• III miejsce w konkursie plastycznym

     • 9 listopada 2021 roku w Raniżowie odbyło się podsumowanie Otwartego Konkursu Plastycznego „11 Listopada – Święto Niepodległości”, który zostały zorganizowany przez Wójta Gminy Raniżów Władysława Grądziela oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. W konkursie z naszej szkoły wziął udział Ksawery Cymerys, który w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce (ex aequo).

      Ksawery Cymerys przygotował pracę plastyczną pod kierunkiem Pani Agnieszka Sondej.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

     • Wystarczy mała iskierka

     • II edycja akcji "Polskie smyki dzieciom z Afryki"

      To już II edycja akcji "Polskie smyki dzieciom z Afryki" organizowanej przez Fundację Pro Spe oraz Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Plaster Miodu".

      Ubiegły rok szkolny pokazał nam, że wystarczy mała iskierka, by rozpalić w sercach dzieci chęć niesienia pomocy. Cieszymy się, że mają one w sobie nadal tyle zapału do dzielenia się dobrem ze swoimi rówieśnikami z najdalszych zakątków świata. Aby ten płomień nie zgasł, to my, dorośli, musimy o niego dbać i podtrzymywać, dając dobry przykład.

      W Kamerunie i Republice Środkowej Afryki nawet gdyby znalazły się pieniądze na opatrunki czy przybory szkolne (o co też jest trudno), to po prostu tam tych rzeczy nie można kupić lub są zbyt drogie.

      Mamy nadzieję, że dzięki Wam wiele uśmiechów pojawi się na buziach dzieci.

      Jednak zanim będą się one cieszyć z otrzymanych darów, minie trochę czasu. Podróż paczek przez ocean trwa nawet do 2 miesięcy i uzależniona jest od pogody.

      A oto krótka relacja filmowa z dotarcia darów zbieranych w I edycji:

      https://www.facebook.com/FundacjaProSpe/videos/644698770270614

       

     • Na patriotyczną nutę

     • Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

      6 listopada 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i pieśni zawierających treści patriotyczne, stanowiących ważny element narodowego dziedzictwa oraz upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do konkursu przystąpili soliści ze szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór patriotyczny, który komisja oceniała uwzględniając: dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych, walory głosowe, własną interpretację utworu, muzykalność jak również indywidualność artystyczną. W komisji obradowali: Marta Fitał - przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej, Józefa Sałek - emerytowany Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Raniżowie oraz Dariusz Sobolewski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie

      Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów przygotowanych przez panią Izabelę Woś: Paweł Kudła, Magdalena Burda, Diana Jagusztyn, Julia Prucnal oraz Jagoda Stafa. Występ ten był dla wszystkich ogromnym przeżyciem, dając dzieciom wiele radości.  Była to też okazja do integracji z innymi wykonawcami oraz wymiany muzycznych doświadczeń.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie dziękujemy za możliwość występu.

     • Wyróżnienie dla Tosi

     • Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

      5 listopada 2021 roku na sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyła się 9. edycja Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej,  do udziału w którym zgłosiło się prawie 50 uczestników z województwa podkarpackiego.

      Zadaniem każdego z nich było wykonanie jednej piosenki w języku polskim dopasowanej formą i treścią do wieku oraz możliwości wokalnych. Występy oceniane były przez jury w składzie: Marta Kloc, Magdalena Białorucka-Ogorzelec i Piotr Grygiel w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI i  VII-VIII.

      Naszą szkołę reprezentowała drugoklasistka, Antonina Ożóg, która wyśpiewała sobie wyróżnienie, w nagrodę otrzymując pamiątkowy dyplom oraz słuchawki. Do występu uczennicę przygotowała pani Izabela Woś. Gratulujemy i życzymy kolejnych śpiewających sukcesów.

     • Konkurs wokalny w Raniżowie

     • Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Wójt Gminy Raniżów 16 października 2021 roku zorganizowali VII edycję Gminnego Konkursu Piosenki „Śpiewamy przeboje naszych rodziców lata 70’ 80’ 90’. Uczestnicy biorący udział w konkursie oceniani byli w czterech kategoriach przez komisję w składzie: Piotr Miłosz - instruktor instrumentalno-wokalny, wykonawca muzyczny; Marta Fitał - przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej; Maria Zawada - nauczyciel Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim oraz Józefa Sałek - emerytowany Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Raniżowie.

