• Czas rekolekcji

      14 i 15 marca przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Śpiewająco porowadził je dla nas ks. Paweł Pratko - wikariusz parafii Nienadówka. Podczas pierwszego dnia nauk rekolekcjonista zwrócił uwagę na ludzkie słabości oddalające nas od Boga, ale i na skuteczne kroki pomagające nam wracać na dobrą drogę i budować właściwą hierarchię wartości, wszystko to obrazując czytelnymi rekwizytami i angażując uczestników.
      Czytaj więcej
    • Kiedyś goździk i rajstopy, dzisiaj ...

      też :) Dzień Kobiet nie przeszedł bez echa i u nas, a to za sprawą dużych i małych mężczyzn. Wszystkie Panie i dziewczęta zostały obdarowne kwiatami i słodkościami. Oryginalnym podejściem do świętowania 8 marca wykazał się Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Renaty, wręczając Paniom ... gożdziki i rajstopy, czym oczywiście wywoływał dodatkowy uśmiech na twarzach solenizantek.
      Czytaj więcej
    • Czwartkowe lekcje kinowe

      7 marca wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na multimedialne "Lekcje w kinie" przeprowadzone w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina .
      Czytaj więcej
    • Idą jak burza

      Pierwsza klasa się nie poddaje i nadal realizuje projekt edukacyjny „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” . Kolejne dwa moduły zostały pozytywnie rozpatrzone i uwieńczone certyfikatami 😊
      Czytaj więcej
    • Bezpieczni w sieci

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzi
      Czytaj więcej
    • W trosce o pamięć historyczną

      We wtorek 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 3-5 z Panem Piotrem Ożogiem. Inspiracją do tego wydarzenia był zbliżający się 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Piotr Ożóg przybliżył zebranym ideę i wagę tego Święta, kim byli Żołnierze Wyklęci oraz postać Danuty Siedzikówny. Podczas prelekcji przedstawił również historię obozu NKWD w Trzebusce oraz mordów na części jego jeńców w lasach Sokołowszczyzny.
      Czytaj więcej
    • Nauka poprzez doświadczenie

      Dla uczniów trzech najstarszych klas ciąg dalszy eksperymentów przyrodniczych nastąpił jeszcze tego samego dnia podczas warsztatów w Ekopracowni-Zielone Serce Szkoły, na które zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Trzebosi.
      Czytaj więcej
    • Walentynkowa poczta i fotobudka

      W dniach od 12-16.02.2024 r. działała w naszej szkole poczta walentynkowa przygotowana przez przedstawicieli SU Magdalenę Burdę i Martynę Szuberlę oraz opiekuna Panią Renatę Panek. Do pięknej skrzynki trafiło ponad 300 walentynek.Wszystkie rozdane zostały uczniom w dniu1 6.02. Okazało się, że niektórzy uczniowie otrzymali nawet 15 walentynek.
      Czytaj więcej
    • "Od zimy do zimy po świecie chodzimy ..."

      czyli na kolędniczym szlaku z widowiskiem "KOLĘDA Z TURONIEM" Tegoroczne kolędowanie "Kolędnicy z Dwójki" rozpoczęli 28 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sokołów Małopolski, korzystając z zaproszenia Pana Henryka Kraski - Przewodniczącego Rady Gminy. Obecność Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga, Radnych i licznych zaproszonych Gości, m.in. Dyrektorów Szkół i Prezesów Firm była dla chłopców niezwykle mobilizująca i, mimo tremy, dziarsko się
      Czytaj więcej
    • Matematyczna kartka świąteczna

      Grudzień był kolejnym miesiącem realizacji przez naszych pierwszaków projektu matematycznego. W nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia tym razem projektowali kartkę świąteczną.
      Czytaj więcej
    • Podróż do Krakowa

      Na razie wirtualna :) W ramach projektu "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" tym razem uczniowie i uczennice z kl. I sprawdzali, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - naukę kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywania czasu – można wykorzystać w realnym życiu.
      Czytaj więcej
    • Pierwsze kroki w Świecie Wielkiej Matematyki

      Miło nam poinformować, że nasza klasa I bierze udział w rocznym projekcie edukacyjnym Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki. Celem głównym przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
      Czytaj więcej
    • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

      Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada uroczystą akademią. Młodzież klas V-VIII, prezentując garść historii w oparciu o komentarz, recytacje i krótkie scenki z wykorzystaniem oryginalnych strojów i rekwizytów, przeprowadziła widzów przez burzliwe dzieje naszego narodu od roku 1795 do 1918. Podniosłą atmosferę podkreślała okolicznościowa dekoracja, a także nastrojowa muzyka oraz odśpiewanie przez wszystkich uczestni
      Czytaj więcej
    • Mamy Mistrza!

