Start

    • Sukces akcji DropBook 2026

      W dniach 8–12 czerwca 2026 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi odbyła się akcja czytelnicza „DropBook – daj książce nowe miejsce”.
      Czytaj więcej
    • Pełen atrakcji dzień na Ranczu Stodoła

      10 czerwca 2026 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III uczestniczyli w wycieczce do Rancza Stodoła w Pstrągowej. Wyjazd okazał się bardzo udany. Mimo wcześniejszych obaw pogoda dopisała, dzięki czemu dzieci mogły skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Uczestnicy odwiedzili park linowy, zjeżdżali na oponach i dmuchańcach oraz weszli na wieżę widokową, z której podziwiali piękne krajobrazy okolicy. Dużym zainteres
      Czytaj więcej
    • Wodni odkrywcy na rzece Tanew

      8 czerwca 2026 r. zapisał się w pamięci naszych uczniów jako dzień pełen wodnych przygód. Tego dnia młodzież z klas IV–VIII wyruszyła do Harasiuk, aby zmierzyć się z nurtem malowniczej rzeki Tanew podczas spływu kajakowego.
      Czytaj więcej
    • XXIX Spotkanie z Piosenką Religijną w Kamieniu Prusinie

      20 maja w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie odbyło się XXIX Spotkanie z Piosenką Religijną pod hasłem O, Duchu Święty, prowadź nas. Konkurs o zasięgu wojewódzkim zgromadził uczniów szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego.
      Czytaj więcej
    • Muzyczny sukces "Dwójkowych Akordów" na scenie finałowej

      15 maja 2026 roku odbył się Koncert Finałowy konkursu Śpiewamy przeboje naszych rodziców, zorganizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentował zespół Dwójkowe Akordy w składzie: Jan Ożóg (akordeon), Antonina Ożóg (skrzypce), Bartłomiej Sroczyk, Gabryś Sroczyk oraz Paweł Kudła (wokal), którego opiekunem jest p. Izabela Woś.
      Czytaj więcej
    • Wyniki rekrutacji 2026/2027

      Drodzy Rodzice i Opiekunowie, z wielką radością informujemy, że proces rekrutacji na rok szkolny 2026/2027 został zakończony. Mamy przyjemność ogłosić, że wszystkie dzieci zgłoszone do klasy I oraz do obu grup przedszkolnych (starszej i młodszej) zostały przyjęte do naszej placówki.
      Czytaj więcej
    • Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

      30 kwietnia br. w naszej szkole świętowaliśmy 235.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasy VI i VII przygotowały akademię, którą ubogaciły piosenki w wykonaniu uczniów z klas IV i V. Była to też okazja do recytacji wiersza przez Weronikę - laureatkę konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków pt. Polak Mały. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości i życzymy radosnego świętowania.
      Czytaj więcej
    • Teatralna przygoda najmłodszych w Sokołowie Małopolskim

      Uczniowie z klas I - III w dniu 28.04. 2026 r. wzięli udział wyjeździe do MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim na spektakl profilaktyczny Zaczarowany Medalion. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele emocji, radości oraz ważnych wartości. Barwna scenografia, ciekawa historia oraz wspaniała gra aktorska sprawiły, że wszyscy z dużym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów oraz brali udział w dyskusjach i proponowanych zabawach.
      Czytaj więcej
    • Niezwykła lekcja wiary i historii

      W dniu 22 kwietnia w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Na zaproszenie katechety, pana Przemysława Mytycha, gościliśmy dr Annę Krogulską z Krakowa – świecką misjonarkę, która z wielką pasją i zaangażowaniem przybliżyła nam tajemnicę Całunu Turyńskiego.
      Czytaj więcej
    • Spotkanie autorskie z „Zaczytaną Majką” w naszej szkole

      Dnia 8 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Martyną Dziedzic, znaną w internecie jako „Zaczytana Majka”. Nasz gość to blogerka książkowa, miłośniczka literatury i opowieści, która od lat dzieli się swoją pasją do czytania, pokazując, że książki mogą być nie tylko źródłem wiedzy, ale też wspaniałą przygodą i formą relaksu.
      Czytaj więcej
    • Świętujemy!

      Ogłaszamy, że udało nam się zrealizować cel, który podjęliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu „Spółdzielnia dobrych serc”. Przystąpienie do 13. edycji edukacyjnego programu Banków Spółdzielczych z Grupy BPS w ramach programu TalentowiSKO, stało się doskonałą okazją, bodźcem, by zaangażować się w tę wyjątkową inicjatywę, która doprowadziła nas do tego momentu.
      Czytaj więcej
    • Małe pszczółki – wielkie serca!

      26 marca udało się wspólnie z rodzicami najmłodszej grupy przedszkolnej „Pszczółki” stworzyć wspaniałe wydarzenie pełne pyszności – na stołach pojawiły się m.in. chałki, rogaliki, grissini, ciasteczka, babeczki i galaretki.
      Czytaj więcej
    • Razem dla potrzebujących

      Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza. Celem zbiórki była pomoc osobom w potrzebie, w szczególności dzieciom i młodzieży.
      Czytaj więcej
    • Czas rekolekcji

      W dniach 19 marca oraz 23 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych, które poprowadził ks. Paweł Ślawski. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne odbyło się 19 marca w kościele parafialnym w Trzebosi. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół z terenu Trzebosi, a uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych. Ks. Paweł skierował do zgromadzonych słowo o Dobrym Pasterzu, które zostało wzbogacone pokazem wizual
      Czytaj więcej
    • Idzie wiosna - nie ma nudy!

