• „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”

      We środę 17 kwietnia uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły odwiedzili Miejski Dom Kultury w Łańcucie i obejrzeli w nim musicale profilaktyczno-dydaktyczne. Był to wyjątkowy wyjazd przepełniony artystycznymi wrażeniami. Nasi podopieczni z klas 0-III oglądnęli spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”, dzięki któremu przenieśli się do świata pełnego tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Na uczniów z klasy IV-VIII czekała ponadczasowa komedia Al
      Czytaj więcej
    • Teatrzykowe ,,Przygody Koziołka Matołka”

      W środę 27 marca naszą szkołę odwiedził ... Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka" na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale również brały w nim czynny udział, wykonujac różne zadania. Jednym z nich było podkucie Koziołka. Widzowie poznali też polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dołą
      Czytaj więcej
    • Prace plastyczne nagrodzone

      Rozstrzygnięty został IV Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Sokołów Małopolski Oczami Dziecka" pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzeja Ożoga. Niezmiernie miło nam jest poinformować, że z naszej szkoły na konkurs zostały zgłoszone dwie prace i obie zostały nagrodzone. I miejsce w plastycznych potyczkach zdobył Aleksander Figiela, który namalował kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Sokołowie Małopolskim. Drugą pracę
      Czytaj więcej
    • Wielka Liga Czytelników – mamy laureatów!

      Wśród prawie 15 tysięcy Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników z całej Polski znalazło się 17 uczniów z naszej szkoły. Każda przeczytana książka jest sukcesem, zwłaszcza w czasach, kiedy sztuczna inteligencja chce nami zawładnąć. Dlatego należy walczyć o rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można osiągnąć, czytając książki.
      Czytaj więcej
    • W duchu zbliżającej się Wielkanocy

      Doniosłość nadchodzących świąt uczciliśmy ogólnoszkolnym spotkaniem. W pierwszej części drugoklasiści aktorsko odegrali minisprzeczkę między kurkami a zajączkiem zakończoną wesołymi życzeniami.
      Czytaj więcej
    • Szalony wiosenny tydzień

      Od 18 do 22 marca w naszej szkole trwał Szalony wiosenny tydzień pod hasłem Przyłącz się! Rusz głową! Zaszalej! zainicjonowany przez RSU i jej opiekuna p. Renatę Panek.
      Czytaj więcej
    • Czas rekolekcji

      14 i 15 marca przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Śpiewająco porowadził je dla nas ks. Paweł Pratko - wikariusz parafii Nienadówka. Podczas pierwszego dnia nauk rekolekcjonista zwrócił uwagę na ludzkie słabości oddalające nas od Boga, ale i na skuteczne kroki pomagające nam wracać na dobrą drogę i budować właściwą hierarchię wartości, wszystko to obrazując czytelnymi rekwizytami i angażując uczestników.
      Czytaj więcej
    • Kiedyś goździk i rajstopy, dzisiaj ...

      też :) Dzień Kobiet nie przeszedł bez echa i u nas, a to za sprawą dużych i małych mężczyzn. Wszystkie Panie i dziewczęta zostały obdarowne kwiatami i słodkościami. Oryginalnym podejściem do świętowania 8 marca wykazał się Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Renaty, wręczając Paniom ... gożdziki i rajstopy, czym oczywiście wywoływał dodatkowy uśmiech na twarzach solenizantek.
      Czytaj więcej
    • Czwartkowe lekcje kinowe

      7 marca wszystkie klasy naszej szkoły wybrały się na multimedialne "Lekcje w kinie" przeprowadzone w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina .
      Czytaj więcej
    • Idą jak burza

      Pierwsza klasa się nie poddaje i nadal realizuje projekt edukacyjny „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” . Kolejne dwa moduły zostały pozytywnie rozpatrzone i uwieńczone certyfikatami 😊
      Czytaj więcej
    • Bezpieczni w sieci

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzi
      Czytaj więcej
    • W trosce o pamięć historyczną

      We wtorek 27 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 3-5 z Panem Piotrem Ożogiem. Inspiracją do tego wydarzenia był zbliżający się 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Piotr Ożóg przybliżył zebranym ideę i wagę tego Święta, kim byli Żołnierze Wyklęci oraz postać Danuty Siedzikówny. Podczas prelekcji przedstawił również historię obozu NKWD w Trzebusce oraz mordów na części jego jeńców w lasach Sokołowszczyzny.
      Czytaj więcej
    • Nauka poprzez doświadczenie

