodzinny „Stawiamy na Rodzinę”. Podczas niedzielnego świętowania przedstawiona została bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków, klas I-III oraz Kabaretu „Powrót do Młodości”, który zainscenizował „Kaczkę dziwaczkę” Jana Brzechwy. Dzień ten obfitował w moc atrakcji. Nie zabrakło jazdy w siodle, malowania twarzy, zabaw na dmuchańcach, popcornu, waty cukrowej, kiełbasek z grilla, gofrów, lodów, napojów i przepysznych słodkości przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Niemałą uwagę dużych i małych przykuł niecodzienny pokaz sprzętu i umiejętności strażackich zaprezentowany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rakszawy. W tym roku dla naszych gości przygotowany został pokaz grupy motocyklowej „Wędrowne Sokoły”, gra zręcznościowa „Upoluj misia”, wędkowanie „Upoluj rybkę za lizaka”, wystawa staroci, mini ZOO, miodny zakątek z pszczołami, „Bieg rodzinny” i tradycyjnie już „Kostki z niespodzianką”. Dzięki ofiarności wielu firm oraz zaangażowaniu szeregu osób, a przede wszystkim Rady Rodziców, wszyscy uczestnicy tej zabawy odchodzili z wartościowymi nagrodami, a cała impreza mogła zostać zorganizowana na tak wysokim poziomie. Niestety, wszystko co miłe, szybko się kończy. Na koniec niedzielnego świętowania zatańczono belgijkę. Bawiono się również przy piosence „Góry do góry” czy „Jedzie pociąg z daleka”. Mamy nadzieję, że piknik dla szerokiego grona na długo pozostanie w pamięci.

     • Konkurs "Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY"

     • Po raz czwarty odbył się w naszej szkole gminny konkurs  Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY. Zmagania ośmiu  drużyn rozpoczęły się 30 maja na malowniczych terenach Trzebosi Podlas. Drużyny reprezentowały szkoły z miejscowości Górno ( dwie szkoły), Wólka Niedźwiedzka, Trzeboś (dwie szkoły w tym nasza), Nienadówka (dwie szkoły)oraz Sokołów Młp. Zadania z jakimi trzyosobowe składy musiały się zmierzyć dotyczyły zagadnień matematycznych oraz przyrodniczych, wymagały łączenia wiedzy z praktycznymi umiejętnościami oraz niezbędna była sprawna współpraca uczestników.

      Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 5 czerwca. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., drugie miejsce zajęła drużyna naszej szkoły, w skład której wchodzili: Agata Biernat, Wiktor Kudła oraz Kamil Dołęga, trzecie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół  im. bł. B. Markiewicza z Trzebosi.  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.  

     • Dziękujemy za piękny odzew

     • Kolejna akcja za nami. Tym razem w naszej szkole odbyła się zbiórka książek. Publikacje trafiły do siedziby Radia Rzeszów, a stamtąd zostaną przekazane do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, na oddział onkohematologii dziecięcej. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

     • Finał Gminnego Konkursu Fotograficznego "Szukamy wiosny"

     • Uroczyste rozstrzygnięcie zorganizowanego przez p. Katarzynę Niemiec i p. Monikę Nizioł Gminnego Konkursu Fotograficznego "Szukamy wiosny" odbyło się 11 maja. W gali wręczenia nagród uczestniczyli nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami.  

      W Konkursie wzięło udział 38 osób, wpłynęło 104 zdjęcia z 8 szkół:

      • ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce w Zespole Szkół nr 1 w Nienadówce,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie,
      • ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim,
      • ze Szkoły Podstawowej w Turzy,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. bł. Br. Markiewicza w Zespole Szkół w Trzebosi,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi,
      • z Zespołu Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie

      Po wnikliwej analizie Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom:

       

      Kategoria klasy I-IV

       

      1.Jakub Blicharz ZS w Sokołowie Młp.

       

      2.Piotr Maziarz ZS w Górnie

         Oliwia Ożóg SP nr 3 w Trzebosi

       

      3.Nina Szczepanik ZS w Trzebosi

        Ksawery Rzeszutek ZS w Sokołowie Młp.

       

      Wyróżnienie

      Maja Jagusztyn SP nr 2 w Trzebosi

      Amelia Kołodziej SP nr 2 w Górnie

      Paweł Osetek SP w Turzy

      Kacper Sondej ZS w Sokołowie Młp

      Milena Kraska SP nr 3 w Trzebosi

       

      Kategoria klasy V-VIII

      1.Jakub Baran ZS w Sokołowie Młp.

         Karol Ryglewicz ZS w Sokołowie Młp.