      Z okazji pierwszego dnia wiosny w szkole przygotowano wyjątkowe zajęcia, które harmonijnie połączyły naukę, ruch i dobrą zabawę. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 1–8, podzieleni na siedmioosobowe, zróżnicowane wiekowo zespoły. Całość trwała około dwóch i pół godziny, a aktywności odbywały się w salach lekcyjnych, na sali gimnastycznej oraz na boisku szkolnym.
      Czytaj więcej
    • Biedronki w akcji

      Tym razem smakołyki przygotowali rodzice wraz z dziećmi z grupy „Biedronki”. Na stołach pojawiły się pyszne ciasta, chrupiące oponki, słodkie babeczki, zapiekanki, owsianka w słoiczkach z musem owocowym oraz czekoladowe rurki. Wszystkie przekąski cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i bardzo szybko znikały ze stołów.
      Czytaj więcej
    • Smak przedsiębiorczości

      W dniu 11 marca 2026 roku, w ramach programu TalentowiSKO, został przeprowadzony kiermasz słodko-słonych przekąsek. Za organizację odpowiedzialni byli uczniowie klasy VII z wychowawczynią panią Katarzyną Niemiec.
      Czytaj więcej
    • Rośnij z nami!

      W dniach 2–13 marca 2026 r. prowadzimy nabór dzieci do przedszkola (3-, 4-, 5- i 6-letnich) oraz zapisy do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2026/2027.
      Czytaj więcej
    • Walentynki pełne dobra

      Samorząd Uczniowski, w ramach programu TalentowiSKO, zorganizował w naszej szkole wyjątkową akcję walentynkową. Już w styczniu uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozpoczęli przygotowania, własnoręcznie tworząc piękne walentynki.
      Czytaj więcej
    • Zabawa choinkowa 2026

      12 lutego 2026 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa choinkowa. Był to dzień pełen uśmiechu, muzyki i dobrej energii – dokładnie taki, jakiego oczekujemy od wydarzenia, które od lat stanowi ważny element szkolnej tradycji.
      Czytaj więcej
    • Ostatni akord kolędowania

      Bardzo miłym akcentem zakończyliśmy tegoroczny sezon kolędniczy. „Kolędnicy z Dwójki” na zaproszenie Pani Elżbiety Nowak, Prezesa Okręgu Związek Nauczycielstwa Polskiego, wystąpili w siedzibie ZNP w Rzeszowie.
      Czytaj więcej
    • Smakołyki, uśmiechy i wspólny cel

      We środę,11 lutego, w naszej szkole unosił się zapach, który mógłby zawstydzić niejedną cukiernię. A wszystko za sprawą klasy 5, która z prawdziwym rozmachem – i sercem na dłoni – zorganizowała sprzedaż smakołyków w ramach akcji SKO "Spódzielnia dobrych serc".
      Czytaj więcej
    • Zimowa przygoda na tafli

      3 lutego uczniowie z klas 4–8 mieli możliwość wyjazdu na lodowisko do Rzeszowa. Uczestnicy wycieczki doskonalili swoje umiejętności jazdy na łyżwach, a niektórzy stawiali pierwsze kroki na lodzie. Tafla była przygotowana perfekcyjnie, a łyżwy ostre i szybkie, co przyczyniło się do znakomitej zabawy.
      Czytaj więcej
    • "Pastuszkowe Kolędowanie" i wodne szaleństwo

      1 lutego 2026 r. zespół „Kolędnicy z Dwójki” w składzie: Jan Ożóg, Bartłomiej Dec, Paweł Kudła, Bartłomiej Sroczyk i Gabriel Sroczyk, zdobył III miejsce podczas 29. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu koło Nowego Sącza.
      Czytaj więcej
    • „Kolędnicy z Dwójki” w Trzebosi Dolnej

      31 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” mieli zaszczyt zaprezentować swoje kolędnicze widowisko przed seniorami w świetlicy w Trzebosi Dolnej. Występ spotkał się z niezwykle serdecznym i życzliwym przyjęciem, a ciepła atmosfera spotkania potwierdziła, jak ważne są takie chwile wspólnego przeżywania tradycji.
      Czytaj więcej
    • Anielskie wyróżnienia

      30 stycznia 2026 r. zespół „Kolędnicy z Dwójki” oraz soliści: Gabriel Sroczyk, Zuzanna Tęcza i Paweł Kudła (któremu na żywo akompaniowali Tosia i Janek Ożóg) reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie”, zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów w Rzeszowie.
      Czytaj więcej
    • Galaretkowy zawrót głowy

