Aktualności
XIV Patriotyczna Droga Krzyżowa Trzebuska – Turza
We wtorek, 18 września, przedstawiciele naszej społeczności - uczniowie klasy VII pod opieką p. Izabeli Olszowej, wzięli udział w organizowanej już po raz czternasty Patriotycznej Drodze Krzyżowej. Swój czynny udział podkreślili, włączając się w rozważania stacji Drogi Krzyżowej i modlitwę wiernych.
Wiedza, wyzwanie, wiara, wytrwałość
Tego uczy nas św. Stanisław Kostka
Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały szczególny charakter ze względu na obchodzony właśnie Rok Świętego Stanisława Kostki i 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
O podniosłą atmosferę święta zadbali głównie uczniowie klas VI i VIII, którzy w atrakcyjny sposób przybliżyli sylwetkę Patrona i udowodnili, że jest On doskonałym wzorem do naśladowania również dla dzieci i młodzieży XXI wieku. Niewątpliwym walorem akademii okazała się również niecodzienna scenografia, nawiązująca do prezentowanej treści i podkreślająca podniosły charakter uroczystości.
Hołd zamordowanym w turzańskich lasach
W niedzielę 16 września przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli, na czele z Panią dyrektor Bożeną Chorzępą, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej polowej odprawianej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątrobę nad grobami pomordowanych przez NKWD w 1944 r. w Turzy. Szczególną rolę odegrała młodzież - Aleksandra Cisek, Wiktoria Pokrzywa, Konrad Gołębiowski, Julia Misztal, Gabriela Weremińska i Jakub Modłkowski. Uczniowie ci zaangażowani byli w Poczcie Sztandarowym i przy składaniu wiązanki.
Ruszyła maszyna ...
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty
Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy od udziału we mszy św. sprawowanej przez ks. Tomasza. Następnie przemaszerowaliśmy do szkoły. Tam piątoklasiści, podopieczni p. Magdaleny Ożóg, z humorem przeprowadzili nas z rzeczywistości wakacyjnej do szkolnej, a Pani Dyrektor Bożena Chorzępa zachęcała wszystkich do wytężonej pracy zwieńczonej wieloma sukcesami i wyraziła nadzieję na dobrą współpracę całej społeczności szkolnej.
Wakacji nadszedł czas
W dniu 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był to pomyślny dla szkoły rok, uwieńczony sukcesami i osiągnięciami, za którymi stoi wielu uczniów, rodziców i nauczycieli. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, by w przeróżnych zakątkach naszego kraju, a nawet świata, zaczerpnąć nowych sił i optymizmu na kolejny rok.
Przedsmak mundialowych emocji?
SP 2 Trzeboś vs SP 3 Trzeboś
11 czerwca gościliśmy w naszej szkole czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebosi, którzy przybyli na Podlas, by rozegrać mecz piłki nożnej z rówieśnikami z naszej szkoły. W pierwszej części rywalizacji lepsi okazali się gospodarze, a w drugiej, składającej się z rzutów karnych - goście. Z takiego rozstrzygnięcia najbardziej cieszyła się p. Iza - wuefistka ucząca w obydwu szkołach.
Rodzinne biesiadowanie
4. Piknik Rodzinny
Niedzielne popołudnie 10 czerwca spędziliśmy bardzo rodzinnie, uczestnicząc w zorganizowanym przez naszą szkołę juz po raz czwarty Pikniku "STAWIAMY NA RODZINĘ". Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu wielu rodziców, nauczycieli i dyrekcji, a także wsparciu zaprzyjaźnionych firm, instytucji oraz osób indywidualnych. Otwarcia imprezy dokonała Pani dyrektor Bożena Chorzępa, witając zaproszonych gości, na czele z przedstawicielami władz samorządowych, mieszkańców i sympatyków naszego zakątka oraz rodziców, dzieci i młodzież.
Witaj, Warszawo!
Pomysł na miejsce szkolnej wycieczki zrodził się jeszcze w czerwcu ubiegłego roku na fali sukcesu w konkursie SKO i udziału reprezentantów szkoły w gali wręczania nagród, która odbyła sie w siedzibie BPS w Warszawie. Potem w realizację planów zaangażowali się "Kolędnicy z Dwójki" i dziewczęce trio z klasy piątej. Mając już całą sumę potrzebną na transport, oddaliśmy się w ręce Kierowniczki - p. Renaty Panek i ... w dniach 29 - 30 maja 2018 r. wszyscy chętni z klas III - VII wzięli udział w wyprawie do stolicy.
Wyłaniamy Mistrzów Pięknego Czytania
Tegoroczna edycja szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez opiekunkę biblioteki - p. Emilię Szeligę, odbyła się w dwóch terminach. Uczniowie klas młodszych prezentowali się 24 maja, natomiast starsi cztery dni później. Zadaniem każdego z 20 zgłoszonych uczestników było w ciągu dwóch minut oczarować publiczność i jury fragmentem wybranego tekstu literackiego. Liczyła się dykcja, bezbłędność i ekspresja.
"Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. ...
Zrobiłem i zrozumiałem."
Kierując się powyższą myślą Konfucjusza, zorganizowaliśmy dzisiaj, 22 maja, II edycję Gminnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego "Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY". Oryginalna formuła konkursu przyciągnęła w nasze strony reprezentantów siedmiu szkół podstawowych. Dla wielu osób była to pierwsza wizyta w tym pięknym zakątku, który, jak zauważył Gość Honorowy - Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg, jest najwyżej położonym miejscem w całej gminie.
