• Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych ogólnopolskiego turnieju BRD, które odbyły się 20 kwietnia w Sokołowie Młp na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie Martyna Szuberla, Martyna Staszkiewicz, Kacper Kurasiński oraz Filip Kondziołka wywalczyła I miejsce – gr. młodsza - tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu turnieju. W eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Łące 25 kwietnia, nasza drużyny, w nieco zmienionym składzie (Martynę Staszkiewicz zastąpiła Lena Jacek), zdobyła II miejsce. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu!

      Eliminacje gminne

      Etap powiatowy

     • Zaświeciliśmy się na niebiesko

     • Trzeciego kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego wyjątkowego dnia założyliśmy ubrania w kolorze niebieskim. Był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Dla uczniów zostały przygotowane filmy edukacyjne, gazetka tematyczna, kolorowanka, a także sensoryczny stolik. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmienych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. 

     • Na spotkanie z przygodą, przyrodą i św. Mikołajem

     • W dniu 30 listopada 2023 r. w związku ze zbliżającymi się mikołajkami nasi przedszkolacy i uczniowie z klas I-III wyjechali do tajemniczej Wioski Appaloosa. Na łonie natury, w otoczeniu pięknych drzew odbyły się tam warsztaty twórcze, na których dzieci wykonały ozdobne, świąteczne stroiki. Zabrały je później ze sobą do domu. Następnie została zorganizowana sesja zdjęciowa na tle cudnych aranżacji świątecznych. Rodzice dzieci dostali linki do zdjęć.Nie był to koniec atrakcji ...każde dziecko miało okazję skorzystać z przejażdżki konnej .

      Pobyt zakończył się wspólnym ogniskiem, smażeniem kiełbasek (oraz naleśników z inicjatywy naszego wspaniałego kierowcy p.Tomasza Deca). Podczas pobytu dzieci miło spędziły czas na nietypowym placu zabaw, gdzie gotowały zupy błotne i głaskały zwierzęta znajdujące się na terenie wioski. Niespodzianką były paczki osobiście wręczone przez św. Mikołaja.

      Zachwycone, dotlenione i wybawione dzieci wróciły bezpiecznie do domów.Organizatorem wyjazdu i upominków dla dzieci byla Renata Panek .