      29 stycznia 2026 r. w naszej szkole było słodko i kolorowo! Uczniowie klasy pierwszej z wychowawczą panią Renatą Panek - w ramach cyklicznej akcji konkursowej SKO - przygotowali i sprzedawali pyszne galaretki z owocami. Stoisko przyciągało wzrok barwami, a kolejka chętnych nie miała końca!
      Czytaj więcej
    • Nasi uczniowie w sercu lokalnej tradycji

      23 stycznia br. świetlica GOKiC w Kątach Rakszawskich stała się sceną wyjątkowego wydarzenia – Koncertu Kolęd, który w piękny sposób połączył pokolenia. Dla naszej społeczności szkolnej był to wieczór szczególny, stanowiący dowód na to, jak aktywnie nasi uczniowie włączają się w życie kulturalne regionu.
      Czytaj więcej
    • Babcie i Dziadkowie naszymi wyczekiwanymi Gośćmi

      21 stycznia 2026 r. gościliśmy w murach naszej szkoły liczną gromadkę Babć i Dziadków zaproszonych z okazji Ich święta. Na początku powitała i złożyła życzenia solenizantom Pani Dyrektor Bożena Chorzępa.Następnie Dziadkowie zostali powitani przez prowadzącą uroczystość Panią Renatę Panek , która również złożyła życzenia i zaprosiła do wspólnego oglądania i przeżywania bogatego programu artystycznego.
      Czytaj więcej
    • Niedzielne występy „Kolędników z Dwójki”

      W niedzielę, 18 stycznia, nasza grupa „Kolędnicy z Dwójki” gościła w Parafii pw. Opatrzności Bożej w Trzebosi. Młodzi artyści zaprezentowali widowisko "Z Gwiazdą" podczas uroczystej Sumy oraz przed mszą świętą o godzinie 15:00. Występ był wyjątkowy, ponieważ w tradycyjnych tekstach kolędniczych wybrzmiały osobiste powinszowania i życzenia, które młodzież zadedykowała bezpośrednio Księdzu Proboszczowi, Księdzu Pawłowi oraz wszystkim Gospodarzom i
      Czytaj więcej
    • Wizyta „Kolędników z Dwójki” w regionie

      Dnia 16 stycznia grupa „Kolędnicy z Dwójki” wyruszyła w tradycyjną trasę, niosąc radosną nowinę i pielęgnując lokalne tradycje. Nasi artyści spontanicznie zagościli w progach firmy Rakart, a nastepnie, na zaproszenie Pana Dyrektora Bogdana Dołęgi, odwiedzili firmę ViP w Rakszawie.
      Czytaj więcej
    • Sukces i piękne występy w konkursie „Na nutę kantyczek”

      Znamy już wyniki 31. edycji prestiżowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła wróciła z przesłuchań z tarczą! To był czas pełen muzycznych wzruszeń, w którym nasi uczniowie pokazali nie tylko ogromny talent, ale i wielkie serce do podtrzymywania tradycji.
      Czytaj więcej
    • Sukces „Kolędników z Dwójki” w Kolbuszowej

      Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że tradycja w ich wykonaniu ma wielką moc. 4 stycznia grupa „Kolędnicy z Dwójki” podbiła serca jurorów podczas Przeglądu Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej, zdobywając prestiżową Nagrodę Specjalną oraz nominację do ogólnopolskiego etapu konkursu!
      Czytaj więcej
    • Nasi uczniowie na jubileuszu KGW Rakszawa-Mościny

      28 grudnia 2025 r. w radosnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia przedstawiciele społeczności naszej szkoły gościli w Kątach Rakszawskich na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich Rakszawa-Mościny. Spotkanie to było szczególnym połączeniem pielęgnowania lokalnych tradycji oraz świętowania pięknego jubileuszu pracy społecznej.
      Czytaj więcej
    • Szkolne spotkania w duchu Bożego Narodzenia

      19 grudnia w naszej szkole panowała wyjątkowo uroczysta i świąteczna atmosfera. Tego dnia odbyła się gala rozdania nagród w Konkursie SKO „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”, która zgromadziła uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Banku – pan Mieczysław Mazgaj, podkreślając wagę kreatywności i zaangażowania najmłodszych.
      Czytaj więcej
    • Świąteczna podróż najmłodszych

      18 grudnia 2025 r. w Kinie Zorza w Rzeszowie dzieci z oddziału przedszkolnego ( 5 i  6-latki) oraz uczniowie z klas1-3 wzięli udział w interaktywnym spektaklu„Świąteczna Bańkolandia” Teatru Baniek Mydlanych. Spektakl łączył teatr, magię baniek i elementy interaktywne, gdzie dzieci pomagają bohaterom ocalić święta, tworząc śnieg z baniek. Przedstawienie w świątecznym klimacie oraz widowisko bańkowe dostarczyło mnóstwo śmiechu. Ta atrakcja, pełna
      Czytaj więcej
    • Kolędy, pastorałki i radość wspólnego śpiewu

      „Kolęda płynie z wysokości” W dniu 17 grudnia 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi odbył się III Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości”. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło całej społeczności szkolnej poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
      Czytaj więcej
    • Wiedza w praktyce, radość w ruchu