      Szkołę Podstawową nr 2 w Trzebosi reprezentowały trzy uczennice: Antonina Ożóg i Jagoda Stafa z klasy drugiej oraz Diana Jagusztyn z klasy trzeciej. Wszystkie dziewczynki swoimi wykonaniami wyśpiewały sobie miejsca na podium. Antonina Ożóg, śpiewając piosenkę zespołu Fasolki pt. „Duchy łakomczuchy”, oraz Jagoda Stafa z piosenką „Koronkowa lambada” zdobyły III miejsca, a Diana Jagusztyn piosenką pt. „Zuzia lalka nieduża” wyśpiewała sobie II miejsce (ex aequo). Uczennice do występu przygotowała pani Izabela Woś.

      Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie za możliwość występu, a dziewczętom życzymy kolejnych śpiewających sukcesów.

     • Bukiet pięknych życzeń

     • i spooora dawka dobrego humoru z okazji Dnia Nauczyciela

      Dzień Komisji Edukacji Narodowej był okazją do złożenia wszystkim naszym paedagogom i pracownikom szkoły podziękowań za ich trud i serce wkładane w codzienną pracę. Do pięknych życzeń Samorząd Uczniowski dołączył równie piękne, personalizowane kubeczki, a przygotowujący tegoroczą uroczystość ósmoklasiści - sporą dawkę dobrego humoru, ujawniając przy tym (dzięki p. Kasi Niemiec) ukryte talenty aktorskie.

      Pięknie dziękujemy :)

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

      11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się w naszej szkole pierwszego oraz czwartego października 2021.

      W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie również z oddziału przedszkolnego. Pierwszego dnia młodsi wykonywali ciekawe karty pracy – malowanki, wykreślanki, labirynty, uczniowie starszych klas uzupełniali losy z tabliczką mnożenia, pracowali na tablicach interaktywnych, bawili się w na terenie szkoły, rozwiązując zadania, grali w matematyczne gry np. karciane, rozwiązywali łamigłówki. Natomiast4 października wyruszyły na teren szkoły Patrole Egzaminacyjne (Egzaminatorami byli uczniowie), które przepytywały wszystkich z tabliczki mnożenia, również dorosłych. Nagrodą za poprawną odpowiedź był słodki cukierek.

     • Święto Muzyki

     • Dnia pierwszego października na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto to jednoczy ludzi na całej kuli ziemskiej od 1975, kiedy to Yehudi Menuhin – ówczesny Prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki działającej przy UNESCO ustanowił obchody tego dnia. Celem tego święta jest ukazanie wyjątkowości muzyki i walorów, jakie ze sobą niesie oraz promocja muzyków, tych doświadczonych, jak i debiutantów.

      Chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi  przynieśli instrumenty muzyczne, które rozbrzmiewały podczas przerw, umilając nam czas. Głównym punktem obchodów tego dnia była akademia przygotowana przez muzyków naszej szkoły. Była to okazja, aby zobaczyć, poczuć, a przede wszystkim usłyszeć muzykę.

      Mieliśmy okazję posłuchać zarówno instrumentalistów, jak i wokalistów. Zaśpiewali dla nas: Maksymilian Baran piosenkę Fasolek pt. „Wujcio wariatuńcio”, Jagoda Stafa piosenkę pt. „Koronkowa lambada”, Diana Jagusztyn piosenkę pochodzącą z bajki „Księżniczka i żabka” pod tytułem „Prawie udało się” oraz grupa przedszkolna, wykonując piosenki pod tytułem „Pieski małe dwa” i „Jestem małym przedszkolakiem”. Natomiast swoje umiejętności gry na instrumentach zaprezentowali: Antonina Ożóg – grając na skrzypcach, Jan Ożóg – grając na akordeonie, Paweł Nowak – grając na dzwoneczkach naciskalnych oraz Wiktor Kudła i Filip Ryzner – grając w dwugłosie na fletach prostych. Uczniowie oprócz rozrywkowej muzyki mieli okazję posłuchać pieśni „Dzwoń dzwoneczku” Ludomira Różyckiego do słów Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu pani Izabeli Woś – organizatorki obchodów tego dnia u nas w szkole.

