• Witaj majowa jutrzenko ...

        Uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się już w przeddzień święta. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i V pod okiem nauczyciela historii - p. Sławomira Sondeja. Krótkie scenki podkreslone barwnymi dialogami i starannie dobranymi strojami z epoki pozwoliły wszystkim uczestnikom poczuć klimat tamtych, tak ważnych i dla nas, wydarzeń.
        Czytaj więcej
      • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych ogólnopolskiego turnieju BRD, które odbyły się 20 kwietnia w Sokołowie Młp na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie Martyna Szuberla, Martyna Staszkiewicz, Kacper Kurasiński oraz Filip Kondziołka wywalczyła I miejsce – gr. młodsza - tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu turnieju. W eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Łące 25 kwietnia, nasza druży
        Czytaj więcej
      • Zaświeciliśmy się na niebiesko

        Trzeciego kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego wyjątkowego dnia założyliśmy ubrania w kolorze niebieskim. Był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Dla uczniów zostały przygotowane filmy edukacyjne, gazetka tematyczna, kolorowanka, a także sensoryczny stolik. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmieny
        Czytaj więcej
      • Oszczędzanie w SKO

        Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" - Program TalentowiSKO. W ramach Szkolnej Kasy Oszczędności w placówce organizowane są wyjątkowe przedsięwzięcia z oszczędzaniem w tle. W tym roku szkolnym nie zabrakło wycieczki do banku, licznych konkursów, wywiadów, gazetek tematycznych i wystaw pieniędzy.
        Czytaj więcej
      • Podwójny powrót do przeszłości

        Tym razem w podróż wybrali się uczniowei klas IV - VIII. Celem ich wyprawy ostatniego dnia marca najpierw był MDK w Łańcucie, gdzie Teratr Muzyczny z Wrocławia wystawiał musical profilaktyczno-dydaktyczny "Nazywam się ... Powrót do przeszłości". Barwne, pełne humoru i młodzieżowych zwrotów widowisko o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji z pewnością uświadomiło młodym widzom, w jaki sposób mogą poszerzać swoje horyzon
        Czytaj więcej
      • Wycieczka do banku

        23 marca SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli przyjemność gościć w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Uczniowie podczas lekcji bankowości zapoznali się z zabezpieczeniami banknotów i nauczyli się rozpoznawać ich autentyczność.
        Czytaj więcej
      • Wiosna, ach to ty

        Dokładnie 21 marca powiało wiosną w naszej szkole. Było to możliwe przede wszystkim dzięki p. Izabeli Nai oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi, p. Katarzynie Niemiec, którzy wspólnie zaplanowali Pierwszy Dzień Wiosny.
        Czytaj więcej
      • Wiosenne podróże najmłodszych

        20 marca przedszkolacy i uczniowie klas I - III pod opieką wychowawców pojechali do kina w Żołyni na bezpłatną projekcję filmu pt. "Clifford. Wielki Czerwony Pies". Film dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń. Dodatkową atrakcją był popcorn zorganizowany przez panią Agnieszkę Sondej - opiekunkę SKO. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami w poszukiwaniu wiosny przejechali do Julina. Tam, korzystając z pięknej pogody, we wspaniałych nastrojac
        Czytaj więcej
      • Wizyta Biskupa Edwarda Białogłowskiego

        W poniedziałkowy poranek 6 marca nasza szkoła miał zaszczyt gościć Biskupa Edwarda Białogłowskiego, któremu towarzyszyli dziakan ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii Trzeboś ks. Józef Fila i nasz katecheta ks. Kamil Bambrowicz.
        Czytaj więcej
      • Dzień Bezpiecznego Internetu DBI 7 lutego 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole organizując uczniom zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Począwszy od przedszkolaków, którzy zaciekawili się stroną necio.pl, klasy 1-3 z zainteresowaniem śledziły historyjki owiec z projektu „Owce w sieci”, a później uczniowie wykonali plakaty prezentujące odpowiednie zasady korzystania z Internetu. Natomiast klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bezpieczeństw
        Czytaj więcej
      • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

        20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Szopka Bożonarodzeniowa”. Do konkursu zgłoszonych zostało 18 wyjątkowych, oryginalnych i przygotowanych z niezwykłą precyzją prac.
        Czytaj więcej
      • Wystawa świątecznych arcydzieł

        W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi trwa niezwykła wystawa. W placówce można obejrzeć 18 wyjątkowych szopek, które zostały zgłoszone do Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego "Szopka Bożonarodzeniowa". Tuż przed świętami odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia przepięknych arcydzieł.
        Czytaj więcej
      • Narodowe Święto Niepodległości

