Aktualności
Podróż do Krakowa
Na razie wirtualna :)
W ramach projektu "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" tym razem uczniowie i uczennice z kl. I sprawdzali, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - naukę kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywania czasu – można wykorzystać w realnym życiu.
Zajęcia związane z rozumieniem obecności matematyki w życiu codziennym były doskonałą okazją do poruszenia tematu budżetu, kosztów i zniżek, a nawet zaplanowania wycieczki pociągiem, przyczyniając się także do rozwoju obywatelskiego poprzez uświadomienie wyboru transportu zbiorowego jako alternatywy dla indywidualnych podróży samochodem.
Wizyta św. Mikołaja
16 grudnia zawitał do nas specjalny gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, odwiedzając przedszkolaków oraz uczniów poszczególnych klas. W tę rolę świetnie wcielił się przewodniczący SU Wiktor Kudła, który samodzielnie przygotował ok. 60 rózg, a mama szóstoklasistki Martyny Szuberli ufundowała słodycze. Natomiast o mikołajkowe paczki dla najmłodszych zadbali rodzice wraz z wychowawcami, a dla klas starszych sami uczniowie, wzajemnie się obdarowując. Nad całością czuwała opiekunka SU p. Renata Panek.
Spotkania z bernardynami :)
4 grudnia na podbój Leżajska wyruszyli również uczniowie klas V-VIII. Swoją wizytę rozpoczęli od bazyliki pw. Zwiastowania NMP, gdzie poznali historię powstania kościoła i klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku zapoczątkowaną niezwykłym objawieniem się Matki Bożej ze św. Józefem oraz podziwiali najcenniejsze zabytki architektury kościelnej - ołtarze, obrazy, rzeźby, stalle i organy.
W krainie baśni, starych zabawek i słodkich pierniczków
15W poniedziałek 4 grudnia uczniowie klas 1-4 wraz z wychowawcami odwiedzili miasto Leżajsk. Swoją wizytę rozpoczęli od Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie znakomici aktorzy z Teatru Artenes z Wrocławia przenieśli ich w świat Baśni Andersena.
Następnie wszyscy zawitali do Muzeum Ziemi Leżajskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tam Ekspozycja Etnograficzno-Zabawkarska pełna kolorowych, drewnianych zabawek naszych babć, dziadków i rodziców. Uwagę przykuwały również bibułkowe kwiaty, ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku. Ponadto dzieci zwiedziły Ekspozycję Historyczną Miasta i Regionu oraz Archeologii i Dziejów Staropolskich i oglądały prezentacje filmowe w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych.
W Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"
W piątek 1 grudnia 2023 r. uczniowie klas 4 -8 wraz z wychowawcami odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce, gdzie mieli okazję zwiedzić Strefę Ekspozycji Wewnętrznej.
Ekspozycja obejmuje prawie 200 interaktywnych eksponatów rozmieszczonch na trzech piętrach budynku.
Ekspozycja podstawowa w prosty sposób prezentuje wiedzę naukową, jako wzajemnie powiązane trzy „makroobszary”:
Andrzejkowe zabawy i tańce
430 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Dzieci klas I–III uświetniły swoją zabawę, przebierając się w piękne stroje bajkowe, baśniowe i filmowe, a niezawodna animator p. Monika Nizioł prowadziła ciekawe zabawy przy muzyce. Wychowawczynie wraz z dziećmi wspólnie miło spędziły popołudnie. Nie zabrakło też skromnego poczęstunku i wspólnych fotografii.
"Jesienny las w obiektywie"
2W dniach od 23 października do 17 listopada 2023 roku trwał gminny konkurs fotograficzny „Jesienny las w obiektywie” zorganizowany przez Panie Wiolettę Nawarę, Monikę Nizioł i Katarzynę Niemiec.
Celem Konkursu było rozwijanie wśród uczniów umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych i krajoznawczych swojego środowiska oraz doskonalenie umiejętności fotografowania przyrody.Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sokołów Małopolski.
