• "Wędrują ludzie, czas ucieka, a imię Twoje trwa ..."

• Dzień Patrona

W poniedziałek 18 września obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - św. Stanisława Kostki.

Po mszy św. odprawionej przez ks. Tomasza wróciliśmy do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Najpierw uczniowie klasy VII i V przenieśli nas do XVI wieku, prezentując scenki z życia Patrona. Retrospekcję ubogacił śpiew pieśni i kanonów w wykonaniu chórku dziewczęcego.

Druga część uroczystości należała do wystrojonych pierwszoklasistów, którzy po złożeniu uroczystego ślubowania zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Nie mniejsze emocje towarzyszyły ich mamom, które dumnie śledziły każdy ruch i każde słowo swoich pociech, utrwalając te wzruszające chwile w formie zdjęć i filmików.

Drobną przeszkodą podczas całej uroczystości był brak prądu, a zatem niemożność skorzystania z nagłośnienia. A może energetycy chcieli w ten sposób jeszcze bardziej przybliżyć nas do czasów, w których żył nasz Patron?

• Pamiętamy o Małym Katyniu

Udział w Mszy Św. Polowej w Turzy

W niedzielę 17 września delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli na czele z panią dyrektor Bożeną Chorzępą wzięła udział w corocznej Mszy Św. Polowej w Turzy. W czasie nabożeństwa celebrowanego prze J.E. Ks. Biskupa Seniora Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Kazimierza Górnego uczczono pamięć żołnierzy AK zamordowanych w sierpniu 1944 r. przez sowieckie NKWD.

• Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września mszą świętą i akademią uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018.

Najpierw o bezstresowe pożegnanie z wakacjami i wesołe powitanie szkoły  skutecznie zadbali uczniowie klasy piątej przygotowani przez panią Katarzynę Niemiec.

Następnie oficjalnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Bożena Chorzępa, zachęcając wszystkich do wytężonej pracy i owocnego współdziałania. W swoim wystąpieniu pani dyrektor przedstawiła ponadto informacje na temat zakresu prac remontowych usprawniających funkcjonowanie szkoły oraz zmiany kadrowe podyktowane reformą szkolnictwa, dzięki której nasza szkoła wzbogaciła się nie tylko o klasę siódmą, ale i kilku nowych specjalistów.

Pokrzepieni dobrymi wieściami przystępujemy do działania :)