• Pamięć to też miłość

• 19 września młodzież naszej szkoły wchodząca w skład Pocztu Sztandarowego i Rady Samorządu Uczniowskiego oraz pani dyrektor Bożena Chorzępa i pani Izabela Olszowa wzięli udział w patriotyczno-religijnej uroczystosci w Turzy koło Sokołowa Małopolskiego, gdzie upamiętniono ofiary masowych egzekucji prowadzonych przez sowieckie NKWD na więźniach obozu w Trzebusce.

Poniżej krótka relacja TVP3 Rzeszów:

• "... aby zostawić trwały ślad"

• W piątek 17 września świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - św. Stanisława Kostki.

Inspiracją dla przygotowujących uroczystość szóstoklasistów stały się wypowiedziane kilka lat temu, ale wciąż aktualne, słowa papieża Franciszka: "Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby "wegetować", aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić trwały ślad".

Taką właśnie postawę pełną wysiłku, odwagi, gorliwości i determinacji prezentował nasz Patron, św. Stanisław Kostka, pozostawijąc po sobie piękny ślad swojej świętości, o czym przypomnieli nam Wiktor i Janek, wcielający się w role bohaterów współczesnej scenki spotkania pana Kazimierza z Waldkiem.

Było i poważnie, i wesoło, i refleksyjnie. Teraz czas na nasze piękne, twałe ślady.

• Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty

• 1 września Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Mariusza Korbeckiego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. W szkole powitali nas uczniowie klasy piątej, którzy pod okiem wychowawczyni, p. Izabeli Olszowej, przygotowali krótki program artystyczny, oraz p. dyrektor Bożena Chorzępa, która przede wszystkim wyraziła nadzieję na bezpieczne dzisięciomiesięczne nauczanie stacjonarne i życzyła wszystkim wspaniałej przygody zwieńczonej sukcesami edukacyjnymi.