• Witaj majowa jutrzenko ...

        Uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się już w przeddzień święta. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i V pod okiem nauczyciela historii - p. Sławomira Sondeja. Krótkie scenki podkreslone barwnymi dialogami i starannie dobranymi strojami z epoki pozwoliły wszystkim uczestnikom poczuć klimat tamtych, tak ważnych i dla nas, wydarzeń.
        Czytaj więcej
      • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych ogólnopolskiego turnieju BRD, które odbyły się 20 kwietnia w Sokołowie Młp na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie Martyna Szuberla, Martyna Staszkiewicz, Kacper Kurasiński oraz Filip Kondziołka wywalczyła I miejsce – gr. młodsza - tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu turnieju. W eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Łące 25 kwietnia, nasza druży
        Czytaj więcej
      • Zaświeciliśmy się na niebiesko

        Trzeciego kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego wyjątkowego dnia założyliśmy ubrania w kolorze niebieskim. Był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Dla uczniów zostały przygotowane filmy edukacyjne, gazetka tematyczna, kolorowanka, a także sensoryczny stolik. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmieny
        Czytaj więcej
      • Oszczędzanie w SKO

        Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" - Program TalentowiSKO. W ramach Szkolnej Kasy Oszczędności w placówce organizowane są wyjątkowe przedsięwzięcia z oszczędzaniem w tle. W tym roku szkolnym nie zabrakło wycieczki do banku, licznych konkursów, wywiadów, gazetek tematycznych i wystaw pieniędzy.
        Czytaj więcej
      • Podwójny powrót do przeszłości

        Tym razem w podróż wybrali się uczniowei klas IV - VIII. Celem ich wyprawy ostatniego dnia marca najpierw był MDK w Łańcucie, gdzie Teratr Muzyczny z Wrocławia wystawiał musical profilaktyczno-dydaktyczny "Nazywam się ... Powrót do przeszłości". Barwne, pełne humoru i młodzieżowych zwrotów widowisko o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji z pewnością uświadomiło młodym widzom, w jaki sposób mogą poszerzać swoje horyzon
        Czytaj więcej
      • Wycieczka do banku

        23 marca SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli przyjemność gościć w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Uczniowie podczas lekcji bankowości zapoznali się z zabezpieczeniami banknotów i nauczyli się rozpoznawać ich autentyczność.
        Czytaj więcej
      • Wiosna, ach to ty

        Dokładnie 21 marca powiało wiosną w naszej szkole. Było to możliwe przede wszystkim dzięki p. Izabeli Nai oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi, p. Katarzynie Niemiec, którzy wspólnie zaplanowali Pierwszy Dzień Wiosny.
        Czytaj więcej
      • Wiosenne podróże najmłodszych

        20 marca przedszkolacy i uczniowie klas I - III pod opieką wychowawców pojechali do kina w Żołyni na bezpłatną projekcję filmu pt. "Clifford. Wielki Czerwony Pies". Film dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń. Dodatkową atrakcją był popcorn zorganizowany przez panią Agnieszkę Sondej - opiekunkę SKO. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami w poszukiwaniu wiosny przejechali do Julina. Tam, korzystając z pięknej pogody, we wspaniałych nastrojac
        Czytaj więcej
      • Wizyta Biskupa Edwarda Białogłowskiego

        W poniedziałkowy poranek 6 marca nasza szkoła miał zaszczyt gościć Biskupa Edwarda Białogłowskiego, któremu towarzyszyli dziakan ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii Trzeboś ks. Józef Fila i nasz katecheta ks. Kamil Bambrowicz.
        Czytaj więcej
      • Dzień Bezpiecznego Internetu DBI 7 lutego 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole organizując uczniom zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Począwszy od przedszkolaków, którzy zaciekawili się stroną necio.pl, klasy 1-3 z zainteresowaniem śledziły historyjki owiec z projektu „Owce w sieci”, a później uczniowie wykonali plakaty prezentujące odpowiednie zasady korzystania z Internetu. Natomiast klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bezpieczeństw
        Czytaj więcej
      • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

        20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Szopka Bożonarodzeniowa”. Do konkursu zgłoszonych zostało 18 wyjątkowych, oryginalnych i przygotowanych z niezwykłą precyzją prac.
        Czytaj więcej
      • Wystawa świątecznych arcydzieł