      W czwartek 9 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem Spotkanie z Mikołajkiem dla klasy II i III szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.
      Czytaj więcej
    • Dzień Tabliczki Mnożenia

      Jak co roku, tak i w tym, 7 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wykazania się poprzez sprawne wykonywanie zadań przygotowanych przez p. Magdalenę Ożóg. Były to między innymi tzw. stacje zadaniowe i domina matematyczne, a wykorzystano także tablety. Młodsi uczniowie otrzymali i pięknie uzupełnili kolorowanki, starsi mogli ćwiczyć sprawność rachunkową, wykonując złożone działania na liczbach
      Czytaj więcej
    • Patriotyczny dublet

      Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” 6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.
      Czytaj więcej
    • #SzkołaPamięta

      Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
      Czytaj więcej
    • Recyklingowy zawrót głowy

      Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.
      Czytaj więcej
    • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

      Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci slubowania o
      Czytaj więcej
    • Nasze jesienne święto

      W naszej szkole, jak co roku, przywitaliśmy jesień, świętując Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie w imprezie, która odbyła się 26 września, udział wzięły klasy 1-3. Organizatorki, Pani Emilia Szeliga i Pani Izabela Naja, przybliżyły historię ziemniaka. Można było poznać wiele ciekawostek na temat tak bardzo popularnego kartofla. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i zabawach. Jednym z nich było
      Czytaj więcej
    • Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży

      19 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Olszową wzięli udział w organizowanej w Trzebusce 19. edycji Patriotycznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podkreślając w ten sposób pamięć o ofiarach mordu NKWD w pobliskich lasach oraz miłość do swojej Małej Ojczyzny.
      Czytaj więcej
    • Dzień Patrona

      Przypadający 18 września Dzień Patrona rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. Następnie podczas uroczystej akademii młodzież kl. 7 i 6, przygotowana przez Pana Sławomira Sondeja, przedstawiła program poświęcony naszemu Patronowi - św. Stanisławowi Kostce.
      Czytaj więcej
    • Wkrótce błogosławieni

      W piątek 8 września podczas uroczystej akademii młodzież klas 7 i 8 pod kierunkiem p. Agnieszki Sondej i p. Beaty Dzwonnik przybliżyła życie Rodziny Ulmów w przededniu jej beatyfikacji.
      Czytaj więcej
    • Zaczynamy nowy rok szkolny

      Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września od udziału w Mszy św. sprawowanej przez ks. Proboszcza Piotra Trelę. Następnie wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez piątoklasistów i ich wychowawczynię Panią Katarzynę Niemiec. W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wątków szkolnych, jak i upamiętniających 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Osobno, ale razem

            Do grona otwartych zwolenników lekcji online dołączyli uczniowie klasy siódmej. Mimo pojawiających się od czasu do czasu utrudnień, systematycznie i niemal w komplecie uczestniczą we wszystkich tego typu spotkaniach.

            W końcu od dawna wiadomo, że razem raźniej, nawet na odległość :)

          • Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!

            Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

            nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

            pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,

            wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża,

            zdrowia w tak trudnym czasie oraz wszelkich potrzebnych łask

            od Zmartwychwstałego Pana Jezusa

          • Zda(o)lni Czwartacy

            Z uwagi na zaistniałą sytuację zagrożenia koronawirusem nauka w szkole stała się niemożliwa, ale za to możliwe okazało się nauczanie zdalne. Wymaga ono od nas wszystkich, uczniów, nauczycieli, rodziców, większego zaangażowania w proces lekcyjny, ale najważniejsze, że wszyscy staramy się podołać wyzwaniu, korzystając z różnorodnych form komunikacji.

