• Sukces Ósmoklasistów

   W dniu 12 kwietnia reprezentacja klasy ósmej w składzie: Agata Biernat, Martyna Kłosowska i Wiktor Kudła brała udział w Wojewódzkim Konkursie z Języków Obcych „Języki integrują”, który odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem. Była to już XII edycja tego konkursu, w którym biorą udział uzdolnieni językowo uczniowie szkół podstawowych z naszego województwa. Nasi uczniowie startowali zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego.
   Czytaj więcej
  • „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”

   We środę 17 kwietnia uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły odwiedzili Miejski Dom Kultury w Łańcucie i obejrzeli w nim musicale profilaktyczno-dydaktyczne. Był to wyjątkowy wyjazd przepełniony artystycznymi wrażeniami. Nasi podopieczni z klas 0-III oglądnęli spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”, dzięki któremu przenieśli się do świata pełnego tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Na uczniów z klasy IV-VIII czekała ponadczasowa komedia Al
   Czytaj więcej
  • Teatrzykowe ,,Przygody Koziołka Matołka”

   W środę 27 marca naszą szkołę odwiedził ... Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka" na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale również brały w nim czynny udział, wykonujac różne zadania. Jednym z nich było podkucie Koziołka. Widzowie poznali też polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dołą
   Czytaj więcej
  • Prace plastyczne nagrodzone

   Rozstrzygnięty został IV Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Sokołów Małopolski Oczami Dziecka" pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzeja Ożoga. Niezmiernie miło nam jest poinformować, że z naszej szkoły na konkurs zostały zgłoszone dwie prace i obie zostały nagrodzone. I miejsce w plastycznych potyczkach zdobył Aleksander Figiela, który namalował kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Sokołowie Małopolskim. Drugą pracę
   Czytaj więcej
  • Wielka Liga Czytelników – mamy laureatów!

   Wśród prawie 15 tysięcy Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników z całej Polski znalazło się 17 uczniów z naszej szkoły. Każda przeczytana książka jest sukcesem, zwłaszcza w czasach, kiedy sztuczna inteligencja chce nami zawładnąć. Dlatego należy walczyć o rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można osiągnąć, czytając książki.
   Czytaj więcej
  • W duchu zbliżającej się Wielkanocy

   Doniosłość nadchodzących świąt uczciliśmy ogólnoszkolnym spotkaniem. W pierwszej części drugoklasiści aktorsko odegrali minisprzeczkę między kurkami a zajączkiem zakończoną wesołymi życzeniami.
   Czytaj więcej
  • Szalony wiosenny tydzień

   Od 18 do 22 marca w naszej szkole trwał Szalony wiosenny tydzień pod hasłem Przyłącz się! Rusz głową! Zaszalej! zainicjonowany przez RSU i jej opiekuna p. Renatę Panek.
   Czytaj więcej
  • Czas rekolekcji

   14 i 15 marca przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Śpiewająco porowadził je dla nas ks. Paweł Pratko - wikariusz parafii Nienadówka. Podczas pierwszego dnia nauk rekolekcjonista zwrócił uwagę na ludzkie słabości oddalające nas od Boga, ale i na skuteczne kroki pomagające nam wracać na dobrą drogę i budować właściwą hierarchię wartości, wszystko to obrazując czytelnymi rekwizytami i angażując uczestników.
   Czytaj więcej
  • Kiedyś goździk i rajstopy, dzisiaj ...

   też :) Dzień Kobiet nie przeszedł bez echa i u nas, a to za sprawą dużych i małych mężczyzn. Wszystkie Panie i dziewczęta zostały obdarowne kwiatami i słodkościami. Oryginalnym podejściem do świętowania 8 marca wykazał się Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Renaty, wręczając Paniom ... gożdziki i rajstopy, czym oczywiście wywoływał dodatkowy uśmiech na twarzach solenizantek.
   Czytaj więcej
  • Czwartkowe lekcje kinowe

   7 marca wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na multimedialne "Lekcje w kinie" przeprowadzone w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina .
   Czytaj więcej
  • Idą jak burza

   Pierwsza klasa się nie poddaje i nadal realizuje projekt edukacyjny „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” . Kolejne dwa moduły zostały pozytywnie rozpatrzone i uwieńczone certyfikatami 😊
   Czytaj więcej
  • Bezpieczni w sieci

   Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzi
   Czytaj więcej
  • W trosce o pamięć historyczną