        W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi trwa niezwykła wystawa. W placówce można obejrzeć 18 wyjątkowych szopek, które zostały zgłoszone do Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego "Szopka Bożonarodzeniowa". Tuż przed świętami odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia przepięknych arcydzieł.
        Czytaj więcej
      • Narodowe Święto Niepodległości

        Szkolne obchody Święta Niepodległości odbyły się u nas w czwartek, 10 listopada. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu. O bogaty program artystyczny zadbali szóstoklasiści wsparci przedstawicielami klasy V i VIII. W końcowej części uroczystości pięknie zaprezentowali się również soliści - Zuzia i Paweł z kl.II.
        Czytaj więcej
      • Szkolny Konkurs Kulinarno-Fotograficzny

        20 października 2022 r. nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Kulinarno-Fotograficznym pn. "Zdrowie na talerzu". Uczestnicy kulinarnych potyczek przygotowali wiele zdrowych potraw. Zaprezentowano, między innymi: owsiankę z owocami, sałatkę owocową, szpinak, batoniki owsiane, makaron z kurczakiem w sosie brokułowym i placuszki z płatkami owsianymi. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory kuchenne, które mam
        Czytaj więcej
      • Dzień Nauczyciela i Pasowanie

        13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela połączona z Pasowaniem na Ucznia. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Renatą Panek i p. Agnieszką Sondej przygotowali ciekawe przedstawienie. Pomogli im starsi uczniowie, którzy wcielili się w role Duszka i Baby Jagi. Doszło nawet do „ porwania i uwięzienia” p. Dyrektor w „Magicznym Kole”. Uczniowie musieli wykonać trudne zadania, aby Ją uwolnić.
        Czytaj więcej
      • Święto Patrona

        Świętowanie Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą z udziałem Pocztu Sztandarowego. Następnie podczas akademii uczniowie klas V-VIII zaprezentowali scenki z życia św. Stanisława Kostki. Przekaz był jasny i oczywisty, nawiązujący do hasła z dekoracji - "I Ty możesz być jak św. Stanisław Kostka - wierny Bogu, uczciwy, pilny, dobry, pracowity, ambitny, odważny, spokojny".
        Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Polskość jest w nas

            W niedzielę 15 września delegacja naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą i Pocztem Sztandarowym uczestniczyła we Mszy Św. Polowej celebrowanej przez Ks. Bpa Seniora Kazimierza Górnego nad grobami pomordowanych przez NKWD w 1944 w Turzy. W dalszej części obchodów tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat odczytano Apel Pamięci, oddano Salwę Honorową i złożono wieńce.

          • Witaj nasza dobra szkoło!

            2 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Zmotywowani dobrym słowem przez ks. Mariusza i Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę już dzisiaj w ekspresowym tempie powtórzyliśmy materiał z historii, języka polskiego, przyrody i muzyki. Było to możliwe dzięki oprawie uroczystości, którą pod czujnym okiem Pani Basi przygotowali uczniowie klasy piątej. Natomiast od jutra, już nieco wolniej, ale równie sumiennie, zabieramy się do pracy w 45-minutowym systemie lekcyjnym.

          • Miłe dobrego początki

            Chyba po raz pierwszy zakończenie roku szkolnego obchodziliśmy we środę, ale z pewnością dla wszystkich była to miła niespodzianka już u progu wakacji.

            Uroczystość rozpoczęliśmy mszą świętą sprawowaną przez ks. Tomasza. Dalsze ceremonie odbyły się na sali gimnastycznej, a złożyły się na nie przejęcie sztandaru przez nowy Poczet Sztandarowy oraz złożenie ślubowań przez nową RSU i absolwentów. Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżniającym się pod względem nauki i zachowania oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom, a następnie pisemnych podziękowań rodzicom wspierającym działalność dydaktyczno-wychowawczą szkoły w r. szk. 2018/2019.

          • Pierwsze odloty

            Po dwóch kolejnych latach, kiedy to z grona naszych uczniów nie ubywał żaden rocznik, nadszedł nieunikniony czas pożegnań z pierwszymi absolwentami na nowo utworzonej ośmioklasowej szkoły podstawowej.