      Dla uczniów trzech najstarszych klas ciąg dalszy eksperymentów przyrodniczych nastąpił jeszcze tego samego dnia podczas warsztatów w Ekopracowni-Zielone Serce Szkoły, na które zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Trzebosi.
      Czytaj więcej
    • Walentynkowa poczta i fotobudka

      W dniach od 12-16.02.2024 r. działała w naszej szkole poczta walentynkowa przygotowana przez przedstawicieli SU Magdalenę Burdę i Martynę Szuberlę oraz opiekuna Panią Renatę Panek. Do pięknej skrzynki trafiło ponad 300 walentynek.Wszystkie rozdane zostały uczniom w dniu1 6.02. Okazało się, że niektórzy uczniowie otrzymali nawet 15 walentynek.
      Czytaj więcej
    • "Od zimy do zimy po świecie chodzimy ..."

      czyli na kolędniczym szlaku z widowiskiem "KOLĘDA Z TURONIEM" Tegoroczne kolędowanie "Kolędnicy z Dwójki" rozpoczęli 28 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sokołów Małopolski, korzystając z zaproszenia Pana Henryka Kraski - Przewodniczącego Rady Gminy. Obecność Pana Burmistrza Andrzeja Ożoga, Radnych i licznych zaproszonych Gości, m.in. Dyrektorów Szkół i Prezesów Firm była dla chłopców niezwykle mobilizująca i, mimo tremy, dziarsko się
      Czytaj więcej
    • Matematyczna kartka świąteczna

      Grudzień był kolejnym miesiącem realizacji przez naszych pierwszaków projektu matematycznego. W nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia tym razem projektowali kartkę świąteczną.
      Czytaj więcej
    • Podróż do Krakowa

      Na razie wirtualna :) W ramach projektu "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" tym razem uczniowie i uczennice z kl. I sprawdzali, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - naukę kalendarza, liczb, znaków rzymskich, odczytywania czasu – można wykorzystać w realnym życiu.
      Czytaj więcej
    • Pierwsze kroki w Świecie Wielkiej Matematyki

      Miło nam poinformować, że nasza klasa I bierze udział w rocznym projekcie edukacyjnym Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki. Celem głównym przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
      Czytaj więcej
    • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

      Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada uroczystą akademią. Młodzież klas V-VIII, prezentując garść historii w oparciu o komentarz, recytacje i krótkie scenki z wykorzystaniem oryginalnych strojów i rekwizytów, przeprowadziła widzów przez burzliwe dzieje naszego narodu od roku 1795 do 1918. Podniosłą atmosferę podkreślała okolicznościowa dekoracja, a także nastrojowa muzyka oraz odśpiewanie przez wszystkich uczestni
      Czytaj więcej
    • Mamy Mistrza!

      W czwartek 9 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem Spotkanie z Mikołajkiem dla klasy II i III szkoły podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.
      Czytaj więcej
    • Dzień Tabliczki Mnożenia

      Jak co roku, tak i w tym, 7 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wykazania się poprzez sprawne wykonywanie zadań przygotowanych przez p. Magdalenę Ożóg. Były to między innymi tzw. stacje zadaniowe i domina matematyczne, a wykorzystano także tablety. Młodsi uczniowie otrzymali i pięknie uzupełnili kolorowanki, starsi mogli ćwiczyć sprawność rachunkową, wykonując złożone działania na liczbach
      Czytaj więcej
    • Patriotyczny dublet

      Wyróżnienia dla Kacpra i Kamila w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” 6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem. W finale wystąpiło szesnaścioro uczestników z dziewięciu szkół powiatu rzeszowskiego wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach.
      Czytaj więcej
    • #SzkołaPamięta

      Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
      Czytaj więcej
    • Recyklingowy zawrót głowy

      Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu SKO "Skarbonki z recyklingu"Uczniowie naszej szkoły wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów.
      Czytaj więcej
    • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

      Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączone było w naszej szkole z uroczystym włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów. Podopieczni Pani Moniki Nizioł w bogatym programie artystycznym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zbierając gromkie brawa i udowadniając, że zasługują na miano pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci slubowania o
      Czytaj więcej
    • Nasze jesienne święto

      W naszej szkole, jak co roku, przywitaliśmy jesień, świętując Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie w imprezie, która odbyła się 26 września, udział wzięły klasy 1-3. Organizatorki, Pani Emilia Szeliga i Pani Izabela Naja, przybliżyły historię ziemniaka. Można było poznać wiele ciekawostek na temat tak bardzo popularnego kartofla. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i zabawach. Jednym z nich było
      Czytaj więcej
    • Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży

      19 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Panią Izabelą Olszową wzięli udział w organizowanej w Trzebusce 19. edycji Patriotycznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podkreślając w ten sposób pamięć o ofiarach mordu NKWD w pobliskich lasach oraz miłość do swojej Małej Ojczyzny.
      Czytaj więcej
    • Dzień Patrona

      Przypadający 18 września Dzień Patrona rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. Następnie podczas uroczystej akademii młodzież kl. 7 i 6, przygotowana przez Pana Sławomira Sondeja, przedstawiła program poświęcony naszemu Patronowi - św. Stanisławowi Kostce.
      Czytaj więcej
    • Wkrótce błogosławieni

      W piątek 8 września podczas uroczystej akademii młodzież klas 7 i 8 pod kierunkiem p. Agnieszki Sondej i p. Beaty Dzwonnik przybliżyła życie Rodziny Ulmów w przededniu jej beatyfikacji.
      Czytaj więcej
    • Zaczynamy nowy rok szkolny

      Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września od udziału w Mszy św. sprawowanej przez ks. Proboszcza Piotra Trelę. Następnie wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez piątoklasistów i ich wychowawczynię Panią Katarzynę Niemiec. W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wątków szkolnych, jak i upamiętniających 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Podwójne zwycięstwo

            Podwójne zwycięstwo - Obrazek 1

            Czwartego kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”.

            W zaszczytnym gronie nagrodzonych za zdobycie I miejsca znaleźli się dwaj reprezentanci naszej szkoły:

            Kacper Jurek (kl. V, op. Joanna Wąs)

          • Wszystkie klasy pokazały klasę

            Wszystkie klasy pokazały klasę - Obrazek 1

            Z inicjatywy SU 1 kwietnia odbył się konkurs na „Najbardziej zgraną klasę”. Rywalizacja wymagała przede wszystkim zespołowego zaangażowania w czasie kilku przerw międzylekcyjnych, podczas których uczestnicy w prima aprilisowych strojach rozwiązywali łamigłówki i tworzyli słowne lub plastyczne portrety klasy. Do zabawy wciągnięci zostali również wychowawcy. Brawo także dla nich, bowiem wszyscy stanęli na wysokości zadania, przebraniem wpasowując się w klimat konkursu i w ten sposób wzbogacając zdobycze punktowe swoich podopiecznych.

          • Dzień dobry, wiosno!

            Dzień dobry, wiosno! - Obrazek 1

            Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją do prezentacji oryginalnej garderoby, rozruszania szarych komórek, wreszcie sprawdzenia kondycji fizycznej na świeżym powietrzu. Mimo wietrznej aury, odpowiedzieliśmy na wszystkie wyzwania i niemal w komplecie stanęliśmy do składającej się z kilku etapów rywalizacji drużynowej. Wszyscy uczestnicy błysnęli talentem językowym i plastycznym oraz wiedzą przyrodniczą, natomiast największą trudność sprawiło im … trafienie kapeluszem na wieszak. Ta sztuka udała się tylko Szymonowi Ciskowi, który celnym rzutem poprowadził swój zespół do ostatecznego zwycięstwa.

          • Jasna strona matematyki i nauk pokrewnych

            Jasna strona matematyki i nauk pokrewnych - Obrazek 1

            Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve do udziału w Dniu Matematyki, 15 marca uczniowie klas IV- VI przyłączyli się do zabawy mającej przybliżyć uczniom jasną stronę matematyki i nauk pokrewnych.

            Turniej ten nie był kolejnym testem – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Sprzyjały temu zastosowane przez organizatorów nowoczesne narzędzia i formy pracy. Wszystko to sprawiło, że rozwiązywanie zadań okazało się czystą przyjemnością okraszoną dreszczykiem emocji wynikającym z rywalizacji drużynowej.

          • Przystanek Rekolekcje

            Przystanek Rekolekcje - Obrazek 1

            W dniach 15 – 19 marca uczestniczyliśmy w Szkolno-Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych prowadzonych przez ks. Tadeusza Musza – Michalitę z Przemyśla oraz Siostrę Emanuelę z Siostrami Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik. Trwanie w modlitewnym nastroju ubogaciło nam również spotkanie z grupą wokalną z Sokołowa Młp.

          • „Symbol kraju anglojęzycznego”

            Szkolny konkurs plastyczno – językowy

            „Symbol kraju anglojęzycznego”  - Obrazek 1

            W lutym zorganizowany został szkolny konkurs plastyczno – językowy dla klas I-III. Jego cele to rozwijanie aktywności twórczej dzieci i ich wyobraźni, propagowanie kultury krajów anglojęzycznych, zwrócenie uwagi dzieci na wielokulturowość współczesnego świata. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką przedstawiającej symbol wybranego kraju anglojęzycznego. Do organizatorów, Pani Katarzyny Niemiec i Pani Joanny Wąs, wpłynęło łącznie 11 prac. Przy ocenie brano pod uwagę samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę i walory artystyczne oraz ciekawe ujęcie tematu.

