• Spotkanie z leśnikiem

      24.06.2024 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w leśnych warsztatach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu "Bagna,lasy i drzewa dla czystego powietrza Podkarpacia!". Z powodu deszczowej pogody zajęcia odbyły się w szkole. Pan Piotr z dużym entuzjazmem prezentował badania przyrodnicze, formy lasu, zwierzęta, roślinny oraz zależności w ekosystemach i ich zagrożeniach. Wszystko to w łatwej i przystępnej formie z dużą ilością zdjęć i fil
      Czytaj więcej
    • W dniu 29 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs matematyczno-przyrodniczy „Z królową nauk na łonie natury” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski. Gościliśmy uczniów z gminy Sokołów Małopolski i gminy Rakszawa, razem siedem trzyosobowych zespołów. Z zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi zmagali się uczniowie klas szóstych i siódmych z nastepujacych szkół:
      Czytaj więcej
    • Morza szum, ptaków śpiew ...

      Uczniowie z klas III - VIII wraz ze swoimi wychowawcami w dniach 27.05.- 28.05.2024 r. odbyli wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Spacerowali po słynnym sopockim molo. Chłodzili się w bryzach morskich, odpoczywali i spacerowali po plaży. Spali i gościli się w Gdyn w hostelu i z widokiem na morze. Z przewodnikiem zwiedzili trasę " Drogi Królewskiej ", zobaczyli najważniejsze zabytki Gdańska. Weszli na zabytkowy statek "Sołdek" - unikatowy zabytek tec
      Czytaj więcej
    • Piknik ekologiczny w SP2

      Piknik Ekologiczny “Ekomajówka” dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie odbył się 9 maja 2024 roku w godzinach 8: 00 – 14:30 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi. W pikniku uczestniczyło około 150 osób: uczniowie szkoły oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebosi, nauczyciele i rodzice.
      Czytaj więcej
    • To już jutro ... Ekomajówka w trzeboskiej Dwójce

      9 maja.2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebosi odbędzie się piknik ekologiczny. Dofinansowanie przedsięwzięcia nasza Gmina otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
      Czytaj więcej
    • Zamieniamy papier na wodę

      Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji zbiórki makulatury w naszej szkole. Przypominamy, że dochód zostanie przekazany na szczytny cel budowy studni głębinowej w Czadzie w Afryce.
      Czytaj więcej
    • Sukces Ósmoklasistów

      W dniu 12 kwietnia reprezentacja klasy ósmej w składzie: Agata Biernat, Martyna Kłosowska i Wiktor Kudła brała udział w Wojewódzkim Konkursie z Języków Obcych „Języki integrują”, który odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem. Była to już XII edycja tego konkursu, w którym biorą udział uzdolnieni językowo uczniowie szkół podstawowych z naszego województwa. Nasi uczniowie startowali zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego.
      Czytaj więcej
    • „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”

      We środę 17 kwietnia uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły odwiedzili Miejski Dom Kultury w Łańcucie i obejrzeli w nim musicale profilaktyczno-dydaktyczne. Był to wyjątkowy wyjazd przepełniony artystycznymi wrażeniami. Nasi podopieczni z klas 0-III oglądnęli spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”, dzięki któremu przenieśli się do świata pełnego tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Na uczniów z klasy IV-VIII czekała ponadczasowa komedia Al
      Czytaj więcej
    • Teatrzykowe ,,Przygody Koziołka Matołka”

      W środę 27 marca naszą szkołę odwiedził ... Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka" na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale również brały w nim czynny udział, wykonujac różne zadania. Jednym z nich było podkucie Koziołka. Widzowie poznali też polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dołą
      Czytaj więcej
    • Prace plastyczne nagrodzone

      Rozstrzygnięty został IV Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Sokołów Małopolski Oczami Dziecka" pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzeja Ożoga. Niezmiernie miło nam jest poinformować, że z naszej szkoły na konkurs zostały zgłoszone dwie prace i obie zostały nagrodzone. I miejsce w plastycznych potyczkach zdobył Aleksander Figiela, który namalował kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Sokołowie Małopolskim. Drugą pracę
      Czytaj więcej
    • Wielka Liga Czytelników – mamy laureatów!

