• Patriotyczny dublet

     • Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”

      6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.

      Naszą szkołę reprezentowali uczeń klasy II Kacper Dul (podopieczny Pani Renaty Panek) oraz siódmoklasista Kamil Dołęga (podopieczny Pani Beaty Dzwonnik).

      Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Kyc – historyk Instytutu Pamięci Narodowej Oddziałowego Biura Edukacji w Rzeszowie, p. Jadwiga Buczak – pisarka, poetka, malarka i członkini rzeszowskiego oddziału Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz p. Patrycja Bilińska – polonistka, specjalistka w zakresie neurologopedii, właścicielka Centrum Terapeutycznego „Brzęczychrząszcz” w Łańcucie oraz  autorka książeczek i pomocy do terapii logopedycznej.

      Obydwaj nasi reprezentanci uhonorowani zostali nagrodami specjalnymi. Kacper otrzymał wyróżnienie ufundowane przez rzeszowski oddział Regionalny Stowarzyszenia Twórców Kultury, a Kamil przez Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowego Biura Edukacji w Rzeszowie.

      Serdecznie gratulujemy!

     • #SzkołaPamięta

     • Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

      W ramach projektu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pana Sławomira Sondeja złożyli znicze przy pomniku pomordowanych żołnierzy AK przez NKWD oraz zapoznali się z historią tego miejsca.

     • Recyklingowy zawrót głowy

     • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"

      Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do wykorzystania swoich prac. Mamy nadzieję, że będzie to motywacja do systematycznego oszczędzania.

       

      WYNIKI KONKURSU

       

      I kategoria wiekowa (oddział przedszkolny)

      nagroda SKO Gabriela Kłoś, Kamila Kłoś

       

      II kategoria wiekowa (klasy I-III)

      I miejsce Wiktoria Dul, Paweł Kudła

      II miejsce Iga Jagusztyn, Julia Jurek

      III miejsce Hanna Gołojuch, Daria Kondziołka, Mikołaj Kłoś

      wyróżnienie Kacper Dul, Szymon Piersiak

       

      III kategoria wiekowa (klasy IV - VIII)

      I miejsce Szymon Cisło

      II miejsce Kamil Chudzik

      III miejsce Wiktor Kudła

      wyróżnienie Klaudia Kuca

       

     • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

     • Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym  wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Bożena Chorzępa. Za swój trud i zaangażowanie nasi najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a później czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      W dalszej części tego uroczystego dnia z programem słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy piątej, podkreślając 250. rocznicę utworzenia KEN, oraz szóstej i siódmej, prezentując humorystyczne scenki z życia szkolnego. Miłym akcentem ze strony młodzieży przygotowanej pod okiem Pani Katarzyny Niemiec i Pani Moniki Sidor było wręczenie nauczycielom podziękowań w formie świadectw z paskiem, a od kierowanego przez Panią Renatę Panek Samorządu Uczniowskiego pięknych życzeń i słodkości. 

     • Nasze jesienne święto

     • W naszej szkole, jak co roku, przywitaliśmy jesień, świętując Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie w imprezie, która odbyła się 26 września, udział wzięły klasy 1-3. Organizatorki, Pani Emilia Szeliga i Pani Izabela Naja, przybliżyły historię ziemniaka. Można było poznać wiele ciekawostek na temat tak bardzo popularnego kartofla. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i zabawach. Jednym z nich było szukanie wcześniej ukrytych ziemniaków, sadzenie i zbieranie. Mnóstwo śmiechu i emocji było przy skakaniu w workach i przy zabawie "gorący kartofel". Po konkursowych zmaganiach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i degustację głównego przysmaku - ziemniaka z ogniska. 

     • Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży

     • 19 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Olszową wzięli udział w organizowanej w Trzebusce 19. edycji Patriotycznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podkreślając w ten sposób pamięć o ofiarach mordu NKWD w pobliskich lasach oraz miłość do swojej Małej Ojczyzny.

     • Dzień Patrona

     • Przypadający 18 września Dzień Patrona rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. Następnie podczas uroczystej akademii młodzież kl. 7 i 6, przygotowana przez Pana Sławomira Sondeja, przedstawiła program poświęcony naszemu Patronowi - św. Stanisławowi Kostce.

      Zaprezentowane scenki, wiersze, filmik i komentarze miały na celu nie tylko przypomnienie biografii Świętego, ale również zainspirowanie do świadomego wyboru właściwych dróg życia i radosnego podążania nimi, co równiez w swojej okolicznościowej wypowiedzi podkreśliła Pani Dyrektor Bożena Chorzępa.