       

      2.Katarzyna Figiela SP nr 2 w Trzebosi

         Wojciech Rembisz ZS w Górnie

       

      3.Nikola Cymerys SP nr 2 w Trzebosi

        Jan Ożóg SP nr 2 w Trzebosi

       

      Wyróżnienie

      Lena Jacek SP nr 2 w Trzebosi

      Wiktor Kudła SP nr 2 w Trzebosi

      Grzegorz Ożóg SP nr 1 w Nienadówce

       

      Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy do następnych konkursów organizowanych przez naszą placówkę.

     • Majowe święto

     • W odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Poczet Sztandarowy i delegacja naszej szkoły, na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Proboszcza ks. Józefa Filę w kaplicy na Podlesiu. Obchody z udziałem samorządowców i licznych pocztów sztandarowych uświetnił występ chóru "Raxavia" oraz orkiestry detej "Zgoda".

      Dziękujemy za  zaproszenie :) 

     • Witaj majowa jutrzenko ...

     • Uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się już w przeddzień święta. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i V pod okiem nauczyciela historii - p. Sławomira Sondeja. Krótkie scenki podkreslone barwnymi dialogami i starannie dobranymi strojami z epoki pozwoliły wszystkim uczestnikom poczuć klimat tamtych, tak ważnych i dla nas, wydarzeń.

     • „Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY” - konkurs matematyczno - przyrodniczy

     •  


      Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi

      Trzeboś ul. Podlas 29, 36-050 Sokołów Małopolski
      tel. 17 7727333, e-mail: sp2trzebos@wp.pl 

       

      Zaproszenie

      na konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej dla uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej.

       

      Panie i Panowie Dyrektorzy Szkół

      oraz Szanowni Nauczyciele
      przedmiotów matematyczno- przyrodniczych

       

             Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji gminnego konkursu wiedzy matematyczno-przyrodniczej pod hasłem
      „Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY” organizowanego w dniu 30  maja 2023 r. (wtorek) o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi, ul. Podlas 29.

                  Mamy nadzieję, że udział uczniów w konkursie utwierdzi ich w przekonaniu, iż warto poszerzać swoje zainteresowaniaw dziedzinie nauk ścisłych.

                   Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie
      i odesłanie do 26 maja 2023 r. formularza zgłoszeniowego.

      Koordynatorzy konkursu:
      mgr Bożena Chorzępa
      mgr Katarzyna Ziemlińska

      W załączeniu:

      1.  Regulamin Konkurs_mat-przyr._2023.docx
      2. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku w postaci zdjęć.
      3. Karta zgłoszenia szkoły do udziału w konkursie. 
       Karta_zgloszenia__oswiadczenie_o_przetwarzaniu_danych_konkurs_2023.docx
     • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych ogólnopolskiego turnieju BRD, które odbyły się 20 kwietnia w Sokołowie Młp na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie Martyna Szuberla, Martyna Staszkiewicz, Kacper Kurasiński oraz Filip Kondziołka wywalczyła I miejsce – gr. młodsza - tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu turnieju. W eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Łące 25 kwietnia, nasza drużyny, w nieco zmienionym składzie (Martynę Staszkiewicz zastąpiła Lena Jacek), zdobyła II miejsce. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu!

      Eliminacje gminne

      Etap powiatowy

     • Zaświeciliśmy się na niebiesko

     • Trzeciego kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego wyjątkowego dnia założyliśmy ubrania w kolorze niebieskim. Był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Dla uczniów zostały przygotowane filmy edukacyjne, gazetka tematyczna, kolorowanka, a także sensoryczny stolik. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmienych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. 

     • Podwójny powrót do przeszłości

     • Tym razem w podróż wybrali się uczniowei klas IV - VIII. Celem ich wyprawy ostatniego dnia marca najpierw był MDK w Łańcucie, gdzie Teratr Muzyczny z Wrocławia wystawiał musical profilaktyczno-dydaktyczny "Nazywam się ... Powrót do przeszłości". Barwne, pełne humoru i młodzieżowych zwrotów widowisko o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji z pewnością uświadomiło młodym widzom, w jaki sposób mogą poszerzać swoje horyzonty, by przyszłości, być radosnym, twórczym, pełnym pasji dorosłym.

      Kolejnym punktem wycieczki było markowskie Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, które zwiedzaliśmy i z przewodnikiem, i samodzielnie, poznając trudne losy naszych rodaków, a w szczególności rodziny Ulmów. Wizytę w Muzeum poprzedziliśmy ubiegłotygodniową prelekcją filmu "Chleba naszego powszedniego", dzięki czemu omawiane zaganienia nie były nam już obce.