   We wtorek 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 3-5 z Panem Piotrem Ożogiem. Inspiracją do tego wydarzenia był zbliżający się 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Piotr Ożóg przybliżył zebranym ideę i wagę tego Święta, kim byli Żołnierze Wyklęci oraz postać Danuty Siedzikówny. Podczas prelekcji przedstawił również historię obozu NKWD w Trzebusce oraz mordów na części jego jeńców w lasach Sokołowszczyzny.
   Czytaj więcej
  • Nauka poprzez doświadczenie

   Dla uczniów trzech najstarszych klas ciąg dalszy eksperymentów przyrodniczych nastąpił jeszcze tego samego dnia podczas warsztatów w Ekopracowni-Zielone Serce Szkoły, na które zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Trzebosi.
   Czytaj więcej
  • Walentynkowa poczta i fotobudka

   W dniach od 12-16.02.2024 r. działała w naszej szkole poczta walentynkowa przygotowana przez przedstawicieli SU Magdalenę Burdę i Martynę Szuberlę oraz opiekuna Panią Renatę Panek. Do pięknej skrzynki trafiło ponad 300 walentynek.Wszystkie rozdane zostały uczniom w dniu1 6.02. Okazało się, że niektórzy uczniowie otrzymali nawet 15 walentynek.
   Czytaj więcej
  • "Od zimy do zimy po świecie chodzimy ..."

   czyli na kolędniczym szlaku z widowiskiem "KOLĘDA Z TURONIEM" Tegoroczne kolędowanie "Kolędnicy z Dwójki" rozpoczęli 28 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sokołów Małopolski, korzystając z zaproszenia Pana Henryka Kraski - Przewodniczącego Rady Gminy. Obecność Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga, Radnych i licznych zaproszonych Gości, m.in. Dyrektorów Szkół i Prezesów Firm była dla chłopców niezwykle mobilizująca i, mimo tremy, dziarsko się
   Czytaj więcej
  • Matematyczna kartka świąteczna

   Grudzień był kolejnym miesiącem realizacji przez naszych pierwszaków projektu matematycznego. W nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia tym razem projektowali kartkę świąteczną.
   Czytaj więcej
  • Podróż do Krakowa

   Na razie wirtualna :) W ramach projektu "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" tym razem uczniowie i uczennice z kl. I sprawdzali, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - naukę kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywania czasu – można wykorzystać w realnym życiu.
   Czytaj więcej
  • Pierwsze kroki w Świecie Wielkiej Matematyki

   Miło nam poinformować, że nasza klasa I bierze udział w rocznym projekcie edukacyjnym Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki. Celem głównym przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
   Czytaj więcej
  • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

   Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada uroczystą akademią. Młodzież klas V-VIII, prezentując garść historii w oparciu o komentarz, recytacje i krótkie scenki z wykorzystaniem oryginalnych strojów i rekwizytów, przeprowadziła widzów przez burzliwe dzieje naszego narodu od roku 1795 do 1918. Podniosłą atmosferę podkreślała okolicznościowa dekoracja, a także nastrojowa muzyka oraz odśpiewanie przez wszystkich uczestni
   Czytaj więcej
  • Mamy Mistrza!

   W czwartek 9 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem Spotkanie z Mikołajkiem dla klasy II i III szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.
   Czytaj więcej
  • Dzień Tabliczki Mnożenia

   Jak co roku, tak i w tym, 7 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wykazania się poprzez sprawne wykonywanie zadań przygotowanych przez p. Magdalenę Ożóg. Były to między innymi tzw. stacje zadaniowe i domina matematyczne, a wykorzystano także tablety. Młodsi uczniowie otrzymali i pięknie uzupełnili kolorowanki, starsi mogli ćwiczyć sprawność rachunkową, wykonując złożone działania na liczbach
   Czytaj więcej
  • Patriotyczny dublet

   Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” 6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.
   Czytaj więcej
  • #SzkołaPamięta

   Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
   Czytaj więcej
  • Recyklingowy zawrót głowy

   Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.
   Czytaj więcej
  • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

   Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci slubowania o
   Czytaj więcej
  • Nasze jesienne święto

   W naszej szkole, jak co roku, przywitaliśmy jesień, świętując Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie w imprezie, która odbyła się 26 września, udział wzięły klasy 1-3. Organizatorki, Pani Emilia Szeliga i Pani Izabela Naja, przybliżyły historię ziemniaka. Można było poznać wiele ciekawostek na temat tak bardzo popularnego kartofla. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i zabawach. Jednym z nich było
   Czytaj więcej
  • Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży

   19 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Olszową wzięli udział w organizowanej w Trzebusce 19. edycji Patriotycznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podkreślając w ten sposób pamięć o ofiarach mordu NKWD w pobliskich lasach oraz miłość do swojej Małej Ojczyzny.
   Czytaj więcej
  • Dzień Patrona