Majowe święta
Dzień Flagi Rzeczypospolitej i 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy już w piątek 27 kwietnia. O część artystyczną i dekorację zadbała p. Izabela Olszowa i zaangażowani przez nią uczniowie z klas V-VII, którzy zaprezentowali krótki rys historycznych obydwu świąt, ubogacając go śpiewem i recytacją. Podniosła atmosfera udzieliła się również słuchaczom - wszyscy z dumą i uwagą wsłuchiwali się w burzliwe dzieje naszej Ojczyzny.
"Anielska" twórczość nagrodzona
W XV edycji konkursu wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piękne" naszą szkołę godnie reprezentował siódmoklasista Hubert Prucnal. Wykonany przez niego album pt. "Na kolędniczym szlaku", oparty na tegorocznych występach "Kolędników z Dwójki" (z Hubertem w roli Anioła), został "wyceniony" przez jury na II miejsce. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 12 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce.
Co się odwlecze ...
Powitanie wiosny
W tym roku wiosnę witaliśmy dopiero 10 kwietnia, a stało się tak za sprawą niesprzyjającej wcześniej aury. Matka natura wynagrodziła nam to oczekiwanie piękną, słoneczną pogodą, dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkursy i pokazy, a na koniec delektować się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.
Szczególna wizyta w szczególnym roku
Czwartkowy poranek 22 marca rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej w kaplicy i wysłuchania homilii wygłoszonej przez Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej - Biskupa Jana Wątrobę.
Kilkadziesiąt minut później Jego Ekscelencję oraz Księdza Dziekana Jana Krzywińskiego i Księdza Proboszcza Józefa Filę gościliśmy w naszej szkole. Uroczystego powitania dokonała Pani Dyrektor Bożena Chorzępa oraz przedstawiciele młodzieży.
Rekolekcyjne drogowskazy
W dniach 15 -19 marca uczestniczyliśmy w rekolekcjach szkolnych.
We czwartek, po mszy świętej z nauką ks. rekolekcjonisty Janusza Kałamuta z Głuchowa, obejrzeliśmy przedstawienie Teatru Ewangelizacyjnego "Eden" z Wieliczki. Aktorzy zaprezentowali barwną opowieść o Dawidzie, zapraszając dzieci do bezpośredniego udziału w tworzeniu widowiska. Ta forma przekazu bardzo spodobała się publiczności.
"Dzień z Matematyką" pod dyktando Zielonych
12 marca odbył się w naszej szkole "Dzień z Matematyką" przygotowany przez Panią Magdalenę Ożóg, którą organizacyjnie wsparły Pani dyrektor Bożena Chorzępa i Pani Barbara Miazga.
Rywalizacja toczyła się drużynowo, a w skład poszczególnych "kolorowych" zespołów weszli losowo wybrani przedstawiciele klas 4-7. Uczestnicy musieli wykazać się przede wszystkim umiejętnościami matematycznymi i pracą w grupie, ale pomocne okazywały się również sprawność fizyczna i odporność na wykonywanie zadań pod presją czasu.
Czas refleksji i czas rozrywki
6 marca uczniowie kl. IV- VII uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa.
Najpierw obejrzeliśmy ekranizację wzruszającej powieści R.J. Palacio pt. "Cudowny chłopak". Wprawdzie nie od dziś wiadomo, że ocenianie ludzi po pozorach jest niesprawiedliwe i krzywdzące, ale od czasu do czasu warto sobie przypomnieć jak bardzo. Ponadto film z pewnością pomógł zaszczepić w nas zrozumienie i otwartość na tych, którzy z jakichś względów są inni.
Cyrk w szkole
W poniedziałek 5 marca do naszej szkoły zawitał cyrk "O'Bimbolando". Artyści z Ukrainy zachwycili publiczność pokazem żonglerki i akrobatyki, ale najwięcej radości dostarczył oczywiście clown, który do swoich popisów chętnie dobierał asystentów z widowni. Niemałą atrakcją okazał się również "królik z kapelusza" i "taniec z pytonem".
Anonimy, które wszystkich ... ucieszyły
Uruchomiona przez RSU zaraz po feriach poczta walentynkowa doczekała się swojego finału. W poniedziałek tuż przed południem po klasach przemknęła opiekunka szkolnego samorządu - p. Kasia i osobiście wręczała przesyłki, częstując przy tym lizakami.
Od samych adresatów wiemy, że większość nadawców wolała zachować anonimowość, ale mamy też sprawdzoną informację, że znalazł się przynajmniej jeden, który ujawnił swoje imię.
Artystów było wielu ...
i wszyscy zagrali na Choince
W sobotę 27 stycznia odbyła sie w naszej szkole tradycyjna Choinka, którą rozpoczęły występy artystyczne w wykonaniu przedstawicieli wszystkich grup wiekowych, począwszy od 4-latków, a na 40+ skończywszy. Repertuar też był urozmaicony: od jasełek, pastorałek i kolędników, poprzez taniec i noworoczną inscenizację, po skecze i scenki kabaretowe. Na szczęście nie zawiodła również licznie zgromadzona publiczność, która żywo reagowała na prezentowany program.
- Środa 22.03.2023
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 220576