• By tradycji stało się zadość

     • Obchodzone 6 stycznia Święto Trzech Króli było okazją do „pokolędowania” przez „Kolędników z Dwójki” w rodzinnej parafii, a kilka dni później także w UGiM w Sokołowie Młp. oraz w lokalnej firmie „Styrobud”.

      Warto podkreślić, że właśnie ta niezwykła życzliwość i gościnność Gospodarzy oraz „domowników” są dla chłopców najlepszą nagrodą i motywacją zarówno do pielęgnowania pięknej tradycji nawet w trudnych okolicznościach, jak i do udziału w konkursach on-line. Dlatego jeszcze raz DZIĘKUJEMY za otwarte dla nas serca:)

     • #Gaszyn Challenge – wyzwanie przyjęte!

     • Robimy pompki i przysiady!

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie zaprosiła nas do podjęcia wyzwania #Gaszyn Challenge, a my podjęliśmy rękawicę.

      Kto nie wierzy, niech obejrzy filmik:

      20210107_114101_W.mp4

      Wszystko po to, by wspomóc walkę o Pana Michała Matyję z Brzózy Królewskiej, który w kwietniu 2020 roku uległ wypadkowi samochodowemu i wymaga intensywnej rehabilitacji.

      Do 10 pompek/przysiadów dołączamy pozyskane ze zbiórki pieniądze (650 zł) i plastikowe nakrętki (8 worków).

       

      Wpłat można dokonywać także indywidualnie na portalu siepomaga.pl, do czego serdecznie zachęcamy.

      Link do zbiórki  - https://www.siepomaga.pl/michal-matyja

      Link do aukcji - https://www.facebook.com/groups/679163242863525/?ref=share

       

      Dziękujemy za nominację Pani Dyrektor SP nr 2 w Górnie, a my nominujemy:

      - Szkołę Podstawową nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi,

      - Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Rakszawie.

     • Kolejne sukcesy przedszkolaków

     • i nie tylko …

      Przedszkolaki w dalszym ciągu starają się godnie reprezentować naszą szkołą. Przemawiają za tym wyniki IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Raniżowie, gdzie uzyskali dwa I miejsca oraz dwa wyróżnienia. Jak widać, kolędowanie jest im bliskie. Część w dalszym ciągu preferowała "domowe studio nagrań", za co p. Iza składa podziękowania na ręce rodziców. Jednak znaleźli się też śmiałkowie podejmujący wyzwanie nagrania w warunkach szkolnych, czemu również udało sprostać. Przedszkolaki, oby tak dalej! Wasza Pani Wychowawczyni jest z Was dumna, my również. A oto wyniki:

      I miejsce (ex aequo) - Maja Jagusztyn (5 lat) i Zuzanna Tęcza (6 lat)

      Wyróżnienie - Martyna Burda (5 lat), Paweł Kudła (6 lat)

      Warto dodać, że w/w konkursie w kategorii kl. VII-VIII wyróżnienie zdobyła również Natalia Tęcza.

      Brawa dla wszystkich laureatów oraz ich opiekunów - p. Izabeli Nai oraz p. Izabeli Woś!

     • To dzięki Wam!

     • 2 XII 2020 - ostatni dzień konkursu "1000 powodów, by czytać"

      Radio Rzeszów - Rozmowa Małgorzaty Iwanickiej z Agnieszką Sondej i Renatą Panek 

      VID-20201202-WA0011.mp4


      10 XII 2020 - po ogłoszeniu oficjalnych wyników "1000 powodów, by czytać"

      Radio Rzeszów - Rozmowa Małgorzaty Iwanickiej z Beatą Dzwonnik

      VID-20201210-WA0002.mp4

     • Mamy to!!!

     • Po trzydziestu jeden dniach głosowania i pięciu dniach oczekiwania na oficjalne ogłoszenie wyników z radością komunikujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi jest jednym z pięciu wygranych w ogólnopolskim konkursie Empiku "1000 powodów, by czytać".

      Z całego serca DZIĘKUJEMY za KAŻDY oddany na nas głos, a było ich w sumie ... ponad dziesięć tysięcy!

     • Podwójny sukces Zuzi Tęczy

     • Nauka zdalna wyraźnie wyhamowała udział uczniów w konkursach, na szczęście naszą szkołę godnie reprezentują przedszkolacy.