      Środowego poranka 10 grudnia uczniowie klasy 4 oraz 6–8, pod czujnym okiem opiekunów: p. Magdaleny Ożóg, p. Sławomira Sondeja, p. Izabeli Woś i p. Przemysława Mytycha, wyruszyli na wyprawę, która – jak każda dobra szkolna tradycja – łączyła naukę z odrobiną zdrowej przygody.
      Czytaj więcej
    • Piątoklasiści na tropie świątecznych relacji

      Dzisiejszy dzień w szkolnej kronice zapisze się głośno, radośnie i z nutą tradycyjnego ciepła. Uczniowie klas 6–8 oraz klasa 4 wyruszyli na mikołajkowy wyjazd, tymczasem klasa 5, podjęła się wykonania zadania z klasowego kalendarza adwentowego. I to nie byle jakiego zadania — czekał na nich Świąteczny Escape Room: Na ratunek świątecznym relacjom. Brzmi poważnie? Owszem. Ale kto, jeśli nie piątoklasiści, udowodni, że świąteczna atmosfera najlepi
      Czytaj więcej
    • Mikołaj to ludzie tacy jak My!

      Nasza szkoła po raz kolejny pokazała, że serce ma nie tylko wielkie, ale i świetnie zorganizowane. Włączyliśmy się w akcję mikołajkową na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, niosąc trochę świątecznego ciepła tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.
      Czytaj więcej
    • Świąteczny Gość, anielskie skrzydła i uśmiechy w kadrze

      5 grudnia w naszej szkole zawitał wyjątkowy Gość, który od pokoleń potrafi w jednej chwili rozgrzać serca – św. Mikołaj. Tym razem przybył nie sam, lecz w towarzystwie dwóch uśmiechniętych Aniołów, jakby chciał podkreślić, że tradycji należy strzec z należytą elegancją i odrobiną niezwykłości.
      Czytaj więcej
    • Akcja „Kup popcorn”

      4 grudnia 2025 roku w naszej szkole można było posmakować pysznego popcornu. Akcja „Kup popcorn” została zrealizowana w ramach tegoroczny konkursu TalentowiSKO Spółdzielnia Dobrych Serc.
      Czytaj więcej
    • Zapraszamy do udziału w konkursie

      Z radością ogłaszamy, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi po raz trzeci organizuje Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z Wysokości”!, który odbędzie się 17 grudnia 2025r.
      Czytaj więcej
    • Pociągiem do świątecznego Krakowa

      Dnia 3 grudnia klasa 5 wyruszyła na całodniową wycieczkę do Krakowa. Pod czujnym okiem wychowawczyni, Pani Beaty Dzwonnik, oraz Pani Moniki Nizioł, grupa stawiła się na peronie o 5:55, gotowa do drogi niczym dawni podróżnicy wyruszający o świcie. W wyprawie uczestniczyli również Ryszard i Rysio – klasowe maskotki-kapibary, które od początku dzielnie towarzyszyły uczniom.
      Czytaj więcej
    • Młodzi recytatorzy w pojedynku emocji

      W Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebosi odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Emocje w wierszach ukryte”, skierowany do uczniów klas I–III. W wydarzeniu wzięli udział młodzi recytatorzy ze szkół:– Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebosi,– Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi,– Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebosi.
      Czytaj więcej
    • Sztuka, która strzeże pamięci

      W piątek, 28 listopada, w Sokołowie Małopolskim odbyło się podsumowanie XVIII edycji konkursu „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”. Podczas uroczystego spotkania nagrodzono autorów prac plastycznych i literackich poświęconych historii naszego regionu.
      Czytaj więcej
    • Andrzejkowy czwartek

      28 listopada za sprawą szkolnych andrzejek nasza szkoła wypełniła się radosną atmosferą z. Najpierw parkiet należał do młodszej części naszej społeczności: przedszkolaków oraz uczniów klas I–III. Dzieci przybyły w pięknych, dopracowanych przebraniach, które dodały wydarzeniu prawdziwie baśniowego charakteru. Animator zadbał o ruch i śmiech, prowadząc zabawy z balonami i kolorową chustą, a Rada Rodziców zadbała o poczęstunek.
      Czytaj więcej
    • Młode głosy ku niebu

      W dniu 25 listopada 2025 roku w Górnie odbyła się XXIII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej „Śpiewaj duszo ma…”, w której wzięło udział niemal 50 młodych wykonawców z całego powiatu.
      Czytaj więcej
    • Dzień, w którym rządziły Misie

      25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia – jedno z najbardziej radosnych i lubianych przez dzieci świąt. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł wraz ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem.
      Czytaj więcej
    • Szymon Cisło na podium

      Z prawdziwą satysfakcją odnotowujemy kolejny sukces naszego ucznia, Szymona Cisło, który w tegorocznej edycji konkursu zdobył III miejsce w kategorii prezentacja multimedialna. Jego praca wyróżniła się przemyślaną formą, dbałością o szczegóły oraz umiejętnym połączeniem treści z nowoczesnymi środkami przekazu.
      Czytaj więcej
    • Spotkanie z Panią Ireną z Biblioteki w Trzebosi i wizyta u Królowej Śniegu