   Przypadający 18 września Dzień Patrona rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. Następnie podczas uroczystej akademii młodzież kl. 7 i 6, przygotowana przez Pana Sławomira Sondeja, przedstawiła program poświęcony naszemu Patronowi - św. Stanisławowi Kostce.
   Czytaj więcej
  • Wkrótce błogosławieni

   W piątek 8 września podczas uroczystej akademii młodzież klas 7 i 8 pod kierunkiem p. Agnieszki Sondej i p. Beaty Dzwonnik przybliżyła życie Rodziny Ulmów w przededniu jej beatyfikacji.
   Czytaj więcej
  • Zaczynamy nowy rok szkolny

   Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września od udziału w Mszy św. sprawowanej przez ks. Proboszcza Piotra Trelę. Następnie wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez piątoklasistów i ich wychowawczynię Panią Katarzynę Niemiec. W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wątków szkolnych, jak i upamiętniających 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Karnawałowy czas radości i rozrywki

      Świetną ku temu okazją była zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 25 stycznia 2024 r.

      Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych, była ważnym przeżyciem szczególnie dla młodszej części społeczności szkolnej. Dzieci w oczekiwaniu na wspaniałą imprezę z zapałem się do niej przygotowywały, organizując sobie przeróżne, kolorowe stroje i wymyślne fryzury. W wielu przypadkach nie obyło się to bez dużego zaangażowania i pomysłowości rodziców. Na zabawę uczniowie zabrali ze sobą również świetne humory, dlatego od razu dali się porwać wesołym, szalonym rytmom.
      Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił nas DJ Krystian, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały, sądząc po ilości tańczących na parkiecie u

     • Kochamy Was

      22 stycznia 2024 r., z wielką radością, w atmosferze pełnej ciepła i miłości świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, w tym roku zorganizowany przez nas w pobliskiej Świetlicy w Kątach Rakszawskich.

      Dzieci przedszkolne oraz z klas I-III miały idealną okazję , by pokazać swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, mądrości i miłości, jaką otrzymują od swoich Babć i Dziadków. Uroczystość objęła występy, podczas których nasi najmłodsi recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a ci troszkę starsi wykazali się w przygotowywanych z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przedstawieniach teatralnych.

     • Matematyczna kartka świąteczna

      Grudzień był kolejnym miesiącem realizacji przez naszych pierwszaków projektu matematycznego. W nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia tym razem projektowali kartkę świąteczną.

      Zajęcia były okazją do naturalnego połączenia edukacji społecznej z nauką matematyki. Wykonanie kartki świątecznej z elementami matematycznymi, było jednocześnie lekcją matematyki i elementem pracy wychowawczej. Wykorzystanie matematyki w praktyce sprzyjało rozwojowi wyobraźni i kreatywności. Uczniowie mieli także okazję do budowania pozytywnych skojarzeń z naukami ścisłymi.

     • Podróż do Krakowa

      Na razie wirtualna :)

      W ramach projektu "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" tym razem uczniowie i uczennice z kl. I sprawdzali, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - naukę kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywania czasu – można wykorzystać w realnym życiu.

      Zajęcia związane z rozumieniem obecności matematyki w życiu codziennym były doskonałą okazją do poruszenia tematu budżetu, kosztów i zniżek, a nawet zaplanowania wycieczki pociągiem, przyczyniając się także do rozwoju obywatelskiego poprzez uświadomienie wyboru transportu zbiorowego jako alternatywy dla indywidualnych podróży samochodem.

     • Wizyta św. Mikołaja

      6 grudnia zawitał do nas specjalny gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, odwiedzając przedszkolaków oraz uczniów poszczególnych klas. W tę rolę świetnie wcielił się przewodniczący SU Wiktor Kudła, który samodzielnie przygotował ok. 60 rózg, a mama szóstoklasistki Martyny Szuberli ufundowała słodycze. Natomiast o mikołajkowe paczki dla najmłodszych zadbali rodzice wraz z wychowawcami, a dla klas starszych sami uczniowie, wzajemnie się obdarowując. Nad całością czuwała opiekunka SU p. Renata Panek.

     • Spotkania z bernardynami :)

      4 grudnia na podbój Leżajska wyruszyli również uczniowie klas V-VIII. Swoją wizytę rozpoczęli od bazyliki pw. Zwiastowania NMP, gdzie poznali historię powstania kościoła i klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku zapoczątkowaną niezwykłym objawieniem się Matki Bożej ze św. Józefem oraz podziwiali najcenniejsze zabytki architektury kościelnej - ołtarze, obrazy, rzeźby, stalle i organy.

