Aktualności
Ale czad ... zbieramy na studnię w Czadzie
Nasza szkoła przystąpiła do wielkiej akcji zbiórki makulatury. Dochody zostaną przeznaczone na studnie w Czadzie w Afryce. Pracuje tam jeden z rzeszowskich misjonarzy ks. Edward. Zachęcamy, aby wszyscy włączyli się w ten szlachetny cel. Każdą ilość makulatury mozna składowaćdo niebieskiego kontenera znajdującego się obok szkoły.
Teatrzykowe ,,Przygody Koziołka Matołka”
W środę 27 marca naszą szkołę odwiedził ... Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka" na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale również brały w nim czynny udział, wykonujac różne zadania. Jednym z nich było podkucie Koziołka. Widzowie poznali też polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dołączyli do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, z zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat i pozwoliło miło spędzić wspólny czas.
Prace plastyczne nagrodzone
Rozstrzygnięty został IV Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Sokołów Małopolski Oczami Dziecka" pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzeja Ożoga. Niezmiernie miło nam jest poinformować, że z naszej szkoły na konkurs zostały zgłoszone dwie prace i obie zostały nagrodzone. I miejsce w plastycznych potyczkach zdobył Aleksander Figiela, który namalował kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Sokołowie Małopolskim. Drugą pracę przygotowała Maja Wakuła, która namalowała zalew w Turzy. Pracę Mai nagrodzono wyróżnieniem.
Wielka Liga Czytelników – mamy laureatów!
Wśród prawie 15 tysięcy Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników z całej Polski znalazło się 17 uczniów z naszej szkoły.Każda przeczytana książka jest sukcesem, zwłaszcza w czasach, kiedy sztuczna inteligencja chce nami zawładnąć. Dlatego należy walczyć o rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można osiągnąć, czytając książki.
W duchu zbliżającej się Wielkanocy
6Doniosłość nadchodzących świąt uczciliśmy ogólnoszkolnym spotkaniem.
W pierwszej części drugoklasiści aktorsko odegrali minisprzeczkę między kurkami a zajączkiem zakończoną wesołymi życzeniami.
Potem głos zabrali uczniowie klas starszych, prezentując podniosły montaż słowno-muzyczny oparty na rozważaniu Męki Pańskiej również zakończony życzeniami, ale już o poważniejszym charakterze.
Szalony wiosenny tydzień
16Od 18 do 22 marca w naszej szkole trwał Szalony wiosenny tydzień pod hasłem Przyłącz się! Rusz głową! Zaszalej! zainicjonowany przez RSU i jej opiekuna p. Renatę Panek.
Poniedziałek: „Dzień bez plecaka”
Wtorek: „Dzień na opak”
Środa: „Dzień żaby”
Czwartek: „Dzień kolorowej skarpetki”
Piątek: „Dzień szalonej fryzury”
Czas rekolekcji
214 i 15 marca przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Śpiewająco porowadził je dla nas ks. Paweł Pratko - wikariusz parafii Nienadówka. Podczas pierwszego dnia nauk rekolekcjonista zwrócił uwagę na ludzkie słabości oddalające nas od Boga, ale i na skuteczne kroki pomagające nam wracać na dobrą drogę i budować właściwą hierarchię wartości, wszystko to obrazując czytelnymi rekwizytami i angażując uczestników.
Kiedyś goździk i rajstopy, dzisiaj ...
też :)
Dzień Kobiet nie przeszedł bez echa i u nas, a to za sprawą dużych i małych mężczyzn. Wszystkie Panie i dziewczęta zostały obdarowne kwiatami i słodkościami. Oryginalnym podejściem do świętowania 8 marca wykazał się Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Renaty, wręczając Paniom ... gożdziki i rajstopy, czym oczywiście wywoływał dodatkowy uśmiech na twarzach solenizantek.
Czwartkowe lekcje kinowe
17 marca wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na multimedialne "Lekcje w kinie" przeprowadzone w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina .
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach "Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu". Zostały one podzielone na dwie części. W pierwszej, prowadzonej przez zawodowego aktora, dzieci dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy i zobaczyły, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym. Odkryły również, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Ponadto aktywnie uczestniczyły w zagadkach dubbingowych dotyczących ich ulubionych bohaterów filmowych oraz razem z prowadzącym wykonywały ćwiczenia na dykcję.W części drugiej uczniowie obejrzeli film pt. „Po prostu super”. Była to barwna opowieść z wartką akcją, która wspaniale pokazała, że nie trzeba być SUPER i posiadać super mocy, by być dobrym
Idą jak burza
Pierwsza klasa się nie poddaje i nadal realizuje projekt edukacyjny „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” .
Kolejne dwa moduły zostały pozytywnie rozpatrzone i uwieńczone certyfikatami 😊
3Moduł „ Matematyka na basenie”.
W trakcie pracy uczniowie poznawali różne rodzaje basenów, zawody typu ratownik/ratowniczka czy pływak/pływaczka. Uczyli się porównywania i poszerzania wiedzy związanej ze sportem uprawianym zawodowo. Wykonywali zadania związane z praktycznymi elementami, takimi jak długości, miary czy czas.
