Aktualności
Wielka Liga Czytelników – mamy laureatów!
Wśród prawie 15 tysięcy Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników z całej Polski znalazło się 17 uczniów z naszej szkoły.Każda przeczytana książka jest sukcesem, zwłaszcza w czasach, kiedy sztuczna inteligencja chce nami zawładnąć. Dlatego należy walczyć o rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można osiągnąć, czytając książki.
W duchu zbliżającej się Wielkanocy
6Doniosłość nadchodzących świąt uczciliśmy ogólnoszkolnym spotkaniem.
W pierwszej części drugoklasiści aktorsko odegrali minisprzeczkę między kurkami a zajączkiem zakończoną wesołymi życzeniami.
Potem głos zabrali uczniowie klas starszych, prezentując podniosły montaż słowno-muzyczny oparty na rozważaniu Męki Pańskiej również zakończony życzeniami, ale już o poważniejszym charakterze.
Szalony wiosenny tydzień
16Od 18 do 22 marca w naszej szkole trwał Szalony wiosenny tydzień pod hasłem Przyłącz się! Rusz głową! Zaszalej! zainicjonowany przez RSU i jej opiekuna p. Renatę Panek.
Poniedziałek: „Dzień bez plecaka”
Wtorek: „Dzień na opak”
Środa: „Dzień żaby”
Czwartek: „Dzień kolorowej skarpetki”
Piątek: „Dzień szalonej fryzury”
Czas rekolekcji
214 i 15 marca przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Śpiewająco porowadził je dla nas ks. Paweł Pratko - wikariusz parafii Nienadówka. Podczas pierwszego dnia nauk rekolekcjonista zwrócił uwagę na ludzkie słabości oddalające nas od Boga, ale i na skuteczne kroki pomagające nam wracać na dobrą drogę i budować właściwą hierarchię wartości, wszystko to obrazując czytelnymi rekwizytami i angażując uczestników.
Kiedyś goździk i rajstopy, dzisiaj ...
też :)
Dzień Kobiet nie przeszedł bez echa i u nas, a to za sprawą dużych i małych mężczyzn. Wszystkie Panie i dziewczęta zostały obdarowne kwiatami i słodkościami. Oryginalnym podejściem do świętowania 8 marca wykazał się Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Renaty, wręczając Paniom ... gożdziki i rajstopy, czym oczywiście wywoływał dodatkowy uśmiech na twarzach solenizantek.
Czwartkowe lekcje kinowe
17 marca wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na multimedialne "Lekcje w kinie" przeprowadzone w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina .
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach "Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu". Zostały one podzielone na dwie części. W pierwszej, prowadzonej przez zawodowego aktora, dzieci dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy i zobaczyły, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym. Odkryły również, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Ponadto aktywnie uczestniczyły w zagadkach dubbingowych dotyczących ich ulubionych bohaterów filmowych oraz razem z prowadzącym wykonywały ćwiczenia na dykcję.W części drugiej uczniowie obejrzeli film pt. „Po prostu super”. Była to barwna opowieść z wartką akcją, która wspaniale pokazała, że nie trzeba być SUPER i posiadać super mocy, by być dobrym
Idą jak burza
Pierwsza klasa się nie poddaje i nadal realizuje projekt edukacyjny „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” .
Kolejne dwa moduły zostały pozytywnie rozpatrzone i uwieńczone certyfikatami 😊
3Moduł „ Matematyka na basenie”.
W trakcie pracy uczniowie poznawali różne rodzaje basenów, zawody typu ratownik/ratowniczka czy pływak/pływaczka. Uczyli się porównywania i poszerzania wiedzy związanej ze sportem uprawianym zawodowo. Wykonywali zadania związane z praktycznymi elementami, takimi jak długości, miary czy czas.
Bezpieczni w sieci
9Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest FundacjaOrange.
W trosce o pamięć historyczną
We wtorek 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 3-5 z Panem Piotrem Ożogiem. Inspiracją do tego wydarzenia był zbliżający się 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Piotr Ożóg przybliżył zebranym ideę i wagę tego Święta, kim byli Żołnierze Wyklęci oraz postać Danuty Siedzikówny. Podczas prelekcji przedstawił również historię obozu NKWD w Trzebusce oraz mordów na części jego jeńców w lasach Sokołowszczyzny.
Nauka poprzez doświadczenie
8Dla uczniów trzech najstarszych klas ciąg dalszy eksperymentów przyrodniczych nastąpił jeszcze tego samego dnia podczas warsztatów w Ekopracowni-Zielone Serce Szkoły, na które zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Trzebosi.
Tam pod okiem Pani Agnieszki Mazgaj i Pani Marty Nizioł samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, m.in. tworząc niewidzialny napis z wykorzystaniem roztworu jodyny, witaminy C i wody utlenionej, dokonując daktyloskopii czy tworząc tęczę chemiczną z wykorzystaniem gęstości substancji.
Eksperymenty pod okiem ekspertów
6W piątkowy poranek 23 lutego w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne prowadzona przez grupę Zaelektryzowani.
Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały i dla tych najmłodszych, i dla najstarszych uczniów szkoły. W programie znalazły się m.in. zabawy z ciekłym azotem, czystym wodorem i helem, doświadczenia związane z napięciem powierzchniowym czy gwałtownym spalaniem lycopodium.
Walentynkowa poczta i fotobudka
W dniach od 12-16.02.2024 r. działała w naszej szkole poczta walentynkowa przygotowana przez przedstawicieli SU Magdalenę Burdę i Martynę Szuberlę oraz opiekuna Panią Renatę Panek. Do pięknej skrzynki trafiło ponad 300 walentynek. Wszystkie rozdane zostały uczniom w dniu 16.02. Okazało się, że niektórzy uczniowie otrzymali nawet 15 walentynek.
"Od zimy do zimy po świecie chodzimy ..."
czyli na kolędniczym szlaku z widowiskiem "KOLĘDA Z TURONIEM"
19Tegoroczne kolędowanie "Kolędnicy z Dwójki" rozpoczęli 28 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sokołów Małopolski, korzystając z zaproszenia Pana Henryka Kraski - Przewodniczącego Rady Gminy. Obecność Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga, Radnych i licznych zaproszonych Gości, m.in. Dyrektorów Szkół i Prezesów Firm była dla chłopców niezwykle mobilizująca i, mimo tremy, dziarsko się zaprezentowali, zbierając gromkie brawa i sowitą kolędę. Zbudowani reakcją publiczności i propozycją wsparcia wyjazdu na konkurs ogólnopolski przez MGOKSiR śmiało ruszyli na kolędniczy szlak.
Karnawałowy czas radości i rozrywki
Świetną ku temu okazją była zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 25 stycznia 2024 r.
1Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych, była ważnym przeżyciem szczególnie dla młodszej części społeczności szkolnej. Dzieci w oczekiwaniu na wspaniałą imprezę z zapałem się do niej przygotowywały, organizując sobie przeróżne, kolorowe stroje i wymyślne fryzury. W wielu przypadkach nie obyło się to bez dużego zaangażowania i pomysłowości rodziców. Na zabawę uczniowie zabrali ze sobą również świetne humory, dlatego od razu dali się porwać wesołym, szalonym rytmom.
Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił nas DJ Krystian, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały, sądząc po ilości tańczących na parkiecie u
Kochamy Was
322 stycznia 2024 r., z wielką radością, w atmosferze pełnej ciepła i miłości świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, w tym roku zorganizowany przez nas w pobliskiej Świetlicy w Kątach Rakszawskich.
Dzieci przedszkolne oraz z klas I-III miały idealną okazję , by pokazać swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, mądrości i miłości, jaką otrzymują od swoich Babć i Dziadków. Uroczystość objęła występy, podczas których nasi najmłodsi recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a ci troszkę starsi wykazali się w przygotowywanych z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przedstawieniach teatralnych.
Matematyczna kartka świąteczna
2Grudzień był kolejnym miesiącem realizacji przez naszych pierwszaków projektu matematycznego. W nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia tym razem projektowali kartkę świąteczną.
Zajęcia były okazją do naturalnego połączenia edukacji społecznej z nauką matematyki. Wykonanie kartki świątecznej z elementami matematycznymi, było jednocześnie lekcją matematyki i elementem pracy wychowawczej. Wykorzystanie matematyki w praktyce sprzyjało rozwojowi wyobraźni i kreatywności. Uczniowie mieli także okazję do budowania pozytywnych skojarzeń z naukami ścisłymi.
Podróż do Krakowa
Na razie wirtualna :)
W ramach projektu "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" tym razem uczniowie i uczennice z kl. I sprawdzali, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - naukę kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywania czasu – można wykorzystać w realnym życiu.
Zajęcia związane z rozumieniem obecności matematyki w życiu codziennym były doskonałą okazją do poruszenia tematu budżetu, kosztów i zniżek, a nawet zaplanowania wycieczki pociągiem, przyczyniając się także do rozwoju obywatelskiego poprzez uświadomienie wyboru transportu zbiorowego jako alternatywy dla indywidualnych podróży samochodem.
Wizyta św. Mikołaja
16 grudnia zawitał do nas specjalny gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, odwiedzając przedszkolaków oraz uczniów poszczególnych klas. W tę rolę świetnie wcielił się przewodniczący SU Wiktor Kudła, który samodzielnie przygotował ok. 60 rózg, a mama szóstoklasistki Martyny Szuberli ufundowała słodycze. Natomiast o mikołajkowe paczki dla najmłodszych zadbali rodzice wraz z wychowawcami, a dla klas starszych sami uczniowie, wzajemnie się obdarowując. Nad całością czuwała opiekunka SU p. Renata Panek.
Spotkania z bernardynami :)
4 grudnia na podbój Leżajska wyruszyli również uczniowie klas V-VIII. Swoją wizytę rozpoczęli od bazyliki pw. Zwiastowania NMP, gdzie poznali historię powstania kościoła i klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku zapoczątkowaną niezwykłym objawieniem się Matki Bożej ze św. Józefem oraz podziwiali najcenniejsze zabytki architektury kościelnej - ołtarze, obrazy, rzeźby, stalle i organy.
- Środa 22.01.2025
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 309872