     • Wkrótce błogosławieni

     • W piątek 8 września podczas uroczystej akademii młodzież klas 7 i 8 pod kierunkiem p. Agnieszki Sondej i p. Beaty Dzwonnik przybliżyła życie Rodziny Ulmów w przededniu jej beatyfikacji. 

      Piękna, miłosierna postawa tej skromnej podkarpackiej rodziny o wielkim sercu niech będzie dla nas wszystkich wzorem codziennego postępowania i otwarcia na drugiego człowieka.

     • Zaczynamy nowy rok szkolny

     • Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września od udziału w Mszy św. sprawowanej przez ks. Proboszcza Piotra Trelę. Następnie wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez piątoklasistów i ich wychowawczynię Panią Katarzynę Niemiec. W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wątków szkolnych, jak i upamiętniających 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

      Było nam bardzo miło, że w tym ważnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Proboszcz Parafii Trzeboś ks. Piotr Trela, katecheta ks.Witosław Kardaś oraz liczne grono Rodziców.

      Wypoczęci, serdecznie powitani i pokrzepieni dobrym słowem przez Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę od jutra przystępujemy do sumiennej pracy, by w czerwcu zebrać jak najpiękniejsze jej owoce.

     • Nagrody dla SKO-wiczów

     • 13 czerwca naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Przyjechali do nas Grzegorz Mazgaj, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim i Anna Soszyńska, pracownik banku. Podczas spotkania odbyło się uroczyste przekazanie nagród dla naszych uczniów oszczędzających w SKO, których sponsorem był Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim. Do naszych podopiecznych, którzy oszczędzają w SKO trafiły: plecaki, torby, nerki, notesy, bidony, kredki, długopisy i pudełka śniadaniowe.

      Przypominamy, że w X edycji Programu TalentowiSKO w konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" na etapie regionalnym, tak jak w roku poprzednim, nasza szkoła zajęła I miejsce.

      Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za systematyczne oszczędzanie, a patronującemu nam bankowi za owocną współpracę i wspieranie naszych szkolnych przedsięwzięć.

     • Piknikowa niedziela

     • 11 czerwca, już po raz siódmy, w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi odbył się Piknik Rodzinny „Stawiamy na Rodzinę”. Podczas niedzielnego świętowania przedstawiona została bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków, klas I-III oraz Kabaretu „Powrót do Młodości”, który zainscenizował „Kaczkę dziwaczkę” Jana Brzechwy. Dzień ten obfitował w moc atrakcji. Nie zabrakło jazdy w siodle, malowania twarzy, zabaw na dmuchańcach, popcornu, waty cukrowej, kiełbasek z grilla, gofrów, lodów, napojów i przepysznych słodkości przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Niemałą uwagę dużych i małych przykuł niecodzienny pokaz sprzętu i umiejętności strażackich zaprezentowany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rakszawy. W tym roku dla naszych gości przygotowany został pokaz grupy motocyklowej „Wędrowne Sokoły”, gra zręcznościowa „Upoluj misia”, wędkowanie „Upoluj rybkę za lizaka”, wystawa staroci, mini ZOO, miodny zakątek z pszczołami, „Bieg rodzinny” i tradycyjnie już „Kostki z niespodzianką”. Dzięki ofiarności wielu firm oraz zaangażowaniu szeregu osób, a przede wszystkim Rady Rodziców, wszyscy uczestnicy tej zabawy odchodzili z wartościowymi nagrodami, a cała impreza mogła zostać zorganizowana na tak wysokim poziomie. Niestety, wszystko co miłe, szybko się kończy. Na koniec niedzielnego świętowania zatańczono belgijkę. Bawiono się również przy piosence „Góry do góry” czy „Jedzie pociąg z daleka”. Mamy nadzieję, że piknik dla szerokiego grona na długo pozostanie w pamięci.

     • Konkurs "Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY"

     • Po raz czwarty odbył się w naszej szkole gminny konkurs  Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY. Zmagania ośmiu  drużyn rozpoczęły się 30 maja na malowniczych terenach Trzebosi Podlas. Drużyny reprezentowały szkoły z miejscowości Górno ( dwie szkoły), Wólka Niedźwiedzka, Trzeboś (dwie szkoły w tym nasza), Nienadówka (dwie szkoły)oraz Sokołów Młp. Zadania z jakimi trzyosobowe składy musiały się zmierzyć dotyczyły zagadnień matematycznych oraz przyrodniczych, wymagały łączenia wiedzy z praktycznymi umiejętnościami oraz niezbędna była sprawna współpraca uczestników.

      Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 5 czerwca. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., drugie miejsce zajęła drużyna naszej szkoły, w skład której wchodzili: Agata Biernat, Wiktor Kudła oraz Kamil Dołęga, trzecie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół  im. bł. B. Markiewicza z Trzebosi.  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.  