      Szczególne brawa należą się Zuzi Tęczy. Podopieczna Pani Izabeli Nai dwukrotnie została nagrodzona w konkursach wokalnych w wersji on-line. Najpierw, 10 listopada, wywalczyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Raniżowie, a dwa dni później  wyróżnienie w II Międzygminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Historia Polski Nutami Pisana” w Sokołowie Młp. Do obu konkursów zgłoszone zostało wykonanie piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, a jej nagranie, jak podkreśla Pani Iza, odbyło się „w najbardziej sprzyjających, bezstresowych warunkach, czyli w domu”.

      Zuziu, wiemy, że śpiewanie sprawia Ci wiele radości i towarzyszy w wielu sytuacjach codziennych, trzymamy więc kciuki za kolejne sukcesy. A tymczasem jeszcze raz gratulujemy i Tobie, i Twoim Rodzicom, i Pani Izie.

     • UWAGA KONKURS!

     •  

       

      Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele SP nr 2 w Trzebosi!

      Nasza szkoła bierze udział w organizowanym przez Empik  konkursie „1000 powodów, by czytać”. Zajęcie miejsca w pierwszej piątce stwarza nam szansę wygrania wielu książek dla naszej biblioteki. Głosowanie trwa  do 2 grudnia 2020 roku (do godz. 23:59), a ostateczne wyniki poznamy 7 grudnia.Możecie nam w tym pomóc!

      Jak to zrobić?

      1. Pobrać bezpłatną aplikację Empik (np. ze Sklepu Play) i zarejestrować się.
      2. W pobranej aplikacji znaleźć konkurs „1000 powodów, by czytać" (Logo konkursu zwykle wyświetla się u góry, tam gdzie reklamy. Gdyby nie było widoczne od razu, reklamy należy przesuwać w bok aż do konkursu).
      3. Wybrać: „Szkoły poniżej 120 uczniów".
      4. Następnie:
       • "Pokaż szkoły z największą ilością głosów" (ostatnio byliśmy w pierwszej piątce)
       •  albo w wyszukiwarkę wpisać kod pocztowy: 36-050 lub miejscowość: Trzeboś
      5. Wybrać naszą pracę i zagłosować.

      Każdego dnia można oddać tylko jeden (i aż jeden) głos, o co serdecznie prosimy :)

       

      Instrukcja głosowania w formie filmiku:

      https://www.facebook.com/watch/?v=375379866915069

     • Wielkie testowanie

     • Z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dzięki Pani Dyrektor i Pani Basi również w naszej szkole odbyło się wielkie testowanie, któremu poddani zostali wszyscy uczniowie klas IV-VIII oraz ... dorośli. Oprócz biegłej znajomości tabliczki mnożenia pomocna okazywała się również znajomość podstawowych pojęć matematycznych, takich jak: wielokrotność, dzielniki, liczby pierwsze. Urozmaicona, oparta na elementach zabawowych formuła konkursu częściowo niwelowała wkradający się stres i w rezultacie we wszystkich grupach wyłonieni zostali Mistrzowie. O ile oczekiwania wobec uczniów (szczególnie najstarszych klas) były nieco wyższe, o tyle nauczyciele (i umysły ścisłe, i humaniści) udowodnili, że liczyć umieją.

     • Z Patronem w nowy rok szkolny

     • 18 września obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – św. Stanisława Kostki.

      Uroczystość w całości odbyła się w miejscowej Kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, a o oprawę artystyczną zadbały Panie Kasia Niemiec i Monika Sidor przy muzycznym wsparciu Pani Izy Piersiak. Centralnym punktem obchodów była msza św. z udziałem Pocztu Sztandarowego, w czasie której ks. Mariusz wygłosił okolicznościową homilię i dokonał poświęcenia, zdobiącej na co dzień hol szkolny, płaskorzeźby z wizerunkiem świętego. W dalszej części młodzież z klasy VII i VIII zaprezentowała oparty na życiorysie Patrona montaż słowno-muzyczny ubogacony przez czwarto- i piątoklasistów chóralnym wykonaniem hymnu szkoły.

      W trakcie uroczystości odbyło się również ślubowanie nowo wybranej Rady Samorządu Szkolnego i jej opiekuna, którym została Pani Beata Dzwonnik.

     • Kto we wtorek przybył w kropki ubrany …

     • ten z  uśmiechem był witany! 

      15 IX - International Dot Day,

      czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

      - święto kreatywności, odwagi i zabawy… 

      Nauczyciele i pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. 