Bezpieczni w sieci
9Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest FundacjaOrange.
W trosce o pamięć historyczną
We wtorek 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 3-5 z Panem Piotrem Ożogiem. Inspiracją do tego wydarzenia był zbliżający się 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Piotr Ożóg przybliżył zebranym ideę i wagę tego Święta, kim byli Żołnierze Wyklęci oraz postać Danuty Siedzikówny. Podczas prelekcji przedstawił również historię obozu NKWD w Trzebusce oraz mordów na części jego jeńców w lasach Sokołowszczyzny.
Nauka poprzez doświadczenie
8Dla uczniów trzech najstarszych klas ciąg dalszy eksperymentów przyrodniczych nastąpił jeszcze tego samego dnia podczas warsztatów w Ekopracowni-Zielone Serce Szkoły, na które zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Trzebosi.
Tam pod okiem Pani Agnieszki Mazgaj i Pani Marty Nizioł samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, m.in. tworząc niewidzialny napis z wykorzystaniem roztworu jodyny, witaminy C i wody utlenionej, dokonując daktyloskopii czy tworząc tęczę chemiczną z wykorzystaniem gęstości substancji.
Eksperymenty pod okiem ekspertów
6W piątkowy poranek 23 lutego w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne prowadzona przez grupę Zaelektryzowani.
Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały i dla tych najmłodszych, i dla najstarszych uczniów szkoły. W programie znalazły się m.in. zabawy z ciekłym azotem, czystym wodorem i helem, doświadczenia związane z napięciem powierzchniowym czy gwałtownym spalaniem lycopodium.
Walentynkowa poczta i fotobudka
W dniach od 12-16.02.2024 r. działała w naszej szkole poczta walentynkowa przygotowana przez przedstawicieli SU Magdalenę Burdę i Martynę Szuberlę oraz opiekuna Panią Renatę Panek. Do pięknej skrzynki trafiło ponad 300 walentynek. Wszystkie rozdane zostały uczniom w dniu 16.02. Okazało się, że niektórzy uczniowie otrzymali nawet 15 walentynek.
"Od zimy do zimy po świecie chodzimy ..."
czyli na kolędniczym szlaku z widowiskiem "KOLĘDA Z TURONIEM"
19Tegoroczne kolędowanie "Kolędnicy z Dwójki" rozpoczęli 28 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sokołów Małopolski, korzystając z zaproszenia Pana Henryka Kraski - Przewodniczącego Rady Gminy. Obecność Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga, Radnych i licznych zaproszonych Gości, m.in. Dyrektorów Szkół i Prezesów Firm była dla chłopców niezwykle mobilizująca i, mimo tremy, dziarsko się zaprezentowali, zbierając gromkie brawa i sowitą kolędę. Zbudowani reakcją publiczności i propozycją wsparcia wyjazdu na konkurs ogólnopolski przez MGOKSiR śmiało ruszyli na kolędniczy szlak.
Karnawałowy czas radości i rozrywki
Świetną ku temu okazją była zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 25 stycznia 2024 r.
1Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych, była ważnym przeżyciem szczególnie dla młodszej części społeczności szkolnej. Dzieci w oczekiwaniu na wspaniałą imprezę z zapałem się do niej przygotowywały, organizując sobie przeróżne, kolorowe stroje i wymyślne fryzury. W wielu przypadkach nie obyło się to bez dużego zaangażowania i pomysłowości rodziców. Na zabawę uczniowie zabrali ze sobą również świetne humory, dlatego od razu dali się porwać wesołym, szalonym rytmom.
Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił nas DJ Krystian, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały, sądząc po ilości tańczących na parkiecie u
Kochamy Was
322 stycznia 2024 r., z wielką radością, w atmosferze pełnej ciepła i miłości świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, w tym roku zorganizowany przez nas w pobliskiej Świetlicy w Kątach Rakszawskich.
Dzieci przedszkolne oraz z klas I-III miały idealną okazję , by pokazać swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, mądrości i miłości, jaką otrzymują od swoich Babć i Dziadków. Uroczystość objęła występy, podczas których nasi najmłodsi recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a ci troszkę starsi wykazali się w przygotowywanych z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przedstawieniach teatralnych.
Matematyczna kartka świąteczna
2Grudzień był kolejnym miesiącem realizacji przez naszych pierwszaków projektu matematycznego. W nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia tym razem projektowali kartkę świąteczną.
Zajęcia były okazją do naturalnego połączenia edukacji społecznej z nauką matematyki. Wykonanie kartki świątecznej z elementami matematycznymi, było jednocześnie lekcją matematyki i elementem pracy wychowawczej. Wykorzystanie matematyki w praktyce sprzyjało rozwojowi wyobraźni i kreatywności. Uczniowie mieli także okazję do budowania pozytywnych skojarzeń z naukami ścisłymi.
- Poniedziałek 07.10.2024
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 299584