      Wśród prawie 15 tysięcy Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników z całej Polski znalazło się 17 uczniów z naszej szkoły. Każda przeczytana książka jest sukcesem, zwłaszcza w czasach, kiedy sztuczna inteligencja chce nami zawładnąć. Dlatego należy walczyć o rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można osiągnąć, czytając książki.
      Czytaj więcej
    • W duchu zbliżającej się Wielkanocy

      Doniosłość nadchodzących świąt uczciliśmy ogólnoszkolnym spotkaniem. W pierwszej części drugoklasiści aktorsko odegrali minisprzeczkę między kurkami a zajączkiem zakończoną wesołymi życzeniami.
      Czytaj więcej
    • Szalony wiosenny tydzień

      Od 18 do 22 marca w naszej szkole trwał Szalony wiosenny tydzień pod hasłem Przyłącz się! Rusz głową! Zaszalej! zainicjonowany przez RSU i jej opiekuna p. Renatę Panek.
      Czytaj więcej
    • Czas rekolekcji

      14 i 15 marca przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Śpiewająco porowadził je dla nas ks. Paweł Pratko - wikariusz parafii Nienadówka. Podczas pierwszego dnia nauk rekolekcjonista zwrócił uwagę na ludzkie słabości oddalające nas od Boga, ale i na skuteczne kroki pomagające nam wracać na dobrą drogę i budować właściwą hierarchię wartości, wszystko to obrazując czytelnymi rekwizytami i angażując uczestników.
      Czytaj więcej
    • Kiedyś goździk i rajstopy, dzisiaj ...

      też :) Dzień Kobiet nie przeszedł bez echa i u nas, a to za sprawą dużych i małych mężczyzn. Wszystkie Panie i dziewczęta zostały obdarowne kwiatami i słodkościami. Oryginalnym podejściem do świętowania 8 marca wykazał się Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Renaty, wręczając Paniom ... gożdziki i rajstopy, czym oczywiście wywoływał dodatkowy uśmiech na twarzach solenizantek.
      Czytaj więcej
    • Czwartkowe lekcje kinowe

      7 marca wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na multimedialne "Lekcje w kinie" przeprowadzone w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina .
      Czytaj więcej
    • Idą jak burza

      Pierwsza klasa się nie poddaje i nadal realizuje projekt edukacyjny „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” . Kolejne dwa moduły zostały pozytywnie rozpatrzone i uwieńczone certyfikatami 😊
      Czytaj więcej
    • Bezpieczni w sieci

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzi
      Czytaj więcej
    • W trosce o pamięć historyczną

      We wtorek 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 3-5 z Panem Piotrem Ożogiem. Inspiracją do tego wydarzenia był zbliżający się 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Piotr Ożóg przybliżył zebranym ideę i wagę tego Święta, kim byli Żołnierze Wyklęci oraz postać Danuty Siedzikówny. Podczas prelekcji przedstawił również historię obozu NKWD w Trzebusce oraz mordów na części jego jeńców w lasach Sokołowszczyzny.
      Czytaj więcej
    • Nauka poprzez doświadczenie

      Dla uczniów trzech najstarszych klas ciąg dalszy eksperymentów przyrodniczych nastąpił jeszcze tego samego dnia podczas warsztatów w Ekopracowni-Zielone Serce Szkoły, na które zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Trzebosi.
      Czytaj więcej
    • Walentynkowa poczta i fotobudka

      W dniach od 12-16.02.2024 r. działała w naszej szkole poczta walentynkowa przygotowana przez przedstawicieli SU Magdalenę Burdę i Martynę Szuberlę oraz opiekuna Panią Renatę Panek. Do pięknej skrzynki trafiło ponad 300 walentynek.Wszystkie rozdane zostały uczniom w dniu1 6.02. Okazało się, że niektórzy uczniowie otrzymali nawet 15 walentynek.
      Czytaj więcej
    • "Od zimy do zimy po świecie chodzimy ..."