      Tak było również w naszej szkole. Nauczyciele i uczniowie klas 0-V od samego rana cieszyli się tym dniem, przychodząc do szkoły w ubraniach w kropki! W klasach odbyły się pogadanki na temat książki The Dot autorstwa Petera Reynolds’a, opowiadającej o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie uczniowie obejrzeli filmik, śpiewali piosenkę o małej bohaterce, grali oraz wykonywali szereg kropkowych prac – w tym plastycznych. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Bogusia Chorzępa.

      To był wspaniały dzień, który świętowaliśmy razem z uczniami i dla uczniów – budując ich wiarę we własne możliwości i sprawczość.

     • Ruszyła maszyna po szynach ...

     • 1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021.

      Dostosowując się do zaleceń epidemicznych, wspólną uroczystość zaplanowaliśmy na placu szkolnym, niestety z powodu niesprzyjającej pogody odbyły się tylko klasowe spotkania z wychowawcami. Najbardziej zawiedzeni byli odpowiedzialni za część artystyczną piątoklasiści, którzy przygotowali własną wersję "Lokomotywy" Juliana Tuwima, wcielając się w role pasażerów powracających z wakacji. Musieli oni zadowolić się szybką sesją fotograficzną, do której, mimo deszczu, dołączyli również uczniowie dwóch najstarszych klas.

      Sygnał do odjazdu został dany, pociąg ruszył ... Miejmy nadzieję, że bezpiecznie i szczęśliwie dowiezie nas do końca roku szkolnego, zatrzymaując się tylko na zaplanowanych stacjach :)

     • Dziwny koniec, ale koniec

     • Kiedy rozstawaliśmy się 12 marca nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że w szkole ponownie spotkamy się dopiero 26 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego. A jednak tak się stało. Do tego rozdanie świadectw, nagród, listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców odbyło się w zaciszu sal, wyłącznie w gronie koleżanek i kolegów z klasy oraz wychowawcy. Z jednej strony towarzyszyła nam radość z końcoworocznych efektów pracy i rozpoczynających się właśnie wakacji, ale z drugiej pozostał pewien niedosyt spowodowany chociażby brakiem uroczystej oprawy tego dnia i pożegnania absolwentów. Na szczęście, korzystając ze słonecznej pogody i uroków szkolnego podwórka, można było utrwalić te chwile na fotografiach, o co zadbała Pani Kasia.

     • Grand Prix dla Kacpra Jurka

     • 1 czerwca Kacper Jurek odebrał Grand Prix XVII edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”. To pierwsze tego typu trofeum zdobyte przez ucznia naszej szkoły. Szóstoklasista sięgnął po nie, przesyłając na konkurs dwie oryginalne i niezwykle czasochłonne prace przestrzenne. Swoim zwycięstwem niemałą radość sprawił również nauczycielce plastyki – Marcie Nizioł, i opiekunce „Kolędników z Dwójki” – Beacie Dzwonnik, które skutecznie zachęciły go do zdwojonego wysiłku.

      Brawo Kacper!

     • Nagrody dla Natalii Tęczy

     • 26 maja MGOKSiR w Sokołowie Młp. zorganizował Międzygminny Konkurs Wokalny „Śpiewamy dla mamy”. Trwająca epidemia koronawirusa wymusiła na organizatorach i uczestnikach skorzystanie wyłącznie z technik zdalnych, co zaowocowało  audiowizualnymi nagraniami piosenek przez wykonawców.

      Takiego wyzwania z powodzeniem podjęła się również uczennica naszej szkoły - Natalia Tęcza z klasy VII, której jury przyznało trzecie miejsce w kategorii IV – soliści z klas VII, VIII szkoły podstawowej i szkoła średnia.

      Ta historia ma swój ciąg dalszy. Otóż  nagranie zostało przesłane na III Powiatowy Konkurs Piosenki „Z dedykacją dla mojej Mamy” organizowany przez  GOKSiR w Raniżowie i tam Natalia zajęła miejsce drugie

      Kto wie, jak byłoby na konkursie wojewódzkim ... :)

      Brawo Natalko!

     • Bez Nich byłoby to niemożliwe ...

     • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bez współpracy z Rodzicami nauka zdalna byłaby poprostu niemożliwa.

      Po dwóch miesiącach edukacji na odległość śmiało możemy powiedzieć, że w przypadku Rodziców uczniów naszej szkoły była ona bardzo dobra, dlatego do podziękowań, które składane im były indywidualnie i przez wychowawców, i przez panią dyrektor, dołączamy jeszcze tę krótką, wspólną prezentację od całego Grona Pedagogicznego:

      https://biteable.com/watch/dla-rodzicw-2550388