          • Chcieć to móc

            Chcieć to móc - Obrazek 1

            Po udanym występie w Podegrodziu Kolędnicy obrali kurs na Murzasichle, gdzie w poniedziałek 28 stycznia czekała ich przygoda z ... nartami.

            Dla zdecydowanej większości chłopców był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportową, dlatego rozpoczęliśmy go od indywidualnych lekcji z instruktorami i opanowania podstawowych umiejętności bezpiecznej jazdy i równie bezpiecznego, kontrolowanego upadku. Potem przyszedł czas na korzystanie z duchowego wsparcia Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy oraz fizycznego Pani Izy i Pani Beaty, a przede wszystkim samodzielne doszkalanie się na stoku i na orczyku.

          • Skazani na sukces

            Skazani na sukces - Obrazek 1

            Nadszedł w końcu długo wyczekiwany przez Kolędników ostatni weekend stycznia - czas zmagań konkursowych w Podegrodziu. Po tak licznych występach na rodzimym gruncie, połączonych z dużą troską o dobór tekstów, ubiorów i rekwizytów, jechaliśmy tam pełni nadziei na dobry wynik i … tak się stało.

          • Wieczór z kolędą

            Wieczór z kolędą - Obrazek 1

            Piątkowy wieczór 25 stycznia wielu mieszkańcom naszego zakątka upłynął w miejscowej Świetlicy na „Koncercie kolęd i pastorałek” zorganizowanym przez GOKiC w Rakszawie. W tej wspaniałej świątecznej atmosferze, tworzonej m.in. przez Kapelę „Brzeziny” i chór „Raxavia”, udział mieli również przedstawiciele naszej szkoły: kilkanaścioro podopiecznych instruktorki Pani Jadwigi Dołęgi śpiewających pastorałki oraz prowadzeni przez Panią Beatę Dzwonnik „Kolędnicy z Dwójki”, dla których był to ostatni sprawdzian przed niedzielnym konkursem ogólnopolskim w Podegrodziu.

          • Dla Babci i Dziadka

            Dla Babci i Dziadka - Obrazek 1

            21 stycznia gościliśmy w naszej szkole Seniorów, dla których z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy małą ucztę dla ciała i dla ducha. O słodki poczęstunek zadbali rodzice, natomiast specjalny program artystyczny to wspólne dzieło dzieci i wychowawców klas 0-III, na które złożyły się pełne miłości życzenia, jasełka i kolędy, a także humorystyczne wizje życia dziadków.

          • Karnawał w Dwójce

            Karnawał w Dwójce - Obrazek 1

            Tym razem tradycyjna choinka szkolna odbyła się w trzech odsłonach. Najmłodsi, uczniowie klas 0 – III, bawili się od 12.00 do 15.00 przy muzyce serwowanej przez DJ Irę oraz w towarzystwie przesympatycznego Misia, a starsi, IV – VIII od 16.30 do 20.00 również przy dźwiękach „zapodawanych” przez niestrudzoną DJ-kę oraz uczestnicząc w zaproponowanym przez nią międzyklasowym konkursie tanecznym. Wielkie brawa dla wszystkich klas IV – VIII oraz ich wychowawców za przystąpienie do rywalizacji, nietuzinkowe stroje i układy taneczne, a największe dla zwycięzców - klasy IV i Pani Basi. Niskie ukłony również w kierunku Jury, które strojem błyskawicznie dostosowało się do uczestników, a spontanicznym tańcem omal nie pozbawiło czwartaków głównej nagrody.

          • "Ka turoniek chodzi, tam się wszystko rodzi …"

            "Ka turoniek chodzi, tam się wszystko rodzi …" - Obrazek 1

            Moc takich życzeń kolędników znają wszyscy, dlatego Gospodarze, których odwiedziliśmy z kolędą 17 stycznia, szeroko otwarli przed nami nie tylko drzwi instytucji i firm oraz kieszenie, ale przede wszystkim serca. A byli to:

            Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg, Prezes Zarzą
          • „Słuchaj Gospodorzu, co my Ci powiemy …”

             „Słuchaj Gospodorzu, co my Ci powiemy …” - Obrazek 1

            I słuchali zacni Gospodarze: Pani Kurator Małgorzata Rauch, Pani Wojewoda Ewa Leniart, Pan Prezydent Tadeusz Ferenc, Jego Gość – Biskup Jan Wątroba, ale także Panie z księgarni Nova, Pani Redaktor Radia Via Iwona Kosztyła oraz Szefostwo i Pracownicy firmy „Albatros” z Trzebuski.