      czyli na kolędniczym szlaku z widowiskiem "KOLĘDA Z TURONIEM" Tegoroczne kolędowanie "Kolędnicy z Dwójki" rozpoczęli 28 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sokołów Małopolski, korzystając z zaproszenia Pana Henryka Kraski - Przewodniczącego Rady Gminy. Obecność Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga, Radnych i licznych zaproszonych Gości, m.in. Dyrektorów Szkół i Prezesów Firm była dla chłopców niezwykle mobilizująca i, mimo tremy, dziarsko się
      Czytaj więcej
    • Matematyczna kartka świąteczna

      Grudzień był kolejnym miesiącem realizacji przez naszych pierwszaków projektu matematycznego. W nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia tym razem projektowali kartkę świąteczną.
      Czytaj więcej
    • Podróż do Krakowa

      Na razie wirtualna :) W ramach projektu "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" tym razem uczniowie i uczennice z kl. I sprawdzali, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - naukę kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywania czasu – można wykorzystać w realnym życiu.
      Czytaj więcej
    • Pierwsze kroki w Świecie Wielkiej Matematyki

      Miło nam poinformować, że nasza klasa I bierze udział w rocznym projekcie edukacyjnym Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki. Celem głównym przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
      Czytaj więcej
    • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

      Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada uroczystą akademią. Młodzież klas V-VIII, prezentując garść historii w oparciu o komentarz, recytacje i krótkie scenki z wykorzystaniem oryginalnych strojów i rekwizytów, przeprowadziła widzów przez burzliwe dzieje naszego narodu od roku 1795 do 1918. Podniosłą atmosferę podkreślała okolicznościowa dekoracja, a także nastrojowa muzyka oraz odśpiewanie przez wszystkich uczestni
      Czytaj więcej
    • Mamy Mistrza!

      W czwartek 9 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem Spotkanie z Mikołajkiem dla klasy II i III szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.
      Czytaj więcej
    • Dzień Tabliczki Mnożenia

      Jak co roku, tak i w tym, 7 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wykazania się poprzez sprawne wykonywanie zadań przygotowanych przez p. Magdalenę Ożóg. Były to między innymi tzw. stacje zadaniowe i domina matematyczne, a wykorzystano także tablety. Młodsi uczniowie otrzymali i pięknie uzupełnili kolorowanki, starsi mogli ćwiczyć sprawność rachunkową, wykonując złożone działania na liczbach
      Czytaj więcej
    • Patriotyczny dublet

      Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” 6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.
      Czytaj więcej
    • #SzkołaPamięta

      Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
      Czytaj więcej
    • Recyklingowy zawrót głowy

      Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.
      Czytaj więcej
    • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

      Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci slubowania o
      Czytaj więcej
    • Nasze jesienne święto

      W naszej szkole, jak co roku, przywitaliśmy jesień, świętując Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie w imprezie, która odbyła się 26 września, udział wzięły klasy 1-3. Organizatorki, Pani Emilia Szeliga i Pani Izabela Naja, przybliżyły historię ziemniaka. Można było poznać wiele ciekawostek na temat tak bardzo popularnego kartofla. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i zabawach. Jednym z nich było
      Czytaj więcej
    • Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży

      19 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Olszową wzięli udział w organizowanej w Trzebusce 19. edycji Patriotycznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podkreślając w ten sposób pamięć o ofiarach mordu NKWD w pobliskich lasach oraz miłość do swojej Małej Ojczyzny.
      Czytaj więcej
    • Dzień Patrona

      Przypadający 18 września Dzień Patrona rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. Następnie podczas uroczystej akademii młodzież kl. 7 i 6, przygotowana przez Pana Sławomira Sondeja, przedstawiła program poświęcony naszemu Patronowi - św. Stanisławowi Kostce.
      Czytaj więcej
    • Wkrótce błogosławieni

      W piątek 8 września podczas uroczystej akademii młodzież klas 7 i 8 pod kierunkiem p. Agnieszki Sondej i p. Beaty Dzwonnik przybliżyła życie Rodziny Ulmów w przededniu jej beatyfikacji.
      Czytaj więcej
    • Zaczynamy nowy rok szkolny

      Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września od udziału w Mszy św. sprawowanej przez ks. Proboszcza Piotra Trelę. Następnie wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez piątoklasistów i ich wychowawczynię Panią Katarzynę Niemiec. W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wątków szkolnych, jak i upamiętniających 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Utalentowani i odważni są wśród nas!


