• Czas rekolekcji

     • 14 i 15 marca przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Śpiewająco porowadził je dla nas ks. Paweł Pratko - wikariusz parafii Nienadówka. Podczas pierwszego dnia nauk rekolekcjonista zwrócił uwagę na ludzkie słabości oddalające nas od Boga, ale i na skuteczne kroki pomagające nam wracać na dobrą drogę i budować właściwą hierarchię wartości, wszystko to obrazując czytelnymi rekwizytami i angażując uczestników.

      Drugiego dnia rekolekcji duchowo przeszliśmy Drogę Krzyżową w oparciu o oryginalną prezentację multimedialną, uświadamiającą, czym my dziś ranimy Jezusa, ale przede wszystkim, że wszyscy jesteśmy przez Boga kochani miłością bezwarunkową.

      Podbudowani naukami wracamy do nauki, która jest, jak podkreślił ks. Paweł, największym obowiązkiem młodego człowieka.

     • Kiedyś goździk i rajstopy, dzisiaj ...

     • też :)

      Dzień Kobiet nie przeszedł bez echa i u nas, a to za sprawą dużych i małych mężczyzn. Wszystkie Panie i dziewczęta zostały obdarowne kwiatami i słodkościami. Oryginalnym podejściem do świętowania 8 marca wykazał się Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Renaty, wręczając Paniom ... gożdziki i rajstopy, czym oczywiście wywoływał dodatkowy uśmiech na twarzach solenizantek.

     • Czwartkowe lekcje kinowe

     • 7 marca wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na multimedialne "Lekcje w kinie" przeprowadzone w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina .

      Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach "Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu". Zostały one podzielone na dwie części. W pierwszej, prowadzonej przez zawodowego aktora, dzieci dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy i zobaczyły, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym. Odkryły również, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Ponadto aktywnie uczestniczyły w zagadkach dubbingowych dotyczących ich ulubionych bohaterów filmowych oraz razem z prowadzącym wykonywały ćwiczenia na dykcję.W części drugiej uczniowie obejrzeli film pt. „Po prostu super”. Była to barwna opowieść z wartką akcją, która wspaniale pokazała, że nie trzeba być SUPER i posiadać super mocy, by być dobrym, pomocnym i wartościowym dzieckiem.

      Z kolei klasy IV-VIII wzięły udział w warsztatach "Na jaki film do kina, czyli o gatunkach filmowych". Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać bądź utrwalić podstawowe pojęcia filmowe, m.in. czym jest gatunek filmowy, a czym  hybryda  filmowa, dowiedzieć się, czy film historyczny można traktować jak podręcznik do historii, jaka jest różnica między budowaniem napięcia w horrorze, a budowaniem napięcia w thrillerze, jakie są rodzaje komizmu i czym jest film anime. Następnie  obejrzeli film pt. „Biegnij, Amelio!” - wzruszającą i zabawną opowieść o potrzebie samorealizacji.

     • Idą jak burza

     • Pierwsza klasa się nie poddaje i nadal realizuje projekt edukacyjny „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” .

      Kolejne dwa moduły zostały pozytywnie rozpatrzone i uwieńczone certyfikatami 😊

       

      Moduł „ Matematyka na basenie”.

      W trakcie pracy uczniowie poznawali różne rodzaje basenów, zawody typu ratownik/ratowniczka czy pływak/pływaczka. Uczyli się porównywania i poszerzania wiedzy związanej ze sportem uprawianym zawodowo. Wykonywali zadania związane z praktycznymi elementami, takimi jak długości, miary czy czas.

       

      „Matematyka w budowaniu klocków”.

      W trakcie realizowania tego modułu uczniowie budowali z klocków zgodnie z planami i ustalonymi zasadami. Szukali matematyki zarówno podczas zabaw klockami, jak i w ich wyglądzie. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że znajomość zagadnień matematycznych typu symetria, rytmy czy bryły jest pomocna w zabawie i realizowaniu ciekawych projektów związanych z budownictwem. Pokazuje bliskość i obecność tej nauki w życiu dzieci.