            Słuchali, podziwiali i szczerze uśmiali się, bowiem zabiegi Pasterzy, Żyda i Dziada, mające na celu ożywienie Turońka, pełne były zabawnych dialogów i guseł.

          • „W bieli i czerwieni – moje Boże Narodzenie”

            Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

            „W bieli i czerwieni – moje Boże Narodzenie” - Obrazek 1

            W dniu 15 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „W bieli i czerwieni – moje Boże Narodzenie”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki bożonarodzeniowej w kolorach białym i czerwonym przy zastosowaniu różnych faktur i walorów. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw współczesnego patriotyzmu oraz motywowanie młodego pokolenia do osiągania sukcesów i wartościowego spędzania wolnego czasu. Miło jest mi poinformować, że prace uczniów naszej szkoły zostały docenione i nagrodzone przez komisję konkursową:

          • Kolędowanie rozpoczęte

            "Kolędnicy z Dwójki" gośćmi parafii Trzeboś

            Kolędowanie rozpoczęte - Obrazek 1

            Tegoroczne kolędowanie rozpoczęliśmy 13 stycznia od występu w kaplicy na Podlesiu i w kościele parafialnym w Trzebosi. Siedmioosobowa grupa chłopców z klas V, VI, VIII wsparta przez naszego organistę - Pana Józefa Bawora tym razem zaprezentowała widowisko pt. „Kolęda z Turoniem”.

          • Święta już tuż, tuż

            Święta już tuż, tuż - Obrazek 1

            Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia czuć było w naszej szkole na każdym kroku. A to za sprawą kiermaszu z przepięknymi ręcznie wykonanymi ozdobami i pachnącymi pierniczkami, a to dzięki wystrojowi korytarza i klasopracowni.

            Zwieńczenie tego okresu oczekiwania nastąpiło w piątek 21 grudnia, na kiedy to zaplanowane zostało ogólnoszkolne spotkanie opłatkowe przygotowane przez klasę I pod kierunkiem Pani Reni, wspólne kolędowanie oraz Wigilie międzyklasowe.

          • Najpierw nauka, potem przyjemności

            Najpierw nauka, potem przyjemności - Obrazek 1

            Poniedziałek 10 grudnia uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami, Panią Magdą i Panią Basią, spędzili w Rzeszowie. Najpierw uczestniczyli w niezwykle ciekawej interaktywnej wystawie popularnonaukowej pilotażowego przedsięwzięcia tworzonego Centrum Nauki Eksploratorium organizowanego przez Konsorcjum Uniwersytetu Rzeszowskiego i Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy ExploRes (URiSE).

          • Twórczo i z sukcesem o lokalnej historii

            Twórczo i z sukcesem o lokalnej historii  - Obrazek 1

            W piątek 7 grudnia na sali widowiskowej MGOKSiR w Sokołowie Młp. rozstrzygnięto 11. edycję Międzypowiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego Patriotyczna Droga Krzyżowa - Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej organizowanego przez Filię Biblioteczną w Trzebusce i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły, Hubert Prucnal z klasy 8, który w kategorii praca multimedialna zajął miejsce trzecie.

          • Mikołajkowa moc atrakcji

            Mikołajkowa moc atrakcji - Obrazek 1

            Czwartek 6 grudnia obfitował w wiele atrakcji. Już o 8.00 wszyscy chętni mogli podziwiać zręczność i akrobatyczne umiejętności artystów z cyrku „Szok”, zaś śmiałkowie osobiście uczestniczyć w trikach, asystować klownowi czy trzymać na rękach … węża. Zabawa była naprawdę przednia.

            O godzinie 9.00 do przedszkolaków przyjechał długo wyczekiwany gość - św. Mikołaj – wypisz, wymaluj jak ten z ich gazetki ściennej. Po radosnym powitaniu i wspólnej modlitwie do Anioła Stróża Mikołaj rozpoczął wyczytywanie grzecznych dzieci i wręczanie im upominków. Na szczęście okazało się, że lista Mikołaja pokrywała się z listą naszych przedszkolaków, a dodatkowo obejmowała jeszcze obecnych na sali dorosłych. Miłą niespodziankę miał również Mikołaj, bowiem na zakończenie spotkania najmłodsi przygotowali prezent dla niego – wyrecytowali piękny wierszyk i przekazali świętemu albumik z ich pracami plastyc

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Sobota 20.04.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Projekty

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 271107