        Szkolne obchody Święta Niepodległości odbyły się u nas w czwartek, 10 listopada. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu. O bogaty program artystyczny zadbali szóstoklasiści wsparci przedstawicielami klasy V i VIII. W końcowej części uroczystości pięknie zaprezentowali się również soliści - Zuzia i Paweł z kl.II.
        Czytaj więcej
      • Szkolny Konkurs Kulinarno-Fotograficzny

        20 października 2022 r. nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Kulinarno-Fotograficznym pn. "Zdrowie na talerzu". Uczestnicy kulinarnych potyczek przygotowali wiele zdrowych potraw. Zaprezentowano, między innymi: owsiankę z owocami, sałatkę owocową, szpinak, batoniki owsiane, makaron z kurczakiem w sosie brokułowym i placuszki z płatkami owsianymi. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory kuchenne, które mam
        Czytaj więcej
      • Dzień Nauczyciela i Pasowanie

        13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela połączona z Pasowaniem na Ucznia. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Renatą Panek i p. Agnieszką Sondej przygotowali ciekawe przedstawienie. Pomogli im starsi uczniowie, którzy wcielili się w role Duszka i Baby Jagi. Doszło nawet do „ porwania i uwięzienia” p. Dyrektor w „Magicznym Kole”. Uczniowie musieli wykonać trudne zadania, aby Ją uwolnić.
        Czytaj więcej
      • Święto Patrona

        Świętowanie Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą z udziałem Pocztu Sztandarowego. Następnie podczas akademii uczniowie klas V-VIII zaprezentowali scenki z życia św. Stanisława Kostki. Przekaz był jasny i oczywisty, nawiązujący do hasła z dekoracji - "I Ty możesz być jak św. Stanisław Kostka - wierny Bogu, uczciwy, pilny, dobry, pracowity, ambitny, odważny, spokojny".
        Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Jak dobrze dzieckiem być …

            W tym samym czasie, 4 grudnia, uczniowie klas 0 – III pojechali do kina „Helios” w Rzeszowie na projekcję filmu „Kraina lodu 2.”. Młodym widzom bardzo spodobała się kontynuacja bajki o Elsie i Annie, dlatego z zapartym tchem śledzili opowieść o niezwykłych losach sióstr oraz ich przyjaciół mierzących się z zagadkami Zaklętej Puszczy.

          • Oni nie kalkulowali

            4 grudnia odbył się w naszej szkole Finał Międzygminnego Konkursu Plastyczno – Literackiego o św. Stanisławie Kostce pod hasłem „Nie kalkuluj! Zaryzykuj i odważ się żyć bardziej!” Wzięło w nim udział 42 laureatów – reprezentantów 10 szkół z terenu gminy Rakszawa i gminy Sokołów Młp., a spośród osób zaproszonych Pani Irena Kraska – „Przyjaciel Dwójki”.

          • Mikołajkowy dar dla Hospicjum

            Już wkrótce 6 grudnia, dzień, w którym wszystkie dzieci czekają na prezenty, dlatego nasz Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Katarzyny Niemiec po raz kolejny rozpropagował i przeprowadził na ten cel zbiórkę darów dla podopiecznych Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Akcja, jak zwykle zresztą, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej, stąd pomocnik świętego Mikołaja, w którego w tym roku wcieliła się Pani Bogusława Chorzępa, miał się przy czym natrudzić podczas transportu i przeładunku towarów.

          • Plastyczne talenty Wiktora i Kacpra docenione

            29 listopada okazał się również szczęśliwą datą dla Wiktora Kudły z klasy IV (op. Pani Izabela Naja) i Kacpra Jurka z klasy VI (op. Pani Marta Nizioł). Obydwaj chłopcy odebrali tego dnia wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nienadówce.

          • Konkursy, konkursy …

            Listopad obfitował w konkursy szkolne, a były to rodzinny konkurs plastyczny o czystym powietrzu zorganizowany przez Panie Grażynę Figielę oraz Katarzynę Ziemlińską oraz konkurs czytelniczy, który przeprowadziła Pani Emilia Szeliga.