      24 listopada nasze przedszkole odwiedziła Pani Irena z Biblioteki Publicznej w Trzebosi. Nasz gość zaprezentował dzieciom teatrzyk na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem i pełnym skupieniem śledziły losy bohaterów, żywo reagując na najciekawsze momenty przedstawienia. Po spektaklu Pani Irena przedstawiła dzieciom kilka wartościowych i pięknie wydanych książek, opowiadając o ich t
      Czytaj więcej
    • Niebieski spacer przedszkolaków

      Nasze przedszkolaki podczas udziału w VII edycji podkarpackiego niebieskiego marszu wyruszyły na spacer po najbliższej okolicy, dzierżąc w dłoniach niebieskie baloniki, które dumnie kołysały się na wietrze. Małe kroki tworzyły wielką, pełną radości i zaangażowania kolumnę, przypominając wszystkim napotkanym mieszkańcom, że czasem to właśnie najmłodsi potrafią najskuteczniej zwrócić uwagę na ważne sprawy.
      Czytaj więcej
    • Sukces chóru SP 2 Trzeboś w Konkursie Piosenki Patriotycznej

      14 listopada w Miejsko‑Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim odbył się VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Historia Polski nutami pisana”. W wydarzeniu wzięły udział liczne szkoły z regionu, prezentując utwory upamiętniające najważniejsze chwile naszej historii.
      Czytaj więcej
    • Kręgle, klasyka i kunszt

      13 listopada uczniowie klas 5–8, pod opieką Pani Beaty Dzwonnik, Pani Katarzyny Niemiec oraz Pani Katarzyny Ziemlińskiej, wyruszyli do Rzeszowa, by połączyć zdrową rywalizację z żywą kulturą – jak to od lat w szkolnej tradycji bywa.
      Czytaj więcej
    • Z biało-czerwoną w sercu

      7 listopada 2025 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość upamiętniająca 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Choć kalendarz wskazywał jeszcze kilka dni do 11 listopada, w szkolnych murach już wcześniej zapanowała podniosła, patriotyczna atmosfera, o którą zadbali Pan Sławomir Sondej i Pani Izabela Woś.
      Czytaj więcej
    • Jesienne inspiracje z sukcesem!

      Uczennice naszej szkoły po raz kolejny udowodniły, że talent i pasja idą w parze. W powiatowym konkursie fotograficznym „Jesienne inspiracje z książką”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Małopolskim, Jagoda Stafa zdobyła nagrodę, a Julia Prucnal otrzymała wyróżnienie.
      Czytaj więcej
    • Młodzi dla Niepodległej

      Młodzi dla Niepodległej W listopadowym czasie zadumy i refleksji nad historią naszego kraju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ”, organizowanym przez Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu we współpracy z Gminą Boguchwała.
      Czytaj więcej
    • Biało-czerwone strofy w Krasnem

      5 listopada w Krasnem odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce ma biało-czerwone” – wydarzenie, które od lat gromadzi młodych miłośników słowa i pozwala im zabłysnąć na scenie w duchu pięknej, narodowej tradycji.
      Czytaj więcej
    • Jesienne liście w trójwymiarze

      Nasze przedszkolaki z zapałem odkrywały możliwości długopisów 3D! Z wykorzystaniem specjalnych szablonów stworzyły barwne, trójwymiarowe liście, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię, cierpliwość i zdolności manualne. To była prawdziwa lekcja kreatywności w jesiennych kolorach!
      Czytaj więcej
    • Dzień Dyni w grupie „Pszczółek”

      29 października w grupie „Pszczółek” zapanował prawdziwy dyniowy zawrót głowy! Od samego rana dzieci z dumą prezentowały dynie, które przyniosły do przedszkola. Wspólnie porównywaliśmy ich wielkość, kształt, kolor oraz wagę – okazało się, że nie wszystkie dynie są takie same! Z ciekawością sprawdzaliśmy, która z nich jest najcięższa i czy każdy przedszkolak zdoła ją podnieść.
      Czytaj więcej
    • Słowem malowane biało-czerwone serca

      23 października 2025 r. w naszej szkole zapanowała wyjątkowa, patriotyczna atmosfera. W sali nr 15 odbyły się szkolne eliminacje III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Serce mam biało-czerwone”. Wydarzenie stało się piękną lekcją miłości do Ojczyzny, a jednocześnie świętem żywego słowa.
      Czytaj więcej
    • Kroki pełne dobra

      18 października 2025 roku to dzień, który połączył ruch i realne wsparcie dla ważnej inicjatywy. Uczniowie z naszej szkoły: Magdalena Burda, Julia Prucnal, Maja Kłoś, Martyna Burda i Michał Burda wraz z mamą p. Agnieszką Burdą i p. Katarzyną Niemiec wzięli udział w Hospicjathonie czyli XI edycji Biegu Charytatywnego - Biegniemy dla Hospicjum. Wydarzenie zostało zorganizowane przez szkoły nr 1 i nr 2 w Nienadówce a główną koordynatorką, jak co rok
      Czytaj więcej
    • Historie utrwalone w kadrze

      W sobotę, 18 października, w Zespole Szkół w Trzebosi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego Starych fotografii 2025 – Trzeboś wczoraj i dziś.
      Czytaj więcej
    • Pani Katarzyna Niemiec odznaczona Medalem KEN!