Przegląd Pieśni Patriotycznych
2W poniedziałek 13 listopada 2023 r. odbył się u nas Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Panie Izabelę Naję oraz Katarzynę Niemiec.
Wspólne śpiewanie miało na celu umocnienie poczucia tożsamości narodowej, uczenie szacunku wobec polskości i odświeżenie pamięci o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za naszą wolność. Każdy mógł tu znaleźć wiele pozytywnych emocji i przeżyć lekcję historii pisaną w pieśniach patriotycznych, które, jak wiemy, podtrzymywały nadzieję i wiarę w lepszą przyszłość, niosąc zapowiedź wolności.
Pierwsze kroki w Świecie Wielkiej Matematyki
1Miło nam poinformować, że nasza klasa I bierze udział w rocznym projekcie edukacyjnym Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki.
Celem głównym przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
10Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada uroczystą akademią. Młodzież klas V-VIII, prezentując garść historii w oparciu o komentarz, recytacje i krótkie scenki z wykorzystaniem oryginalnych strojów i rekwizytów, przeprowadziła widzów przez burzliwe dzieje naszego narodu od roku 1795 do 1918. Podniosłą atmosferę podkreślała okolicznościowa dekoracja, a także nastrojowa muzyka oraz odśpiewanie przez wszystkich uczestników uroczystości "Mazurka Dąbrowskiego" i "Roty".
Mamy Mistrza!
W czwartek 9 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem Spotkanie z Mikołajkiem dla klasy II i III szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.
Dzień Tabliczki Mnożenia
3Jak co roku, tak i w tym, 7 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wykazania się poprzez sprawne wykonywanie zadań przygotowanych przez p. Magdalenę Ożóg. Były to między innymi tzw. stacje zadaniowe i domina matematyczne, a wykorzystano także tablety. Młodsi uczniowie otrzymali i pięknie uzupełnili kolorowanki, starsi mogli ćwiczyć sprawność rachunkową, wykonując złożone działania na liczbach wymiernych, a wszyscy, także pracownicy szkoły, zostali odpytani ze znajomości tabliczki mnożenia.
Patriotyczny dublet
Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”
6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.
#SzkołaPamięta
Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
Recyklingowy zawrót głowy
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.
Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów
14Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Bożena Chorzępa. Za swój trud i zaangażowanie nasi najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a później czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Nasze jesienne święto
W naszej szkole, jak co roku, przywitaliśmy jesień, świętując Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie w imprezie, która odbyła się 26 września, udział wzięły klasy 1-3. Organizatorki, Pani Emilia Szeliga i Pani Izabela Naja, przybliżyły historię ziemniaka. Można było poznać wiele ciekawostek na temat tak bardzo popularnego kartofla. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i zabawach. Jednym z nich było szukanie wcześniej ukrytych ziemniaków, sadzenie i zbieranie. Mnóstwo śmiechu i emocji było przy skakaniu w workach i przy zabawie "gorący kartofel". Po konkursowych zmaganiach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i degustację głównego przysmaku - ziemniaka z ogniska.
Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży
19 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Olszową wzięli udział w organizowanej w Trzebusce 19. edycji Patriotycznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podkreślając w ten sposób pamięć o ofiarach mordu NKWD w pobliskich lasach oraz miłość do swojej Małej Ojczyzny.
Dzień Patrona
Przypadający 18 września Dzień Patrona rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. Następnie podczas uroczystej akademii młodzież kl. 7 i 6, przygotowana przez Pana Sławomira Sondeja, przedstawiła program poświęcony naszemu Patronowi - św. Stanisławowi Kostce.
Zaprezentowane scenki, wiersze, filmik i komentarze miały na celu nie tylko przypomnienie biografii Świętego, ale również zainspirowanie do świadomego wyboru właściwych dróg życia i radosnego podążania nimi, co równiez w swojej okolicznościowej wypowiedzi podkreśliła Pani Dyrektor Bożena Chorzępa.
- Poniedziałek 07.10.2024
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 299555