      Na koniec akademii każdy z uczniów miał okazję wcielić się w rolę muzyka i być może odkryć nowe talenty, wspólnie z innymi muzykując na instrumentach perkusyjnych, gitarze elektrycznej czy kontrabasie. Podczas obchodów tego dnia było muzycznie, tanecznie i przede wszystkim wesoło. Chcielibyśmy, aby ten dzień był przypomnieniem, jak ważną dziedziną naszego życia jest muzyka i mamy nadzieję, że dzięki tym obchodom odkryliśmy kolejne muzyczne dusze w naszej szkole.

      Z okazji tego dnia uczniowie, grono pedagogiczne oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi życzą wszystkim muzykom wspaniałych koncertów, a melomanom niezapomnianych muzycznych wrażeń.

     • „English Special Days”

     • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „English Special Days”, którego autorką jest pani Magdalena Wróblewska. Jest on skierowany do uczniów klas 1 – 3. Główne cele to budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na lekcjach języka angielskiego scenariuszy zajęć „dni nietypowych”, np. dzień jabłka, dzień jeża, dzień kolorów, czy dzień dinozaura, poszerzanie słownictwa czynnego u dzieci, jak również pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie. Na zajęciach będą wykorzystywane ciekawe, pobudzające wyobraźnię materiały dydaktyczne, a dzieci, przyswajając wiadomości, będą się jednocześnie doskonale bawiły. Na zakończenie projektu, który potrwa cały rok szkolny, przedstawimy na szkolnej stronie internetowej fotorelację.

     • Pamięć to też miłość

     • 19 września młodzież naszej szkoły wchodząca w skład Pocztu Sztandarowego i Rady Samorządu Uczniowskiego oraz pani dyrektor Bożena Chorzępa i pani Izabela Olszowa wzięli udział w patriotyczno-religijnej uroczystosci w Turzy koło Sokołowa Małopolskiego, gdzie upamiętniono ofiary masowych egzekucji prowadzonych przez sowieckie NKWD na więźniach obozu w Trzebusce.

      Poniżej krótka relacja TVP3 Rzeszów:

      https://www.facebook.com/tvp.rzeszow/videos/1181653285659492 

       

     • "... aby zostawić trwały ślad"

     • W piątek 17 września świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - św. Stanisława Kostki.

      Inspiracją dla przygotowujących uroczystość szóstoklasistów stały się wypowiedziane kilka lat temu, ale wciąż aktualne, słowa papieża Franciszka: "Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby "wegetować", aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić trwały ślad".

      Taką właśnie postawę pełną wysiłku, odwagi, gorliwości i determinacji prezentował nasz Patron, św. Stanisław Kostka, pozostawijąc po sobie piękny ślad swojej świętości, o czym przypomnieli nam Wiktor i Janek, wcielający się w role bohaterów współczesnej scenki spotkania pana Kazimierza z Waldkiem.

      Było i poważnie, i wesoło, i refleksyjnie. Teraz czas na nasze piękne, twałe ślady.

     • Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty

     • 1 września Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Mariusza Korbeckiego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. W szkole powitali nas uczniowie klasy piątej, którzy pod okiem wychowawczyni, p. Izabeli Olszowej, przygotowali krótki program artystyczny, oraz p. dyrektor Bożena Chorzępa, która przede wszystkim wyraziła nadzieję na bezpieczne dzisięciomiesięczne nauczanie stacjonarne i życzyła wszystkim wspaniałej przygody zwieńczonej sukcesami edukacyjnymi.

     • Tak nam razem dobrze było ...

     • Dla większości naszych uczniów był to tylko koniec roku szkolnego 2020/2021, ale nie dla ósmoklasistów. Oni już na dobre zakończyli przygodę w SP nr 2 w Trzebosi.

      Drodzy Absolwenci, dziękujemy Wam za wspólnie spędzone chwile i życzymy kolejnych wspaniałych przystanków na drodze edukacji :) 

     • Zaśpiewali dla Mam

     • 25 maja rozstrzygnięto IV Powiatowy Konkurs Piosenki „Z dedykacją dla mojej Mamy", którego Organizatorem był Wójt Gminy Raniżów Władysław Grądziel oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

      W konkursie z naszej szkoły wzięło udział 9 uczniów: Julia Jurek, Paweł Kudła, Maja Kłoś, Zuzanna Tęcza, Magdalena Burda, Diana Jagusztyn, Filip Kondziołka, Klaudia Kuca i Natalia Tęcza. 

      Dostarczone nagrania audiowizualne oceniała artystyczna komisja konkursowa w składzie: Jan Tęcza – przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raniżowie, Maria Zawada – nauczyciel Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim, Monika Hajduk-Żyła – przedstawiciel Rady Gminy Raniżów oraz Józefa Sałek – emerytowany kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Raniżowie.