      16 października był drugim dniem wojewódzkich uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta ludzi, którzy z pasją i oddaniem kształtują młode pokolenie. W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego panowała podniosła atmosfera wdzięczności i szacunku wobec nauczycieli, którzy każdego dnia „szlifują diamenty, by powstały brylanty”.
      Czytaj więcej
    • Wdzięczność, radość i nadzieja

      14 października o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z Pasowaniem na Ucznia. Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania wszystkich zebranych przez Panią Dyrektor Bożenę Chorzepę, która szczególne słowa skierowała do emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, a także do pierwszoklasistów i ich rodziców – bohaterów drugiej części spotkania.
      Czytaj więcej
    • Teatr pełen mądrości

      Dnia 13 października odbył się wyjątkowy spektakl teatralny pt. „Ukryte ziarenka”, który przeniósł widzów w pełną refleksji i emocji opowieść o odkrywaniu własnych talentów.
      Czytaj więcej
    • Nagrody dla naszych nauczycieli

      Z dumą i radością informujemy, że podczas uroczystości wręczenia Nagród Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski doceniono pracę naszej niezastąpionej Pani Dyrektor Bożeny Chorzępy, która została uhonorowana za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za oddanie, z jakim kieruje naszą szkołą.
      Czytaj więcej
    • Ziemniaczane święto radości i wspólnej zabawy

      W miniony wtorek, 7 października, nasz szkolny plac wypełnił się zapachem pieczonych ziemniaków, śmiechem i dobrą zabawą. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem uczestniczyli w licznych konkurencjach związanych z tym wyjątkowym dniem — były tory przeszkód, rzuty ziemniakiem do celu, konkurs na Ziemniaczanego Króla i Królową, zabawa w sadzenie ziemniaków oraz wybór Ziemniaka-Dziwaka.Towarzyszyła temu muzyka i tańce.
      Czytaj więcej
    • W biało-czerwonym rytmie

      Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! Zapraszamy do udziału w szkolnych eliminacjach III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”, które odbędą się w czwartek 23 października.
      Czytaj więcej
    • Uśmiechy słodsze niż czekolada

      Tegoroczny Dzień Chłopaka w naszej szkole miał wyjątkowo słodki smak i radosny charakter. Samorząd Uczniowski, jak przystało na gospodarzy dobrego nastroju, złożył wszystkim chłopcom serdeczne życzenia, a już wczoraj częstował łakociami – w trosce o to, by dzisiejszy wyjazd klas 7 i 8 do Łańcuta nie pozbawił nikogo odrobiny świętowania.
      Czytaj więcej
    • Lekcje życia i historii

      30 września uczniowie klas VII i VIII oraz część klasy VI, pod troskliwą opieką Pani Renaty Panek oraz Pani Katarzyny Niemiec, odbyli podróż pełną refleksji i poznania.
      Czytaj więcej
    • Czytamy sercem i głosem

      29 września nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania – święta ustanowionego przez Polską Izbę Książki w 2001 roku, aby przypominać o sile i radości płynącej z literatury. Bo cóż może być piękniejszego niż żywe słowo, które od pokoleń przenosi mądrość, humor i wyobraźnię?
      Czytaj więcej
    • W trosce o motywację i rozwój

      W dniu 25 września 2025 r., w ramach pedagogizacji, podczas wywiadówki szkolnej odbyło się spotkanie nauczycieli i rodziców z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Rzeszowie – psychologiem, pedagogiem specjalnym, Panią Agnieszką Kotowicz oraz psychologiem, Panią Magdaleną Wojtuch.
      Czytaj więcej
    • Koszyk pełen darów jesieni

      Przedszkolaki z grupy Biedronek 23 września radośnie przywitały panią Jesień, która przyszła do nas w tym roku z koszem pełnym barwnych darów. Było w nim wszystko to, co w tej porze roku najpiękniejsze: rumiane jabłka, kasztany, kolorowe liście i zapach wrześniowego wiatru.
      Czytaj więcej
    • Pamięć, która trwa – uroczystości w Turzy ku czci pomordowanych w 1944 roku

      W niedzielę, w turzańskim lesie – miejscu naznaczonym tragiczną historią – odbyły się uroczystości ku czci ofiar pomordowanych przez NKWD w 1944 roku. Naszą szkołę godnie reprezentował Poczet Sztandarowy, Pani Dyrektor Bożena Chorzępa oraz opiekun RSU Pan Sławomir Sondej. W wydarzeniu wzięli udział także m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzej Kraska, Ksiądz Dziekan Dekanatu Sokołowskiego, Ksiądz Proboszcz parafii pw. św. Jana C
      Czytaj więcej
    • Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „Biedronek”

      15 września nasze przedszkole rozbrzmiewało radością i twórczym entuzjazmem, ponieważ dzieci z grupy „Biedronek” włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Święto to, choć na pozór niepozorne jak sama kropka, niesie ze sobą ważne przesłanie – odwagę, wiarę we własne możliwości i odkrywanie drzemiących w każdym talentów.
      Czytaj więcej
    • Narodowe Czytanie Poezji Jana Kochanowskiego

