"Kolędnicy z Dwójki"

Pod lupą podegrodzkiego jury

"Kolędnicy z Dwójki" na konkursie ogólnopolskim

28 stycznia "Kolędnicy z Dwójki" uczestniczyli w jubileuszowych XX Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu k. Nowego Sącza.

Za widowisko "Herody" zajęli  tam jedno z kilku równorzędnych III miejsc, po raz kolejny będąc jedynym zespołem z Podkarpacia spośród 33 grup kolędniczych (29 z województwa małopolskiego i 3 ze śląskiego) w tym 26 dziecięcych i 7 młodzieżowych.

Do szkoły chłopcy wrócili z uśmiechem na twarzy, pięknym SERCEM PODEGRODZKIM i rzeźbą PASTUSZKA.

GRATULUJEMY!

Tu też nie mogło nas zabraknąć

"Kolędnicy z Dwójki" w swojej parafii

Korzystając z gościnności ks. Proboszcza Józefa Fili, 22 stycznia "Kolędnicy z Dwójki" najpierw zaprezentowali się w kaplicy na Podlesiu, a potem w kościele w Trzebosi. Występ przed tak liczną widownią, a na dodatek w nieco zmienionym składzie, był dla nich wyzwaniem, ale dzięki okazanej im życzliwości i serdeczności szybko przełamali tremę.

Widowisko szczególnie dedykowane było wszystkim Babciom i Dziadkom ze względu na obchodzone przez nich święto.

U Biskupa, Prezydenta, Wojewody, Kurator Oświaty

i w Radiu Via

"Kolędnicy z Dwójki" w odwiedzinach u Znamienitości Rzeszowa

18 stycznia zapisze się na trwałe w pamięci nie tylko "Kolędników z Dwójki", ale i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. St. Kostki w Trzebosi, bowiem po raz pierwszy zawitaliśmy z kolędą do instytucji w stolicy Podkarpacia i zostaliśmy tak niezwykle mile przyjęci.

Niewątpliwie czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy wystąpić przed  Biskupem Rzeszowskim - ks. Janem Wątrobą, Prezydentem  Miasta Rzeszowa - p. Tadeuszem Ferencem, Wojewodą Podkarpackim - p. Ewą Leniart, Podkarpackim Kuratorem Oświaty - p. Małgorzatą Rauch oraz "na żywo" w  Radiu Via.

Dzięki niezwykłej życzliwości wszystkich wyżej wymienionych znamienitych Gospodarzy  mieliśmy okazję pokazać  i talenty rozwijane w naszej niewielkiej szkole wiejskiej, i nasze zaangażowanie w szerzenie pięknej polskiej tradycji "chodzenia po kolędzie". Były to bardzo budujące spotkania, podtrzymujące wiarę w sens podejmowanego trudu.

W tej niecodziennej wyprawie Kolędnikom towarzyszyli dyrektor szkoły - p. Bożena Chorzępa, przewodniczący Rady Rodziców - p. Sławomir Prucnal oraz opiekun grupy - p. Beata Dzwonnik.

Kolędnicy, jesteśmy z Was dumni :)

W gościnnych progach Gospodarza Gminy Sokołów Młp. oraz okolicznych firm

"Kolędnicy z Dwójki" na trasie Trzeboś - Górno - Sokołów Młp. - Rzeszów - Trzeboś

12 stycznia "Kolędnicy z Dwójki  z widowiskiem "Herody" zapukali do Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Młp. - p. Andrzeja Ożoga oraz okolicznych firm: "Smak Górno" w Górnie, "Greinplast" i "Metkom" w Rzeszowie oraz "Styrobud" w Trzebosi, wszędzie spotykając się z niezwykłą serdecznością i gościnnością.

Po takich odwiedzinach wszelka pomyślność w życiu prywatnym oraz w biznesie gwarantowana!

W uznaniu wybitnych osiągnięć artystycznych

Nagroda Zarządu Województwa Podkarpackiego dla "Kolędników z Dwójki"

We wtorek 29 listopda przedstawiciele "Kolędników z Dwójki", dyrektor szkoły - p.Bożena Chorzępa, opiekun zespołu - p. Beata Dzwonnik i przewodniczący Rady Rodziców - p. Sławomir Prucnal uczestniczyli w uroczystym wręczeniu stypendiów i nagród w ramach realizacji Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży "NIe zagubić talentu", które odbyło się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Nasza grupa kolędnicza znalazła się w zaszczytnym gronie 11 zespołów uhonorowanych Nagrodą pieniężną Zarządu Województwa Podkarpackiego "w uznaniu wybitnych osiagnięć artystycznych".

Brawo Kolędnicy! Jesteśmy z Was niezmiernie dumni :)