      W kategorii I - dzieci z przedszkola, I miejsce zdobyła Zuzanna Tęcza, a w kategorii klas VII - VIII - II miejsce (ex aequo) Natalia Tęcza.

      Do konkursu uczniów przygotowały Panie Izabela Naja oraz Izabela Woś, a o dekorację zadbała Pani Agnieszka Sondej. 

      Gratulacje dla wszystkich uczestników :)

     • „Zaświeć się na niebiesko”

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Kwiecień uznawany jest za czas, w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu. Ustanowiony 2 kwietnia przez ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu rozpoczyna czas kampanii, akcji społecznych, marszów na niebiesko czy lekcji wychowawczych.

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również przyłączyli się do tej akcji.

      • Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze, w trakcie których dostarczyli swoim wychowankom rzetelnej wiedzy o tym, czym jest autyzm i co jako otoczenie możemy zrobić, by poprawić jakość życia osób nim dotkniętych.
      • W duchu solidarności z osobami ze spektrum autyzmu społeczność naszej szkoły ,,zaświeciła na niebiesko” i powstały piękne klasowe i szkolne galerie zdjęć.
      • Na Facebooku nauczyciele zachęcali znajomych do zapoznania się z udostępnianymi filmikami i artkułami pokazującymi wyjątkowość osób ze spektrum autyzmu oraz przekazywania tej wiedzy dalej. Uwagę przyciągali oryginalnymi zdjęciami w niebieskiej tonacji.
     • Nasze męskie podium

     • w XVIII  edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne

      Pod koniec kwietnia rozstrzygnięta została XVIII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne organizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce. Jego celem było zaangażowanie uczniów i ich środowisk do aktywnego poznania swojej małej ojczyzny oraz odkrycia jej piękna, walorów historycznych, kulturowych i obyczajowych.

      Na konkurs wpłynęło 256 prac z 30 szkół, a wśród nagrodzonych znalazło się aż trzech naszych siódmoklasistów:

      Szymon Cisek - I miejsce (filmik o tematyce obrzędowej A w Trzebosi zima jak u Kotuli; opiekun Beata Dzwonnik)

      Kacper Jurek - I miejsce (praca plastyczna; opiekun Monika Sidor)

      Maksymilian Pokrzywa - II miejsce (praca plastyczna; opiekun Monika Sidor)

      Ze względu na obostrzenia covidowe nie odbyła się uroczysta gala wręczania nagród, uczniowie mogli zgłaszać się po nie w różnych majowych termianch. Nasi własnie je odbrali.

      Gratulujemy zaangażowania i osiągniętych sukcesów :)

     • challenge #niebieskiemotyle2021

     • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi dziękuje Przedszkolu Samorządowemu w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce za nominację i melduje wykonanie zadania. 

      Z wielką przyjemnością nominujemy:

       

      1. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Plaster Miodu" w Wysokiej

      2. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. bł. Bronisława Markiewicza w Trzebosi

      3. Fundację ASDreamer w Lublinie

       

      Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM. 

      Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

      1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

      2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

      Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby. 

      Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

      Trzymamy kciuki za nominowanych i życzymy powodzenia 

     • Świąteczne inspiracje

     • W dniach od 15.03 do 31.03 2021r. w naszej szkole odbył się dla przedszkola i klas I-III konkurs plastyczny na "Najładniejszą Kartkę Wielkanocną". Wzięło w nim udział 28 dzieci. Jury w składzie: M. Nizioł, B. Chorzępa i R. Panek miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane.

      Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia. 

      Przedszkole:

      I Maja Jagusztyn,

      II Alicja Dec,

      III Mikołaj Kłoś

      Wyróżnienia: ZuzannaTęcza, Paweł Kudła, Hanna Gołojuch, Julia Jurek

      Klasy I-III

      I   Maksymilian Baran,

      II  Jagoda Stafy,

      III Szymon Cisło

      Wyróżnienia: Magdalena Burda, Wojciech Chmiel, Amanda Wiśniewskia, Kacper Kurasiński.

      Nagrodzeni uczniowie dostali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodką nagrodę pocieszenia. Organizatorki - Pani Renata panek i Pani Monika Nizioł dziękują za udział w konkursie i zapraszają za rok 😊