      9 września w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Narodowe Czytanie Poezji Jana Kochanowskiego dla uczniów klas 5–8. Gościem honorowym spotkania była Pani Dyrektor Bożena Chorzępa, a organizacją uroczystości zajęły się panie Monika Sidor i Beata Dzwonnik.
      Czytaj więcej
    • Spotkanie z dożynkowym symbolem

      Podczas jednego z jesiennych spacerów uczniowie naszej szkoły natrafili na niezwykłą ozdobę – dożynkowy symbol wykonany ze słomy. Ten znak tradycji, niosący ze sobą bogactwo wiejskich zwyczajów i wdzięczność za zebrane plony, stał się prawdziwą atrakcją dnia.
      Czytaj więcej
    • Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty

      Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczyście 1 września. O godzinie 9:00 cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się o pomyślność i błogosławieństwo na nadchodzące miesiące nauki i pracy.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Oszczędzanie w SKO

            Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" - Program TalentowiSKO. W ramach Szkolnej Kasy Oszczędności w placówce organizowane są wyjątkowe przedsięwzięcia z oszczędzaniem w tle. W tym roku szkolnym nie zabrakło wycieczki do banku, licznych konkursów, wywiadów, gazetek tematycznych i wystaw pieniędzy.

          • Podwójny powrót do przeszłości

            Tym razem w podróż wybrali się uczniowei klas IV - VIII. Celem ich wyprawy ostatniego dnia marca najpierw był MDK w Łańcucie, gdzie Teratr Muzyczny z Wrocławia wystawiał musical profilaktyczno-dydaktyczny "Nazywam się ... Powrót do przeszłości". Barwne, pełne humoru i młodzieżowych zwrotów widowisko o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji z pewnością uświadomiło młodym widzom, w jaki sposób mogą poszerzać swoje horyzonty, by przyszłości, być radosnym, twórczym, pełnym pasji dorosłym.

          • Wycieczka do banku

            23 marca SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli przyjemność gościć w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Uczniowie podczas lekcji bankowości zapoznali się z zabezpieczeniami banknotów i nauczyli się rozpoznawać ich autentyczność.

            Podczas wizyty w placówce nie zabrakło również czasu na wspólne liczenie, sortowanie gotówki i odpowiedzi na pytania naszych dociekliwych uczniów. Tego dnia nasi podopieczni mieli również okazję zobaczyć jak wygląda wpłata ich pieniędzy na konto SKO.

          • Wiosna, ach to ty

            Dokładnie 21 marca powiało wiosną w naszej szkole. Było to możliwe przede wszystkim dzięki p. Izabeli Nai oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi, p. Katarzynie Niemiec, którzy wspólnie zaplanowali Pierwszy Dzień Wiosny.

            Po raz kolejny sprawdziły się kolorowe przebrania klas w połączeniu z Dniem Bez Plecaka i Torebki. Miłym urozmaiceniem było z kolei prowadzenie lekcji przez uczniów, z czym wszyscy chętni poradzili sobie wyśmienicie.

          • Wiosenne podróże najmłodszych

            20 marca przedszkolacy i uczniowie klas I - III pod opieką wychowawców pojechali do kina w Żołyni na bezpłatną projekcję filmu pt. "Clifford. Wielki Czerwony Pies". Film dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń. Dodatkową atrakcją był popcorn zorganizowany przez panią Agnieszkę Sondej - opiekunkę SKO. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami w poszukiwaniu wiosny przejechali do Julina. Tam, korzystając z pięknej pogody, we wspaniałych nastrojach smażyli i jedli kiełbaski. Później zwiedzali obejście Pałacyku Myśliwskiego, podziwiając piękne, zabytkowe budynki oraz dorodne drzewa. Nie zabrakło również gry w piłkę oraz innych zabaw na świeżym powietrzu. Ze śpiewem na ustach ze wspaniałym i pomocnym kierowcą autokaru panem T. Decem wrócili do domu. Organizatorem wyjazdu była Renata Panek.

          • W oczekiwaniu na święta

            Czas Wielkiego Postu zawsze łączy się u nas ze szkolno-parafialnymi rekolekcjami.

            W tym roku przeżywaliśmy je w dniach 15-17 marca pod kierownictwem naszego rodaka, ks. Jana Ożoga, który poprzez głoszone homilie i rozważania Drogi Krzyżowej pomagał nam we właściwym przygotowaniu naszych serc na spotkanie ze Zmartychwstałym.

          • Wizyta Biskupa Edwarda Białogłowskiego

            W poniedziałkowy poranek 6 marca nasza szkoła miał zaszczyt gościć Biskupa Edwarda Białogłowskiego, któremu towarzyszyli dziakan ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii Trzeboś ks. Józef Fila i nasz katecheta ks. Kamil Bambrowicz.