          • Bezpieczne surfowanie z Plikiem, Folderem i …

            Panią Basią

            28 lutego uczniowie klas IV - VI wzięli czynny udział w przygotowanym przez Panią Basię miniprojekcie związanym z Dniem Bezpiecznego Internetu. Punktem wyjścia był filmik z Plikiem i Folderem w rolach głównych. Potem uczestnicy rozwiązali jeszcze kilka „basigłówek” i stało się dla nich jasne, że po pierwsze: podczas surfowania w Internecie zawsze należy zachować ostrożność, a po drugie: Internet NIGDY nie zastąpi rodziny i przyjaciół.

          • Walentynki, walentynki

            14 lutego "pełne ręce roboty" miał nasz etatowy Amor (Pani Kasia Niemiec) roznoszący pocztę walentynkową. Ale to dobrze, bo to oznacza, że choć czasem się czubimy, to jednak się lubimy. Lubimy i do tego potrafimy okazać wzajemną sympatię.

            W całej szkole próżno by szukać tego dnia osoby nieobdarowanej prezentem od serca. Warto natomiast poszukać, śledząc zdjęcia, gdzie Amor zgubił buty (podobno czeka nagroda).

          • Pełna kultura

            10 lutego do Rzeszowa na widowisko „W krainie króla lwa” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa wyruszyli uczniowie klas 0 - III, a dzień później dzieci i młodzież na „Bajki” Ignacego Krasickiego (IV – VI) i „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza (VII – VIII).

            Wtorkowy wyjazd ze względów organizacyjnych, i ku uciesze uczniów, uzupełniony został dwugodzinnym pobytem w kręgielni. W ten sposób kultura słowa i kultura fizyczna doskonale się uzupełniły, zaspokajając oczekiwania i nauczycieli, i młodzieży.

          • Spotkanie z iluzjonistą

            7 lutego naszą szkołę odwiedził iluzjonista Ryszard Goclon. W godzinnym programie mistrz zaprezentował wiele sztuczek zręcznościowych: karcianych, z piłeczkami, naczyniami z wodą, kolorowymi chusteczkami, latającymi kulami, metalowymi kółkami i sznureczkami. Swoje występy prowadzone w rytmie energetycznej muzyki dodatkowo ubarwiał humorystycznymi historyjkami, których bohaterami byli nasi koledzy i koleżanki zaproszeni na scenę.

          • Tańce, występy, konkursy …

            Pierwszy dzień lutego upłynął nam pod znakiem zabawy choinkowej. Dla najmłodszych rozpoczęła się ona już w samo południe a prowadziła ją Pani Monika Nizioł, natomiast dla starszych klas trwała od 17.00 do 20.00 i tam DJ była Pani Irena Figiela. Obie Panie zadbały o moc atrakcji, dzięki czemu imprezy były bardzo udane.

          • Kolędowanie i …

            okolędowanie w Świetlicy

            W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy 31 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Świetlicy GOKiC w Kątach Rakszawskich. Oczywiście bardzo chętnie skorzystali z tej propozycji, wziąwszy pod uwagę wspaniałą atmosferę towarzyszącą ubiegłorocznemu spotkaniu.

          • „Wycenieni” i wypoczęci …

            czyli Kolędnicy w Podegrodziu i w Krakowie

            25 stycznia nadszedł czas zmagań w 23. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu koło Nowego Sącza. Nasza „Kolęda z Gwiazdą” została tam „wyceniona” przez jury na III miejsce. BRAWO CHŁOPCY!

          • Pracowite ferie Kolędników

            12 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” po raz kolejny zaprezentowali się na deskach MGOKSiR w Sokołowie Młp., a okazją ku temu był Gminny Koncert Kolęd.

            Kilka dni później, 16 stycznia, „Kolęda z Gwiazdą” z powodzeniem podbijała serca sokołowskich Seniorów przybyłych na tradycyjny Opłatek.

            Z kolei w Dniu Babci Kolędnicy odwiedzili Bank Spółdzielczy i Referat Oświatowy w Sokołowie Młp. oraz firmy „Greinplast” w Krasnem, „Albatros” w Trzebusce i „Styrobud” w Trzebosi https://www.facebook.com/styrobudbetoniarnie , zaś w Dniu Dziadka podopiecznych Domu Opieki Seniora „Leśniówka” w Turzy.