            Uroczystość znalazła swoje odrębne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych, a do jej szczególnej oprawy przyczynili się uczniowie klas VI-VIII z wychowawcami oraz rodzice młodzieży z klasy VIII. Był to czas podziękowań i wspomnień ze strony ósmoklasistów, ich młodszych koleżanek i kolegów, rodziców, wychowawczyni i Pani Dyrektor, ale również okazja do wręczenia specjalnych dyplomów i nagród uczniom kończącym szkołę a przez wiele lat mocno udzielającym się w SU, Poczcie Sztandarowym, SKO, SKS-ie i „Kolędnikach z Dwójki”. Dyplomy z wyrazami podziękowań otrzymali również rodzice absolwentów szczególnie zaangażowani w życie naszej szkolnej społeczności.

          • Niedziela z Dwójką

            9 czerwca już po raz piąty zaprosiliśmy miejscową społeczność i sympatyków naszej szkoły na Piknik Rodzinny. Frekwencja jak zwykle dopisała, a wśród gości specjalnych pojawili się Państwo Danuta i Tadeusz Chmielowie, Pani Joanna Wiśniewska, Pani Agnieszka Rzepka oraz Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg.

          • Góry nasze, góry

            Dwa ostatnie dni maja wszyscy chętni z klas IV – VIII pod opieką Pań Kasi, Reni i Beaty spędzili na wycieczce do Zakopanego pilotowanej przez Pana Alka.

            W czwartek musieliśmy na dobre zaprzyjaźnić się z pelerynami przeciwdeszczowymi, ale to nie przeszkodziło nam poznać tajniki rzeki warkoczowej i otoczaków czy wyjechać kolejką na Gubałówkę i zrobić zakupy na straganach. Nie zrezygnowaliśmy również z wizyty na Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku ani spaceru po Krupówkach.

          • Wrodzony dar oraz chęci Kamila i Kuby

            Zorganizowany pod koniec maja przez szkolną bibliotekarkę Panią Emilię Szeligę konkurs czytelniczy polegał na publicznej głosowej interpretacji wybranego fragmentu tekstu prozatorskiego.

            Zaszczytne tytuły Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania otrzymali Kamil Dołęga (kl. II) w kat. klas młodszych oraz Jakub Modłkowski (kl. VIII) w kat. klas starszych.

          • W sąsiednich wioskach deszcz, a u nas ...

            Konkurs w plenerze

            W czwartek 23 maja odbyła się u nas III edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Z królową nauk na łonie natury”. Utrzymująca się od dłuższego czasu deszczowa aura i niekorzystne prognozy na kolejne dni stawiały pod znakiem zapytania rywalizację w terenie, na szczęcie natura okazała się łaskawa i wszystko przebiegło wg planu „A”. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonali Pani Dyrektor Bożena Chorzępa oraz Zastępca Burmistrza Grzegorz Kwiecień, którzy następnie towarzyszyli uczestnikom w drodze na poszczególne stanowiska.

          • Sukces Kacpra Ostolskiego

            10 maja 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VIII edycji powiatowego konkursu plastycznego dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych „Wielkanoc 2019”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy płaskiej o tematach do wyboru: „Pisanka Wielkanocna” i „Wielkanocny Koszyczek” lub pracy przestrzennej w formie kurek, jajek, zajączków, koszyczków, baranków, serwetek. Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Kacper Ostolski z klasy 5 (podopieczny p. Joanny Wąs), otrzymał Nagrodę w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Majowe święta

            Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła sie w naszej szkole 30 kwietnia. Piękny montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy IV i V przygotowani przez p. Monikę Sidor. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tej patriotycznej uroczystości.

          • Plony, które nie cieszą

            Plony, które nie cieszą - Obrazek 1

            Tegoroczna akcja „Czysta Gmina”, niestety, znów przyniosła obfite „plony”. A złożyły się na nie „zbiory” wszystkich ekip z klas 0-VII, które 9 kwietnia ruszyły w teren, by uprzątnąć najbliższą okolicę. Najwięcej pracy mieli najstarsi uczniowie, bowiem odcinek, na który zostali wyznaczeni, czyli trasa w kierunku Trzebosi, okazał się szczególnie „urodzajny”.

          • Podwójne zwycięstwo

            Podwójne zwycięstwo - Obrazek 1

            Czwartego kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”.