            Jury w składzie: p. Katarzyna Niemiec, p. Izabela Naja i p. Izabela Woś 23 stycznia ogłosiło wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z Wysokości”. Oto lista nagrodzonych z podziałem na kategorie wiekowe:

             

            KATEGORIA I – przedszkole

            Miejsce I (ex aequo): Zuzanna Tęcza; Julia Jurek

          • Siostry Natalia i Zuzanna Tęcza znów nagrodzone!

            12 stycznia poznaliśmy listę laureatów II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu i grajcie Mu", na który wpłynęło aż sto nagrań. Wśród wyróżnionych przez jury w składzie:

            p. Beata Kraska-Kosiara – sopran, instruktor śpiewu w Szkole Wokalno-Aktorskiej w Krakowie,

            p. Dagmara Moskwa – sopran, instruktor wokalny,

          • By tradycji stało się zadość

            Obchodzone 6 stycznia Święto Trzech Króli było okazją do „pokolędowania” przez „Kolędników z Dwójki” w rodzinnej parafii, a kilka dni później także w UGiM w Sokołowie Młp. oraz w lokalnej firmie „Styrobud”.

            Warto podkreślić, że właśnie ta niezwykła życzliwość i gościnność Gospodarzy oraz „domowników” są dla chłopców najlepszą nagrodą i motywacją zarówno do pielęgnowania pięknej tradycji nawet w trudnych okolicznościach, jak i do udziału w konkursach on-line. Dlatego jeszcze raz DZIĘKUJEMY za otwarte dla nas serca:)

          • #Gaszyn Challenge – wyzwanie przyjęte!

            Robimy pompki i przysiady!

            Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie zaprosiła nas do podjęcia wyzwania #Gaszyn Challenge, a my podjęliśmy rękawicę.

            Kto nie wierzy, niech obejrzy filmik:

            20210107_114101_W.mp4

            Wszystko po to, by wspomóc walkę o Pana Michała Matyję z Brzózy Królewskiej, który w kwietniu 2020 roku uległ wypadkowi samochodowemu i wymaga intensywnej rehabilitacji.

          • Kolejne sukcesy przedszkolaków

            i nie tylko …

            Przedszkolaki w dalszym ciągu starają się godnie reprezentować naszą szkołą. Przemawiają za tym wyniki IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Raniżowie, gdzie uzyskali dwa I miejsca oraz dwa wyróżnienia. Jak widać, kolędowanie jest im bliskie. Część w dalszym ciągu preferowała "domowe studio nagrań", za co p. Iza składa podziękowania na ręce rodziców. Jednak znaleźli się też śmiałkowie podejmujący wyzwanie nagrania w warunkach szkolnych, czemu również udało sprostać. Przedszkolaki, oby tak dalej! Wasza Pani Wychowawczyni jest z Was dumna, my również. A oto wyniki:

          • To dzięki Wam!

            2 XII 2020 - ostatni dzień konkursu "1000 powodów, by czytać"

            Radio Rzeszów - Rozmowa Małgorzaty Iwanickiej z Agnieszką Sondej i Renatą Panek

            VID-20201202-WA0011.mp4


            10 XII 2020 - po ogłoszeniu oficjalnych wyników "1000 powodów, by czytać"

            Radio Rzeszów - Rozmowa Małgorzaty Iwanickiej z Beatą Dzwonnik

          • Mamy to!!!

            Po trzydziestu jeden dniach głosowania i pięciu dniach oczekiwania na oficjalne ogłoszenie wyników z radością komunikujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi jest jednym z pięciu wygranych w ogólnopolskim konkursie Empiku "1000 powodów, by czytać".

            Z całego serca DZIĘKUJEMY za KAŻDY oddany na nas głos, a było ich w sumie ... ponad dziesięć tysięcy!

          • Podwójny sukces Zuzi Tęczy

            Nauka zdalna wyraźnie wyhamowała udział uczniów w konkursach, na szczęście naszą szkołę godnie reprezentują przedszkolacy.