     • Dziękujemy za piękny odzew

     • Kolejna akcja za nami. Tym razem w naszej szkole odbyła się zbiórka książek. Publikacje trafiły do siedziby Radia Rzeszów, a stamtąd zostaną przekazane do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, na oddział onkohematologii dziecięcej. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

     • Finał Gminnego Konkursu Fotograficznego "Szukamy wiosny"

     • Uroczyste rozstrzygnięcie zorganizowanego przez p. Katarzynę Niemiec i p. Monikę Nizioł Gminnego Konkursu Fotograficznego "Szukamy wiosny" odbyło się 11 maja. W gali wręczenia nagród uczestniczyli nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami.  

      W Konkursie wzięło udział 38 osób, wpłynęło 104 zdjęcia z 8 szkół:

      • ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce w Zespole Szkół nr 1 w Nienadówce,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie,
      • ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim,
      • ze Szkoły Podstawowej w Turzy,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. bł. Br. Markiewicza w Zespole Szkół w Trzebosi,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi,
      • ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi,
      • z Zespołu Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie

      Po wnikliwej analizie Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom:

       

      Kategoria klasy I-IV

       

      1.Jakub Blicharz ZS w Sokołowie Młp.

       

      2.Piotr Maziarz ZS w Górnie

         Oliwia Ożóg SP nr 3 w Trzebosi

       

      3.Nina Szczepanik ZS w Trzebosi

        Ksawery Rzeszutek ZS w Sokołowie Młp.

       

      Wyróżnienie

      Maja Jagusztyn SP nr 2 w Trzebosi

      Amelia Kołodziej SP nr 2 w Górnie

      Paweł Osetek SP w Turzy

      Kacper Sondej ZS w Sokołowie Młp

      Milena Kraska SP nr 3 w Trzebosi

       

      Kategoria klasy V-VIII

      1.Jakub Baran ZS w Sokołowie Młp.

         Karol Ryglewicz ZS w Sokołowie Młp.

       

      2.Katarzyna Figiela SP nr 2 w Trzebosi

         Wojciech Rembisz ZS w Górnie

       

      3.Nikola Cymerys SP nr 2 w Trzebosi

        Jan Ożóg SP nr 2 w Trzebosi

       

      Wyróżnienie

      Lena Jacek SP nr 2 w Trzebosi

      Wiktor Kudła SP nr 2 w Trzebosi

      Grzegorz Ożóg SP nr 1 w Nienadówce

       

      Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy do następnych konkursów organizowanych przez naszą placówkę.

     • Majowe święto

     • W odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Poczet Sztandarowy i delegacja naszej szkoły, na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Proboszcza ks. Józefa Filę w kaplicy na Podlesiu. Obchody z udziałem samorządowców i licznych pocztów sztandarowych uświetnił występ chóru "Raxavia" oraz orkiestry detej "Zgoda".

      Dziękujemy za  zaproszenie :) 

     • Witaj majowa jutrzenko ...

     • Uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się już w przeddzień święta. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i V pod okiem nauczyciela historii - p. Sławomira Sondeja. Krótkie scenki podkreslone barwnymi dialogami i starannie dobranymi strojami z epoki pozwoliły wszystkim uczestnikom poczuć klimat tamtych, tak ważnych i dla nas, wydarzeń.

     • „Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY” - konkurs matematyczno - przyrodniczy

     •  


      Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi

      Trzeboś ul. Podlas 29, 36-050 Sokołów Małopolski
      tel. 17 7727333, e-mail: sp2trzebos@wp.pl 

       

      Zaproszenie

      na konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej dla uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej.

       

      Panie i Panowie Dyrektorzy Szkół

      oraz Szanowni Nauczyciele
      przedmiotów matematyczno- przyrodniczych

       

             Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji gminnego konkursu wiedzy matematyczno-przyrodniczej pod hasłem
      „Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY” organizowanego w dniu 30  maja 2023 r. (wtorek) o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi, ul. Podlas 29.

                  Mamy nadzieję, że udział uczniów w konkursie utwierdzi ich w przekonaniu, iż warto poszerzać swoje zainteresowaniaw dziedzinie nauk ścisłych.

                   Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie
      i odesłanie do 26 maja 2023 r. formularza zgłoszeniowego.

      Koordynatorzy konkursu:
      mgr Bożena Chorzępa
      mgr Katarzyna Ziemlińska

      W załączeniu:

      1.  Regulamin Konkurs_mat-przyr._2023.docx
      2. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku w postaci zdjęć.
      3. Karta zgłoszenia szkoły do udziału w konkursie. 
       Karta_zgloszenia__oswiadczenie_o_przetwarzaniu_danych_konkurs_2023.docx