          • Matematyka w wersji świątecznej

            Podczas kiedy my odpoczywaliśmy w czasie przerwy świątecznej, nasze matematyczki, Pani Dyrektor Bożena Chorzępa i Pani Barbara Miazga, sprawdzały zadania, które spłynęły do nich od uczestników szkolnego konkursu „Matematyczny Kalendarz Adwentowy” adresowanego do uczniów klas IV – VIII. Na wyniki wpływ miała przede wszystkim poprawność merytoryczna, ale nie bez znaczenia było również ozdobienie kart odpowiedzi świątecznymi elementami dekoracyjnymi.

          • „Trzej Królowie przyjechali …”

            Z kolędą w parafii

            W Święto Przemienienia Pańskiego „Kolęda z Gwiazdą” rozbrzmiewała najpierw w kaplicy na Podlesiu, a później w kościele parafialnym w Trzebosi.

            Występ we własnym środowisku zawsze jest nie lada wyzwaniem, ale i tym razem Kolędnicy świetnie sobie poradzili, czego najlepszym dowodem były gromkie brawa i pełne uznania komentarze dotyczące całego widowiska.

          • " ...z trzeboski krainy" do Sokołowa

            „Kolędnicy z Dwójki” gośćmi podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp.

            Korzystając z zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. Pana Henryka Kraski, „Kolędnicy z Dwójki” mogli spełnić swoje marzenie i wreszcie pokazać się z nowoopracowanym widowiskiem pt. „Kolęda z Gwiazdą”. Stało się to podczas sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Młp., która odbyła się 30 grudnia https://www.youtube.com/watch?v=_JbFaGQA4ag.

          • Trzy plus jeden, czyli dobry …

            a nawet bardzo dobry występ naszych

            W sobotę 21 grudnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Śpiewajcie i grajcie Mu ...", który odbył się w MGOKSiR w Sokołowie Młp.

            Przedszkolacy, czwartoklasistka Agata Biernat i siódmoklasistka Natalia Tęcza wyśpiewali trzy wyróżnienia w trzech różnych kategoriach wiekowych, natomiast „Kolędnicy z Dwójki” w składzie: Jakub Cisek (kl. VII), Szymon Cisek (kl. VI) , Kacper Ostolski (kl. VI) , Kacper Jurek (kl. VI) , Kamil Dołęga (kl. III) i Janek Ożóg (kl. II) zdobyli I miejsce wśród zespołów.

          • Jest taki dzień …

            W życiu społeczności szkolnej tym najpiękniejszym dniem jest ostatni dzień zajęć bezpośrednio poprzedzający przerwę świąteczną. Właśnie wtedy odbywają się u nas Ogólnoszkolne Spotkanie Opłatkowe i klasowe Wigilie, podkreślające więzy łączące naszą „szkolną Rodzinę”.

            O uroczystą oprawę pierwszej części uroczystości zadbały Panie Renata Panek, Izabela Olszowa oraz Izabela Naja i dzieci z klas 0 – II. Nie zabrakło żłóbka, opłatka, choinki, pięknych życzeń, kolęd i pastorałek, a także nagród dla uczestników konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Później, już w klasach, zasiedliśmy do Wigilii, by wkrótce znów spotkać się na sali gimnastycznej i wspólnie kolędować.

          • Blask światełek, zapach jedliny i pierniczków …

            to niechybny znak , że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

            W atmosferę zbliżających się wielkimi krokami Świąt wprowadził nas wystrój hollu i otwarty 16 grudnia Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który wypełniły przepiękne ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki i pachnące pierniczki. Przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki koordynatorowi – Pani Kasi Niemiec, która do współpracy skutecznie zaangażowała uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

          • „Fizyka wszędzie styka”

            W poniedziałek 9 grudnia uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w niecodziennej lekcji poprowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani. Zajęcia wypełniły ciekawe eksperymenty z fizyki i chemii. Uczestnikom najbardziej podobały się zabawy z ciekłym azotem, helem i wodorem oraz „Kolorowy test”, w którym z powodzeniem udział wzięły siostry, Agata z klasy IV i Oliwia z klasy V.

          • Historia na wyciągnięcie ręki

            5 grudnia uczniowie dwóch najstarszych klas uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Markowej koło Łańcuta. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej, a następnie poznanie Muzeum z przewodnikiem i samodzielne zgłębianie trudnej historii osób z nim związanych, w tym patronów tego miejsca – rodziny Ulmów.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Piątek 29.03.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Projekty

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 267639