            Szczególne brawa należą się Zuzi Tęczy. Podopieczna Pani Izabeli Nai dwukrotnie została nagrodzona w konkursach wokalnych w wersji on-line. Najpierw, 10 listopada, wywalczyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Raniżowie, a dwa dni później wyróżnienie w II Międzygminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Historia Polski Nutami Pisana” w Sokołowie Młp. Do obu konkursów zgłoszone zostało wykonanie piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, a jej nagranie, jak podkreśla Pani Iza, odbyło się „w najbardziej sprzyjających, bezstresowych warunkach, czyli w domu”.

          • UWAGA KONKURS!

            Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele SP nr 2 w Trzebosi!

            Nasza szkoła bierze udział w organizowanym przez Empik konkursie „1000 powodów, by czytać”. Zajęcie miejsca w pierwszej piątce stwarza nam szansę wygrania wielu książek dla naszej biblioteki. Głosowanie trwa do 2 grudnia 2020 roku (do godz. 23:59), a ostateczne wyniki poznamy 7 grudnia.Możecie nam w tym pomóc!

          • Wielkie testowanie

            Z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dzięki Pani Dyrektor i Pani Basi również w naszej szkole odbyło się wielkie testowanie, któremu poddani zostali wszyscy uczniowie klas IV-VIII oraz ... dorośli. Oprócz biegłej znajomości tabliczki mnożenia pomocna okazywała się również znajomość podstawowych pojęć matematycznych, takich jak: wielokrotność, dzielniki, liczby pierwsze. Urozmaicona, oparta na elementach zabawowych formuła konkursu częściowo niwelowała wkradający się stres i w rezultacie we wszystkich grupach wyłonieni zostali Mistrzowie. O ile oczekiwania wobec uczniów (szczególnie najstarszych klas) były nieco wyższe, o tyle nauczyciele (i umysły ścisłe, i humaniści) udowodnili, że liczyć umieją.

          • Z Patronem w nowy rok szkolny

            18 września obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – św. Stanisława Kostki.

            Uroczystość w całości odbyła się w miejscowej Kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, a o oprawę artystyczną zadbały Panie Kasia Niemiec i Monika Sidor przy muzycznym wsparciu Pani Izy Piersiak. Centralnym punktem obchodów była msza św. z udziałem Pocztu Sztandarowego, w czasie której ks. Mariusz wygłosił okolicznościową homilię i dokonał poświęcenia, zdobiącej na co dzień hol szkolny, płaskorzeźby z wizerunkiem świętego. W dalszej części młodzież z klasy VII i VIII zaprezentowała oparty na życiorysie Patrona montaż słowno-muzyczny ubogacony przez czwarto- i piątoklasistów chóralnym wykonaniem hymnu szkoły.

          • Kto we wtorek przybył w kropki ubrany …

            ten z uśmiechem był witany!

            15 IX - International Dot Day,

            czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

            - święto kreatywności, odwagi i zabawy…

            Nauczyciele i pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.

          • Ruszyła maszyna po szynach ...

            1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021.

            Dostosowując się do zaleceń epidemicznych, wspólną uroczystość zaplanowaliśmy na placu szkolnym, niestety z powodu niesprzyjającej pogody odbyły się tylko klasowe spotkania z wychowawcami. Najbardziej zawiedzeni byli odpowiedzialni za część artystyczną piątoklasiści, którzy przygotowali własną wersję "Lokomotywy" Juliana Tuwima, wcielając się w role pasażerów powracających z wakacji. Musieli oni zadowolić się szybką sesją fotograficzną, do której, mimo deszczu, dołączyli również uczniowie dwóch najstarszych klas.

          • Dziwny koniec, ale koniec

            Kiedy rozstawaliśmy się 12 marca nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że w szkole ponownie spotkamy się dopiero 26 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego. A jednak tak się stało. Do tego rozdanie świadectw, nagród, listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców odbyło się w zaciszu sal, wyłącznie w gronie koleżanek i kolegów z klasy oraz wychowawcy. Z jednej strony towarzyszyła nam radość z końcoworocznych efektów pracy i rozpoczynających się właśnie wakacji, ale z drugiej pozostał pewien niedosyt spowodowany chociażby brakiem uroczystej oprawy tego dnia i pożegnania absolwentów. Na szczęście, korzystając ze słonecznej pogody i uroków szkolnego podwórka, można było utrwalić te chwile na fotografiach, o co zadbała Pani Kasia.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Sobota 27.07.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Projekty

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 291980