• Wielkie testowanie

• Z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dzięki Pani Dyrektor i Pani Basi również w naszej szkole odbyło się wielkie testowanie, któremu poddani zostali wszyscy uczniowie klas IV-VIII oraz ... dorośli. Oprócz biegłej znajomości tabliczki mnożenia pomocna okazywała się również znajomość podstawowych pojęć matematycznych, takich jak: wielokrotność, dzielniki, liczby pierwsze. Urozmaicona, oparta na elementach zabawowych formuła konkursu częściowo niwelowała wkradający się stres i w rezultacie we wszystkich grupach wyłonieni zostali Mistrzowie. O ile oczekiwania wobec uczniów (szczególnie najstarszych klas) były nieco wyższe, o tyle nauczyciele (i umysły ścisłe, i humaniści) udowodnili, że liczyć umieją.