            W zaszczytnym gronie nagrodzonych za zdobycie I miejsca znaleźli się dwaj reprezentanci naszej szkoły:

            Kacper Jurek (kl. V, op. Joanna Wąs)

          • Wszystkie klasy pokazały klasę

            Wszystkie klasy pokazały klasę - Obrazek 1

            Z inicjatywy SU 1 kwietnia odbył się konkurs na „Najbardziej zgraną klasę”. Rywalizacja wymagała przede wszystkim zespołowego zaangażowania w czasie kilku przerw międzylekcyjnych, podczas których uczestnicy w prima aprilisowych strojach rozwiązywali łamigłówki i tworzyli słowne lub plastyczne portrety klasy. Do zabawy wciągnięci zostali również wychowawcy. Brawo także dla nich, bowiem wszyscy stanęli na wysokości zadania, przebraniem wpasowując się w klimat konkursu i w ten sposób wzbogacając zdobycze punktowe swoich podopiecznych.

          • Dzień dobry, wiosno!

            Dzień dobry, wiosno! - Obrazek 1

            Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją do prezentacji oryginalnej garderoby, rozruszania szarych komórek, wreszcie sprawdzenia kondycji fizycznej na świeżym powietrzu. Mimo wietrznej aury, odpowiedzieliśmy na wszystkie wyzwania i niemal w komplecie stanęliśmy do składającej się z kilku etapów rywalizacji drużynowej. Wszyscy uczestnicy błysnęli talentem językowym i plastycznym oraz wiedzą przyrodniczą, natomiast największą trudność sprawiło im … trafienie kapeluszem na wieszak. Ta sztuka udała się tylko Szymonowi Ciskowi, który celnym rzutem poprowadził swój zespół do ostatecznego zwycięstwa.

          • Jasna strona matematyki i nauk pokrewnych

            Jasna strona matematyki i nauk pokrewnych - Obrazek 1

            Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve do udziału w Dniu Matematyki, 15 marca uczniowie klas IV- VI przyłączyli się do zabawy mającej przybliżyć uczniom jasną stronę matematyki i nauk pokrewnych.

            Turniej ten nie był kolejnym testem – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Sprzyjały temu zastosowane przez organizatorów nowoczesne narzędzia i formy pracy. Wszystko to sprawiło, że rozwiązywanie zadań okazało się czystą przyjemnością okraszoną dreszczykiem emocji wynikającym z rywalizacji drużynowej.

          • Przystanek Rekolekcje

            Przystanek Rekolekcje - Obrazek 1

            W dniach 15 – 19 marca uczestniczyliśmy w Szkolno-Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych prowadzonych przez ks. Tadeusza Musza – Michalitę z Przemyśla oraz Siostrę Emanuelę z Siostrami Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik. Trwanie w modlitewnym nastroju ubogaciło nam również spotkanie z grupą wokalną z Sokołowa Młp.

          • „Symbol kraju anglojęzycznego”

            Szkolny konkurs plastyczno – językowy

            „Symbol kraju anglojęzycznego”  - Obrazek 1

            W lutym zorganizowany został szkolny konkurs plastyczno – językowy dla klas I-III. Jego cele to rozwijanie aktywności twórczej dzieci i ich wyobraźni, propagowanie kultury krajów anglojęzycznych, zwrócenie uwagi dzieci na wielokulturowość współczesnego świata. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką przedstawiającej symbol wybranego kraju anglojęzycznego. Do organizatorów, Pani Katarzyny Niemiec i Pani Joanny Wąs, wpłynęło łącznie 11 prac. Przy ocenie brano pod uwagę samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę i walory artystyczne oraz ciekawe ujęcie tematu.

          • Chcieć to móc

            Chcieć to móc - Obrazek 1

            Po udanym występie w Podegrodziu Kolędnicy obrali kurs na Murzasichle, gdzie w poniedziałek 28 stycznia czekała ich przygoda z ... nartami.

            Dla zdecydowanej większości chłopców był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportową, dlatego rozpoczęliśmy go od indywidualnych lekcji z instruktorami i opanowania podstawowych umiejętności bezpiecznej jazdy i równie bezpiecznego, kontrolowanego upadku. Potem przyszedł czas na korzystanie z duchowego wsparcia Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy oraz fizycznego Pani Izy i Pani Beaty, a przede wszystkim samodzielne doszkalanie się na stoku i na orczyku.

          • Skazani na sukces

            Skazani na sukces - Obrazek 1

            Nadszedł w końcu długo wyczekiwany przez Kolędników ostatni weekend stycznia - czas zmagań konkursowych w Podegrodziu. Po tak licznych występach na rodzimym gruncie, połączonych z dużą troską o dobór tekstów, ubiorów i rekwizytów, jechaliśmy tam pełni nadziei na dobry wynik i … tak się stało.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Środa 31.05.2023
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Projekty

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 230444