     • W krainie baśni, starych zabawek i słodkich pierniczków

      W poniedziałek 4 grudnia uczniowie klas 1-4 wraz z wychowawcami odwiedzili miasto Leżajsk. Swoją wizytę rozpoczęli od Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie znakomici aktorzy z Teatru Artenes z Wrocławia przenieśli ich w świat Baśni Andersena.

      Następnie wszyscy zawitali do Muzeum Ziemi Leżajskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tam Ekspozycja Etnograficzno-Zabawkarska pełna kolorowych, drewnianych zabawek naszych babć, dziadków i rodziców. Uwagę przykuwały również bibułkowe kwiaty, ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku. Ponadto dzieci zwiedziły Ekspozycję Historyczną Miasta i Regionu oraz Archeologii i Dziejów Staropolskich i oglądały prezentacje filmowe w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych.

     • W Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

      W piątek 1 grudnia 2023 r. uczniowie klas 4 -8 wraz z wychowawcami odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce, gdzie mieli okazję zwiedzić Strefę Ekspozycji Wewnętrznej.

      Ekspozycja obejmuje prawie 200 interaktywnych eksponatów rozmieszczonch na trzech piętrach budynku.

      Ekspozycja podstawowa w prosty sposób prezentuje wiedzę naukową, jako wzajemnie powiązane trzy „makroobszary”:

     • Andrzejkowe zabawy i tańce

      30 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Dzieci klas I–III uświetniły swoją zabawę, przebierając się w piękne stroje bajkowe, baśniowe i filmowe, a niezawodna animator p. Monika Nizioł prowadziła ciekawe zabawy przy muzyce. Wychowawczynie wraz z dziećmi wspólnie miło spędziły popołudnie. Nie zabrakło też skromnego poczęstunku i wspólnych fotografii.

     • "Jesienny las w obiektywie"

      W dniach od 23 października do 17 listopada 2023 roku trwał gminny konkurs fotograficzny „Jesienny las w obiektywie” zorganizowany przez Panie Wiolettę Nawarę, Monikę Nizioł i Katarzynę Niemiec.

      Celem Konkursu było rozwijanie wśród uczniów umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych i krajoznawczych swojego środowiska oraz doskonalenie umiejętności fotografowania przyrody.Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sokołów Małopolski.

     • Przegląd Pieśni Patriotycznych

      W poniedziałek 13 listopada 2023 r. odbył się u nas Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Panie Izabelę Naję oraz Katarzynę Niemiec.

      Wspólne śpiewanie miało na celu umocnienie poczucia tożsamości narodowej, uczenie szacunku wobec polskości i odświeżenie pamięci o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za naszą wolność. Każdy mógł tu znaleźć wiele pozytywnych emocji i przeżyć lekcję historii pisaną w pieśniach patriotycznych, które, jak wiemy, podtrzymywały nadzieję i wiarę w lepszą przyszłość, niosąc zapowiedź wolności.

     • Pierwsze kroki w Świecie Wielkiej Matematyki

      Miło nam poinformować, że nasza klasa I bierze udział w rocznym projekcie edukacyjnym Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki.

      Celem głównym przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

     • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

      Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada uroczystą akademią. Młodzież klas V-VIII, prezentując garść historii w oparciu o komentarz, recytacje i krótkie scenki z wykorzystaniem oryginalnych strojów i rekwizytów, przeprowadziła widzów przez burzliwe dzieje naszego narodu od roku 1795 do 1918. Podniosłą atmosferę podkreślała okolicznościowa dekoracja, a także nastrojowa muzyka oraz odśpiewanie przez wszystkich uczestników uroczystości "Mazurka Dąbrowskiego" i "Roty".

     • Mamy Mistrza!

      W czwartek 9 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem Spotkanie z Mikołajkiem dla klasy II i III szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.

     • Dzień Tabliczki Mnożenia

      Jak co roku, tak i w tym, 7 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wykazania się poprzez sprawne wykonywanie zadań przygotowanych przez p. Magdalenę Ożóg. Były to między innymi tzw. stacje zadaniowe i domina matematyczne, a wykorzystano także tablety. Młodsi uczniowie otrzymali i pięknie uzupełnili kolorowanki, starsi mogli ćwiczyć sprawność rachunkową, wykonując złożone działania na liczbach wymiernych, a wszyscy, także pracownicy szkoły, zostali odpytani ze znajomości tabliczki mnożenia.

     • Patriotyczny dublet

      Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”

      6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.

     • #SzkołaPamięta

      Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

     • Recyklingowy zawrót głowy

      Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"

      Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.

     • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

      Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Bożena Chorzępa. Za swój trud i zaangażowanie nasi najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a później czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Czwartek 25.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Projekty

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 272214