            Po uroczystym powitaniu gości przez delegację uczniów i Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę zaprezentowaliśmy program artystyczny o naszym Patronie - św. Stanislawie Kostce, ubogacony "Barką" w wykonaniu solistów z klasy II - Zuzi Tęczy i Pawełka Kudły. Nastepnie swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami do dobrego życia podzielił się z nami ks. biskup, na koniec udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

          • O wydarzeniach w Turzy

            W poniedziałek 27 lutego na zaproszenie p. Sławomira Sondeja naszą szkołę odwiedził bibliotekarz z Sokołowa, Pan Piotr Ożóg, z prelekcją o wydarzeniach w Turzy. Zgromadzenie w sali uczniowie klas V-VIII oraz nauczyciele z uwagą wysłuchali o dziejach obozu NKWD w Trzebusce, mordzie w Turzy i na cyplu nienadowskim. Dwugodzinna barwna opowieść p. Piotra, wzbogacona materiałami zdjęciowymi i dygresjami, była doskonałą lekcją historii o naszej Małej Ojczyźnie

          • Rekrutacja do przedszkola

            W związku z zakończoną rekrutacją do przedszkoli dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi oświadcza, że wszystkie dzieci, których rodzice dokonali zapisu do 17 marca 2023r., zostały przyjęte do oddziału przedzszkolnego na rok szkolny 2023/2024.

          • Dzień Matematyki

            W naszej szkole obchodziliśmy święto Królowej Nauk – Dzień Matematyki. 15 marca 2023r. uczniowie klas 4-6 na kilku lekcjach rozegrali turniej wiedzy i umiejętności matematycznych, wykonując ciekawe zadania z zakresu obliczeń arytmetycznych, zdobywając w odpowiedniej kolejności stacje zadaniowe. Pracowali wytrwale i z dużym zaangażowaniem, chcąc zdobyć najwyższe miejsce, które przypadło drużynie w składzie S. Prucnal kl.6, K. Figiela kl. 5, J. Prucnal, F. Kondziołka oraz A. Woś kl.4. Gratulujemy.

          • W świecie iluzji

            Pokaz iluzjonisty, który odbył się w naszej szkole 20 lutego, zaintrygował i rozbawił wszystkich zgromadzonych na sali uczniów. Podziwialiśmy nie tylko zręczność, ale i komunikację z widownią. Nie mniej miłym gestem ze strony sztukmistrza było obdarowanie uczestnków pamiątkowymi balonami.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

            DBI 7 lutego 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole organizując uczniom zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Począwszy od przedszkolaków, którzy zaciekawili się stroną necio.pl, klasy 1-3 z zainteresowaniem śledziły historyjki owiec z projektu „Owce w sieci”, a później uczniowie wykonali plakaty prezentujące odpowiednie zasady korzystania z Internetu. Natomiast klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bezpieczeństwa, na których formułowali zasady zachowania się w sieci, a zwłaszcza podczas korzystania z portali społecznościowych.

          • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujmy razem”

            W dniu 21 grudnia 2022 r. odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt.,,Kolędujmy razem”. Wszyscy artyści, pięknie przygotowani do występów, stworzyli świąteczną atmosferę, śpiewając uroczyste kolędy i pastorałki.

            Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

            Kategoria I (soliści) klasy 0-III

          • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

            20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Szopka Bożonarodzeniowa”. Do konkursu zgłoszonych zostało 18 wyjątkowych, oryginalnych i przygotowanych z niezwykłą precyzją prac.

            Jury konkursowe postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

          • Święta tuż, tuż...

            Czwartek był dniem, gdzie w przedszkolu unosił się zapach przypraw korzennych. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem dekorowały pierniczki lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły piękne. Każdy był zupełnie inny. Po udekorowaniu każde z dzieci mogło skosztować swojego dzieła. Dekorowanie pierników dało dzieciom mnóstwo radości.

          • Wystawa świątecznych arcydzieł

            W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi trwa niezwykła wystawa. W placówce można obejrzeć 18 wyjątkowych szopek, które zostały zgłoszone do Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego "Szopka Bożonarodzeniowa". Tuż przed świętami odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia przepięknych arcydzieł.

          • Na spotkanie z przygodą, przyrodą i św. Mikołajem

            W dniu 30 listopada 2023 r. w związku ze zbliżającymi się mikołajkami nasi przedszkolacy i uczniowie z klas I-III wyjechali do tajemniczej Wioski Appaloosa. Na łonie natury, w otoczeniu pięknych drzew odbyły się tam warsztaty twórcze, na których dzieci wykonały ozdobne, świąteczne stroiki. Zabrały je później ze sobą do domu. Następnie została zorganizowana sesja zdjęciowa na tle cudnych aranżacji świątecznych. Rodzice dzieci dostali linki do zdjęć.Nie był to koniec atrakcji ...każde dziecko miało okazję skorzystać z przejażdżki konnej .

          • Narodowe Święto Niepodległości

            Szkolne obchody Święta Niepodległości odbyły się u nas w czwartek, 10 listopada. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu. O bogaty program artystyczny zadbali szóstoklasiści wsparci przedstawicielami klasy V i VIII. W końcowej części uroczystości pięknie zaprezentowali się również soliści - Zuzia i Paweł z kl.II.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Projekty

        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 423910