            Wśród autorów prac plastycznych nagrodzeni zostali:

            • z klasy „0”
          • Andrzejkowe „potańcówki”

            Zbliżające się andrzejki były doskonałą okazją do zorganizowania dyskoteki w której udział wzięli wszyscy uczniowie klas I- VIII oraz przedszkolacy. Oczywiście, z wiadomych względów, nie wszyscy na raz, a podzieleni na dwie grupy wiekowe. Najmłodsi bawili się wczesnym popołudniem 28 listopada, a starsi również tego samego dnia, ale w godzinach wieczornych. Jednym i drugim muzykę serwował ósmoklasista Bartek Falandysz, który tańce przeplatał konkursami. Młodzieży szczególnie do gustu przypadła konkurencja z krzesłami, karaoke i odtańczona niemal przez wszystkich uczestników belgijka.

          • Muzyczna podróż po Polsce

            Dzięki artystom z Mobilnej Filharmonii w 45 minut odbyliśmy muzyczną podróż z północy Polski na południe, poznając zarówno tradycyjne stroje jak i przyśpiewki danego regionu. Nie zabrakło też garści wiedzy o towarzyszących muzykom instrumentach, spośród których największe zainteresowanie widowni wzbudziły charakterystyczne dla Kaszub diabelskie skrzypce. Gry m.in. na tym właśnie instrumencie mogło spróbować kilku ochotników.

          • Przedszkolacy na scenie MGOKSiR w Sokołowie Młp.

            27 listopada nasi najmłodsi wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki i Tańca Przedszkolaka. Mimo że był to ich pierwszy występ poza szkołą i pierwszy na tak dużej scenie, podopieczni Pani Izabeli Nai nie dali się tremie i odważnie wyśpiewali oraz wytańczyli II miejsce, a solistka Tosia Ożóg wyróżnienie.

          • … Misia zawsze się przytula :)

            Duże i małe, kolorowe i mięciutkie pluszowe misie ostatnio opanowały naszą szkołę, a przybyły do niej razem ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Okazją do tego były obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia . Na szczęście, mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

          • Ojczyzna w pieśni i wierszu

            Radosne świętowanie Niepodległości tym razem rozbrzmiewało w naszej szkole za sprawą 2. Szkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych „Śpiewamy dla Niepodległej” połączonego z autorską prezentacją wierszy Pani Sabiny Woś.

            Było i poważnie, i wesoło, i refleksyjnie, czyli tak, jak chyba być powinno podczas prezentacji wojennych losów naszej Ojczyzny. Panująca na sali atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania i z pewnością utwierdziła ich w przekonaniu, że wspólne śpiewanie pieśni i głośna lektura poezji na trwałe powinny zagościć w kalendarzu imprez szkolnych.

          • Trzeboś świętuje 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości

            11 listopada przedstawiciele SP nr 2 w Trzebosi na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą uczestniczyli w uroczystej Mszy św. sprawowanej przez Ks. Proboszcza Józefa Filę w kościele parafialnym w Trzebosi. Nasza młodzież w składzie: Gabriela Weremińska, Julia Misztal, Gabriela Prucnal, Natalia Tęcza, Katarzyna Cisek, Mateusz Szuberla, Jakub Cisek pełniła honory w Poczcie Sztandarowym oraz w delegacji składającej kwiaty pod Kopcem Niepodległości, do którego przemaszerowaliśmy po nabożeństwie.

          • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

            Celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości w gronie społeczności szkolnej odbyło się w piątek 8 listopada. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwał Pan Sławomir Sondej, współpracujący z Panią Izabelą Olszową i Panią Izabelą Piersiak. Spośród młodzieży zaangażowani zostali przede wszystkim szóstoklasiści, którzy zaprezentowali skłaniający do refleksji nad losami Ojczyzny dialog Babci i Dziadka z Wnukami ubogacony śpiewem pieśni legionowych oraz recytacją. Niezwykle wzruszającym momentem było również odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11.11 i dzięki temu udział w akcji „Szkoła do hymnu!”, łączącej uczniów i nauczycieli z tysięcy placówek w kraju i za granicą.

          • Prokurator, piłki, certyfikaty ... czyli święto KEN na Podlesiu

            Dzień Nauczyciela zgromadził na sali gimnastycznej gościa zaproszonego Pana Eugeniusza Pacynę, rodziców, nauczycieli i uczniów, będąc doskonałą okazją nie tylko do podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty, ale również do przyjęcia pierwszaków w poczet uczniów SP nr 2 im. św. St. Kostki w Trzebosi.

          • Prawie wagary

            14 października sześcioosobowa ekipa młodzieży i dorosłych biorących „słowny” udział w przedstawieniu o św. Stanisławie Kostce skorzystała z możliwości profesjonalnego nagrania audycji w Radiu Via i w ten sposób utrwalenia wspaniałej rocznicy nadania imienia naszej szkole. Była to już kolejna wizyta „naszych” w tym zaprzyjaźnionym miejscu, więc i stres nieco mniejszy. A że i pogoda, i humory dopisywały, więc znalazł się czas również na lody i spacer po rzeszowskim deptaku .

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

            Atrakcją poniedziałkowego poranka 7 października był przeprowadzony w naszej szkole przez Panią Basię Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W rolę egzaminatorów wcieliły się piątoklasistki Oliwka Harsze-Miedzianko, Wiktoria Cisło i Wiktoria Jodłowska, które sprawdzały „tabliczkową wiedzę” młodszych i starszych kolegów i koleżanek, a także dorosłych, w tym samej Pani Dyrektor. Nagrodą za bezbłędne odpowiedzi były specjalne plakietki. (Wszystkich, którzy są ciekawi, jak poszło Pani Dyrektor, odsyłamy do zdjęć, bowiem jest wśród nich fotografia przedstawiająca Ekspertów.) W oczekiwaniu na egzamin indywidualny poszczególne klasy „podróżowały razem z Agatką”, wykonując ciekawe zadania matematyczne i opracowując plakat promujący ŚDTM.

          • Zabiegana Dwójka

            Sobotni poranek 5 października zgromadził przy ZS nr 2 w Nienadówce licznych fanów pomagania przez bieganie, w tym zacnych kibiców: Posła na Sejm RP Wojciecha Buczaka, Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Młp Andrzeja Ożoga, oraz Proboszcza parafii Nienadówka Jerzego Uchmana. Nie zawiodła również reprezentacja SP nr 2 w Trzebosi, która z roku na rok przyjeżdża coraz szerszym składem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli (i z własnym fotografem – Panią Basią), co niewątpliwie jest dużą zasługą aktywności naszego Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna – Pani Katarzyny Niemiec, współpracujących z organizatorami „Biegu dla Hospicjum”.

          • Piękny jubileusz trzeboskich szkół

            Drugiego października wszystkie trzy trzeboskie szkoły podstawowe:

            Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej,

            Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki

            oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. bł. Bronisława Markiewicza

            uczciły 10-lecie nadania imion i przekazania sztandarów.

            Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św., którą pod przewodnictwem ks. Leszka Przybylskiego ze Zgromadzenia Księży Michalitów w Miejscu Piastowym sprawowali gospodarz parafii – ks. Józef Fila oraz wikariusz – ks. Mariusz Korbecki. Swój szczególny udział w Eucharystii miały również nasze dzieci: Agata Biernat z kl. IV, która czytała modlitwę powszechną, i Anna Dec z kl. VI, uczestnicząca w procesji z darami.

          • "Na świętej Tekli ziemniaki będziem piekli"

            Zgodnie z przysłowiem w okolicach św. Tekli nasi najmłodsi, czyli przedszkolacy i uczniowie klas I – III, korzystając z uroków wczesnej jesieni, spotkali się na szkolnym podwórku, by wspólnie bawić się i degustować pieczone rarytasy, które w XVI w. z Ameryki Południowej do Europy przywieźli hiszpańscy marynarze, a do Polski trafiły za sprawą króla Jana III Sobieskiego. Tak, tak, mowa o ziemniakach, które pogromca Turków spod Wiednia przysłał królowej Marysieńce jako … osobliwość cesarskich ogrodów.

          • Pamięć o Nich - naszym obowiązkiem

            W czwartek 19 września podopieczni Pani Katarzyny Niemiec wzięli udział w XV Patriotycznej Drodze Krzyżowej poświęconej pamięci pomordowanych w turzańskim lesie. Nasi siódmoklasiści włączyli się w prowadzone przez młodzież modlitwy i rozważania, mieli także swój udział w niesieniu krzyża. Refleksje uczestników pogłębiła autorska prezentacja wierszy Pani Sabiny Woś.

          • Święto Patrona

            Przypadający 18 września Dzień Patrona uczciliśmy Mszą św. sprawowaną przez naszego katechetę, ks. Mariusza, oraz uroczystą akademią, podczas której program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy IV i wspierający ich siódmoklasiści. Na koniec odpowiedzialne za oprawę artystyczną Panie Kasia, Monika i Beata zaprosiły wszystkich na prezentację multimedialną o św. Stanisławie Kostce – młodzieńcu z Rostkowa, który „nie kalkulował, tylko zaryzykował i odważył się żyć bardziej.”

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Środa 31.05.2023
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Projekty

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 230488